Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tohle je modernizované Mitsubishi Eclipse Cross. Dorazí i do Česka!

SUV kupé Mitsubishi Eclipse Cross prošlo očekávanou modernizací. Ve formě plug-in hybridu se ho dočkáme i v Evropě.
Zpět na článek
Avatar - palix
16. 10. 2020 16:33
Re: Mitsubishi
Mne sa sportback veľmi nepáčil, ale sedan bolo nádherné auto. Kedysi som sa o Lancer zaujímal a v testoch písali, že jazdí výborne. Silný motor je v podstate dosť nanič, pokiaľ má auto slabý podvozok.
Kolega má Lancer sedan 1,5 a nedá na to auto dopustiť :-). Dokonca aj dynamiku si chváli.
Avatar - palix
16. 10. 2020 16:24
Re: tyjo
Duster je celkom v pohode. Tiež som auto vyberal skôr srdcom, ako "sedliackym rozumom" = v zmysle - chcel som čo najlepšie auto za dané peniaze (podvozok, motor, technika, dizajn) a nie vyššiu zľavu, bohatú výbavu, veľký kufor, čo najnižšiu spotrebu... To by som mohol skončiť u auta, ktoré by ma nebavilo :-!
16. 10. 2020 15:57
Re: Mitsubishi
Posledního Lancera mám (Sportback 1,8), ale žádný zázrak jízdně a výkonově to není. To auto je na atmosférickou osmnáctistovku prostě moc velké. Pokud to bereš jako přepravovadlo, tak je fajn. Co je zásadně jinak než u (většiny) evropských aut jsou servisní náklady - prostě se tam ne.ere nic. Peterov (3_diamanty) bratr má už druhého Sportbacka (už s 1,6) a odtud asi plyne i jeho "adorace" této značky. Mám ještě velmi staré Pajero Pinin (rv 2002), a to auto (na to jak a kde se s ním jezdí) je neuvěřitelný držák. Osobně už na klasická auta moc nekoukám, protože chci elektro, ale musím počkat než budou za normální ceny.
Avatar - palix
16. 10. 2020 15:06
Re: Mitsubishi
Na 3000 GT som nikdy nejazdil - bolo a je ich málo a nikto v okolí to nemal - a bolo drahé. Vlastne som ho na vlastné oči videl možno 1 - 2x v živote.
S SUV som na tom podobne = Mitsubishi viacmenej iba sledujem čo robia, keďže patria medzi automobilky, ktoré vedia spraviť poriadne auto. Od posledného Lancera (v čase vzniku) neuviedli na trh nič extra zaujímavé - pre ľudí, ktorí neobľubujú SUV...
Škoda, že práve automobilka, ktorá vie spraviť dobré auto aj v inej triede sa orientuje iba na SUV. Lancer vraj jazdil špičkovo, ASX je "vraj" celkom nezaujímavé / nevýrazné...
16. 10. 2020 13:06
Re: tyjo
Lidi chtějí takové patvary? Tak proč se tedy ponejvíce obvykle prodávají spíše konzervativní auta? To mi tedy vysvětli ;-)
16. 10. 2020 10:12
Facelift
Vypadá to na fotkách fajn a i naživo to bude dobré.
16. 10. 2020 10:10
Re: Mitsubishi
Osobně na Mitsubishi oceňuju jiné věci než design. Jestli pořád udržují (mimo jiné) servisní nenáročnost a velmi příjemný přístup k servisovaným dílům, pak je to pro mě to co od auta chci. GT 3000 sice bylo hezké, ale s atmosférou (ne VR4) to byl pro mě jeden z velkých šoků, jak takové auto může nejet. Poslední a předposlední verze Galantu byla moc hezká, ale předtím to žádná hitparáda nebyla. Osobně nemám rád SUV, takže teď už pro mě v Mitsubishi nic nemají, ale automobilek je určitě víc než potřeba, takže není problém si vybrat jinde.
Avatar - SKAY
15. 10. 2020 22:08
Re: tyjo
asi rozhoduje cena výkon u normalních lidí auta do 600Tkc... atak trošku líbit se musí Dnes už je málo lidi které auto tak nejak zajíma Ale zrovna dustik je vydařený. předtím to byla nejlevnejší čtyřkolka... Ted jsem ziral na Maz3 celo černou a pěkná bohužel i ta cena:yes: ja vybíral dle podvozek dyzajn kufr :D Každý ma jiné preference Třeba Konai a eclipse pokud vubec onem vedí! se moc lidem nelíbi v okoli zato novy tuson ano dle ohlasu.A proč ne škodu jeto české amá to levný servis :D :D v hospode :D
Avatar - palix
15. 10. 2020 20:04
Re: tyjo
Mne sa zas zdá, že bežní ľudia pri kúpe auta pozerajú skôr na úplne iné veci. Cena+zľava, veľkosť kufra, spotreba, značka... U Dustera je viacmenej jedno ako bude vyzerať. Ak bude človek vyberať medzi inými SUV, tak často skončí u toho najvýhodnejšieho. Či je auto pekné, alebo nie je často nepodstatné - hlavne ak je drahé (pozdravujem súčasnú Mazdu 3).

