Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia představuje inovativní převodovku pro mildhybridy. Je to manuál

Nově vyvinutá manuální převodovka využívá inovativní spojku bez mechanické vazby. Využijí ji mildhybridy se zážehovým i vznětovým motorem.
Zpět na článek
Avatar - N6600
25. 6. 2020 22:17
Re: Re: Re: Rozumíte tomu někdo ?
Ja myslim, ze bude...
25. 6. 2020 20:36
inovatívne
Riešenie od kia.

Znovu ukazujú technologickú dominanciu.
24. 6. 2020 23:28
Re: Mně by se líbilo trochu něco jiného
Přesně tak, technika jízdy má ve finále vždy zůstat na svobodné vůli řidiče! :-) :yes:
24. 6. 2020 20:19
Re: Mně by se líbilo trochu něco jiného
Ano, já něky brzdím motorem, někdy vyřazuju, podle toho, co uznám za nejlepší. Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi.
Avatar - twistedTSD
24. 6. 2020 19:57
Re: Mně by se líbilo trochu něco jiného
Mně hlavně přijde, že k úspoře dochází jen v situaci, kdy dobrý řidič zařadí neutrál. Tady bude defaultně plachtit i tehdy, kdy záměrně jede na zařazený stupeň, a nejsem si jistý, že je to dobře.
24. 6. 2020 19:10
Mně by se líbilo trochu něco jiného
Mně by se líbilo něco trochu jiného. A to systém, kde celý systém ovládá řidič (například tlačítkem na řadící páce). Klidně by to mohlo být bez vypínání motoru, stačilo by prostě zařazení volnoběhu.
Obávám se, že automatický režim Kie bude znamenat velmi časté vypínání a zapínání motoru. Navíc systém Kie fuguje jen do rychlostí 125 km/h, zatímco třeba na D1 jsou kopce, kde jde jet pouhou setrvačností i kolem 130 až 140 km/h.
24. 6. 2020 18:09
Re: Rozumíte tomu někdo ?
Citácia z článku o FL Hyundai i30:

"Pro všechny variace je k mání sedmistupňová dvouspojková převodovka, ale i zbrusu nový manuál se šesti rychlostmi jménem iMT. Ten v případě sundání řidičovy nohy z plynu odpojuje motor ve dvou stupních – buď pokračuje na volnoběh, nebo se zcela vypnutým spalovacím motorem."
Avatar - Alf1k
24. 6. 2020 17:53
Re: Rozumíte tomu někdo ?
Tak tohle mě upřímně pobavilo, to fakt v textu je? :D :D :D
Řekněme, že místo volnoběhu bylo myšleno VOLNO BĚH toho auta z kopce (bože :D) s vypnutým motorem, jinak tomu fakt nerozumím, to jsem ještě neslyšel takovej nesmysl :-[]
Avatar - twistedTSD
24. 6. 2020 17:52
Re: Re: Rozumíte tomu někdo ?
Jo, ani já to nenapsal nejlépe. Motor se tedy vypne a odpojí, aby nezpomaloval. Ale zůstává můj dotaz, jestli se mi motor nebude vypínat, když o to nestojím.
Avatar - N6600
24. 6. 2020 17:38
Re: Re: Rozumíte tomu někdo ?
Ono to asi fakt vypina motor.

The iMT works alongside the belt driven starter-generator integrated into the powertrain as part of the 48-volt mild hybrid system. Using a system like it means that the stop-start system can cut in to switch the engine off at higher speeds, allowing for longer periods of engineless coasting.
https://www.autoexpress.co.uk/kia/352594/kia-reveals-new-clutch-wire-manual-gearbox-48-volt-mild-hybrids
Avatar - twistedTSD
24. 6. 2020 17:33
Re: Rozumíte tomu někdo ?
Asi je tím myšleno, že je motor odpojený a auto není ničím zpomalováno. Což mě vede k otázce, jestli nebude komplikovanější přimět systém brzdit motorem. Když chci jet na neutrál, tak jedu... na neutrál.
24. 6. 2020 17:30
Rozumíte tomu někdo ?
"...Vozidlo s vypnutým motorem stále jede na volnoběh s rozpojenou spojkou,...Krátkodobá jízda na volnoběh s vypnutým spalovacím motorem může přitom probíhat až za rychlosti 125 km/h...."

Já si pod pojmem volnoběh představuju motor točící se vlastní silou při minimálních otáčkách. Nějak mi uniká jak může být při volnoběhu motor vypnutý
24. 6. 2020 17:22
Jistě chvályhodná snaha...
...ale já raději zůstanu o jednoduchého, nehybridního spalovacího motoru! ;-)