Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetá Kia Sportage IV: I nejstarší kryje záruka

Recenzovaná Kia Sportage už čtvrté generace se uvedla na sklonku roku 2015, přičemž předloni prošlo auto modernizací. Nabízí skvěle sladěný celek, moderní design a k tomu sedmiletou záruku.
Zpět na článek
Avatar - Ozzman
2. 7. 2020 16:05
Re: Re: skvele jazdne vlastnosti?
Přesně tím jsem jezdil (85kw), tátovi se to líbilo, tak jsem to šel projet, motor mi přišel o dost línější, než 85kw 2.0 diesel, který jsem tou dobou měl v jiném autě, ale nakonec tehdy vzal Kugu, což byl obrovský rozdíl hned po prvním kilometru.
2. 7. 2020 13:36
Re: Re: skvele jazdne vlastnosti?
ten mame v rodine 1.7 dizel, solidne robustne auto, jazdne bieda
pre mna je to mrtva kategoria aut, vzdy by som dal prednost nizsej strednej alebo strednej triede.
Avatar - Ozzman
2. 7. 2020 13:30
Re: Re: skvele jazdne vlastnosti?
Já tímto Sportagem nejel, jen tím předešlým, který vypadal na svou dobu parádně, ale ta jízda byla hodně podprůměrná.
2. 7. 2020 12:56
Re: Spokojnosť
Cca 2200 az 2300....+- ako pri 2.0 tdi
2. 7. 2020 12:46
Re: Spokojnosť
Auto fajn image auta za 22 000 eur ( toľko ma stálo ) 1.6 crdi 100kw....priestorovo a motorovo by som ho prirovnal k o1 81 kw ..ktoru som pred 10 ročiami tiež mal...do cca 130 km/h sa bez problemov drži passata 2.0 tdi ...ale negatíva sú : neskutočna spotreba v rýchlosti 140 - 150 km/h cca 9l...( Jasne suv je suv ) ale tiguan 140 kw 4 motion má v tejto rýchlosti cca o liter nižšiu ..inak spotreva mimo mesta ľahka noha cca 5l.......spojka...cca 20 000 km a do kopca na 4 prevodovom stupni začala búchať dvojmota...zavada v servise sa nepotvrdila ako inak...teraz 40 000km...hadže nudzvový režim...som objednaný do servisu...+ Predný narazník je ako z masla....stred s 4 kg psíkom v 40km/h výmena....stret s holubom v cca 70km/h výmena....na bývalej o2 a o3....bola ta čelna plocha menšia...hold znova SUV...ale celkovo auto skvelé...za cenu o3 1.6 tdi v ambiente ...mam SUV so všetkými plusmi ( image svetlá výška a i ) a minusmi ( mega spotreba na dialnici , mega čelná plocha priťahujúca zvieratká pocit susedov že som milionár - aj keď stála menej ako o3 )
2. 7. 2020 12:44
Re: Spokojnosť
Jasne že v zadu v o1 som sa tlačil na nohy...a v sportage je miesta cca v zadu ako v o3...skor som myslel batožiňák na oko ...a v predu....a motor 1.6 crdi 100kw sa rovná 1.9 tdi 81 kw ( podobný kopanec v 2000 ot ) oproti 1.9 77 kw je 1.6 crdi strela...oproti 2.0 tdi 150 ps je to pocitovo ( v o3 nie v passate ) trošku slabšie objektivne na dialnici je medzi o3 2.0 tdi a 1.6 crdi rozdiel triedy ak nie dvoch...každopádne to bola dobrá kúpa ( najma po fl v základe mam všetko za čo škodovka chce priplácať - navigácia hlinikové disky vyhrievanie sedadiel a i....)
2. 7. 2020 11:24
Re: Re: skvele jazdne vlastnosti?
V to verim, nemam realnu skusenost. Len sa pozastavujem nad tym, ze v + su uvedene vyborne jazdne vlastnosti a vsetko co som v tom segmente skusal jazdilo lepsie
Avatar - Ozzman
2. 7. 2020 10:47
Re: skvele jazdne vlastnosti?
Ateca je dvojce Karoqu že? A z jejich konkurence je to spíš průměr, nejlépe v Csegmentu jezdí Kuga a CX5.
2. 7. 2020 10:37
Re: Spokojnosť
este poznamka k priestoru - od O1 ma Sportage hooooodne daleko.
Ja osobne sa v O1 (ani v O3 ani v G7, ani v Passate) vzadu nevystriem, ale v Sportage je to uplne v pohode.

Zaroven je viac miesta na nohy + polohovatelne zadne operadla su tiez velka vyhoda. Kufor neriesim a nepotrebujem. :-[]
2. 7. 2020 10:35
Re: Spokojnosť
spoterba pri vyssej rychlosti dramaticky rastie pri viacerych autach.
Nemam skusenosti s Tiguanom, ale napr 2019 C4 spacetourer 1,5 HDI 96kw berie pri tacho 140 kmh (t.j. realna okolo 130kmh) okolo 8,5 litra.. (co ma dost prekvapilo, cakal som tak max 6,5 litra).

Problemom bude velka celna plocha = vysoky odpor (koeficient odporu nezohladnuje absolutny odpor vzduchu vyssej karoserie).

Vseobecne ale mozno povedat, ze korejci maju spotrebu cca o 0,5 litra vyssiu ako koncern (zase je otazka, ci koncern stale neodrbava emisie ako v minulosti).

Ake mas otacky pri 140kmh tacho?
Avatar - speedfred
2. 7. 2020 10:10
Re: ano
Je to síce Hyundai ale známemu menili motor na záruku pri 270t km (i40).
2. 7. 2020 09:59
Re: Spokojnosť
pocit susedov ze si milionar :D
2. 7. 2020 09:44
Spokojnosť
Auto fajn image auta za 22 000 eur ( toľko ma stálo ) 1.6 crdi 100kw....priestorovo a motorovo by som ho prirovnal k o1 81 kw ..ktoru som pred 10 ročiami tiež mal...do cca 130 km/h sa bez problemov drži passata 2.0 tdi ...ale negatíva sú : neskutočna spotreba v rýchlosti 140 - 150 km/h cca 9l...( Jasne suv je suv ) ale tiguan 140 kw 4 motion má v tejto rýchlosti cca o liter nižšiu ..inak spotreva mimo mesta ľahka noha cca 5l.......spojka...cca 20 000 km a do kopca na 4 prevodovom stupni začala búchať dvojmota...zavada v servise sa nepotvrdila ako inak...teraz 40 000km...hadže nudzvový režim...som objednaný do servisu...+ Predný narazník je ako z masla....stred s 4 kg psíkom v 40km/h výmena....stret s holubom v cca 70km/h výmena....na bývalej o2 a o3....bola ta čelna plocha menšia...hold znova SUV...ale celkovo auto skvelé...za cenu o3 1.6 tdi v ambiente ...mam SUV so všetkými plusmi ( image svetlá výška a i ) a minusmi ( mega spotreba na dialnici , mega čelná plocha priťahujúca zvieratká pocit susedov že som milionár - aj keď stála menej ako o3 )
2. 7. 2020 09:23
Re: ano
Kamošovi menili na predošlom Sportage spojku (!!!) po 140000 km. :yes:
Bez problému.

Treba ešte spomenúť, že Sportage sa vo vytrvalostnom teste autobildu zapisal ako najlepšie auto - 100000 km bez zavahania.

Zaroven je potrebne spomenut neuveritelnu technologicku vyspelost Kia - VLASTNE vstrekovace, vlastne motory (benzin, nafta, hybrid, vohdik, elektro), vlastne prevodovky - mechanicke, automaty, dvojspojky, i-mechanicke.

A cele korunovane paradnym dizajnom a famoznou spolahlivostou.

KIA RULEZ! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
2. 7. 2020 09:21
skvele jazdne vlastnosti?
ani v ramci triedy, ateca je o triedu inde, komfort tiez podpriemerny hlavne na vatsich diskoch, radenie a riadenie klasika kia.
paradne auto pre nenarocneho zakaznika
Avatar - zaplosak
2. 7. 2020 08:21
ano
Ta záruka je skvělá, na ceedu mi v šesti a půl letech měnili světlo bez sebemenších problémů, na poslední 7 ganančce a před prodejem auta jsem se jen zmínil jestli by nešli vyměnit ty plynové vzpěry na pátých dveřích že už tak nedrží jako dřív - v pohodě - daly nové...
I proto mám opět ceeda a to ceed3, :yes: