Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak je to s nedostatkem kvalifikované síly v servisech: Stále má řemeslo zlaté dno?

Jenže ho nějak nechce nikdo moc dělat… Učňů ubývá, v servisech je přitom potřeba stále kvalifikovanější pracovní síla. Jak z toho ven?
Zpět na článek
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 17:13
Re: Re: Re: Re: Pravda je taková,
No ale zaměstnavatelé jsme my, my je platíme. Jak se udělá, aby byli placeni důstojně je mi celkem egal, ale placení podle kvality je v téhle práci utopie. Jak bys to hodnotil? To máš fuk, se.em na to.
Palec pod minulým příspěvkem nemáš ode mě.
29. 6. 2020 14:49
Re: Re: Re: Re: Pravda je taková,
No 18 tis. učitel nemá, to bych zas nepřeháněl. Ale je to jako výše s automechanikem - mě nezajímá, co má za plat, to ať si vyřídí se svým zaměstnavatelem, mě zajímá kvalita jeho práce. Nebo ať utnou tenhle systém, kdy mi seberou šílené daně a pak mi možná něco dají a zavedou školné, třeba i částečné. Ale zatím jsem neslyšel od učitelů nic než plošné prachy navíc, to neřeší nic a jsem proti. Změnit systém, odměňovat cíleně podle předem daných pravidel, porovnávat a odměňovat navíc úspěšné, na to dát víc peněz, jsem pro.
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 13:16
Re: Re: Re: Pravda je taková,
Na úrovni doktora není nejen jejich odbornost, ale ani plat, takže vše v pořádku. Ale pokud chceš vyhodil lepmpla, musí na jeho místo stát ve frontě někdo jiný, a to nebude, pokud budeš nabízet 18.tis.
Já si přeju kvalitní doktory i učitele, a přeju jim kvalitní platy. Pak máme právo jako jejich "zákazníci" je *** za nekvalitní výkony.
29. 6. 2020 10:00
Re: Re: Re: Pravda je taková,
To si nerozumíme - já neříkám nezaplatit dobře učitele, byť jejich představy jsou mimo a ačkoli je uznávám, tak jejich odbornost prostě není na úrovni konstruktéra nebo doktora a jejich ohodnocení tak nemůže dosahovat takové úrovně. Ale je podle mě naivní si myslet, že plošné nasypáním peněz na jejich platy vyřeší nekvalitu školství. Jako nadřízený ale trvám na tom, že odměna přichází po výkonu. Sám jsem si za 10 let prošel od začátků za pakatel na pěkný plat, ale každé zvýšení šlo ruku v ruce s výkonem a zodpovědností. Bohužel to, že mizerné učitele nevyhodí je na denním pořádku, někde ze strachu, že nenajdou náhradu, někde z kamarádství. Bohužel o učitelích je stále slyšet stran platů, ne třeba o změně systému. Pomohlo by tomu i to, kdyby rodiče chtěli od školy pouze vzdělání a ne východu, od toho jsou rodiče.
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 09:07
Re: Re: Pravda je taková,
Věřím, že pamatuješ ještě první republiku, kmete.
29. 6. 2020 08:48
Re: Re mzda
Já výkony měl a jediné co jsem z toho měl byl zánet šlach z nadměrné zátěže a kdo mi potom co dá když jsem byl 6 týdnu doma které jsem byl špatný že jsme si dovolil marodit hlavně že firma ušetřila
Avatar - pradeda777
29. 6. 2020 08:18
Re: Re: Pravda je taková,
Pan učitel byl kdysi NĚKDO. A o peníze se nejednalo. Učitel byl autorita a ne nějaká soudružka, hochu...
Avatar - pradeda777
29. 6. 2020 08:14
Re: Pravda je taková,
...lidi co formují naše děti.....lidi, kteří by většinou sami potřebovali zformovat, hochu....
Avatar - _Karel_