So zvyšujúcou sa cenou auta sa často menia aj požiadavky zákazníka.
Avatar - palix
15. 10. 2020 19:59
Re: tyjo
Vitara má naozaj malý rázvor - je mi divné, ako tam napchali sedadlá tak, že je to použiteľné ako rodinné auto???
Na priloženej fotke už vyzerá Eclipse ináč - už sa to nepodobá rázvorom na Vitaru :-). Možno vizuálne trochu "klame" mohutným predkom s pomerne dlhým previsom a mohutným "zadkom". SUV majú výhodu, že sa v nich dá viac "čarovať" s priestorom pre posádku pri rovnakom rázvore.
15. 10. 2020 19:57
Re: parada...
Ja Fordu strašne prajem, aby robil dobré autá, ale teraz som čo to nabehal s Kugou 2,0 TDCi AWD a v zásade veľmi príjemné aj schopné auto, ale minimálne tri druhy otravného vŕzgania prístrojovky som identifikoval. To v novom aute za 40-tis eur nechceš. ;-\
Avatar - palix
15. 10. 2020 19:53
Re: video
Samozrejme sa nájde veľa ľudí, ktorým sa Eclipse bude páčiť... Ale to video??? Napadá ma upraviť výrok v štýle jedného filmu... "Ovšem Hujere, to video na takový auto, to je ostuda!" :-!
Prezentovať krabicu akoby to bolo športové auto? Také video na "zatáčkovitej trase" by sa hodilo na úplne iný typ auta :-!. Eclipse tu vyzerá akoby sa malo prevrátiť. Pojem "športový" je v dnešnej dobe spájaný so všetkým možným - niekedy to vyznie divne.

