Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi S8 TFSI 420 kW quattro – Best of 2020

Až budu na konci roku sestavovat trojici toho nejlepšího, co mě letos potkalo, Audi S8 tam bude na 99 %.
Zpět na článek
Avatar - PepaJ
11. 7. 2020 22:10
Re: tak ja neviem
..tak je pravdou ze 4valce jsou na tyto hybridy malo, jak v Toyote tak v Lexusu. Pro pohodlne a svizne rodinne costovani to neni uplne to prave orechove, ale z osobni zkusenosti musim rici, ze hybridy s V6 jsou uz uplne o necem jinem, nechybi objem tudiz ani vykon..ta sila tam je a po seslapnuti je okamzite znat. Hybridy jsou, ale obecne jinak nastaveny nez ciste spalovaky a tak to proste je. Nejaky "typek vyse" tu psal, ze R4 s 2,5 hybridem zralo 8L na sto. Aktualne berou kolem jen 6L treba v nove RAV4ce, takze ono to bude podobne i s tou jeho spotrebou s M550i, ktere se realne pod 12,5L na sto proste nepodiva " ..i kdyby ji do kopce tlacil"
Avatar - Vrrrr
10. 7. 2020 13:34
Re: tak ja neviem
Na ceste sa nikam nezeniem a nikoho neohrozujem, Ak idem sam, ano, idem rychlejsie. Par pokut z Cz mam, ale su to drobne priestupky, napriklad, ked meraju na spomalenej dialnici v pruhu, kde je 80, no tak idem 100, alebo 120 ... nemyslim si, ze sa za to vrazdi. Mna na tom celom rozculuje, preco musi cela spolocnost doplacat a prisposobovat sa slabsim, horsim, pomalsim, starsim atd. Zas ma tu ukamenuju, ze som arogant, ale vsimnite si ako je vsetko nastavene. Auto ma 8 valec, 4 valce vypina a aky je osoh? Ze ma spotrebu vyssiu ako napriklad 550i 8 valec? Vyrobia Toyotu RAV, hybrid s 2.5l motorom, ktory ale ze vobec nic nejde, a jeho prejav je zalostny, daju tam baterky (super ekologicke riesenie) a ma to spotrebu horsiu, nez bezne koncernove SUV...., Vam sa to zda vsetkym v pohode? Uz ste to niekedy karovali? Mne to dal predajca na 2 hodiny a za 30 minut som mu to vratil s prekvapenym vyrazom, ci si robi srandu. A 30 minut preto, lebo som isiel na dialnicu, kde mi to pri 150 pililo usi. a musel som sa vracat cez lokalky, aby bol test objektivny. Pri aktivacii EKO rezimu som na kruhovom jemnucko stlacil plyn a auto mi napisalo, ze haha, EV mod deaktivovany, lebo drzis, jak svina. Tak dik. Na to narazam. Vyuzival niekedy niekto plachtenie? Niekto z Vas s podobnym autom???? Ved vysledkom celeho plachtenia je, ze auto budes musiet nakoniec tak, ci tak brzdit. Brzdami, nie plynulym dobrzdenim motorom, alebo rekuperaciou. Ano, mozes ist upne pomalicky a predvidat a vtedy sa to da. Ja som to skusil. Dobre, potom si kup k takejto jazde stavane auto, napr. Teslu. Ale mas Super nadupanu audinu a ak nechces byt za slimaka celej premavke, tak plachtenie sa premeni na brzdenie. A aky je efekt? Ja som to chvilku skusil, aby som o tom mohol realne s niekym, kto to pozna diskutovat. 2 nadrze som jazdil v EKO rezime. To je slusna vydrz, ale z toho jedna bola v zime na lyzovacku a spotreba bola 7.6l/100km. A prisli mi len 2 pokuty z AT. Vysledok? Spotreba je takmer rovnaka ako v normalnom komforte ak jazdis podobnym t.j. buzickym stylom a kazdeho naokolo rozculujes bezdovodne pomalou jazdou. Za tymto nazorom si stojim, kym neskusim nieco, co ma presvedci. Ale preco by to mala byt zrovna takato Audi? Alebo je naozaj toto auto stavane pre klientelu kde cielovka plachti? Myslite si to? Ak ano, je to Vas problem a nebudem Vas o tom presviedcat, skor ako zacnete niekto mudrovat sa s tym zvezte, uvedomujte si, co karujete a ako by sa to malo chovat a potom sudte. A ak sa tu niekto odbavuje, ze jeho Toyota klitoris ide super vymakano hladko, je to fajn, nikdy nic lepsie nekaroval, ja mu to neberiem a tesim sa s nim, ze je happy. Ale nech sem nepise a nekomentuje nieco, co ani netusi ako jazdi. Toyotu ako znacku beriem fajn a mam aj Hilux, ale to su uplne ine dovody. Tu skor pre predstavu porovnavam, ze Audi ma taketo ciele? K policajtom a pokutam. Vzdy ked ma zastavil policajt, napriklad aj pri 243km/h nefrflal ani slovo, normalne sme si s nim povedali, ze isli sme slusne, radili sa vpravo, nikoho neohrozovali, akurat, ze moc rychlo. Ja som mu blikol, nech ma obehne, on nechcel, ja som nevedel, ze je to policajt a on mi to spravil 3-4 krat, MImochodom Audi a ani len zatmavene skla.Tlacil ma zo zadu, no tak som pridal, ze mu odidem a skoncilo to pustenym majakom. Ziadne nadavky, vycitky, obaja sme si povedali, ze isli sme slusne akurat rychlejsie ako je dovolene... AK neverite kliknite si napriklad aj na topgear.com a nieco ako M2 fast driving, alebo tak cosi. A vyhovorka to tiez nebola, tak ako uvadzaju novinari. Pri 210 mi hucal diferak, a isiel som do servisu na kontrolu, tak som im chcel zavadu presne popisat ..... K autam vseobecne. Radsej sa pobavim s chalanom, ktory pride na ring na skodovke a je to nadsenec a zveziema sa, ja jeho, on mna ..., ako s ludmi, co vytiahnu svoje McLareny a Ferrari a maju to iba na ukazku. Neodsudzujem ich, sam Ferrari nemam, par som ich karoval a uplne to auto nie je v mojej lige, ak by som ho mal, asi by som sa o neho tiez takto bal, takze naco, radsej mam cieleny sport. ALE, vadi mi neustale sa uhybanie ekologickemu prudu, ktore robi vela nezmyslov. A jednym z nich je aj to, ze AUDI SUPER TRUPER PECKA KARA vypina valce, To by ste vazne chceli vo Vasej M5? V akejkolvek kare tohoto typu? Ak ste odpovedali ano, nie ste proste cielovka, nerozculujte sa, ale zmierte sa s tym. Nebudem zo seba robit somarika, iba preto, ze to robi vacsina. Nie kazdy, ale pozrite sa ako jazdi vacsina. Kedysi ked v aute sedela zenska tak to bolo jasne (nie som feminista, ale niektore fakt nevedia), ale dnes tak jazdia aj chalani, a mlady... V lavom pruhu, bezdovodne, len preto, ze idu 128 a maximalka je predsa 130, tak preco by sa mali uhnut ..... toto ma s..e a, na svete by mali byt auta, ktore by mali tak nejak hovorit aj za majitela, ze mam rad auto a rad ho riadim. Tato audina by mala byt tiez takou, tak nech taka je. Ak chce byt MB, naco, kto zo zakaznikov MB by si ju isiel kupit? OK?
Avatar - xxc
10. 7. 2020 07:57
Re: Presne také čierne, ale A7
Teraz v čase korony sa dalo celkom ísť, prázdnejšie diaľnice, preto ma to zaujalo. Čakal som reálne skúsenosti, jednou vetou, typu pri 200ke to žerie 15l a so 66l nadrzou robím v nemecku približne 400 km. Alebo ten prepočet tam ani nemusel byť, len ta spotreba ako zaujímavosť. A ešte by niekto v ďalšom príspevku doplnil, koľko mu žerie a8 diesel na takých cestách. Nič viac než bolo treba komentovať. Alebo ja som ani neriešil spotrebu, skôr fakt ten dojazd a mne pri dotankovani písalo 600 km dojazd. Teraz je to moderné, riešiť dojazd. Tam myslím pôvodne smerovala otázka.
10. 7. 2020 04:02
Re: Presne také čierne, ale A7
Ty máš otázky jako dítě v 1.třídě. Nevím, že bych někdy jel cihlu i na německé dálnici byť třeba jen hodinu. Na druhou stranu +200 umí dnes většina dvoulitrových dýzlů, tak nevím kam má vůbec tvoje otázka směřovat.
10. 7. 2020 03:55
Re: tak ja neviem
Kde se tohle bere? Ty hlavně nemáš mozek, neměl by jsi mít ani papíry.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 21:46
Re: Presne také čierne, ale A7
Presne tak, keď sa nájdu vhodné autá a sa vedieme dlhé úseky diaľnice, je to zaujímavé :-) Na pomalú jazdu a do mesta by som riešil elektromobil, alebo nejaký phev.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 21:42
Re: tak ja neviem
Jazdil som elektromobilom, ale na dovolenku som zobral diesel a zmenil som názor na spaľovacie autá, takú rýchlosť a dojazd elektromobil ešte dlho neposkytne. Užil som si cestu na juh chorvátska s plynom na podlahe a v jednu chvíľu som riešil, že keby sme mali takéto audi, cesta mohla byť ešte rýchlejšia a určite pohodlnejšia. Pokiaľ mi nedôjde veľa pokút, budem považovať pomalú jazdu elektromobilom za nezmysel. Preto som aj zisťoval vhodnosť použitia na dlhé rýchle cesty.