29. 6. 2020 07:02
Re: Re: Pravda je taková,
Ano, mám děti, obě v různých školách. Tvoje představa je, že nejdřív do škol přijdou lepší učitelé, a pak teprve ohodnocení? A to není naivní? Podle mě to musí fungovat tak, že nejdřív je práce zaplacená, pak tam chtějí jít dělat i kvalitnější lidi a máš z čeho vybírat. Totéž lékaři. Samozřejmě je to o ředitelích, kteří by měli vyhazovat lemply a nechávat kvalitní. Ale to bez výplaty nejde.
28. 6. 2020 22:45
Re: Re: Pravda je taková,
Máš děti? Malá vystřídala 3 školy za první 2 roky než se našlo něco slušného, nečekaně na větší vesnici. Spousta učitelů je zadarmo drahých a představa, že ten, co učí mizerně, bude za pade učit dobře, je naivní. Bude učit stejně blbě, jen ho to utvrdí v tom, že se nemusí snažit.
28. 6. 2020 22:39
Re: Re mzda
Ale umí, jenže on taky musí být výkon na druhé straně a to je dost problém. Za poslední roky jsem platil dost řemeslníků a opravdu bez problémů to bylo jen se studnařem a arboristou. Docela smutné.
28. 6. 2020 22:29
Re: Re: Re: Problem s manualnimi remesly v cesku je napric p
Sorry, ale takhle to v praxi nebývá, tohle jsou neschopní fachmani s nekonečným egem, kteří nemají zájem být lepší. Chyby ok, stane se, ale ne hrubé, životy ohrožující, to se nedá akceptovat. Doporučuji na YT kanál dřevostavby s Pavlem Šimkem, spousta dílů je tam přesně o takových fušérech, co si ale chybu nepřiznají.
Avatar - wakantanka
28. 6. 2020 20:55
Re: Re: Re: mzda
Nech si to vyriešia ako chcú. Čo mňa ako dobre platiaceho zákazníka zaujíma je, aby opravili to čo majú opraviť a aby som to nemusel za nimi ešte kontrolovať a dokončovať!
28. 6. 2020 20:21
Re mzda
Problém je v tom že firma inkasuje statisíce a lidi od řemesla stále nikdo neumi zaplatit tak proč by se na to mladi měli hrnout :-[]
Avatar - _Karel_
28. 6. 2020 17:58
Re: Pravda je taková,
Plácáš kraviny. Pokud učí jen 20h týdně, pak proto, že dalších 20 hodin musí věnovat nesmyslné administrativě. Volné víkendy jsou běžné pro značnou část národa, spousta učitelů má smlouvy od září do června, aby je školy nemusely platit o prázdninách.
I kdyby brali 40t, jakože běžně neberou - nemyslím si, že lidi, co formují naše děti, by měli dostávat míň peněz, než pokladní v Lídlu. Nazdar!
Avatar - pradeda777
28. 6. 2020 17:54
Re: Re: mzda
No ono to může také zkoncit tak, ze značkový servis bude zaměstnávat jen inspektora/kontrolora a servisovat budou borci na zivnostak.
Avatar - pradeda777
28. 6. 2020 17:35
Re: Pravda je taková,
Fakta se tl nelíbí, vid hochu... :-[]
Avatar - wakantanka
28. 6. 2020 15:34
Re: Re: mzda
Mno, minimálne by to mal po ňom niekto skontrolovať a nie aby som doma na dvore ešte doťahoval pásky a skrutky. To si to radšej spravím sám.
28. 6. 2020 15:14
Re: Re: Problem s manualnimi remesly v cesku je napric profe
Lenze to je to. Ze ok spravil si robotu a terz ju po tebe pride niekto skontrolovat. Ak to bude ok, je to ok. Ak to ok nebude, budes prerabat a na svoje naklady / resp neukazes sa, tak ti nezaplatim tvoju pracu. Naucili by sa takito babraci robit robotu poriadne, alebo by ju nerobili vobec.
28. 6. 2020 14:39
Re: Re: Problem s manualnimi remesly v cesku je napric profe
Já jsem na tyhle ostřejší, obdobně prasácky jsem měl namontovaný kotel. Nezapojené ochranné vodiče jsou prý v pohodě, na spotřebě se mi to prý neprojeví... Nakonec prý proč jsem si to neudělal sám. Totálně nechápou o co jde, když jsem dělal přezkoušení padesátky mimo firmu s různými "elektrikáři", tak jsem pochopil. Hlavně že máme v týhle republice papír na vše. A takový jelito na to dá revizi, bez které mi neplatí pojistka na barák...
28. 6. 2020 14:23
Re: Pravda je taková,
Vzhladom k tvojim nazorom absolutne netusis o com rozpravas a bolo by uplne zbytocne nieco vysvetlovat.
Avatar - pradeda777
28. 6. 2020 14:05
Re: Pravda je taková,
Náhodou jsem učitele v rodině měl a několik známých také....takže vím o čem mluvím. Ale většině členům rodiny to ve škole docela šlo, takže z nich učitelé nejsou.... ;-)
28. 6. 2020 13:50
Re: Pravda je taková,
Je vidiet, ze v rodine ucitela nemas. Moja zena pracuje este aj v case ked ja pisem tento prispevok. Ze po nociach pise vykazy a vsetky byrokraticke nezmysly uz nikoho nezaujima, lebo "ucitelia maju pol roka volno". To moze napisat len bezmozog. PS: ma aktualne len 80% platu, cize slabych 550€ v cistom. Ale je pravda, ze ma skrateny uvezok.
Avatar - pradeda777
28. 6. 2020 12:27
Re: Pravda je taková,
Kdo si, že zpochybňuješ data ČSÚ? Učitelé učí v průměru jen 20 hodin týdně a za to berou přes 500 Kč na hodinu. A pracují (když se spočítají všechna volna a soboty i neděle...za mě se chodilo do školy i v sobotu), jen 1/2 roku. No, kdo to pánové má, jak říkal Jirka Paroubek. Až bude ze školství odcházet víc učitelek než se do něj "tlačit", tak uvěřím, že jsou na tom tak špatně jak píšeš. Nazdar!
28. 6. 2020 12:08
Re: Problem s manualnimi remesly v cesku je napric profesemi
Preco hned takto? Normalne poviem majstrovi, ze dostane zaplatene az potom, co si to nezavisle dam zrevidovat a prejde to bez zavad. Ak budu zavady, pride ich odstranit a az potom sa budeme bavit o nejakej platbe. Len ono to bude aj tym, ze ludia chcu usetrit kde sa da, na reviziu sa clovek vykasle pokial ju od neho nechce nejaky urad a potom mas medzi odbornikmi plno podobnych fuserov.
28. 6. 2020 11:50
Re: mzda
Kolik dostane mechanik nás jako zákazníky nemusí vůbec zajímat, to je problém mezi ním a jeho zaměstnavatelem. Práci má odvést perfektní.
28. 6. 2020 11:47
Re: Problem s manualnimi remesly v cesku je napric profesemi
Připravit igelitovou plachtu, pozvat ho znova, zavřít bránu, střelit do týla, zabalit a pohodit do příkopu.
Avatar - Mikesus
28. 6. 2020 11:36
Re: Pravda je taková,
To bych chtěl vidět těch 40tis ve školství. Tam je to podle tabulek a 40 tis. Dostane učitel s praxí nad 32 let a jeste k tomu jen ředitel nebo zástupce ředitele. Obyčejný učitel se dle tabulek na 40tis vůbec nedostane.
Evidentně vůbec netušíš jak to ve školství chodí.
Je pravda, že se to v poslední dobe hodně zlepšilo.
http://www.pedagogicke.info/2019/01/pedagogicka-komora-aktualni-t
A spousta volná znamená co podle tebe? Víš o tom, že i když jsou prázdniny, pracovat stejně musí? Dokonce některé školy ani neumožňují, aby si učitel vzal dovolenou mimo letní prazdniny
Avatar - Hammunasakra
28. 6. 2020 11:34
Re: Proč bohužel?
Přitom takovej autoservis nahoře bez https://www.idnes.cz/…5452_senzace_jkl by určitě měl klientelu :-!

Trochu k věci https://zpravy.aktualne.cz/…25cac1f6b220ee8/
28. 6. 2020 11:32
Re: Ve značkovém servise jsou všichni
Spousta garážistů je na tom úplně stejně. Ten olej ještě zvládnou, pokud se jim kouká pod ruce, tak to i pořádně vypustí, ale učí se u novějších aut metodou pokusů a omylů. O tom, co tam montují za díly snad radši nemluvit. Druhá věc je to, že si lidi doteď myslí, že taxa 300 Kč/h je něco úžasně drahého a milují styl domluvit se domluvit na ceně dopředu, do které se pak chce vejít a jsme u předchozího bodu.
28. 6. 2020 11:12
mzda
V servise skoda si účtujú 52€ na hodinu.
Koľko z toho dostane mechanik?

Ako zákazník nepotrebujem štyri sekretárky, ani debilneho prijímacieho technika, ani nabubrely SALON za milióny.

Auto kúpim kľudne cez internet.

Zdá sa, že väčšina výrobcov to stále nepochopila.
Avatar - pradeda777
28. 6. 2020 09:42
Re: Pravda je taková,
Předesílám, že nevím jak dobře nebo špatně jsou pracovníci v servisech odměňováni, ale dostat ženskou aby makala někde v autoservise, když může jako učitelka dostat 40 táců měsíčně (průměrný plat učitele v roce 2019) v čistém prostředí se spoustou volna a jistotou, nebude zrovna lehký úkol.
Avatar - pradeda777
28. 6. 2020 09:27
Proč bohužel?
Bohužel, studium autoopravárenství je stále především mužskou záležitostí...
Avatar - Zetti
28. 6. 2020 09:12
Problem s manualnimi remesly v cesku je napric profesemi
Clovek se musi naucit servisovat uplne vsecko. Tohle vystihuje uplne vsecko https://youtu.be/lXHoj5gKrAM to uz jsem taky zazil

Pan ze servisu 1000 doprava a 1000 bez dph na hodinu prace co mi menil rozvadec zapomnel zapojit zelene draty do svorkovnice. Jak rikam, virivka na koupani, 400V, kubik vody a remeslnik to zapomene uzemnit.

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/105302998_3221661494536161_2224082922646556846_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=ca434c&_nc_oc=AQkVawv9lOUIL7Gvcs_cHe10s1UP4rxJ83b2-M6lC6M_kR78NzwN8sZuS-MzpG9YK7Q&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&_nc_tp=7&oh=10fafcbd386d6ab80a6466f2892caa20&oe=5F1D64F6
28. 6. 2020 09:04
Pravda je taková,
že hlavně autorizáci dají takovou žebračenku, že tam vydrží jen totální patlalové a absolventi rok po studiu, aby měli nějakou praxi. Dejte slušné mzdy a budete si moct vybírat! Takhle jde mechanik buď na soukromo nebo mimo obor kde vydělá víc - i třeba jako řidič.
Avatar - Jenik3
28. 6. 2020 07:54
Re: Ve značkovém servise jsou všichni
Proto garazista se třemi stojany je pro mne lepší volba (pro ojeté auto). Mají rozumný přístup k veci.
Avatar - KANKUNEN
28. 6. 2020 07:39
Ve značkovém servise jsou všichni
certifikováni, jen v praxi neví, že olej se neleje do té bílé nádržky. :-! :-!
27. 6. 2020 22:17
hele
Vyserte se na to, napisu nadpis a pak to nikdo z redakce, sefredaktor, pomocna sila, pritelkyne, manzelka nebo jinej mameluk neprecte za celej den a nerekne “Vy ***i, mate tam nadpis jak z tatarstanu?”
Avatar - Mokrous
27. 6. 2020 21:47
Ach ten češtyn...
Je to tak bolestivé, přečíst si po sobě alespoň nadpis k článku?