Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda MX-30 překvapuje. Elektrickou verzi doplňuje dvoulitrový motor

Městský crossover s tzv. sebevražednými dveřmi se doposud prezentoval výhradně jako elektromobil. Nakonec však dostane i verzi se spalovacím motorem.
Zpět na článek
Avatar - wakantanka
7. 8. 2020 17:06
Re: Re: MX-30
Popravde ani si neviem spomenúť kedy naposledy som videl/ stretol menšie kombi od Mazdy. To bude určite viac ako 20 rokov.
Avatar - palix
7. 8. 2020 14:39
Re: MX-30
Samozrejme, že Mazda 3 kombi už nikdy nebude. Je tu 6-ka... Mazda skôr predá Sedan ako kombi. EU pre ňu nie je smerodajný trh a mimo EU idú skôr sedany.
Mazdu 323 som videl naposledy pred obchodným domom - v hroznom stave. Vlastnili ju "spoluobčania". Podstatné bolo, že stále bola pojazdná :). Kombi verzia je asi vážne veľká "vzácnosť" :)
6. 8. 2020 19:53
Re: MX-30
palix, Mazda naposledy combi vyrábala v edícii 323.
Skôr uvidím na uliciach Trabant Combi, ako túto verziu.
Takže vyvíjať a vyrábať Mazdu 3 Wagon, pre pár záujemcov je mimo misu!
6. 8. 2020 19:27
Re: MX-30
palix, a teraz sa pozri na cenník konfekčného Fordu.
Tie ceny za Focus a Puma s trojvalčekom sú brutálne!!!
Avatar - palix
6. 8. 2020 14:01
Re: MX-30
MX-30 je auto pre image :). Zadné dvere sú dizajnovým prvkom z RX8 ;). Sú nepraktické, zbytočné, ale celá MX-30 je vlastne rovnako zbytočná. Dnes je povinnosťou vyrábať aj elektroautá, tak v Mazde spravili MX-30.

Aj tak mi príde benzínová MX-30 zbytočný a divný počin. To akoby VW spravil benzínový id.3 :-). Ťažko predstaviteľné.
Avatar - palix
6. 8. 2020 13:58
Re: MX-30
U nás by takýto turbo motor možno zvýšil predajnosť. Ja síce jazdím s 2,0 - G120 / 88 kW a ide to úplne v pohode, spotreba je OK... Ale je veľa vodičov, korí si zvykli na turbomotory a k atmosfére sa už nechcú vrátiť (aj keď s automatom je to v podstate jedno).
Na druhej strane - pri cene za 3-ku od 21 500€... Má cenu robiť nejaký iný motor? Prípadne za ešte vyššiu cenu? To auto je tak drahé, že je pre veľa ľudí prakticky nekúpiteľné. Môže skvelo jazdiť, môže mať nádherný dizajn, ale tá cena... Predošlý model stál od cca 15 000€ a to je teda poriadný rozdiel oproti 21 500€. Síce mala slabší motor (1,5L), nižšiu výbavu, ale to auto bolo stále nádherné a malo rovnaký podvozok ako najdrahšia verzia.

A samozrejme k turbomotoru pridajme kombi... ;). Už u predošlej verzii by mali zákazníci záujem o kombi, ale nebolo...
Vlastne pre Mazdu môže byť nejaká EU celkom ukradnutá. Keď ich prestane baviť plniť normy, pôjdu od nás preč ako Mitsubishi. Tých pár predaných áut v EU už možno nejako oželejú...
Avatar - 3_diamanty
6. 8. 2020 10:51
Re: MX-30
hlavne tie zadne dvere pos.rali... a tym to cele aj tak hasne...
Avatar - palix
6. 8. 2020 08:11
Re: Hmm..
310 kg - to sú traja celkom dobre stavaní chlapi :). Alebo plné auto (5 ks) pekných žien ;). Neviem, ale, aký rozdiel je v hmotnosti medzi klasickým benzínovým pohonom a elektropohonom.
Avatar - palix
6. 8. 2020 08:06
MX-30
Celkom dobre nechápem, načo je Mazde model MX-30 so spaľovacím motorom. Majú CX-3 , CX-30 , CX-5. Podľa mňa im v modelovom rade nechýba žiadne auto. Ak už, tak MX-30 mali spraviť ako pôvodne chceli - elektroauto, prípadne namiesto klasického motora do nej "inštalovať" plugin hybridný pohon.
Zákazník sa síce určite nájde aj na benzínovú MX-30... ale či ich bude dosť. Síce zrejme je pre Mazdu EU celkom malý trh, radšej tu mohli dať motor napr 1,5 turbo a nejako znížiť ceny áut. Ceny, ktoré majú teraz sú poriadne vysoké.
6. 8. 2020 00:54
Hmm..
....lehké baterie, vážící "jen" 310 kg.... :-O :D :D
P.S.: Co znamená slovo "nejoptimálnější"? :-)