Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Přivítejte Teslu Model S Plaid: Slibuje obří dojezd, rychlost 320 km/h a rekord na Ringu

Novinka Elona Muska má být odpovědí pro všechny kritiky, podle kterých Tesla nezvládne jediné ostré kolo na závodním okruhu.
Zpět na článek
26. 9. 2020 21:38
Re: No nekup to!
https://electrek.co/2020/09/26/tesla-model-3-high-mileage-extreme-low-cost-minimal-battery-degradation/
26. 9. 2020 21:36
Re: Slusnej cas Tesly
Do dvou let?

Tezko. ;-)
24. 9. 2020 17:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
24. 9. 2020 17:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
24. 9. 2020 13:03
Re: Re: volba (ne)rozumu
.. co je kupují ...
24. 9. 2020 13:02
Re: volba (ne)rozumu
Auta jsou dostupnější, tak lidé volí méně racionálně. No jo, ale EV dostupná nejsou, takže ti, Číně kupují, je volí teda racionálně :-D
24. 9. 2020 10:00
Re: Ta zenska co s ni bydlim
otazka mimo, ale co mas v M3 ? merino ? dik
24. 9. 2020 10:00
Nádherný zvuk frekvenčních měničů
Nádherný zvuk frekvenčních měničů :-) :yes:
24. 9. 2020 08:38
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Vjedu do zatáčky s M3 a s Taycanem +700 kilo a M3 vnímáš jako hůř ovladatelnou? nechybí ti zvuk? Co jsem četl v testech, většině lidí se chtělo po rychlém kole blít a připisovali to v podstatě tomuto... jakože horskádráhaefekt...
24. 9. 2020 08:22
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Díky moc za reakci. Pokud žiješ v Německu, tak tam ta síť je opravdu slušná, ale u nás je to zatím šílená trága, proto mě zajímalo, jestli s tím jezdíš i dálky.
Ať auto slouží ;-)
Avatar - Blue Sun
24. 9. 2020 07:07
Zarytí
fosiláci jsou čím dál víc v křeči. :-D :-D
Avatar - netcar.xx
24. 9. 2020 01:54
Re: Ta zenska co s ni bydlim
S M3 jsem jezdil radši než s E63s, protože byla ovladatelnější. Teď vedle Taycana mi přijde jak nevychovanej spratek.
Avatar - netcar.xx
24. 9. 2020 01:47
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Turbo S, nabíjím stejným způsobem jako telefon, tj. dle času a potřeby, jízdní vlastnosti úžasné a technická data si najdeš na netu. Jinak nabít e-auto v Německu je dnes podstatně snadnější než před třiceti roky natankovat v Česku bleifrei (natural). S tím jsem měl mnohdy vážně problém a jednou mě to stálo potom cca 1500 marek poté, co jsem musel natankovat olovnatej. Auto jsem koupil ještě na konci května kdy bylo všechno zavřené a se 70 km na tachometru a skoro 35 tisíc Euro slevou. Platit jsem musel hotově, protože moje leasingovka byla v té době nefunkční. Jinak platím každé auto 50 hotově a 50 na dva roky. Každý rok jedno nové auto a to dvouleté jde pak hned většinou někam do rodiny. A dojezd? První delší cestu cca 500 tam a 500 zpátky jsem jel ze strachu s M3, podruhé jsem to zkusil s Taycanem a trvala mi stejně dlouho. Jenom musí člověk víc přemýšlet kde se najíst a mít před cestou nabito.
Avatar - netcar.xx
24. 9. 2020 01:14
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Chtěl bych bejt zase mladej. Jinak jsem ale jen dobře placenej.
Avatar - Hammunasakra
23. 9. 2020 21:57
Re: Přivítejte?
Petr Prokopec https://www.autoforum.cz/…ak-nez-politici/ je velký bojovník zpátečnik = příbuzný? :-)
Avatar - Hammunasakra
23. 9. 2020 21:37
Re: Battery day
Jj je to děs https://www.novinky.cz/…-airbus-40337092#… kam to směřuje

Scifi knížky i filmy i ty starší https://www.csfd.cz/…polis/komentare/ mám rád = který má konkrétně na mysli?
23. 9. 2020 19:17
Slusnej cas Tesly
Laguna Seca za 1:30.

To je pekny.

Tady nejaky kontext:
https://www.motortrend.com/…lap-laguna-seca/

GT63S to ma za 1:36. :-!
Btw Supra je rychlejsi nez M2. :-O

Az bude Model S plaid v serii, bude mit Mercedes problem. Nepredpokladam seriovou verzi plaid horsi o 6s.

Tady je krasne videt potencial EV. :yes: :yes: :yes:
A to jeste se soucasnou verzi baterek.
23. 9. 2020 18:54
Re: Přivítejte?
Uz zase? :D

Ty si nedas pokoj...
Ne, Tesla neni to co Nikola. I kdyz ta veta zni usmevne.

Nikole jsem neveril. ;-)
M.j. nesmyslna propagace vodiku...
23. 9. 2020 18:28
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Všechno cajk, ale hmotnost 2,2 tuny je přece jen dost... M3 musí být znatelně ovladatelnejsi, nebo se pletu? Každopádně jsem viděl test spotřeby a vycházelo to pod korunu na km, to je příjemné...
Avatar - Jerry.Gunman
23. 9. 2020 15:51
Re: Je zajímavé, že ekologicky zaměření baterkáři
Tak tak :D
Tisíce aut se spalovacími motory stojí na parkovištích - a nebozí řidiči běhají s kanystry tam a zase zpět, aby svá auta dotankovali. Protože jak objevil kolega elektrikář, (u elektrických vozů) "Narozdíl od fosilů ty koníky nemusíš živit, když je nepoužíváš" :yes: :yes: :yes:

To je taky převratná až štěpná myšlénka - inu, elonovy čipy prostě jedou :D :D
23. 9. 2020 15:50
Re: Battery day
Naprosto souhlasím,Dinosauři mezi které se řadím vymřou.Už dnes spoustu lidí zajímá spíš jaký to má display a počet barev ambientního osvětlení, než motor a jízdní vlatsnosti
Vlastnit osobní vůz bude drahé,daňově nevýhodné.Když někam pojedeš přijede autonomní taxi a doveze tě kam budeš potřebovat.Nikdo nebude nic porušovat,nikoho ohrožovat protože nebude mít jak.Svět bude bezpečný ale nudný a čím dál víc nesvobodný.
Dost mě děsí jak se to vše začíná podobat starým scifi filmům
Avatar - elektrikar
23. 9. 2020 15:45
Re: Je zajímavé, že ekologicky zaměření baterkáři
Narozdíl od fosilů ty koníky nemusíš živit, když je nepoužíváš :-[] Jinak ta 1100 hp Tesla má při totožném stylu jízdy totožnou spotřebu jak 150 hp ID3 :-[]
Avatar - Emel
23. 9. 2020 14:59
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Kdybys měl jet někam přes půl Evropy začátkem 20. století... myslíš, že by to bylo jednodušší s kočárem nebo s autem?
23. 9. 2020 14:38
Battery day
Citace z hybrid.cz: "Jádro budoucí hodnoty Tesly je podle Muska právě ve velkoobjemové výrobě aut vynásobené faktem, že půjde o vozy plně autonomní." Osobně si nemyslím, že plně autonomní auta budou (většinově) vlastněná fyzickými osobami.
23. 9. 2020 14:05
Re: Je zajímavé, že ekologicky zaměření baterkáři
Ta zrychlení těch ekologických baterkářů jsou působivé, rádi se s tím předvádí.
Když máš prachy na Teslu, tak trochu té elektriky neřešíš, ale to zrychlení ano.
Avatar - KANKUNEN
23. 9. 2020 13:43
Je zajímavé, že ekologicky zaměření baterkáři
nevolají po lepším využití energie namísto vyplýtvání elektriky na raketový start. Možná si myslí , že čím dřív jedeš rychle tím dříve rekuperuješ.
Avatar - KANKUNEN
23. 9. 2020 13:18
Re: Ta zenska co s ni bydlim
To jsem netušil , že auta vymysleli dříve než kanystr. :-!
23. 9. 2020 13:18
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Taycan Turbo me maji dodat v listopadu, tesim se na to asi vic nez na co jineho, a ac ja budu presedat z Jaguaru iPace, tak predtim jsem sedlal tez E ale jen tedy 63 AMG kombik :D
23. 9. 2020 13:16
Jiný rozum nad 1,3 miliónu.
Tak hlavně, Tesla prodává zatím smetánce auta od 1,3 milionu, kteří navíc neřeší výměnu baterií. A tento smetánkový trh má jiná pravidla než pod 1,3 milionu, kde se bude prodávat Enyaq.

Prostě Tesla nemá soupeře pro Enyaq, na který ani nemají zdejší čtenáři. Tesla se pohybuje ještě ve vyšších vrstvách.
23. 9. 2020 12:48
volba (ne)rozumu
Kdysi jsem četl, že nákup auta je čím dál víc iracionální a v podstatě jde o vzhled, barvu, tablety, grafiku, materiál uvnitř, atd. Proto se taky takový auta vyrábí. Dostaneme to co chce většina. Pokud se již najde člověk co chce praktičnost, tak kouká na litry zavazadelníku, spotřebu,.. aby ve finále koupil drahou krabici na kolečkách a měl škrabku ve víčku od nádrže. Elon tohle dotáhl k dokonalosti jak je v USA zvykem. Zabalíme vám odlišný produkt a pěkným příběhem naservírujeme a dodáme pocit, že jste něco víc než ty druzí. Lítáme i do vesmíru a objevujeme nový svět. Pojď s námi. Připomíná mi to poslední let chalengeru kde zjančili veřejnost a vzali na palubu raketoplánu i učitelku ze školy a dodali veřejnosti a zejména mladejm pocit, že jednou se bude normálně nahoru lítat a i ty jednou můžeš, rozjeli tak super byznys kdy každý dite chtělo neco s nasivkou nasa. Kongres mel radost ze to vydělává a všecko šlapalo. Az na to, ze ta raketa se šesti astronauty i s učitelkou shořela po minutě a pul od startu. Dneska přiznali ze věděli ze se to muze stat, nefungovalo to..
Avatar - Jerry.Gunman
23. 9. 2020 12:48
Re: Svědci Elonovi
V ten moment jim na čele vyskočí nápis PŘEJÍMKA ZBOŽÍ :D
Avatar - Jerry.Gunman
23. 9. 2020 12:44
Re: Svědci Elonovi
Checheche, Ferenc Futurista byl bourák, o tom žádná :D
Musk je nad veškerou pochybnost vizonář, (nejen) marketingový génius a jeden z hybatelů současného automotive businessu - a pokud se elektrifikace někomu skutečně povede, tak to dozajista bude on.

Ale zatímco Musk je vizionář a génius - a taky šílenec a magor, v zástupech jeho nekritických uctívačů jsou už JENOM magoři, bez té geniality :(
Avatar - Emel
23. 9. 2020 12:30
Re: Ta zenska co s ni bydlim
To je trefné srovnání - první auta se spalovákem byla pomalejší než kůň, s menším akčním rádiem, bez možnosti někde rozumně natankovat, za mnohem víc peněz. Prostě jen pro nadšence ;-)
23. 9. 2020 12:16
Re: Svědci Elonovi
Ten nick já mám ale po Ferencovi Futuristovi. :-D To byl Drak.

A to, že je to celý nesmysl, to je jasný. Jen prostě uznávám, že Musk měl vizi, někam jí dotáhl, a jsou za ním už výsledky. Nic víc ani míň.
Avatar - elektrikar
23. 9. 2020 11:50
Re: Svědci Elonovi
U tebe realita už několik let :-[] :-[] :-[] :yes: :yes: :yes:

Bohužel to vypadá, že máš OTA od VAGu :-[]
Avatar - elektrikar
23. 9. 2020 11:48
Re: to jsou zase kecy
V říjnu 2019 stály 45 USD, dnes pre-market po tvém pádu 401 USD. :-[]
Avatar - WinDiesel
23. 9. 2020 11:39
Re: Svědci Elonovi
No s nickem "futurista" což je jen trochu odlišná verze označení "pokrokář" či "progresivista" ani jinak psát nemůžeš.
Jinak mně by EV nevadily kdyby nebylo kvůli nim všechno šíleně křiveno, bez ohledu na náklady které zaplatí daňoví poplatníci

Německo: elektřina pro výrobní podniky stojí 3x méně než pro soukromé odběratele
:no: :no: :no:
Avatar - WinDiesel
23. 9. 2020 11:36
Re: Svědci Elonovi
Jo, tisíce malých družic
Jo, tisíce neuronových svědků Elonových
Proto ty družice !!!
Proto ty tisíce pozvánek pro Elonfans do továrny !!! Tam jim dělají upgrade hardware (tedy pokud něco v mozku vůbec mají) !!! Aktualizace SW už potom probíhají on-line
Když potkáte nějakého svědka Elonova, a on třeba sedí strnule v hospodě u nevypité kávy, zrovna ho aktualizují a restartují :-! :-! :-!
Avatar - WinDiesel
23. 9. 2020 11:31
Re: Přivítejte?
Na Autoforu to napsali jasně.
Battery day prostě nic a mlhavá chiméra auta které možná neexistuje podobně jako tahač Nikola.
Avatar - WinDiesel
23. 9. 2020 11:29
Re: to jsou zase kecy
Ještě v průběhu konference začaly akcie padat a to strmě
Je vidět že finančníci si hrádi hrají s akciemi a Elonovi nevěří ani nos mezi očima
Prostě dobrý finanční produkt, ale nic víc
23. 9. 2020 11:15
Re: Svědci Elonovi
No já teda nejsem ani bykupec elektrických aut, ale Tesle fandím. Ti svědci Elonovi alespoň vídají jezdící auta na silnicích. Pak tady máme výrobce jako Hyundai, Renault a další, kteří již ta EV prodávají po desetitisících, no a pak tady máme jeden koncern, na který by ten tvůj slogan seděl nejvíc. Jako reklama na IDnevímkolik. "NIKDO vám nedá to, co my vám můžeme slíbit" - váš VW a řada ID. :-D A teď se koukneme, kolik článků o ID3 a ID4 už tady za poslední dva měsíce bylo. To je teprve masírka. Nejlepší EV na planetě, jen je teda nejdřív vyrobit bez chyb a pak prodávat.

Takže: pokud měl Musk nápad nebo vizi, a našel lidi, kteří mu to s ochotou zafinancujou (my máme dotace), pak mu úspěch závidím. A evidentně to funguje. Těch Tesel totiž vídám víc a víc.

Ale tak každej máme svý oblíbený značky, a svůj názor.
Avatar - Jerry.Gunman
23. 9. 2020 11:13
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Ti do toho nechci kecat, ale volské potahy se používaly spíše pro nákladní dopravu :D
Pro "osobní dopravu" se používal koňský zápřah

A pokud jsi si toho Taycana skutečně koupil a provozuješ ho, tak klobouk dolů před nabitostí Tvé peněženky - a ať Ti autíčko slouží :yes:
23. 9. 2020 11:07
Re: Ta zenska co s ni bydlim
Můžeš se prosím o tom Taycanu více rozepsat?

Co máš za verzi, jaký je reálný dojezd, spotřeba, jízdní vlastnosti, výkon apod.
Avatar - Jerry.Gunman
23. 9. 2020 10:57
Svědci Elonovi
Ajajajajaj, to budou mít Svědci Elonovi masturbační maratón oi tom, jak je Tesla sqělá a nejnadúžasňákovitější a božsky dokonalá

Tesla se prostě řídí zásadou "NIKDO vám nedá to, co my vám můžeme slíbit" :D

BTW, víte, proč se tu poslední dobou TAK rozrostlo stádo Tesla-Fanů a nekritických adorantů "Velkého" Elona Muska?
Oni vlastně ani nijak jinak nemohou, mají to čipem implantováno přímo do mozku :D :D
https://www.televizeseznam.cz/…rasatum-64093862?…

Buďme k nim tedy tolerantní, oni za to fakt nemohou ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
23. 9. 2020 10:39
Přivítejte?
Ale vždyť neexistuje.
A bude za pár let.
Pod Kolmanem je louže, ale není co vítat.
Jen blábol, chiméra, žvást a krmivo pro svědky elonovi.
Avatar - netcar.xx
23. 9. 2020 10:31
Ta zenska co s ni bydlim
si vymyslela Hondu e a nakonec jsme skoncili u Taycana (ktery nahradil E63s) o ktereho se skoro pereme a F80 M3 ( treti auto v rodine) mi vedle nej pripada jak z minuleho stoleti. Takze si umim predstavit, jak se asi citili majitele prvnich aut se spalovakem, kteri presedli z volskych potahu.
Avatar - kari.laz
23. 9. 2020 10:22
to jsou zase kecy
Se člověk vždycky pobaví a pak se nestačí divit, jak svědci elonovy to ještě žerou.
Dověděli jsme se, že jsme se nic nedověděli. Jinak řečeno "všechno bude nebojte, já vám to všechno slíbím"
Takže si připravil hromadu slibů, své ovečky uchlácholil, "ochránil" akcie, jelikož mu to opět a zas a znovu sežerou a svět se točí dál a Musk slibuje.
Celkem mě pobavilo tohle tvrzení

"Elon Musk přesto věří, že tohle je konečně ta pravá okruhová hračka od Tesly. Model S Plaid podle něj nejenže v pohodě zvládne ostré tempo na Nürburgringu, ale ještě věří že se tu stane nejrychlejším produkčním vozem v historii. "

Mezi řádky on ani sám není přesvědčen, že to opravdu zvládne dojet jedno kolo a spíše v to doufá :D :D :D . To je opravdu spkvělá okruhová hračka, když s ebudeš modlit, aby ti to v půlce kola neexlo a necháš se odtáhnout za nějakým pickupem :D
A co teprve, když to má být okruhová hračka, kdyby jsem s tím chtěl t ykola jet dvě a nebo dokonce deset :D :D :D Bude to spíše adrenalinová hračka a můžeš si vsadit, ve kterém kole tě to nechá, nejhorší je, že si steně každý typne maximálně v prvním, nebo druhém a bude mít pravdu.

Battery day taky nic, bylo tu tolik věštců, jak se svět změní, Země se začne točit na druhou stranu z Elonových baterek a oni pořád nic, ale slíbil jim to opět pěkně :D
23. 9. 2020 10:16
10x větší produkce EV - již pro běžné smrtelníky, ne jenom p
Tak během 2 let i po vstupu VW s ID.3 a ID.4 (a jejich sourozenců) má být produkce EV aut 10x větší. Ale tuto vysokou produkci již budou muset kupovat i běžní lidé. Nyní je to pouze pro smetánku.

Takže se budou dít věci, aby tu vysokou produkci EV někdo koupil. Již nyní oznamuje Tesla auto za 25 000.

Pokud ta produkce nebude běžně dostupná, tak mohou zůstat na dnešních číslech.