Známa kupovala nedávno auto - najprv chcela SUV (nastupovanie, prejazdnosť, výhľad, bezpečnosť...). Pár si ich skúsila. Buď to jazdilo biedne, alebo to bolo "akože športové" (=tvrdé). Potom si skúsila BMW 3 (2012) a vyjajdrila sa, že SUV si kúpi keď bude staršia (teraz má 38). Skvelo jazdiace auto s nízkym posedom jej nakoniec učarovalo oveľa viac. Samozrejme výber môže dopadnúť aj opačne :-).
Avatar - speedfred
15. 10. 2020 19:48
Re: Nesmysl
Leona by som si kúpil jedine Cupru inak nie. Menšie auto do mesta a kľudne aj elektro ale pri týchto cenách???
A na dlhé štreky jedine dízel a najlepšie R6/V6
Avatar - palix
15. 10. 2020 19:40
Re: Překvapivě?
S trhom je to ťažké. Ak ľuďom budú tlačiť autá, ktoré nikto nechce, nebudeme ich kupovať a necháme si staré autá. Keď nás obmedzia v používané naších áut, naštveme sa a nezvolíme ich. Nakoniec príde strana, ktorá dá nespokojným nádej a bude zvolená. Potom pôjdu všetky emisie "niekde" a pridáme sa ku krajinám, ktoré viacmenej kašlú na emisie. My SR+ČR... sme možno malí, ale ak by sa to stalo niekde v DE a podobne veľkých štátoch, tak by to mohlo ovplyvniť vývoj.
Pokiaľ by bolo na trhu iba to čo ľudia chcú a potrebujú, tak by to vyzeralo trochu ináč ako sa to vyvíja dnes. Kto chce moderné auto nižšej strednej triedy s obrovskou výbavou od 22 000€, keď pred pár rokmi (nedávno) za podobne veľké auto dal cca 16 000€? Z používateľského hľadiska pritom to lacnejšie auto nebolo v ničom horšie, len bolo menej vybavené a nemalo v cene zahrnuté emisné pokuty...
Avatar - SKAY
15. 10. 2020 19:37
Re: tyjo
ani ne lidem se zas tak agresni a progresivní tvary až zas tak nelíbi viz tlama lexus proste je to hybrid + luxus tak to skousnou. Golf se taky kupuje setrvačností :D
Avatar - palix
15. 10. 2020 19:27
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Dizajn je vecou vkusu - jednému sa auto nepáči, inému áno. Je to ako s Hondou Civic - mne sa celkom páči, inému nie. Práve ASX je podobný prípad. Keby som si mal vybrať v tehto kategórii, tak radšej siahnem po Honde HRV.
Osobne si ale stojím za názorom, že Mitsubishi malo výrazný dizajn práve v dobe Galantu. A samozrejme aj pôvodný športový Eclipse bol veľmi výrazný - skoro som zabudol na 3000 GT - neskutočné auto !!! :-! Niečo podobné už asi Mitsubishi nikdy nevyrobí.
Dnes? Akoby už dááááááávno stratili dych - ukazuje to aj ich nekonečne dlhé udržiavanie modelov pri živote - samý facelift... Pre svoje najväčšie trhy zrejme vystačia s daným prístupom.
Avatar - palix
15. 10. 2020 19:14
Re: Sebevražda v přímém přenosu
To je pravda - keby zrazu padol záujem o SUV, tak by mali niektorí poriadny problém a iní by mali napriek tomu čo ponúknuť (Alfa má napr Giuliu..., Jeep nič, Volvo v každom segmente niečo - okrem malých áut...). Možno by sa ukázalo, aké schopné sú automobilky pri vývoji nových modelov. Každopádne práve Mitsubishi nerobí okrem SUV ani jedno "klasické" auto v bežnej veľkosti (nižšia strená / stredná trieda). "pamätníka" dôb nedávnych to zabolí o to viac, že Mitsubishi robilo donedávna skvelé "klasické" autá.

Práve dnes som kdesi čítal, že v Paríži vypúšťajú "ekologický aktivisti" SUV pneumatiky... Možno čoskoro sa stanú SUV v istých končinách menej populárne a móda z Paríža sa bude šíriť ďalej...
Ale... čo budú potom robiť aktivisti? Na rad príde stredná trieda, nižšia stredná, diesle, benzín, autá... mäso... Vždy sa nájde niečo, proti čomu sa dá bojovať.
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 19:04
Re: parada...
Mě se to auto líbí a ta hybridní verze hodně, bohužel.. asi je to větší problém

Jsem zvědav až k nám dorazí https://autobible.euro.cz/…alerie-157040-1/ + https://www.toyota.cz/…2020/rav4-plugin
15. 10. 2020 18:57
Re: parada...
Fíha, tak toto je pre mňa...horúca novinka. :D Nuž, ale to by nebol Ford, aby sa niečo nepokašlalo.
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 18:45
Re: Nesmysl
Ve chvíli kdy jim přestaneš ZVÝHODŇOVAT palivo = všude (včetně SUV)
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 18:24
Re: Nesmysl
nielen tam... ale coskoro aj v malej triede a la fabia a aj v nizsej strednej a dost mozno aj mensich SUV a ty to dobre vies .. dizle uz casom ostanu len vo vacsich a uzitkovejsie ladenych vozoch ... a to nehram mudreho... ale vsetko tomu nasvedcuje ze to tak proste bude

https://techbox.dennikn.sk/…bude-nasledovat/

ozaj by si si este aj dnes v nejakom novom leone kupil ako sukromna osoba dizel? podla mna prave hybridy a la corolla uz nahradia doterajsie dizle v beznych osobakoch ( aj cenovo to sedi ) ... samozrejme v navare ci hiluxe necakam ze dizle skoncia... ale to uz sa opakujem ...
Avatar - speedfred
15. 10. 2020 18:16
Re: Nesmysl
Dízle končia? A kde ? Možno v pídi autách.
Avatar - rohYpnol
15. 10. 2020 18:08
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Vůbec nevím co jsi chtěl sdělit.
Avatar - Zetti
15. 10. 2020 18:02
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
"Jediné prodeje které tu Mitsubishi realizuje"
Kde tu?
Evropska homologace neni ceska homologace. Pokud se Mitsubishi stahne, tak se stahne z cele EU a ne jen z cech. Ceske prodeje nedrzi zadnou automobilku, leda podruzne, kdyz se sem stahujou orajtovany ojetiny.

