Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Hyundai i30 má po faceliftu mnohem lepší multimédia. Co nabízejí nového?

V rámci omlazovací procedury si model Hyundai i30 co do infotainmentu značně polepšil. I díky tomu teď kabina vypadá podstatně moderněji. Ale je systém lepší opravdu ve všem?
Zpět na článek
27. 7. 2021 15:58
asistent jízdních pruhů o Hyundai
Asistent jízdních pruhů je paskvil, který ohrožuje bezpečnost. Někomu se moje tvzení zda přehnané ?

Ujasněme si, že pokud je komunikace nalajnovaná levý kraj střed, pravý kraj a zapomeneš vypnout asistenta , pak tě vede středem tvého jízdního pruhu, bez ohledu co se před tebou děje. Takže kombajn v protisměru, chceš uhnout na pravý okraj, ale vtu ránu se s tebou začne volant přetahovat.

Ale to je jen to nejmenší.

Nevím jak v čésku, ale na Moravě je spousta silnic nalajnovaná jen na krajnicích, takže tě asistent vede uprostřed silnice. Parádní funkce.
To , že asistent je, je dobře, ale mělo by být na mě, zda si ho zapnu či ne.
Je poněkud rozdíl - chtít zapnout a chtít vypnout v důsledcích opomenutí.

Ale každý svého štěstí strůjcem. Tak jak jsem zrušil Start&Stop ruším i tento nesmysl.
2. 5. 2021 19:08
i30 lane asistant - po FL
ví někdo, na který konektor a kde je vyveden spínač jízdy v pruhu , který je umístěn na volantu. Start&Stop mám vypnut , automaticky po zapnutí zapalování a mohu ho zapnout tlačítkem, to samé chci udělat s tímto nesmyslem.
Dík za radu -
2. 5. 2021 19:05
Re: Hyundai asistenti
asistent jízdy v pruzích je totální nesmysl. Brání bezpečné jízdě. Jistě pokud se flákáš po okresce 70-kou a nebo po dálnici 110 je to v poho. Ale nesmíš chtít reagovat na to co na silnici vidíš, třeba cyklistu .
18. 9. 2020 09:56
Re: Nepodarek od "H"
Ako Karoq asi lepsia bude ;)
Avatar - Mokrous
18. 9. 2020 09:19
Demence nám krásně narůstá naprosto všude...
Vždycky jsem toužil mít takové auto, kde nebudu smět první čtvrthodinu sám řídit a jen budu v menu hledat záložky, kde co vypnout a k tomu mi bude hrát do uší bílý šum přejmenovaný na šumění vln a nebo praskání staré desky přejmenované na hřejivý krb a abych se necítil tak opuštěný, tak si pustím kakofonii se jménem venkovní kavárna... A pak si nedej...
18. 9. 2020 09:15
Hyundai asistenti
U Hyundai to opravdu funguje,neni potreba vypinat. U VW bohuzel jo
18. 9. 2020 08:44
Re: Asistenti
Bohuzel. Mirnou zatacku, ktera se da i se spatnym autem projet v pohode 70 normalne v pruhu, berou ve 40 do protismeru. Chapu u duchodcu, kteri jsou takhle zvykli ze starych aut.
Avatar - Blue Sun
18. 9. 2020 07:38
Re: Asistenti
Když vidím, jak dnes lidi jezdí po silnicích, tak se zavádění těch asistenčních systémů už vůbec nedivím. Na silnicích bez středové čáry jedou zásadně prostředkem, ačkoli je široká pro dva kamióny s rezervou. Protijedoucímu autu samozřejmě vůbec neuhnou, nebo jen minimálně. Lidi vůbec nemají odhad šířky auta nebo toho, kolik prostoru mají kolem sebe.
Avatar - karoque
18. 9. 2020 05:15
Nepodarek od "H"
No já jen, jestli už nová Dacia z vedlejšího příspěvku není lepší :D
18. 9. 2020 05:11
Asistent hlídání jízdy v pruhu
Rozumím, když má někdo zkušenosti z VW group, kde litá ze strany na stranu, že asistenta držení v pruhu vypíná, ale proč u Hyundai, kde to funguje dobře?
Avatar - Ada je zase tady
18. 9. 2020 00:15
Hyundai i30 si co do infotainmentu značně polepšil, ale...
ještě více by si řidiči přáli, aby tam žádná mnohomediální infozábava nebyla. Vždyť i ta navigace je nejlepší, když se na ni nemusí čumět, ale řidič jen poslouchá plastikového navigátora. 8-s
Avatar - Mikesus
17. 9. 2020 22:40
Re: Asistenti
Ono se hodne pozna, kdo ma problem se smerovkami, nebo který výrobce to tam dá jen aby mel odskrtnuto pro NCAP a fungovalo to jen za ideálních podmínek.
17. 9. 2020 21:43
Asistenti
Zaujímavé názory.
Mne napr asistent riadenia vôbec neprekáža. :yes:
17. 9. 2020 20:52
Re: dotaz
S poslední větou souhlas. Bohužel po dalším nastartování je asistent opět aktivní.
Avatar - zaplosak
17. 9. 2020 20:28
Re: dotaz
Do dalšího nastartování, tak jako start stop. :-O
Avatar - zaplosak
17. 9. 2020 20:26
Re: To nemohli...
na ceedu to je jak píšeš, mám to zaplé furt, jen citlivost nemám na plno ale trochu nižší, tak mě to přetahování s volantem nepřijde...
Pokud to jde i u hyundai jakoby utlumit tak by to asi ani vadit nemuselo, že to jde vypínat takhle složitě....
17. 9. 2020 20:14
dotaz
Nebylo vysloveno to podstatné. Když to vypnu, zůstane to vypnuté na pořád, nebo jen do další jízdy? Pokud na pořád, tak vůbec nechápu, proč si takovou blbostí vůbec někdo třepí hubu.
17. 9. 2020 20:13
Re: To nemohli...
Mohli. Na druhej strane budme radi, ze este sa kopa inych veci da ovladat tlacitkom.
17. 9. 2020 20:12
ber a nehudruj
Hlavni novinku vetsina neoceni, ty ostatni ano
17. 9. 2020 19:41
To nemohli...
Sakra, to nemohli to vypínání asistenta pro jízdu v pruzích nechat na tlačítku (viz Kia Ceed)??!! :-( :-( :no: :no: