Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rus si vysnil nástupce Lady 4x4. Jak by se vám taková Niva líbila?

Lada 4x4, v minulosti známá jako Niva, patří mezi nejslavnější automobily ruské produkce. A od roku 1977, kdy se začala vyrábět, vypadá i přes různá omlazení vlastně pořád stejně.
Zpět na článek
10. 9. 2020 18:36
Re: Naprosto příšerné...
Tak predpokladám, že si na vyššej úrovni ako žiak prvého stupňa ZŠ, ale pre istotu som sa opýtal. ;-)
10. 9. 2020 17:03
Re: Naprosto příšerné...
Tedy blbější reakci sis vymyslet nemohl! :-)
10. 9. 2020 13:02
Re: GRC
Jasne, je to len retuš "amatérskeho dizajnéra". Na ACZ platí šuflikant s photoshopom za dizajnéra, takže treba prižmúriť oko. Vzhľadom na použité prostriedky by to málokto vymaľoval lepšie. Ale ako amatérska idea mi to nepríde vôbec zlé. Keď hodnotíš len dizajn, bez spojitosti s tým, ako vznikol, je to celkom pohľadné autíčko. Ako som už písal, dalo by sa na tom popracovať, jednu vec som už spomenul, ale bolo by toho samozrejme viac. Škoda, že sa žiadny z týchto grafikov nikdy nepustí do interiéru, takto je to už na prvý pohľad len lacná výplň webového priestoru a článok skoro bez práce. Ale tentokrát sa mi to autíčko, samozrejme aj preto, že to má byť Lada a nie napríklad Škoda, vcelku páči.
Avatar - wakantanka
10. 9. 2020 12:51
Re: GRC
čím dlhšie sa na to pozerám, tým viac v tom vidím zčasti základ v pôvodnom XC90, akurát toto je užšie s viac plechom (však áno plech je lacnejší ako sklo) a na prvý pohľad to nie je strašné, akurát že na druhý pohľad už to dokopy neladí.
10. 9. 2020 10:56
Re: GRC
Na pôvodnú Nivu nemôžeš brať príliš odhad, je stará už pár desiatok rokov. S tou malou presklenou plochou voči plechu až tak nesúhlasím, naopak, sklená plocha mi príde celkom dostatočná. Keby výrazný prelis pod kľučkou (začínajúci na blatníku bočnou smerovkou) bol o niečo nižšie, opticky by to bolo oveľa vyváženejšie. Pôvodná Niva to maskovala chrómovými lemami okien a prelisom o 2 cm vedľa, toho skla tam tiež bohviekoľko nebolo. Naviac je dnes taký trend, veľká väčšina nových áut je samý plech a skla stále menej.
Avatar - wakantanka
10. 9. 2020 10:21
Re: GRC
no ja ti neviem, tá maska je hádam jediná vec čo sa mi na tom aute pozdáva. Naopak z bočného pohľadu vynikne malá presklenná plocha voči mase plechu. Pôvodná Niva to zvládla podstatne lepšie.
10. 9. 2020 07:31
Re: no,
Tak s tými našimi európskymi trojvalcami by to bola dilema, to fakt...
10. 9. 2020 07:30
Re: Naprosto příšerné...
Myslíš, že by si to zvládol lepšie?
10. 9. 2020 07:30
Re: GRC
A aký vkus by to malo reflektovať, ak nie ruský? Je samozrejme iný ako ten náš, ruské návrhy boli vždy trochu iné. Tu je vidieť veľkú snahu previazať pôvodné priame línie a jednoduché plochy so súčasnými trendami, na čom by sa ešte dalo popracovať, ale zďaleka to nevidím tak hrozne ako ty.
Naopak, v dnešnej unifikovanej dobe je to celkom nápadité a odlišné od unifikovaných tvárí konkurencie. Napr. kolmá predná maska evokujúca roky minulé je celkom zdarilý prvok.
Avatar - Stejsn
9. 9. 2020 22:20
no,
a nejsou 4 koncovky výfuku málo, Antone Pavloviči?
9. 9. 2020 22:07
Naprosto příšerné...
...jakoby to navrhoval žák prvního stupně ZŠ. Niva z roku 1977 je proti tomuto přímo vrchol elegance a líbivosti! :D
Avatar - chalan66
9. 9. 2020 21:52
GRC
Typický RUSKÝ vkus, alebo radšej NEVKUS ! Hrozné a nesúrodé tvary, preplácané rôzne do seba nezapadajúce prvky ! Mal by menej fetovať !
9. 9. 2020 21:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.