Pokud je pro experta jako ty autem snu auto za 1,5 mega, tak asi tu statistiku prodeju novych aut asi taky moc nestrhas.

Takze zase tu orajtovanou ojetinu, ne ja se ti nesmeju, me je te lito. Fakt
15. 10. 2020 17:39
Re: parada...
Dnes má už kde kto zlý výhľad dozadu, kamera je pri cúvaní pomaly štandardom a to delené sklo nebolo dobré riešenie. V zime som mal špinavú spodnú časť, lebo bola úplne kolno a striekala na ňu špina z vozovky, stierač zvrchu tiež nebol ideálny v tomto prípade. Viem, bude ho mať aj Tucson, ale tam to vyzerá ok.
15. 10. 2020 17:36
Re: parada...
Už sa jej nedarí, už Outlander prevalcovala Kuga a prídu ďalší.
15. 10. 2020 17:31
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
:-) :yes:
Avatar - lamal
15. 10. 2020 17:22
Re: video
skoda ze si ho nekupis, zalezi potom na nazore real zakaznikov a neviem no... uvidime kam to dojde s predajmi
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 17:02
Re: Sebevražda v přímém přenosu
tak ono keby padol zaujem o SUV tak to by mali problem uz vsetci dnes.. od alfy cez jeep a kiu az po volvo ;-)

ASX sa proste uz zmeni.. a mozno zmeni aj nazov... uvidime.. to sucasne este nejake 2-3 roky pobeha a dozije.. nic viac by som tu uz nehladal na tom ... a nepausalizoval a nedaval to sucasne dozivajuce ASX ako za vzor toho buduceho ....
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 16:43
Re: parada...
Ono je to ještě vtipnější = přes PŘEDSTAVY lidí = je ze VŠECH SUV vidět BLBĚ :-O

Dokonce BLBĚJŠ než z běžnejch aut :D
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:37
Re: video
to je ok... hlavny bude zivy dojem... uz sucasny eclipse sa mi moc paci ale toto este viac... tesim sa uz na prve azijske a australske testy a potom bude aj viac fotiek a videi a ... a uz sa proste tesim ;-) ... paci sa mi :yes:
Avatar - rohYpnol
15. 10. 2020 16:36
Re: parada...
Tvl jako začal jsi hulit trávu? :-)

Ne, nebude dozadu lepší výhled, když tam máš místo skla plech. Nebo ty vidíš přes plech!?
Avatar - rohYpnol
15. 10. 2020 16:34
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Jediné prodeje které tu Mitsubishi realizuje jsou díky ASX který kupujou důchodci. Otlander je vozem pro neúspěšné podnikatele, kteří na lepší SUV nemají. Eclips Cross je pak úplně mimo. Tolik k tomu, co se u nás prodá.

Co se budoucnosti týká, stačí se podívat na Chevrolet. Ti co koupili jinak slušný auta zkrátka doplatili na celkovou politiku a nyní jsou v háji. ND nejsou, není kde servisovat. Z aut jsou bezcenné pojízdné vraky.
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:31
Re: tyjo
naopak eclipse na vzhladom k dlzke 4405mm az privelky razvor ( 2670mm ) zhodny dlzkou aj s dlhsimi autami ako sportage forester tucson ci outlander ... tieto dve faceliftovane fotky zo sikma nie su moc stastne.. na nich sa dlzka razvoru opticky straca to je jasne... uz ale tu je pekne vidiet ze ten razvor je skutocne hodne slusny https://img2.auto.cz/…ull/5294800_.jpg ... vitara ma ale skutocne uz kratky razvor.. 2500mm je fakt uz kusok malo na jej dlzku skoro 4,2m .. ale ked ma velke kola vyzera fajn a paci sa mi ... :yes:
Avatar - lamal
15. 10. 2020 16:30
Re: video
ja si to nemyslim, uz na tych videach to ukazalo dost blbo...
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:27
Re: video
a ja zase tvrdim ze nikdy namli tak vyrazny a expresivny dizajn ako dnes .... jasne... pekne bolo aj prve pajero ci colt... ale tak doba sa vyvija.. a dizajn s nim... a tak jak ma dnes vyrazny dizajn aj reanault ci mazda co toyota tak konecne aj mitsu ma svoj vlastny a vyrazny styl .... ako uprimne... prvy outlander ci druhy lancer alebo druhy colt boli tiez fajn.. ale dizajnovo proste opat a nadalej docela nuda... teraz uz ale mitsu nema snad jediny vizualne nudny voz ...
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 16:25
Re: Sebevražda v přímém přenosu
Hodně se bojí v Británii https://www.autoforum.cz/…asi-ani-nebudou/ to samý ne-li horší McLaren