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 17:46
Re: Presne také čierne, ale A7
To ze si kupis vykonnejsie auto neunamena automaticky ze na nom jazdis stale na limite a stylom plyn brzda...su dni ked sa clovek len chce dostat z bodu a do bodu a vtedy je prijemne vediet ze auto ma moznosti sviznej jazdy a dostatok vykonu.... a su dni ked idem na dialnici v tretej risi a najdem vhodneho partaka na ,,rychli,, presun....naposledy som takto stretol jednu pani na 911 4s rocnik 2009 a robila mi spolocnost asi 300 km :-) nasledne sme zastali na benzinke a pokecali
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 16:11
Re: tak ja neviem
v inom vlakne si pisal ze to bude mat kratky dojazd pri 180km/h a teraz pises ze mas elektromobil..zaujimalo by ma aky dojazd mas na tom elektromobile
Avatar - lamal
9. 7. 2020 15:39
Re: tak ja neviem
Ja som napisal, ze v obci treba striktne dodrzat rychlost a nie to, ze IBA v obci treba jazdit ohladuplne. Si dost nechapavy.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 15:36
Re: tak ja neviem
Ja mám iný názor, snažím sa ísť bezpečne a ohľaduplne všade, nie len v obci :-) A odkedy jazdím na elektromobile, tak som nenadobudol presvedčenie, žeby pomalá jazda bola bezpečnejšia.
Polícia meria, kde niečo vyberie, s rizikom to nemá veľa. Ale vidno pokrok, už nemerajú pred školou, ale konečne niekoho napadlo, že pri prechode stoja policajti a pomáhajú deťom prejsť. Merajú samozrejme ďalej za školou. A merajú mimo špičky, lebo keby každý dodržiaval, tak doprava skolabuje :-)
Avatar - lamal
9. 7. 2020 15:04
Re: tak ja neviem
V obci treba striktne dodrziavat podla mna, mimo obec ak je cesta prazdna moze sa to trochu prevetrat, nevravim ze na okreske neprekrocim ked sa chcem povozit, ale este som pokutu za rychlost nedostal.
Pokial je premavka, tak je to zbytocne... policia merava tam kde je premavka a riziko, takze ak niekto schytava casto pokuty riskuje na nespravnych miestach co si odskace niekto nevinny.
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
No dobře, za tuhle malůvku posílám ban...
Avatar - xxc
9. 7. 2020 14:41
Re: tak ja neviem
Bohužiaľ, hlavne čo sa týka obmedzeniam rýchlosti, sú predpisy dosť mimo. Nie vždy je všetko zákonné aj správne. Ja som tiež veľmi za seba neplatil, ale už sa mi podarilo porušiť predpisy mojím autom, kým som bol v úplne inom meste v práci :-) Taký motor, ako je v testovanom aute, je nezmysel si kúpiť a dodržiavať všetko.
Avatar - lamal
9. 7. 2020 14:32
Re: tak ja neviem
neviem presne ako to funguje, to auto mam na to, aby som chodil podla predpisov a setril ak treba :-! :D
9. 7. 2020 13:51
Re: Jednorožec
m340 som chcel povodne ale nakoniec vyhrala c43 u mna.
9. 7. 2020 13:47
Re: Jednorožec
v nasich koncinach sa caka na jazdenky, je to oblubena bazarova kategoria a s prekvapenim zistujem, ze minula generacia 7 a a8 je na kazdom rohu
9. 7. 2020 13:45
Re: Jednorožec
chapem ta.tiez tocim par krat do roka swiss-sk a vtedy si clovek uzije muziku :yes:
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 13:41
Re: Jednorožec
ale uprimne keby kupujem teraz tak jednoznacne beriem bmw m340i xdrive touring..to auto je neskutocne a co je zarazajuce len tak informativne son sa bavil s predajcom bmw a vychadza o 10 percent lacnejsie ako podobna s4 avant.......
9. 7. 2020 13:38
Re: Jednorožec
Jop funguje.sem tam prebere rychlost z gps na miesto toho aby cital znacky ale inak super.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 13:33
Re: Presne také čierne, ale A7
Na pokojnú jazdu by som to nekupoval :-) Aj keď motivácie ľudí sú rôzne.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 13:26
Re: tak ja neviem
Hlavne asi posielajú tie objektívne zodpovednosti, nie? Tam ich nezaujíma, čo sa stalo, hlavne ze im majiteľ platí.
Avatar - lamal
9. 7. 2020 13:21
Re: tak ja neviem
sim ta to su len take webove bachorky, v CZ by po par poriadnych pokutach dostal BAN, sice body mu nemaju ake strhnut, ale moze dostat zakaz... kto je v baliku ten nekeca taketo blbiny
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 12:35
Re: Presne také čierne, ale A7
ma to 66 litrovu nadrz a ked ides pokojne tak tych 600-700km das bez problemov...ALE .....naschval velke ALE ked si jazdu uzivas klesne dojazd hlboko pod 500 km :-) ...ale je to priama umera cim viac stupa radost z jazdy tym viac klesa dojazd
Avatar - xxc
9. 7. 2020 12:28
Re: tak ja neviem
Ja si myslím, že už by konečne mohli zmeniť predpisy. Ale ľudia môžu šetriť aj tak.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 11:58
Re: Presne také čierne, ale A7
Preto som zisťoval, koľko to môže dať pri dlhých cestách.
Avatar - xxc
9. 7. 2020 11:54
Re: Jednorožec
Tempomat na 110 a zaspať :-) Inak už to funguje autonómne na diaľniciach?
Avatar - lamal
9. 7. 2020 11:29
Re: tak ja neviem
´´ alebo si niekto mysli, ze to auto mam na to, aby som chodil podla predpisov a setril?´´

tvl...
Avatar - Vrrrr
9. 7. 2020 11:26
Re: tak ja neviem
Eko Mod som skusil, raz, ked som to kuppil, ze ake to je. Odvtedy standard. Chodim normlane, policia ci uz nasa, ceska, alebo rakuska a nemecka ma ma velmi rada..... platim poctivo vsade, kam pridem..., alebo si niekto mysli, ze to auto mam na to, aby som chodil podla predpisov a setril?
9. 7. 2020 11:09
Re: tak ja neviem
on ale píše o tom, že se přes 10 obvykle nedostane, já se obvykle nedostanu pod deset se šestiválcem, něco jiného samozřejmě je, když se na to soustředíš, zapneš nějaký eko mód a pak se dá samozřejmě, ale při běžné jízdě mi 550i pod deset přijde nereálných...
9. 7. 2020 11:02
Re: Pekny a ted..
Já taky ne ale Q8 BYCH :-) určitě neodjel, předevčírem parkovala ve městě a na mě je to už moc opulentní auto A8 je oproti ní ještě docela decentní. I když nejradši BYCH si asi nakonfiguroval něco o třídu menšího a zbytek projezdil nebo utratil třeba za hezkou dovolenou, tahle kategorie už mě nebere, měl jsem u čest s Jagem XJ a po přesednutí do XF mě to menší prostě bavilo víc.
Avatar - speedfred
9. 7. 2020 10:55
Re: tak ja neviem
Samozrejme že sa dá spraviť občas aj nejaká slušná spotreba. Ja som mal po dialničných 300km 7.6L (510PS). Celková za tip cca 900km 9.5L.
Avatar - lamal
9. 7. 2020 10:43
Re: tak ja neviem
asi jazdi buzíckou jazdou ked uz nemal buzícke vychytávky...tento text je jedna z naj obmedznosti ake som si tu precital + kopol si do buzíkov :-)

´´Prvy krat slavny Toyota Hybrib, najvacsia omedzenost v akej som kedy sedel.´´
´´iba ma uraza, kam sa ubera tento svet´´ :D
Avatar - lamal
9. 7. 2020 10:41
Re: brutalna cenovka
Lex je ale lacnejší... to zas nie je uplne zbytocna infoška
Avatar - lamal
9. 7. 2020 10:35
Re: brutalna cenovka
svojim sposobom ´´GTI´´ len trochu popletený...

PS: topper ber to sportovo, no h8 :-)
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 10:28
Re: Jednorožec
ako som povedal plne suhlasim ale na dlhsej ceste je prijemne sem tam pri obmedzenej rychlosti na 110 zapnut tempomat a len uzivat dobru hudbu...a akonahle sa clovek dostane na autobahn v tretej riisi vychutnavat muziku performance vyfukov a krajat kilometre primeranou rychlostou :-)
9. 7. 2020 10:22
Re: Jednorožec
Burmester je super ale je pravda ze viac si uzijem tu v6 a amg performance vyfuky :-!
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 10:03
Re: Presne také čierne, ale A7
to zalezi len na tvojej nohe ako casto budes tankovat...a ked kupujes auto podobneho charakteru tak si si vedomi toho ze s nim nedas 1000 na jednu plnu nadrz :-)
Avatar - Londonbridge
9. 7. 2020 09:52
Re: S 8
Paradne auto ale tiez by som bral S classe to auto je ako magnet pritahuje... Dost malo stretavam A8 a ked sa pozres po Londyskych cestach S classe tu kraluje potom 7 BMW atd. Inak v testoch A8 porazil S ko aj bavorsku sedmu. Ale to je taky hon na kocku novy model vyhrava :-!
Avatar - xxc
9. 7. 2020 09:45
Re: Presne také čierne, ale A7
Aby sa nestalo, že budem každé 2 hodiny tankovať. Ale možno je to inak, v teste som sa o tom nedocital, preto sa pýtam :-)
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 09:14
Re: Jednorožec
drahe audio je super ked cestujes 2-3 krat do mesiaca 700 az 1000 km...stane sa ze auto ide v ,,tichom,, rezime a tempomat a clovek si uziva dobru hudbu...ale mas pravdu zvukova kulisa v c43 je uzastna a s celkom nenapadnym autickom vies poskadlit aj nejako to starsie porsche 911 :-)
Avatar - skejpa
9. 7. 2020 09:04
Re: tak ja neviem
M550i pod 10, tomu se mi nechce věřit. Když jsem se z hecu podíval na spritmonitor, tak tam jsou tři kousky a nejměnší spotřeba je 11,4 a největší 16,0 l/100km. Těm 12-13 bych tak nějak věřil po zkušenostech s 440xi.

Jinak s tou toyotou. Osobně jsem byl projet Corolu 2.0 hybrid (asi 132kw) a byl jsem mile překvapen. Narozdíl od Mazdy 3 (2.0 Sky-X 132kw) to i vypadalo, že to jede. Mě na tom nejvíc vadilo to e-CVT. Mít to normální dvojspojku, byla by to paráda.
Ve větších modelech ty hybridy budou podle mě slabé, nic přes 200kw podle mě nemaj.
Avatar - Markus1
9. 7. 2020 09:03
Re: Presne také čierne, ale A7
samozrejme diesel by bola uplne neskutocna motorizacia pre motoricky vrchol najvyssej modelovej rady sedanov...a este najlepsie kombi...OF COURSE IRONIC::::
Avatar - iudex
9. 7. 2020 08:54
Re: Jednorožec
Načo drahé audio, najlepší zvuk v takomto aute je zvuk motora. :D
9. 7. 2020 08:47
Re: Hezké čtení...
Vybral sis vyborny clanek, pod ktery to hodit, protoze lidi s autem za 4,5 milionu urcite hrozne nastve takovahle dan za par tisic rocne... :-)
9. 7. 2020 08:30
Re: tak ja neviem
tak ses nám pochválil a můžeš jít.
9. 7. 2020 08:29
Re: Jednorožec
A6ky jsou ještě pořád občas vidět, ale A4 daleko míň a A8 je úplně z módy, pokud se prodávají nějaké Audiny pak jsou to SUV a o tom mluvím, sedany jsou u Audi úplně out, vymírají.
Jinak s tím dvanáctiválcem jsem to nikdy nepochopil, ad jedna, S8 nikdy žádný neměla - v generaci 6.0 W12 byla paradoxní situace, kdy to byl levnější model, než S8, přitom dynamicky stejně schopný, ad dvě - nejlepší zvuk? U mě je to osmiválec, ani W12, ani V12 mi nic neříká, dobře znějící dvanáctiválce má asi až Ferrari, daleko víc se mi líbí V8ky, a ty americké jsou nejvýš...
prostě současná Audi je dieselové SUV :no:
9. 7. 2020 00:13
Re: brutalna cenovka
Lexus a jaguar mají v této třídě auto? :-[] :-[] :-[]
Avatar - Markus1
8. 7. 2020 23:37
Re: Jednorožec
Dakujem , je to zatial top auto.... ci uz motor, komfort, vybava.... a co je pre mna dolezite aj audio je v c43 lepsie ... v s5 som mal bang olufsen ale burmester v c43 je top!!!
8. 7. 2020 23:14
Re: Presne také čierne, ale A7
No tvl to je bizár jak prase
Avatar - Alf1k
8. 7. 2020 22:59
Re: Jednorožec
Jo taky uznávám, podle mě je to jeden z posledních mohykánů s pořádným motorem a absolutně nestárnoucím designem a ještě poctivou technikou, vůbec by mi nedělalo problém koupit Céčko před příchodem nové generace i po letech a C43 v kombi úplně ideál pro nějakého taťku s děckem resp. pro mě :-)

Když vidím kam směřuje MB a jaké “inovace” chystá u eSka tak jsem smutnej, takže dokud je čas možná něco jako C43 na doma pořídím taky.
Avatar - Alf1k
8. 7. 2020 22:47
Re: Jednorožec
Ano to je přesný, když si vzpomenu na nějaké příležitosti projet se v Audi (S,RS) jako spolujezdec tak mi bylo blbě vždycky a za volantem taky při pohledu na rychlost, ale radost asi žádná, adrenalin taky moc ne (kromě toho pohledu na tachometr) až z toho jde spíš strach, že to v člověku nebudí takovej ten zdravej pud sebezáchovy, pak za volant sedne nějakej rádoby závodník a strom už dílo dokoná. Nicméně u S8 je to pro mě spíš o úžasu jak ten kolos dokáže jet, podvozek, přenos výkonu na asfalt a tak.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 22:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 22:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
8. 7. 2020 21:32
Re: Presne také čierne, ale A7
Ty a tvoje žena se k sobě skvěle hodíte :yes:
Avatar - xxc
8. 7. 2020 21:24
Re: Presne také čierne, ale A7
Nekúpim, ale na dlhé cestovanie je to dobré auto. Len aký má ten benzín dojazd pri napr. 180ke? Či by nebol vhodnejší diesel. Mne sa stala taká nepríjemná vec, že som vyjazdil nádrž a chcel som ísť tankovať a žena, nech zabudnem na to, deti akurát zaspali. Normálne som musel spomaliť kvôli spotrebe. Ale aj tak som obehol Teslu x :-)
Avatar - white label
8. 7. 2020 20:47
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Spíš jen dělá, že to nepochopil, taky mu nic jiného nezbývá...
8. 7. 2020 20:24
Re: Jednorožec
Palec hore za c43.normalne som sa musel registrovat aby som ti dal like.paradne auto. :yes:
Avatar - honzaHK
8. 7. 2020 20:19
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Tys vůbec nic nepochopil. On z tebe nemá depresi, on tě slušně poslal do *.
Avatar - wakantanka
8. 7. 2020 18:37
Re: Jednorožec
Čo ja viem? S klasse AMG vidieť celkom dosť.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 16:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 16:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 16:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
8. 7. 2020 16:33
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Dyť ty to nevíš ani o sobě...
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 16:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 16:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 16:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - hugino
8. 7. 2020 16:16
S 8
Tak to má byť.5 hviezdičiek pretože toto je najvyšší level automobilizmu.Ale ja čakám na svojho favorita nový Mercedes S-klasse 2020 a ten dostane už podla prvotných fotiek min 6 hviezdičiek. :-) Ale to Audi je fakt pekné ale ja si takisto myslím že hlavný konkurenti v tejto kategórii sú už odjakživa Mercedes a BMW a Lexus by som do toho radšej netahal.
Avatar - white label
8. 7. 2020 16:05
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Jj, S8 je třeba konfigurovat trochu jinak, než A8:
https://img15.rajce.idnes.cz/…pr_aeexc0912.jpg?…
Avatar - Ada je zase tady
8. 7. 2020 15:57
Hezké čtení...
Doporučuji! https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/praha-uz-pripravuje-myto-za-vjezd-do-centra-nekteri-ho-ale-nebudou-muset-vubec-platit
Avatar - xxc
8. 7. 2020 15:43
Presne také čierne, ale A7
Som nedávno obiehal na diaľnici a vysvetľoval manželke, že cestovať v takom na dovolenku, to by bol iný level :-) Vie niekto, aký to má dojazd?
8. 7. 2020 15:40
Pekny a ted..
Pekny auto.
Jen nevim, jestli bych neodjel Q8.

Ale ja stejne nejsem cilovka, ja na to nemam :-)

No a ted prijde nova S klasse, tak uvidime, kam zas poskoci Mercedes.

Zajimave je, jak ty nove Mercedesy S vzdycky po uvedeni na trh okamzite jezdi po silnici v tucnych poctech. Kazdy druhy posh hotel to proste bere tak, ze se v ten den automaticky obnovi komplet vozovy park.
Manazeri v bankach zrovna tak.

Tohle zazemi ani BMW 7 ani A8/S8 nema, ale na druhou stranu je pohled na ne zase o neco vyjimecnejsi :-)
8. 7. 2020 15:26
porče
Ano vozit se vzadu ok, ale jako ridic bych sel do porce panamera. Ale chapu, ze pro tohle chlap sam nepujde, tam se to obednava na firmu.
Avatar - Vrrrr
8. 7. 2020 14:57
tak ja neviem
Prvy krat zazit termokameru je urcite zazitok a myslim si, ze moze mat vplyv na hodnotenie. Ale teraz? V 2020? Mala to uz aj moja stara X5 - 2017. Uz predana. Co sa mi ale nepaci je, ze 8 valec, ktory vypina polovicu valcov, ide po vseliakych buzickych vychytavkach a ma takuto spotrebu? Ja mam na civilne vozenie M550i, nic mi tam nevypina, stale mi ide 8 valcov, plachtenie a podobne blbosti mam uplne deaktivovane a nad 10 sa zvycajne nedostanem. Extrem je lyzovacka v rakusku a pri navrate (hore-dole na jednu nadrz) som mal pod 8. Nechapal som, ze naco potom hybridy a tak .... Nemusite mi vypisovat, ze v tejto kategorii sa to neriesi, Mne je to tiez jedno, iba ma uraza, kam sa ubera tento svet. Je to ako Toyota - skoro sme to kupili na firmu, ale chvalabohu som sa v tom predtym odviezol. Prvy krat slavny Toyota Hybrib, najvacsia omedzenost v akej som kedy sedel. Zvuk, podvozok, prejav, vsetko vo vnutri bolo hrozne. A este aj ta spotreba bola 8. Pri normalnej jazde, ziaden extrem na plyn a vydychnuty 2.5l benzin... strasne. Ale zas chapem, ze aj lacne, tak to asi ma byt. Tak neviem, treba si tieto auta ovela viac najazdit, pretoze tazko sa to sudi, ked nasledny test je nejaky Seat, alebo tak ..... U mna je Audi tak nejak vzdy druha liga za MB a BMW. Ale na pochopenie tohoto nazoru, treba asi jazdit iba v tejto lige a potom aj Lexus je fakt, ze stasne auto. Skusal som pre priatelku, ze cosi usetrime, ale to sa neda .... :( . Mna odradil aj digitalny pristup Audiny a nakoniec ako druhe auto do rodiny prisiel Touareg. Normalny obycajny 6 valcovy automobil na nase aktualne cesty. Blbost, SUV a tak. Ale za tie peniaze a na nase cesty volba z rozumu. M2 ladena u Roberta Senkyra, bola uplne nepojazdna a chodila 99% na navese a M550i, teda ledva, ledva nase cesty zvlada. Preto VW. Takze Audi super. Chyba mi tam vsak, ze ide, a je ju citit, a nejaka emocia. Elektroniku ma v tomto leveli uz kazdy obdobnu. Niekto niekde lepsiu a naopak, ale ziadne zasadne svety sa tam nerucaju. Na toto predsa Audi vsadila, aby sa odlisila. Ak chce ist po krku Mercedesu tak na to aj tak nema, a naco konkurovat niecomu co sa klupuje nielen kvoli kvalite, ale aj menu, ze? Ci vsak v tejto kategorii niekoho toto zaujima to tiez tazko sudit. Ludia chcu aby to chodilo samo a nic to nevravelo, ziadno nekomunikovalo. Potom asi Tesla, alebo MB. Tam tiez nic nevies. A skor ci neskor, ked si uz pri tejto Audine uz je ciel nadohlad. A ak by si snad chcel oponovat, ze da sa ist dalej, urcite ano, ale takeho zakaznika v tychto vodach (Audi) nehladaj ... :)
Co sa tyka dizajnu, tak mne sa paci. Urcite viac ako sucastna The 7. Drzi si peknu liniu uz generacie. Tu palec hore. Len ta eko technika mi lezie na nervy. Vsade.
Avatar - Markus1
8. 7. 2020 14:51
Re: Jednorožec
ano su to pohodlne a kvalitne auta...ale napriklad 3,0 tdi v s 4,5,6,7 je celkom sklamanie a aj nove rs4 a 5 su celkom sklamanie..akurat vcera som pozeral test kde nove bmw m340i xdrive takmer porazilo rs4 v zrychleni a pruznosti a to je m340 len soft M...takisto aj rs6 a rs7 su uzastne auta ale v porovnani s konkurenciou si uz tak dobre nevedu ked bmw m5 a amg 4 door ich motoricky dost deklasuju..a to bola predchadzajuca rs6 pre mna etalonom silnych kombi a rs7 limuzin.....proste ked sa na to pozries v ramci konkurencie tak audi oproti minulej generacii modelov straca
8. 7. 2020 14:47
Re: Jednorožec
Je to tak ale můžou si za to samy. Většina nových modelů startovala s pár motory a dlouhé měsíce se čekalo na rozšíření dalších motorizací (třeba A6,7,8 byly v začátku jen dva motory z toho TDI 200 kW bylo naprosto tragický s odezvou na plyn, vlastně stále je). K tomu hodně sebevědomě nastavený ceny, a výsledkem je že to nikdo nekupuje. Třeba A8 jsem za ty 3 roky co se prodává viděl po Praze možná tak 10x.
Avatar - Alf1k
8. 7. 2020 14:28
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Martine naprosto souhlasím, že jiná barva by auto změnila k dokonalosti, možná to bude znít úchylně, ale já si opravdu modrou, červenou a další výrazné barvy dokážu představit limuzína-nelimuzína. Pěknej test a parádní auto, motor silou zadupává do země. :yes:
8. 7. 2020 14:25
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Nejsem rozhodně typická cílovka, mě M760i uchvátilo. Velká škoda, že se nedělá i v short verzi, tam by mi dávala ještě větší smysl.
8. 7. 2020 14:23
Re: Jednorožec
C-klasse je v této generaci opravdu skvělá. Na to, že se připravuje nástupce, tak drží krok s BMW a Audi utekla na míle.
Řady A4/6/8 platily vždy možná za auta s odhadnutelným designem, který byl však až na výjimky pohledný. Odhadnutelnost sice zůstala, ale pohlednost se ztratila. Na druhou stranu spoustě lidí vyhovují jízdní vlastnosti, které mohou zvyšovat adrenalin leda spolujezdcům, pořád ještě relativně zajímavá motorová paleta a časem velmi dobře vypiplané pohodlí.
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Jezdil jsem 760 s M paketem a tam se mi to neustálý chroptění od výfuku moc nelíbilo. Asi bych chtěl úplný ševelení, to by se mi k dvanáctiválci hodilo víc. A jak jsem psal, proti tomu osmiválci v 750i tam moc velkej rozdíl v dynamice není, ta 750i jede tak úžasně, že 760i už toho moc navíc nabídnout ani nemůže...
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 14:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Markus1
8. 7. 2020 13:59
Re: Jednorožec
tu ostava tiez len suhlasit...audi vseobecne co sa tyka dizajnu ale aj co sa tyka motorov a vykonov nejako v novej generacii a4,a5,a5,a7 nie je na urovni , na akej boli predchodcovia a hlavne s a rs modely su dost sklamanie....jazdil som dlho s5 sportback s3.0tfsi a s tym autom som bol viac nez spokojny, skusil som aj novu generaciu s5 ale ani exterier a ani interier sa mi uz nepacia tak ako pri predchadzajucom modely a nakoniec som skoncil u mercedesu c43 amg..a poznam mnohich znamich ktori spravili rovnake rozhodnutie
8. 7. 2020 13:53
Re: Jednorožec
Ano, Audi poslední generace (jedno jaká vyjma Q7/8) jsou na silnicích vzácností. Předchozí modely byly vidět všude.
8. 7. 2020 13:52
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
No na tohle se hodně špatně reaguje. Tu 760 jsi jezdil taky, nebo někdo z kluků? Srovnání?

Btw: krásnější zvuk než V12 neumí žádná V8 vykouzlit a když si kupuješ malou jadernou elektrárnu, tak osobně bych chtěl aspoň občas slyšet jak se štěpí jádro :-!
8. 7. 2020 13:49
Re: brutalna cenovka
Klidně jezdi zlatým Luxusem, ale dynamicky nemá co nabídnout a špatně odladěný podvozek se v této třídě nenosí. XJ je sice krásně řidičské auto, ale minimálně uvnitř o jeden a půl generace zpátky. navíc si ho už dnes neobjednáš. Nová generace pak na konci roku přijede jako EV, PHEV až 2021. Tedy taky střelba mimo.
Re: Ježiš marjááá, zase VAG !!!???
Já nějak nevím, co na to napsat... Hezký den přeju!
Avatar - Markus1
8. 7. 2020 13:43
Re: brutalna cenovka
no myslim ze sa ho neda ,,nesledovat,, jeho vyroky a hodnotenia su tu legendarne :-) je to jeho nazor a ten mu neberiem ....len je zabavne ako po rokoch zboznovania h/k si nakoniec kupi vw a myslim ze tu by to bolo rovnako
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 13:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 13:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
8. 7. 2020 13:35
Jednorožec
Mám pocit, ze potkat už jen obyčejnou A8 je rarita, tohle bude opravdu kůň s rohem... tahle kategorie celkove vymírá a řekl bych, ze u Audi úplně nejvíc...
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 13:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Markus1
8. 7. 2020 13:10
Re: brutalna cenovka
a co konkretne ponuka jaguar a lexus proti s8?nepisem sem casto ale tie tvoje ,,legendarne hodnotenia, postrehy a predpovede,, ma vzdy prinutia reagovat.....to je presne tak ako si tu ospevoval hyundai a kiu a ked prislo na lamanie chleba tak si vzal diabolsky vw..mam pocit , ze keby si mal k dispozicii prostriedky na auto tejto triedy tak by si skoncil skor u s8 ako u lexusu a jaguaru.....
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 13:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
8. 7. 2020 13:02
brutalna cenovka
4,5 mega za.. za audinu ..... a pritom docela vizualna lopata...

v tejto triede nadalej za mna zlaty lexus ci jaguar :yes:
Avatar - CICERO
8. 7. 2020 12:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.