Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Peugeot Moovie: Kapka pro dva se vyráběla sériově. Jako model...

Jedno z nejoriginálnějších mikroaut do města neslo logo lva. Nikdy nejezdilo, bylo jen stylistickým cvičením. Jeho zmenšeninu má ale leckdo doma ve sbírce miniatur.
Zpět na článek
11. 9. 2020 20:06
Re: Fajn se dělají stylistické studie ...
Nj, takže všechno vlastně k ničemu
11. 9. 2020 20:04
Re: Fajn se dělají stylistické studie ...
Poprosil bych o příklad elektromobilu, který fungoval dávno před touto soutěží. Myslím opravdu fungoval, ne s dojezdem 50 km

A co se týká městských konceptů, i ty by asi měly splňovat nejaké bezpečnostní a funkční kritéria. Nemyslím že by zrovna tahle studie v tom nějak zářila
Avatar - Blue Sun
11. 9. 2020 18:30
Re: Fajn se dělají stylistické studie ...
Elektrika fungovala dávno před touhle soutěží. Sám jsem se tím zabýval v letech 2003-2006 a vycházel jsem z ještě starších pramenů. Naopak, jako elektrický městský koncept by to bylo naprosto v pohodě, i když dojezd by byl poměrně omezený (při dnešních technologiích by se dalo udělat tak 100 km)
11. 9. 2020 17:01
Re: Fajn se dělají stylistické studie ...
Ostatní studie ze soutěže nebyly realizovány vůbec, jen tahle vítězná. Klání pořádala automobilka. P.S. Nefunkčních konceptů v měřítku 1:1 bylo v historii vytvořeno opravdu hodně.
11. 9. 2020 11:14
Re: Fajn se dělají stylistické studie ...
Pak nerozumím, proč to soutěžilo v kategorii automobilů.
Absence pohonu je u auta jen nepodstatný detail ?
11. 9. 2020 10:00
Re: Fajn se dělají stylistické studie ...
Moovie žádný motor neměl, v článku je zmínka, že byl nefunkční.
11. 9. 2020 09:59
Re: Drobná oprava
Díky, já měl zato, že to bylo Ixo, model od Altayi mám doma. Opravím.
11. 9. 2020 08:02
Fajn se dělají stylistické studie ...
...když v reálu nemusí vůbec jezdit. Například u téhle netuším kde by měla mít motor. Spalovací se nikam nevejde a elektrika před patnácti lety nefungovala vůbec. V článku taky není o motoru ani zmínka. Takže jen dolů s kopce ?
10. 9. 2020 21:30
Drobná oprava
Model 1:43 je od Norevu, pôvodne sa predával alebo rozdával na firemných akciách v darčekovom balení, potom sa až objavil v časopisovej kolekcii konceptov od vydavateľstva Altaya. Inak zaujímavá spomienka, aj by som na tento koncept zabudol. Ja som mal minulý rok možnosť vidieť renováciu vodíkovej štvorkolky Peugeot Quark (tá tiež vznikla aj ako model).