Británie pod https://www.autoforum.cz/…-zaneradene-auto čekají možná TĚŽKÉ ČASY

To u nás adrej populista nepřímo zabil jen pár set nebo pár tisíc lidí https://www.seznamzpravy.cz/…sice-lidi-124421
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 16:24
Re: Překvapivě?
Až tu poklesne počet lidí na km2 z našich 140 obyvatel na km/2 a hodně ve městech na australských 2 lidi na km2 = tak za tržní nedotovanou nezvýhodňovanou cenu = proč ne

Může být že to je BLÍŽ než https://www.idnes.cz/…_205955_veda_vov ;-)
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:17
Re: tyjo
ludia dnes prave taketo vozy uz chcu.. napadne a vizualne odvazne ( vid aj kona a pod ) .... a prave to ako vynika je super... toto auto si proste len tak s inym nepomylis .... mne sa tento hranaty styl s vyraznymi linkami paci ... :yes:
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:13
Re: Nesmysl
ale jo dizlovy predsedo... mas to tazke ze jo.. kedze dizle koncia... tak teraz prudis kde sa da .. ale dobre ti tak ...
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:08
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
mitsu nikdy nemalo tak vyrazny dizajn ako dnes.... eclipse je parada.. nazivo tezraz po facelifte to bude este vacsia pecka ako sme dufali :yes:

pajero je legenda.. aj lancer ci galant... ale novy styl aky ma eclipse ci pajero sport alebo s akym pride novy outlande je uz fakt inde.. ono aj prve twingo je legenda.. ale s povodnym dizajnom by uz tiez dnes moc neuspelo ze jo... takze je fajn ze mitsu ma konecne uz vyzrazne vozy aj po vizualnej stranke :yes:
Avatar - palix
15. 10. 2020 16:08
Re: tyjo
Ono je asi dosť ťažké spraviť správne proporcie pre krátke a vysoké auto. Aj Vitara má na pohľad extrémne krátky rázvor. Mne sa tiež Eclipse veľmi nepáčilo od uvedenia na trh - aké divné auto. Ale nič proti nemu :-!
Avatar - palix
15. 10. 2020 16:05
Re: Ach jo
"FB_1424650...@..." - aký motor by ste chcel do malého vysokého SUV? 1,5 turbo so 120 kW je podľa mňa na také auto viac než dôstojnou motorizáciou. Silnejší motor patrí do stabilnejšieho auta (Passat, Mazda 6...).
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:04
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
ale chod predsedo.... daj si dizel a tahni
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 16:03
Re: video
ten facelift hodne pomohol.. chvalim prave zadne partie... nazivo to bude nasup :yes:
Avatar - palix
15. 10. 2020 16:02
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Galant bolo nádherné auto, za ktorým sa človek otočil. Lancer sedan bol tiež v dobách na začiatku predaja veľmi pekným autom - dokonca ani EVO to nemuselo byť. Dnes naozaj Mitsubishi nevyrába nejaké nápadné a všeobecne pekné autá, ktoré by upútali zákazníka. Keď mi je už jedno ako auto vyzerá, tak si kúpim Vitaru, Duster...
Napríklad taká Mazda CX3 je malá, drahá (dokonca aj jazdená stojí nekresťanské peniaze), ale je pekná a odlišná od konkurencie - podľa mňa si ju preto niekto kúpi, aj keď do tejto skupiny by som sa asi nezaradil.
Avatar - palix
15. 10. 2020 15:55
Re: Sebevražda v přímém přenosu
Keď ASX nahradia elektro-autom, tak nadobro skončí. Možno hybrid by sa nejako uživil, ale pri stúpajúcich cenách áut nemá Mitsubishi nejakú skvelú šancu na zvýšenie predajov. Predpokladám, že ASX kupuje väčšina zákazníkov kvôli "tradičnej" technike a dobrej cene. Ak sa zmenia obe "veličiny" - auto bude nepredajné.
Ešte väčší problém by malo Mitsubishi, keby zrazu padol záujem o SUV.
15. 10. 2020 14:22
tyjo
to je tak šeredný auto, že i v dnešní záplavě oblud nade všemi vyniká :D.
co to je prosimvás za příšerný proporce a změť patvarů..? ..zoufalost, zoufalost.
a přitom takovej galant z devadesátek..no, škoda slov..
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2020 14:18
Re: Překvapivě?
A v Austrálii bude samozřejmě v dieselu.
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2020 14:16
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Plantážníku, ty piješ nějakej lektvar od baby Jeremiášky, ne?
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2020 14:12
Re: Sebevražda v přímém přenosu
Toyota se nebojí ...
15. 10. 2020 13:34
Re: video
Souhlas design současných Mitsu je bída :no:
15. 10. 2020 13:33
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Se starými modely souhlas, takový Lancer Evo, Galant a Pajero byly parádní kousky. Tyhle současný crossovery jsou průměrný a navíc ošklivý... ;-\
Avatar - lamal
15. 10. 2020 13:22
Re: video
ale di ty... ten zadok vypada uplne tragicky, vobec sa nedivim, ze zbrúsený diamant je tam kde je ;-\
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 13:09
video
https://www.youtube.com/watch?…

predsa len je to lepsie jak na predok aj na zadok.. viac dynamicke a zaroven aj akesi svalnatejsie... tento dizajn mozem ... :yes:
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:50
Re: Překvapivě?
podla mna ma vw uz do buducna jasno.. cina... v eu to uz bude viac o elektrike a padnu aj cisla.. uz to tu nebude az tak o kvantite... auta pojdu cenou opat hore a budu len pre bohatsich...

vid aj medved https://www.startstop.sk/…ovacich-motorov/ aj tam to uz coskoro bude len o elektrike... a nejaka V12 S klada uz bude len v muzeach

ono v eu sa toho zrejme este udeje hodne v najblizsej dekade.. takze ten udajny odchod mitsu zdaleka nemusi byt na programe dna.. ovela vioac asi zaplacu prave majitelia medvedov ako mitsu ci hondy... takze touto logikou by si si uz nemal kupit nielen mitsu ale ani zíadneho benzinoveho medveda ... a pod... preto radsej pockajme a uvidiem co a ako a co kto kupi nechajme na zakaznikoch a na trh... ten najlepsie ukaze co ludia chcu a potrebuju
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:48
Re: Sebevražda v přímém přenosu
tak ani facelift P308 sa uz nechyta na novy leon.. tak to bohuzial v auto svete chodi... generacne novsi model je logicky uz lepsi... aj ked nemusi to tak byt vo vsetkom a v terene urcite aj nadalej L200 bude topka.. a ze uz tu nema digitalne budiky az tak nevadi ze jo ;-)
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:44
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
pockajme a uvidime.. viac asi nevieme spravit.. a dopredu pisat ze to nikto tu nekupi? ked niekde uvidim prvy eclipse phev tak ti hned poslem foto... ;-) .. do predaja by mal prist k nam v lete 2021

ani honda nie je v eu v o nic lepsej situacii... subaru to iste... a stejne o par rokov uz tych phev bdue v eu stale viac a viac na ukor povedzme dizlov takze za mna kludne sa moze stat ze ten odchod mitsu bude len ciastocny alebo chvilkovy... a nezmiznu uplne ... pripande len na kratky cas.. uvidime.. momentalne sa ale tesim ze hybridny eclipse u nas bude... :yes: .
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:38
Re: Překvapivě?
mimo eu ale modernizovany eclipse bude aj na dalej s 1,5T a ta je predsa na NZ nadalej jasna volba
15. 10. 2020 12:38
Re: Překvapivě?
Jj Mitsu to nebolí. Evropa je neterntabilní trh co dělá problémy.
Na druhou stranu třeba VW to má blbý, těžiště je Evropa.
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:35
Re: Překvapivě?
suhlas... navyse mitsu je "doma" prave v tejto casti sveta... a nie u nas v eu .. neviem ci na NZ nie je mitsu aj tretia ci stvrta najpredavanejsia znacka ... tam proste skody ci citrony moc nefrcia no jo

to ako keby napisali japonske noviny ze skoda prekapivo uvedie novy enyaq najprv v europe.. a az potom v azii...
15. 10. 2020 12:35
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Ty prostě meleš svou. Když se tím NEUŽIVÍŠ tak to dealerství zavřeš. A proto to skončí. A pak už se to blbě rozjíždí znova, když ti vychcípá prodejní síť.
Jasně, servis bude..a i kdyby byl...na všechno čekáš, nikdo nic neví "Pane to už se sem nevozí, to je na dlouho, zeptáme se v centrálním skladu na druhým konci Evropy" To nechceš.
15. 10. 2020 12:33
Re: Sebevražda v přímém přenosu
Navíc facelift L200 se na novej HiLux (bohužel) nechytá.
Kojota strikes back. :D
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:27
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
servis urcite bude.... ten odchod nie je zdaleka tak horuci ani nahly ...a je dost mozne ze niektore modely tu proste ostanu ... kludne tu casom moze iopat prist dalsia L200 aj dalsi eclipse... situacia sa teraz v automobilkach meni z roka na rok a tak dopredu netreba byt asi az moc neveriaci... ja verim ze taka L200 tak skoro z eu nezmizne... a ked aj nahodou ano tak si kupos navaru... aj tak v dalej generacii to uz budu technicke dvojicky..
15. 10. 2020 12:26
Re: Překvapivě?
Jj ale právě tohle auto bude mít NA PAPÍŘE emise dobrý...
Avatar - pradeda777
15. 10. 2020 12:24
Překvapivě?
Modernizované Mitsubishi Eclipse Cross se začne prodávat ještě letos. Trochu překvapivě se ho jako první dočkají v Austrálii a na Novém Zélandu, kde bude vůz uveden již v listopadu,
.........proč překvapivě? Vy nevíte, že AU a NZ nemají takové šílené emisní restrikce jako má ECO EU?
15. 10. 2020 12:23
Ach jo
Proč do toho nedají slušný motor? Už mě ta omezení lezou na nervy! Auto s 1,5l motorem mi domů nesmíý
15. 10. 2020 12:19
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Lidi to nekoupí kvůli strachu, že to nebudou mít za rok dva kde servisovat (reklamovat) a td.
Jako já. Další L200 se nekoná. :no:
15. 10. 2020 12:18
Re: Sebevražda v přímém přenosu
To nepochybně.
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:08
Re: Sebevražda v přímém přenosu
modernizovane ASX ani nemalo byt tahunom... ono uz stejne len doziva a nepriamo ho za dva roky nahradi elekricky alebo hybridny bracek uz buduceho noveho kaskaja ;-)
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:07
Re: Sebevražda v přímém přenosu
tak tazke casy v eu maju dnes uz viaceri ...
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 12:05
Re: Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
aj tak uz tu dlho neostanu ale som rad ze ten odchod nie je este taky horuci... plugin eclipse bude este velky hrac ... uvidis... mozno nie v cz ani na sk ale v eu obecne ... drzim palce.. s plugin technikou outlanderu to bude masac.. pecka :yes:
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 11:58
Re: parada...
teraz bude dozadu aj lepsi vyhlad ... a to je dost podstatna vec... ono prave ta delena zadna cast sa co viem pacila len malokomu aj ked mne nejako vizualne nevadila... teraz by to teda malo aj vizualne na zadok byt lepsie a menej kontroverzne ... navyse mi tu svetla vzadu na sirku sedia co predsa len zadok kusok rozsiruje opticky kedze auto je relativne aj dost vysoke k danej sirke ...
Avatar - rohYpnol
15. 10. 2020 11:57
Mitsubishi může s klidným svědomím zmizet z trhu
Kdysi perfektní vozy, dnes jen hromádka (pod)průměrnosti v japonské kvalitě.

Eclips Cross patřil k tomu lepšímu. FL interiér oživil, ale celkově je to naprosto opomenutelný model.
Avatar - SKAY
15. 10. 2020 11:55
Re: Sebevražda v přímém přenosu
A kolik seho prodá, modernizovane asx netahne l200 je neuzivi. za chvili ak vůli dalšímu zpřísneni limitu na 60% budou skoro všechny vozy. S baterkami :no:
15. 10. 2020 11:54
Re: Sebevražda v přímém přenosu
To máš z toho teoretizování.
Pravda je taková, že Mitsu dealeři (i u nás) se sotva klepou nad vodou.
Po zmenšení nabídky to položej.
Zůstat můžou chtít, ale nebudou to mít kde prodávat.
A tím to skončí.
Avatar - rohYpnol
15. 10. 2020 11:52
Re: parada...
Absence děleného zadního okna je jednoznačným negativem z praktického hlediska.
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 11:39
Re: Nesmysl
zabudol si este aj na svedsko ci britaniu.. ved prave britania je dnes najvacsi trh pre phev outlande r... takze nie je to len o norsku ci holandsku .. a pocty phev outlanderu uz pekne rastu aj v nemecku ci finsku ... neboj.. je to vzdy lepsia cesta ako dizel ;-) ..ja verim ze este budes prekvapeny ked eclipse buduci rok zaboduje v nemecku ci britanii a samozrejme aj v norsku svedsku a inde...a konkurencia? aka? dizlovy karoq? nesranduj
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 11:34
Re: Sebevražda v přímém přenosu
europa je len bokovka... je jasne ze mitsu tu este isty cas bude a potom sa uvidi... ale som rad ze este tu budu... zvlast ked prave maju novy plugin bola by skoda ho tu uz v u neponukat...

ved najpredavanejsi model mitsubishi v eu je prave plugin outlander https://www.mitsubishi-motors.sk/…ubishi-v-europe/ ... tak akoze proda jen par? naopak prave vdaka pluginu je outlander tam v eu kde je... takze verim ze eclipse bude mat minimalne rovnaky ak nie vacsi uspech kedze voci phev outlandeu by mal byt predsa len do mesta rozmerovo sikovnejsi a aj o kus este lacnejsi ...
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2020 11:33
Nesmysl
Daří se jim jen v Holandsku a Norsku ... U nás jsou prodeje směšné. A rozhodně to nestačí k zachování distribuce v EU.
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2020 11:31
Sebevražda v přímém přenosu
Naopak, plantážníku. Toto je definitivní rozlučka. PHEV se prodá jen pár, v době narůstající konkurence.
Mitsubishi prodávalo levné benzíny a ty drahým PHEV nenahradíš.
Adios Mitsubishi, na neshledanou !!!!!!!!!!!!
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 11:29
Re: parada...
https://www.startstop.sk/…ander-phev-2019/

plugin hybridnej verzii outlandera sa v eu mimoriadne dari.. a tak ocakavam ze aj plugin verzia od eclipsu bude mat patricny uspech... navyse ak nahradi odchadzajuci outlander tak je dost mozne ze prevezem aj ich zakaznikov ... uvidime .. ale pevne verim ze aj novy outladner v hybride sa objavi opat v eu :yes:
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 11:06
Re: parada...
z praktickeho hladiska som rad ze zmizlo to predelene zadne okno a aj nadalej ostava motor 1,5T v ponuke ( bude aj ten nadalej v v ponuke pre eu? .. v clanku to nie je celkom jasne .. tak uvidime ) ... tak ci tak konecne je eclipse aj krajsi aj praktickejsi... a som rad ze bude nadalej v eu... lebo skutocne je zaujimavym hracom vo svojom SUV segmente... a podla ocakavania este pribudol aj plugin... super... takze fajn... som rad ze som mal dobre info uz davno dobpredu ... predajca predsa len nesalil :yes:

tento facelift pomohol jak prednym tak aj zadnym partiam aj ked smaozrejme najdolezitejsou novinkou je tu plugin verzia... ale kedze je to vsetko podvozkovo plosinou rovnake s outlanderom az na mensie previsy bolo velmi pravdepodobne ze je len otazka casu kedy uvidime aj plugin eclipse ... a je to tu.. a veru ze konecne... za 5 minut 12 ... az som sa bal ze sa na to vykadia... ale tak nastastie nie :yes:

PS: som zvedavy ci tento plugin eclipse bude "nahradzat" aj plugin outlandera .. alebo ci nakoniec predsa len mitsu nedotiahne do eu aj noveho plugin outlandera... verim v dalsie prekvapko ... tak uvidime :yes:
15. 10. 2020 11:02
Re: parada...
Samozrejme, najvacsi uspech ho caka 😂
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2020 10:57
parada...
tak nakoneic to nie je az take horuce s tym odchodom... a nejake to mitsu v eu este uvidime ... parada :yes:

a ako plugin ho v eu urcite caka po vzore vacsieho outlanderu velky uspech ... :yes: