Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Závěr dlouhodobého testu Renaultu Zoe – Sbohem, elektroparťáku!

Během půlroční štace u nás Renault Zoe odkroutil přes 10.000 kilometrů. Minulý týden jsme mu zamávali na rozloučenou.
Zpět na článek
18. 10. 2020 22:13
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Takže nejde o to že by ten limit co2 byl nesplnitelny, ale je problém ho plnit pro sportovní auta a silná SUV?
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 20:28
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Ano, především tyhle. A O TO TAKY JDE :-!
18. 10. 2020 20:07
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Opět jen urážky...
Kolik evropských automobilek má těžiště prodejů v "sportovní vozy, nemá silná velká SUV, nemá silné velké sedany" -BMW, MB a Audi.. kdo dál?
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 19:55
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Opět si neumíš dát 1 a 1 dohromady? Velká silná SUV = MNOŽNÉ ČÍSLO, velká + SILNÁ jsou dvě podmínky. Jestli nechápeš rozdíl mezi tím nabízet jeden model a mít škrokou nabídku modelů, tak se fakt není o čem bavit, protože tvá inteligence je na úrovni pouliční lampy.
18. 10. 2020 17:51
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Jaké absurdní emisní limity myslíš, Na CO2 a nebo škodliviny?
Kolik evropských automobilek má těžiště v segmentu silných sedanů, sportovních modelů a silných suv? BMW, Mercedes, Audi - kdo dál?
"nemá silná velká SUV" - LandCruiser není Toyota?
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 17:22
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Zase nesmysly. Kdyby nebyly tak absurdní emisní limity, tak spalovací motor má výrazně nižší spotřeby než dnes.

Toyota má těžiště nabídky v malých max středních vozech. Nemá sportovní vozy, nemá silná velká SUV, nemá silné velké sedany.

P.S. Jestli mi chceš tvrdit, že Supra je nabídkou tvořící sportovní vozy, tak si běž vypláchnout hlavu. Jestli nevidíš rozdíl v nabídce Toyoty a německých značek, tak jsi ... :-!
18. 10. 2020 14:45
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Co Toyotě chybí za segment aut?
Ano, mnoho spalováků má dnes (právě i z důvodu zavedení limitů) zajímavou spotřebu. Ale níže než udávaná spotřeba je to spíš vyjímečné.
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 14:33
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Spalováky jsou schopny jezdit za velmi zajímavé reálné spotřeby. hlavně diesely. HSD nic závratného nepředvádí.

Toyota ty limity plní mj. díky skladbě nabízených modelů že.
18. 10. 2020 14:21
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Tak ale nějak argumentuj a neutíkej:) To je smutnej pohled jak v každém příspěvku utečeš zase jinám.
Toyota ty limity plní - takže asi nejsou nesplnitelné.
Reálná spotřeba - odpovídá snad reálná spotřeba a emise spalováků testům?
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 14:16
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Zase lžeš. Aktuální emisní limity jsou nastaveny tak, že Toyota je na tom relativně OK. Ale ty emisní limity někam směřují.

Mimochodem, v žádném z testů se HSD nepředvedlo v reálných dobrých číslech. Reálná spotřeba žádný zázrak není.
18. 10. 2020 14:05
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Sám si sem dal odkaz na článek o Toyotě která to "snížení emisí, které neodpovídá technologickým možnostem" zvládá už dnes bez EV.
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 14:00
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Co zase lžeš? KDE popírám pokrok???

Jestliže ekofanatici politicky protlačí snížení emisí, které neodpovídá technologickým možnostem, tak je to absolutně špatně.
18. 10. 2020 13:54
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
A ve svete se řeší jen emise aut? Nebo se snižování emisí prosazuje u všech lidských činností?
Já opravdu nevím jak a kde jsi se dostal k tomu názoru co zde prosazuješ. Popírání pokroku, zveřejňování a obhajování pokřivených zpráv atd.
Přece je možné nesouhlasit a mít jiný názor, ale na základě nějakých informací a třeba info o těch lodích je fakt příklad toho jak ohnout realitu.
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 13:44
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Emise aut nejsou nijak významné ani zásadní v celkovém množství. Navíc elektromobilita jako taková neřeší vůbec nic. Jen přesouvá emise z 1 místa na druhé.
18. 10. 2020 12:32
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
A proto se taky řeší emise miliónů aut a ne několika lodí (ono se samozřejmě řeší i ty lodní emise). Ten x tisíci násobek emisí u lodí je jen u síry - automobilové palivo síru skoro neobsahuje a proto jsou z automobilů jen minimální emise tohohle prvku.
Avatar - rohYpnol
18. 10. 2020 11:52
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Ne, jsi úplně vedle.

Je to jako když je někdo zraněný. Když ho chceš zachránit, tak budeš ošetřovat největší zranění. Takže když ti někdo stříká z tepny, tak prostě nebudu ošetřovat odřeniny. Tohle každý rozumný člověk co nemá zkrat v hlavě chápe. Věřím tedy že to pochopíš i ty.
17. 10. 2020 22:52
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Vlastne to nebyl hoax.
Ale nebyly to jen vyletni lode, ale to je jedno. Cetl jsem rozhovor s autorem te studie.

Cilem bylo, poukazat na problem emisi lodni dopravy.
Ano emisi siry, ktere auta v podstate neprodukuji.

Akorat ze automobilove PR to cele prekroutilo a pouziva to pro relativizaci automobilovych emisi. :no:
Absurdni.

Ten kdo pouziva tenhle argument, vetsinou ani nevi, o jakych emisich mluvi...
:D

Uz z principu je tenhle argument fail, ostatne jako jine argumenty odpurcu klimatickych opatreni.
A sice kdyz skodi neco jineho, nebudu delat nic.
Stejne to nema cenu. Atd. :no:

Je to takovej zbabelej odevzdanej postoj.
17. 10. 2020 21:05
Re: Rychlost vývoje
Jistá naděje je, že v době nečinnosti lze nabíjet malým proudem k zajištění velkého dojezdu. Zvětšený dojezd by mohl omezit i vytíženost rychlonabíječek na delších cestách. Samozřejmě při větším rozšíření EV bude tento problém muset někdo řešit.
17. 10. 2020 21:02
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
opět urážky:(
Tak se podívej na výkon lodních motorů a kolik % z toho může být na svícení pro výletní loď s 8000 lidma. Topení nevím, ale tipoval bych že využívají odpadní teplo motorů.
Možná to nebude tak složité.

Jde o to, že automobilové emise mají velice malý obsah síry. pak samozřejmě vycházejí obrovské násobky u lodí.
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 20:54
Re: Rychlost vývoje
A pak ještě v rychlosti a dostupnosti nabíjení, což je alespoň pro mě zásadnější, než samotný dojezd. A je to nejen zásadnější problém, ale i daleko obtížněji řešitelný. Dojezd samotný už se stává přijatelným.
17. 10. 2020 20:53
Re: Rychlost vývoje
Nepíš koniny, nebudeš mať zo mňa nervy. Kým používaš pragmatické a reálne argumenty, snažím sa odpovedať Ti podobne. Ale stále častejšie naskakuješ na vlnu demagógie a nepodložených lží, len aby si priložil polienko do ohňa proti EV a zvlášť proti Tesle- a to zase prudí mňa. Je viac ako evidentné, že Teslu nemáš rád a EV nemusíš, ale používanie rovnakej rétoriky ako vyťahuje skupina niekoľkých tunajších bezmozgov, skutočne znižuje tvoju úroveň. Pokiaľ si spomínam, na Tvoju adresu som sa podobne ostrým spôsobom doteraz nevyjadroval a ani nemienim, lebo na to nie je dôvod. Si inteligentný človek, len máš z môjho pohľadu občas na očiach klapky, ktoré by som predtým zrovna u teba nehádal.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 20:53
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Studie byla o VÝLETNÍCH LODÍCH. To tvoje dutá hlava opět nepochopí...

Tanker spotřebovává energii na pohyb. Výletní loď na pohyb a dalších 1000 věcí, od svícení, vytápění... No, ale to je na tebe příliš složité.
17. 10. 2020 20:51
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
"Jedna výletní loď vypustí víc emisí jak statisíce aut."
Opět jeden z hoax zpráv. Když pominu že cca 35% lodní dopravy dělá přeprava ropy tak ten mnoho násobek emisí je jen v případě emisí síry. A i na lodě už jsou zavedeny (a zavádějí se nové) emisní limity.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 20:45
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Co tu zas lžeš? S DonVitem jsme se vcelku pochopili. I když jsem od něj čekal omluvu z nařknutí že lžu, ale to je jedno. Nejsu vztahovačný.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 20:43
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Bože... Ty jsi vážně "zmanipulovaná ovce" jestli tomuhle vážně věříš.

P.S. Nejsem popírač změn. Samozřejmě že změny v klimatu tu jsou. Ale byly tu vždy. Já jen tvrdím, že tyhle absurdní restrikce automobilismu nic nezachrání, nic nezmění. Teda kromě toho, že evropský autoprůmysl skončí ve sra*kách.

Jedna výletní loď vypustí víc emisí jak miliony aut. Tak co tu řešíme...
https://vtm.zive.cz/…923/default.aspx
17. 10. 2020 20:42
Re: Rychlost vývoje
Ano, elektromotor už nemá moc prostoru ve zlepšení. Vývoj baterií a pokles jejich ceny taky zpomaluje, ale stále je zlepšení generačně v řádu desítek %.
Pokrok tedy zpomaluje.
17. 10. 2020 20:39
Re: Rychlost vývoje
Ok, elektromotor prohrává v dojezdu a pořizovací ceně. Ostatní vlastnosti má lepší než spalovací motor.
Dojezd i pořizovací cena jsou věci ve kterých se neustále a celkem rychle zlepšuje.
17. 10. 2020 20:36
Re: Rychlost vývoje
Odkiaľ čerpáš info? Popravde som o takej zákonitosti doteraz nepočul a dosť by ma zaujímalo, na akých základoch a podľa čoho je možné niečo také odvodiť a definovať.
17. 10. 2020 20:21
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Proč když se v jednom vlakne ukáže, že nemáš technické znalosti začneš s tohle nenávistí? Stále znova? Kdo koupi spalovak až bude ev za stejnou cenu a se slušným dojezdem? To teprve má možnost zničit evropský automotiv.
17. 10. 2020 20:14
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
https://ec.europa.eu/clima/citizens/support_en

Máš problém s tím, že většině lidí záleží na budoucnosti?
Že mají obavu z globálního oteplovaní a jeho důsledků?
Vymírání druhů, sucha, migrace, hladomoru, extrémní přírodní jevy, nesnesitelné vedro?
To není žádný sci-fi nebo strašení, to už se děje!

Vyměnit spalovací auto za EV je pro Západoevropana to nejmenší.
A podpora čisté energie taky.
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 20:13
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
To vadí mě úplně stejně. Strašně strašně moc mě se.re, jak nás vedou do prde1e. Rým je náhodný. :D
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 20:04
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Nemám nic proti elektormobilům, PHEV ani MHEV. Mě vadí ta nesvoboda a to jak ekofašisté pohřbívají evropský autoprůmysl.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 20:01
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Ano není vyvolaný poptávkou a zájmem lidí.

Jestli někomu uměle napálím daň na spalovací motor a budu mu podsouvat dotaci na elektro nebo PHEV, tak to opravdu podle mě není vyvoláno poptávkou a zájmem lidí :-! To je o tom, že lidi donutím kupovat to, co velký rudý (ehm vlastně zelený) bratr chce.

Příklad? Proč lidi v Praze kupují EL? 9 z 10 lidí odpoví - protože parkování zadarmo! Takže to není poptávkou lidí po EL, je to pokřivením volného prostředí a umělým zvýhodńováním/znevýhodňováním.
17. 10. 2020 19:41
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Ten trend není vyvolaný poptávkou a zájmem lidí.
Vážně???

https://ec.europa.eu/clima/citizens/support_en
Jak tak koukám na výsledky průzkumu Arese i ty jste v menšině. Dokonce míň než 10% sdílí váš nezájem o klimatickou změnu. ;-)

Opět, ať každý mluví za sebe.

A hlavně ať nemluví za Němce, Švédy atd.

Tobě to dneska nestačilo? No skončíli jsme smírně u jednoho tématu.
Pochybuju, že se to podaří ještě u jiného. :-)

Co kdybyste trochu zvolnili v tom vašem boji proti většině?
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 19:39
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Já EV zcela jistě nechci, a přesto jsem si test rád přečetl. Ty ho nechceš, nezajímá tě, ale celý den o něm diskutuješ. Když mě něco nezajímá, tak to nečtu.

"Hybridizaci NIKDO NECHCE" je samozřejmě lež jako věž. Snad není třeba, abych ti to dokládal. Je to lež i coby nadsázka.
17. 10. 2020 19:36
Re: Rychlost vývoje
Edit nepřehledná diskuze
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:35
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Nikdo = většina. Co chci nebo nechci já je úplně jedno.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:35
Re: Rychlost vývoje
Tvl běž se léčit :no:

Spalovací motor vyhrává v tom nejpodstatnějším - a to je ekonomika. A to i navzdory výrazné nepřízni v podobě zdanění PHM.
17. 10. 2020 19:34
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Nikdo a nebo ty?
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:30
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Víš proč si hodně lidí rádo přečte o tom Ferrari i když ho nikdy nekoupí? Protože by ho CHTĚLI!!!
Ale tu hybridizaci NIKDO NECHCE. TO JE TEN ZÁSADNÍ ROZDÍL.
17. 10. 2020 19:28
Re: Rychlost vývoje
Spalovací motor, ale kromě dojezdu ve všem proti elektromotorům prohrává...
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:28
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Ale PROČ se jedná o dominantní trend v automotive? Protože to lidi zajímá a chtějí to?? NE!!!

Protože pos*aná EU tu nařizuje totálně nereálné limity. Ten trend není vyvolaný poptávkou a zájmem lidí. A O TOM TO JE. O tom Arese mluví. A má pravdu :-!
17. 10. 2020 19:21
Re: Rychlost vývoje
No vidíš, že to jde. :yes:

Dík.

Tu prázdnou slámu nebudu komentovat. :-)
17. 10. 2020 19:20
Re: Rychlost vývoje
OK, dvojnásobná hustota není dramatický pokrok. :-O
No nic, spokojím se s tvým vyjádřením 19:18. :yes:

Jestli chceš diskutovat o článcích, tak si sežeň data.

Ale o těch řeč nebyla.
Podstatný je tak jako tak výsledek - battery pack!

V článku, pod kterým diskutujeme se píše, že ten prostor je stejný.
Jestli o tom pochybuješ, tak uveď zdroj proč.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:18
Re: Rychlost vývoje
Jestli nejsi de-bil, tak víš že jsem nikdy nikde neuvedl, že zde pokrok není!!!

Naopak jsem uvedl, že zde pokrok JE. Ale že pokrok je též u spalovacích motorů.

Viz výš: "Ano, pokrok zde je. Ale ten pokrok je i na poli spalovacích motorů že."

Takže mlátíš prázdnou slámu :-!
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:16
Re: Rychlost vývoje
Na hmotnost ne. Ale je asi rozdíl, když na baterii ve voze vyčlením určitý prostor nebo ten prostor o 30% zvětším že.

Samozřejmě že zde je pokrok v elektronice, BMS atp. Jenže třeba dnešní Zoe by mělo mít baterii chlazenou pouze vzduchem. Původní možná mělo jiné chlazení. Ono to spolu souvisí. Takže pak ten battery pack váží různě že...

Nejde to zjednodušovat ani vytrhávat. Pokrok zde samozřejmě je, ale není to žádný dramatický pokrok. Fyzikální a chemické vlastnosti článků se totiž nikam až tak výrazně a dramaticky neposunuly.
17. 10. 2020 19:14
Re: Rychlost vývoje
Ale data má:

22kWh 275kg 80Wh/kg
41kWh 300kg 136Wh/kg
52kWh 326kg 160Wh/kg

Jen dělá, že je nevidí. :D
Anebo dělá, že jim nerozumí. No to vlastně nemusí ani předstírat.
:D :D :D
17. 10. 2020 19:13
Re: Kaufland
To ale znamená že můžeš mít 3 mil aut která máš kde nabíjet.
17. 10. 2020 19:12
Re: Rychlost vývoje
Takže data nemáš, hledat je nechceš, ale že to není pokrok vis😄
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:11
Re: Kaufland
To, že polovina je pořád 3 mil vozů, které někde musíš nabíjet!
17. 10. 2020 19:09
Re: Rychlost vývoje
Mrkni znovu. Provedl jsem pro jistotu edit v předchozím příspěvku.

Kdybys měl základy fyziky, tak bys věděl, že na hmotnostní parametr stejně nemají rozměry žádný vliv.
:D :D :D

Hmotnostní energetická hustota (což evidentně stejně nevíš, co je..) battery packu Zoe, se za deset let zdvojnásobila. Data máš.
Co ty na to?

PS Vysvětlení: Ve stejné hmotnosti nový Zoe schová dvojnásobek energie než ten první! :-)
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:07
Re: Rychlost vývoje
Takže opět jsi neuvedl to na co jsem se ptal že. Nejsou zde ani rozměry, ani hmotnosti baterií... A chceš po mě abych se vyjádřil k pokroku baterií... :no:

Znovu - nemám data, nemám se k čemu vyjádřit. A ta data se hledají dost blbě :-!
17. 10. 2020 19:03
Re: Rychlost vývoje
Hmotnostní energetická hustota battery packu.
https://en.wikipedia.org/…our_per_kilogram

Pro tebe, Mlho.

22kWh 275kg 80Wh/kg
41kWh 300kg 136Wh/kg
52kWh 326kg 160Wh/kg


Battery pack: 400 V nominal, 192 cells, 10 modules, 326 kg of weight, 160 Wh/kg :yes: :yes: :yes:
https://insideevs.com/…zoe-52-kwh-pack/

Copak sis do teď myslel, že znamená to 160Wh/kg?
O čem sis vlastně myslel, že diskutujeme? :-)
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 19:02
Re: Rychlost vývoje
Hustota battery packu je totální kravina. To je jako kdybys napsal hustota elektromobilu.
17. 10. 2020 19:01
Re: Rychlost vývoje
Ano hustota battery-packu, víš??

Ty ťunťo.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:59
Re: Rychlost vývoje
TY jsi přišel s přepočtem kapacity na hmotnost! Tak co zas kecáš za hovadiny :no:
17. 10. 2020 18:59
Re: Rychlost vývoje
:-) :-) :-) :-) :-) :-)

Víš jaký je rozdíl mezi články a battery packem?
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:57
Re: Rychlost vývoje
Právě že tomu asi nerozumíš TY!!!
17. 10. 2020 18:57
Re: Rychlost vývoje
My se tady nebavíme o hmotnosti článků!!!!

Takže znovu:
V totožném objemu, kde původní Zoe ZE20 uschovávalo 22 kWh, najdeme dnes využitelnou kapacitu 52 kWh!
22kWh 275kg 80Wh/kg
41kWh 300kg 136Wh/kg
52kWh 326kg 160Wh/kg
To znamená, že hustota energie se zdvojnásobila.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:56
Re: Rychlost vývoje
Čekám onluvu za toho lháře!!!
17. 10. 2020 18:55
Re: Rychlost vývoje
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Škoda že nerozumíš, co se píše v tý zavorce.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:54
Re: Rychlost vývoje
Renault ZE 40 battery pack (192 cells in 96s2p configuration)

Nominal Capacity: 45,34 kWh (discharged at 14,93 kW) – 44,79 kWh (discharged at 22,46 kW)
Minimum Capacity: 44,65 kWh (discharged at 14,93 kW) – 44,1 kWh (discharged at 22,46 kW)
Nominal Voltage: 345,6 V
Charging Voltage: 400 V
Weight: 185,26 kg (cells only)

https://pushevs.com/…l-battery-specs/
17. 10. 2020 18:54
Re: Rychlost vývoje
Tak ukaž svůj lepší zdroj.

Odkud čerpáš ty?

Zoe 40, battery pack 185kg

To mě fakt zajímá!!!!!!
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:53
Re: Rychlost vývoje
Jo wikipedia!!! Tak to ano, to je zaručená pravda!!!
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:51
Re: Rychlost vývoje
Ty jsi uvedl zdroj??

Zameť si před vlastním prahem :no: :no:
17. 10. 2020 18:48
Re: Rychlost vývoje
Zdroj?

Tvá hlava?

Lháři.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:48
Re: Rychlost vývoje
Ne, rozměr jsi NEuvedl.

Hlavně ani neodpovídají ty hmotnosti co jsi uvedl že. Protože např. baterie Zoe 40 váží 185 kg... Takže sorry kámo :no:
17. 10. 2020 18:39
Re: Rychlost vývoje
Viz předchozí mé PS.

:D :D :D :D :D

Citace:
Jestli se tady chceš točit na tom, že 22kWh měla první generace a 41kWh ta druhá, tak to je mimořádná ubohost. :no: :no: :no:

A ještě odpověď na otázku:
Takže znovu - k čemu se mám vyjadřovat, když jsi stále neodpověděl na to co jsem se tě ptal???
Nejlepší by bylo se nevyjadřovat k ničemu.

Já jsem ti uvedl rozměr - identický. To auto má totiž pořád stejný prostor pro baterky.
Hmotnost.
Dokonce jsem ti dopočetl výkonovou hustotu (to ale asi nevíš co znamená).
Jestli rozporuješ identické rozměry tak to dokaž, srabe!
Důkaz, že se jedná o lživý PR je na tvý straně.
Já tvrdím, že rozměry jsou identický.
Nehledě na to, že rozměry nemají žádný vliv na HMOTNOSTNÍ výkonovou hustotu.
Takž jsi schopný uznat dvojnásobnou hmotnostní výkonovou hustotu za deset let????
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 18:39
Re: Rychlost vývoje
Takže jelikož ti stále nedochází co vlastně sám píšeš, tak ti dám malý rekap.

Předchozí generace měla 40 kWh, tedy mezigeneračně to bylo ze 40 na 52, a ne z 22 na 52 jak se tu snažíš podsouvat.

Ptal jsem se na hmotnosti A ROZMĚRY. Rozměry jsi stále neuvedl, jen vycházíš z PR věty. Tj. fakta NULA.

Takže znovu - k čemu se mám vyjadřovat, když jsi stále neodpověděl na to co jsem se tě ptal???
17. 10. 2020 18:37
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
To si myslíš jen ty, že když zrovna něco neplánuješ koupit tak tě to vůbec nezajímá.

Všichni takto omezení nejsou. Obzvlášť když se jedná o dominantní trend v automotive.

Takže ano, mluv za sebe!

PS Já si zrovna neplánuju koupit Lexus RC-F a rád si o něm přečtu.
Nebo Tesla Model S plaid...
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 18:36
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Mluvíš za sebe. To, že se 90% čechů nechystá koupit EV, neznamená, že za ně mluvíš. Ferrari se nechystá koupit 99,9% čechů a taky jim nemusí vadit číst si o něm test. Mluv prosím za sebe.
17. 10. 2020 18:03
Re: Rychlost vývoje
Takhle ne kamarade!
Tak snadno se z toho nevykroutis.

Tady si dáme opakování. ;-)

22 kW·h lithium ion battery
(2012–2019)
41 kW·h lithium ion battery
October 2016–September 2019)
52 kW·h lithium ion battery
(September 2019–present)


Předchozí Zoe mělo při uvedení na trh kapacitu baterky 22kWh.
To je fakt.

Ty máš toho Holzmanna rád, viď.

Jsem zvědavý s čím přijdeš teď.
Ty se tomu pokroku v batekách bráníš za každou cenu...
Je to tak těžký? Napsat třeba: ''Aha, to je pro mě překvapující.''

PS Jako že PR je, že z 40kWh děláš 22kWh?

Je smutny, ze nedovedes rozlisit zakladni technicky udaj elektromobilu od PR.


:-! :-! :-! :-! :-!

A ještě pro úplnost:
V totožném objemu, kde původní Zoe ZE20 uschovávalo 22 kWh, najdeme dnes využitelnou kapacitu 52 kWh!
22kWh 275kg 80Wh/kg
41kWh 300kg 136Wh/kg
52kWh 326kg 160Wh/kg
To znamená, že hustota energie se zdvojnásobila. :-O
:-!
Za míň než deset let.
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Stačí?

PS Jestli se tady chceš točit na tom, že 22kWh měla první generace a 41kWh ta druhá, tak to je mimořádná ubohost. Třeba podle tohoto, viz odkaz níže, je druhá generace Zoe až teď ta aktuální. A doufám,že oba víme, že 22kWh i 40kWh bylo kromě baterie identický auto (max facelift).
https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-renault-zoe-uk-prices-and-specs-announced

New Renault Zoe: UK prices and specs announced
Renault's second :yes: :yes: :yes: -generation EV supermini starts from £25,670 - or £18,670 under battery leasing
but now an increase to 52kWh allows Renault....
17. 10. 2020 18:03
Re: Rychlost vývoje
22 kW·h lithium ion battery
(2012–2019)
41 kW·h lithium ion battery
October 2016–September 2019)
52 kW·h lithium ion battery
(September 2019–present)


Předchozí Zoe mělo při uvedení na trh kapacitu baterky 22kWh.
To je fakt.

Ty máš toho Holzmanna rád, viď.

Jsem zvědavý s čím přijdeš teď.
Ty se tomu pokroku v batekách bráníš za každou cenu...
Je to tak těžký? Napsat třeba: ''Aha, to je pro mě překvapující.''

PS Jako že PR je, že z 40kWh děláš 22kWh?

Je smutny, ze nedovedes rozlisit zakladni technicky udaj elektromobilu od PR.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 17:52
Re: Rychlost vývoje
Ano, neuvedl jsi rozměr baterií ani jejich hmotnost. Takže nevím co po mě chceš uznávat.

Že to je pokrok jedné generace už jsem ti dokonce vyvrátil. Předchozí verze měla 40 kWh což už jsi snad pochopil.
17. 10. 2020 17:39
Re: Rychlost vývoje
Uz jsi pochopil 22kWh?
A pokrok v baterkach???

Jsi schopny tohle uznat?

O tom je tohle vlakno.
17. 10. 2020 17:07
Re: Rychlost vývoje
To není jen dokonalost přírody. Lidi v dnešní době umí také ukládat energii do chemických vazeb uhlovodíků.
17. 10. 2020 16:57
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Mluvím za 9 z 10 Čechů! ;-)
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 16:56
Re: Rychlost vývoje
pokud máš rozměr a hmotnost baterií...

Nic z toho jsi neuvedl. Takže se nemám k čemu vyjádřit. Sorry.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 16:55
Re: Rychlost vývoje
A zase vynecháváš to nejpodstatnější.

Tiché, pohodlné auto do města bez strachu z dojezdu. ZA NAPROSTO NEKONKURENCESCHOPNOU CENU.
Avatar - Blue Sun
17. 10. 2020 16:33
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Mluv jen za sebe, ano?
Avatar - Blue Sun
17. 10. 2020 16:29
Re: Kaufland
S tou hlavou začni u sebe, i když tam to bude úplně jedno... ani tak v ní nic užitečného mít nebudeš.
Avatar - Blue Sun
17. 10. 2020 16:26
Re: Renault a jeho buducnost
Tak v tom případě bys měl hodně máknout, tobě se to ještě nepovedlo.
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 15:50
Re: Kaufland
Podle jeho logiky ti, co mají dům, a to může být cca polovina obyvatel ČR, můžou nabíjet doma. Co na tom nechápeš? Druhá cca polovina nemůže.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 15:42
Re: Kaufland
Takže jako podle tvé "logiky" dojedu k cizímu domu a nabiju se z cizího?!? Tvl už se fakt nedivím že zelení jsou absolutní bezmozci.
Avatar - rohYpnol
17. 10. 2020 15:41
Re: Kaufland
Vytáhni si hlavu z ***!

Dobíjecí místa nejsou levnou záležitostí. A absolutně se nedají budovat všude. Pro blbce - to že někde mám el. síť neznamená ani za mák, že tam můžu zbudovat dobíjecí místo!!!
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 15:07
Re: Rychlost vývoje
Chtěl bych tě o něco požádat, traveldrive - až budeš mít příště potřebu moralizovat o mé diskuzní úrovni, vzpomeň si na tuto diskuzi a mlč.
Je mi úplně jedno, že někoho nazýváš retardem, ale dost mě prudí, že máš tu drzost za totéž peskovat mě.
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 15:04
Re: Rychlost vývoje
Ano, řekl bych že ano.
Avatar - _Karel_
17. 10. 2020 15:02
Re: Sbohem a šáteček, Zoe...
Tvoje úchylka psát neustále v množném čísle začíná být vážná.
17. 10. 2020 15:01
Re: Rychlost vývoje
Ten uz se radsi neozve.
Skoda ze bude dal obdobne trollit v jinych diskuzich. :no:

Treba mu to alespon trochu otevre oci.

O jednodnoho troho trolla min by zdejsim diskuzim kazdopadne prospelo.
17. 10. 2020 12:13
Re: Rychlost vývoje
Lenže to by si musel vysvetľovať normálnemu človeku, nie retardovi. ;-)
17. 10. 2020 12:10
Re: Kaufland
Vzhledem k tomu, že v čr je hodně přes 1mil rodinných domů, tak těch zásuvek v dosahu 10m prodlužovačky bude dost.

Přece když mám EV tak z 95% nabíjím doma. Nabíječky jistě budou potřeba a budou se budovat, ale není to porovnatelné se stavem čerpacích stanic. Spalovák doma nenatankuješ.
17. 10. 2020 12:10
Re: Rychlost vývoje
Existuje nejaké pravidlo, že pokrok časom spomaľuje...?
17. 10. 2020 12:06
Re: Kaufland
To len pokiaľ trváš, že musíš pri každej zastávke dotankovať doplna... ;-)
17. 10. 2020 11:59
Re: Kaufland
Skús použiť hlavu - elektromobil potrebuje X dobíjacích miest? Fakt? Na koľkých naraz bude stáť? Podľa tvojej logiky potrebuje už dnes každé jedno auto X parkovacích miest, lebo s ním na X miestach stojíš....
Z princípu - nabíjačky môžu byť postupne prakticky na všetkých parkovacích miestach. Dajú sa stavať doslova po kusoch, a s nepríliš vysokými nákladmi. Tým pádom je to job aj pre menšie firmy, ktorých sú tisíce a tisíce.
17. 10. 2020 11:27
Sbohem a šáteček, Zoe...
..a doufáme, že se s tebou tady v testech už dlouho neuvidíme. Tisíckrát raději si zde přečteme o benzinovém Cliu nebo Meganu! ;-) :yes:
17. 10. 2020 10:17
Re: Rychlost vývoje
Kolem roku 2010 nebylo technicky možné vyrobit ev s reálným dojezdem 200km. Dnes po 10 letech jsou v sérii auta s reálným dojezdem k 500km.
Tohle je posun technologie za 10 let.
Nebylo by lepší než tyto skutečnosti popírat se s tím vývojem seznámit?
Test výše vyšel pro Renault velice příznivě. Tiché, pohodlné auto do města bez strachu z dojezdu.
Avatar - xxc
17. 10. 2020 08:03
Re: Renault
Len chudaci, co si to kupia za drahe peniaze a zacne im rezonovat auto.
16. 10. 2020 23:04
Re: Rychlost vývoje
https://en.wikipedia.org/…wiki/Renault_Zoe
22 kW·h lithium ion battery
(2012–2019)
41 kW·h lithium ion battery
October 2016–September 2019)
52 kW·h lithium ion battery
(September 2019–present)


Předchozí Zoe mělo při uvedení na trh kapacitu baterky 22kWh.
To je fakt. :-!

Ty máš toho Holzmanna rád, viď. :D

Jsem zvědavý s čím přijdeš teď.
Ty se tomu pokroku v batekách bráníš za každou cenu...
Je to tak těžký? Napsat třeba: ''Aha, to je pro mě překvapující.''

PS Jako že PR je, že z 40kWh děláš 22kWh?
:D :D :D :D :D :D
Je smutny, ze nedovedes rozlisit zakladni technicky udaj elektromobilu od PR.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 22:52
Re: Rychlost vývoje
Mě je vcelku jedno co za PR řeči je převzato do článku. Ptal jsem se na fakta. Předchozí Zoe mělo 40 kWh a ne 20 kWh.
16. 10. 2020 22:01
Re: Rychlost vývoje
Ty se mi snad zdáš.
Stojí to v textu článku. tvl

Citace:
''V totožném objemu, kde původní Zoe ZE20 uschovávalo 22 kWh, najdeme dnes využitelnou kapacitu 52 kWh!'' :-O :-O :-O

https://www.youtube.com/watch?…
Kdyby nebyl Holzmann po smrti, tak bych si myslel, že začal diskutovat na acz pod nickem rohYpnol.
:D

Btw. Zoe měl na počátku skutečně 22kWh.
http://www.hybrid.cz/…nost-specifikace

Nemohl by sis alespoň přečíst článek, pod kterým diskutuješ, abys tu neplodil tohle???
Děláš si z nás legraci nebo to myslíš vážně?
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 19:54
Re: Kaufland
Opět demagogie??

Jistě, z každé zásuvky lze dotáhnout 200m prodlužovačku k zaparkovanýmu autu...
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 19:52
Re: Rychlost vývoje
Pokud se bavíš o Zoe, tak předchozí měl 40 kWh a ne 22 :-! :no:

A opět - pokud máš rozměr a hmotnost baterií, klidně dej odkaz. Rád se podívám na ten pokrok. :-!
Avatar - xxc
16. 10. 2020 19:45
Renault
"Krátce před vrácením vozu začala povrzávat i přístrojová deska a rámeček multimediálního systému. Občas si nelichotivé zvuky neodpustil ani ventilátor. "
16. 10. 2020 19:38
Re: Rychlost vývoje
Neodbočuj stále. Máme tu konkrétní dvě generace Renaultu viz článke.
Baterie o stejném objemu má víc jak dvojnásobnou kapacitu. To je posun v rámci několika let. To vše za nižší cenu. Jestli to není dost velkej pokrok tak už nevím co by pokrokem mělo být.
16. 10. 2020 19:34
Re: Kaufland
V ČR je několik miliónů dobíjecích míst pro EV.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 18:19
Re: Kaufland
1 nová benzinka byla potřeba na kolik aut? Na každých 5.000 aut?

Na 1 nový elektromobil je potřeba 2 nová dobíjecí místa?

Jestli nechápeš rozdíl, tak je problém na tvé straně.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 17:53
Re: Rychlost vývoje
Rád se podívám na konkrétní parametry baterie Priusu III a IV. Můžeš dát odkaz.
16. 10. 2020 17:31
Re: Kaufland
Nezdržím ani náhodou. Kdyby psali o obchodním centru, tak tam ty dvě hodiny velmi nerad strávím, ale strávím je. Ale v Kauflandu? Nevím co bych tam dělal. Rovnal brambory podle velikosti?
16. 10. 2020 16:31
Re: Rychlost vývoje
Měl bych spoustu argumentů, ale tak aspoň jeden. Píšeš o 20letech. Já se bavím o jedné generaci auta.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 16:28
Re: Rychlost vývoje
E350d dnes je schopno jezdit za 6l/100km. Před dvaceti lety stejně výkonné E jezdilo za kolik?!

Takže ne, žádný radikální pokrok v bateriích zde nenastal :-! :-!
16. 10. 2020 16:18
Re: Kaufland
Proč? Myslíš, že tu máme stejný počet pump jako třeba v roce 1990?
16. 10. 2020 15:53
Re: Rychlost vývoje
V totožném objemu. Takže stejně velká baterie už nemá 22kWh, ale 52kWh.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 15:45
Re: Rychlost vývoje
A co jako že má dvojnásobnou kapacitu? To má být pokrok?! To samo o sobě nic neznamená. Enyaq má taky baterii 60 nebo 85 že... Přitom technologicky je 60 i 85 na stejné úrovni.
16. 10. 2020 15:40
Re: Rychlost vývoje
Ach jo, například poslední článek tady na téma solid-state baterií byl skeptický., ale důvod byl, že se předpokládá takové zlevnění dnešních baterií, že pro ně nebude na trhu místo.
Nic zásadního se neudálo? Jen tady v tom autě v článku je baterie s dvojnásobnou kapacitou oproti předchozí generaci... cena se nezměnila (spíše klesla) Když máš potíž přiznat, že tu pokrok je na konkrétním příkladu jak se chceš bavit o dalším?

Edit: v tom odkazu se píše uplně něco jiného než tvrdíš. Je to o tom, že Toyota nemusí v evrope nabízet EV aby splnila emisní normy.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 15:33
Re: Rychlost vývoje
Odborníci jsou k solid-state bateriím skeptičtí.

Nic zásadního se na poli baterií neudálo. Ano, pokrok zde je. Ale ten pokrok je i na poli spalovacích motorů že. Technologie elektromobilů, PHEV ani MHEV se nikam výrazně neposunula. To, co dnes nabízejí automobilky obecně měla Toyota už před 20-ti lety. Takže jaký výrazný pokrok?!

Toyota už před 20-ti lety věděla, že MHEV je cestou. Ostatní na to přišli až po 20-ti letech. Toyota dnes ví, že elektro není cestou a nehodlá za současných technologických možností vyrábět elektromobily. Proč asi...

https://autobible.euro.cz/…e-drzet-hybridu/
16. 10. 2020 15:21
Re: Rychlost vývoje
Copak furt musí(š)te klesat na diskuzní dno urážkama?
Baterie probíhají vývojem neustále, každá generace je lepší viz příklad na tomhle voze.
S rostoucí sériovou výrobou klesá cena.
A v případě ropy jde o porovnání s naprostou dokonalostí přírody která tu je milióny let.
Jde předpokládat, že baterie do příští generace budou zase o kousek lepší a zároveň lze předpokládat nižší cenu. Je otázka zda bude moc spalovák konkurovat EV s dojezdem třeba 500km a obdobnou cenou. Což jsou věci které jsou reálné v dohledné době.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 15:05
Re: Kaufland
Úplně jednoduše pro úplné blbce - s jedním autem stojíš na X místech. Protože X je větší než jedna, tak na jeden elektomobil bys potřeboval X dobíjecích míst. Z podstaty věci tohle nikdy nebude fungovat!
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 15:01
Re: Rychlost vývoje
Vyzdvihovat negativum jako pozitivum... ano, dokonalá demagogie přesně ve stylu ekofanatismu :yes:
16. 10. 2020 14:57
Re: Kaufland
Čím viac EV, tým viac nabíjacích miest. To je ten trh, ktorým sa tu podaktorí každú chvíľu oháňate. Keď bude komu predávať elektrinu z nabíjačiek, nabíjačky budú. A pokojne aj na každom parkovacom mieste. Benzínové pumpy nie sú nijak lacná záležitosť - aj tak sa v jednom kuse stavajú, prakticky na každom rohu. Ja mám v okruhu 5 km 7 čerpačiek. Keď budú nabíjačky žiadané, budú sa stavať nabíjačky.
Avatar - xxc
16. 10. 2020 14:29
Re: Kaufland
Este pred pol rokom to tak u nas bolo, ze pred Kaufladom bolo skoro stale volno a aj som to vyuzival. Casom, ako budu tie auta pribudat, tak sa bude pravdepodobnost volneho stojanu znizovat. Ked budu stojany stale plne, predpokladam, ze pribudnu nove.
Avatar - elektrikar
16. 10. 2020 14:27
Re: Rychlost vývoje
Nafta 11000 Wh/kg, současné baterie 250 Wh/kg. Doufám, že vidíš ty fyzikální mantinely a prostor pro zlepšení :-[] :-[] :-[] :yes:
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 13:14
Re: Rychlost vývoje
Nesmysl. Fyzikální mantinely jsou jasně dány. Stejně jako se vývoj na poli konvenčních vozů dostal do pozice, že nový model nic moc reálně nepřináší a nevylepší a pouze přibývá elektroniky a asistentů, stejně tak elektromobily se nemají příliš kam posunout. Pokud nepřijdou s novou technologií baterií, o které všichni mluví ale nikdo ji neviděl... Btw. solid-state batery je jen utopickou vizí.
16. 10. 2020 12:53
Re: Kaufland
Jsi blbec, proto ti to opět někdo musí vysvětlit.
Co teda, blbče, navrhuješ, až tam těch EV přijede 20?
16. 10. 2020 12:09
Re: Rychlost vývoje
Vidim to stejne... vyvoj leti slusne, v dalsi generaci uz to klidne muze byt cenove i funkcne plnohodnotna nahrada za polo nebo clio. Pricemz uz ted to vubec neni spatne, i kdyz porad drahe. Levna auta se elektrem budou nahrazovat blbe, ale treba takovy Golf za chvili nebude problem nahradit elektrikou za uplne stejnou cenu...

To same rozdil mezi 1st a 2nd gen Nissan Leaf...

Ale je teda potreba zacit poradne slapat do infrastruktury.
Avatar - _Karel_
16. 10. 2020 12:04
Re: Rychlost vývoje
S velkou pravděpodobností menší pokrok.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 11:59
Re: Co si budem povídat....
Nauč se aspoň počítat trojčlenku ty polovino...
Avatar - Emel
16. 10. 2020 11:58
Re: Rychlost vývoje
Tak cena snad není jen za baterii...
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 11:56
Re: Kaufland
Kolik dobíjecích míst je u toho kauflandu?!? Jedno? Dvě?!? Takže myšlenka že přijedu a čeká tam na mě místo je absolutně mimo. Protože stačí dva blázni co tohle koupí a je plno.
16. 10. 2020 11:45
Rychlost vývoje
" V totožném objemu, kde původní Zoe ZE20 uschovávalo 22 kWh, najdeme dnes využitelnou kapacitu 52 kWh"
Pokrok v rámci jedné generace vozu. Cena rozhodně dvojnásobná není. Co může být v další generaci?
Avatar - Emel
16. 10. 2020 11:30
Re: Co si budem povídat....
Krom toho, co říká Karel...

Verze 60 má dojezd 390km a cenu 1,06, což není o polovinu víc, ale spíš o čtvrtinu (26,9%).
Avatar - _Karel_
16. 10. 2020 11:05
Re: Co si budem povídat....
Odkdy se ceny aut odvíjí zejména od dojezdu???
Enyaq je daleko větší auto, tedy srovnáváme Fabii s cca Kodiaqem. Nenapadlo by mě, že tohle někdo nechápe na webu o autech.
16. 10. 2020 11:04
Re: Kaufland
Ale zas hodinku sa tam zdržíš, nie? Potom vedľa do OK pre baterky do rádiobudíka, do ZOO predajne pre krmivo andulke a žuvacie kosti pre psa, a nabité máš. Zas nehľadaj chyby za každú cenu. Dobiť naraz doplna nie je nevyhnutná podmienka. Ako napísal nižšie Futurista - buď chceš alebo nechcše. Že áno, pane Peťule?
16. 10. 2020 10:48
Re: Co si budem povídat....
Aha, takze 800 tycek za EV s dojezdem 350 km je strasne moc, to radeji o polovinu vic za EV se stejnym dojezdem. A to jen kvuli tomu, ze konkurence v podobe spalovaku neni o moc levnejsi. Tak do je dobry. Az bude Lambo EV za 4 mega, tak pro nej letim, protoze Lambo s benalem bude drazsi...

Ne, bud EV chces a nekoukas na spalovaky, nebo nechces. A pokud chces, pak se rozhodnes, jestli B segment za 800t, C segment za 1,2 mega, nebo pujdes vys. A ja si umim predstavit, ze nekdo ma prachy na to, aby svoji stary koupil Zoe, protoze jezdi jen po meste s detma.

Mimochodem, k clanku: Zoe je sice divci jmeno, ale tady to myslim znamena Zer0Emission.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 10:44
Re: Co si budem povídat....
Přesně tak. Jestli kritizuji Škodu za základní cenu Enyaqu 1M+ jako za totální výstřel do hvězd, tak Zoe za 0,8M je úlet přím do jiného vesmíru.

Z druhé strany aspoň věřím tomu, že Renault prodává Zoe skutečně za ceny, na kterých jako výrobce netratí. Za tuhle upřímnost :yes: (Škoda prodávala Citigo za ceny, na kterých sama prodělávala).
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 10:42
Re: Kaufland
V redakci zřejmě jsou nemocní na hypermarketovou turistiku.

P.S. Jestli tím chtěl autor říct, že nákup v kauflandu trvá 2h, tak to není moc dobrá vizitka pro kaufland :-[]
16. 10. 2020 10:36
Re: Renault a jeho buducnost
Zkus to. Zaber vší silou! Nakonec se to povede a tu hlavu si ze zadku vyškubneš!
16. 10. 2020 10:30
Co si budem povídat....
.... EV jsou prostě fajn.... odpich, nulový hluk, okamžité topení a i ten pocit že lidem nesmrdím pod nos, to je všechno skvělé.... A pokud můžete pohodlně nabíjet doma nebo v práci, ani tohle není problém.... (samozřejmě nemluvím o cestě do Itálie na lyže, do toho bych samozřejmě nešel). Vše se ale zatím zlomí vždycky na cenovce - jak se píše výše, dát 800 za tohle auto je prostě fakt jen pro fandy, nikdo, kdo se rozhoduje racionálně, to prostě neudělá.... To už víc dává smysl koupit to EV SUV od Škodovky, tam ten rozdíl proti srovnatelné fosilní konkurenci není zdaleka tak propastný.....

Tak snad časem ty ceny klesnou, uvidíme co ta nová EV Dáčie :-)
16. 10. 2020 10:16
Kaufland
Nakupovat dvě hoďky v Kauflandu než se to dobije? To přece není normální.
Avatar - rohYpnol
16. 10. 2020 10:08
Ztráta mysli?
Nejhorší není ani cena
Zoe v nejvyšší výbavě za 835.000 Kč vlastně ještě docela „levné“

Nezlobte se na mě, vím že tato tvrzení mírně relativizujete, ale i s těmi dovětky či uvozovkami mi přijde že jste se naprosto pomátli!!! Jednoznačná otázka - kdo z redaktorů by za tohle auto dal vlastní peníze?!?

Co totiž mělo zaznít jednoznačně je to, že Zoe je cenově naprosto nekonkurenceschopný a svoji cenu nemá šanci obhájit!!! Obdobné Clio by stálo o 500 tis. Kč méně, a to je taková cenová propast, kterou nepřekoná ani milion květin a berušek na louce. Doba elektrická nenastala, protože jednoduché kupecké počty prostě nefungují!!!
16. 10. 2020 10:06
Renault a jeho buducnost
Renault Zoe som mal na vikend a bol som milo prekvapeny z toho auta.
A buducnost e aut u Renaultu vyzera velmi slubne.
Renault MeganE vision je proste nadherne auto.
Obzvlast ked na 95% je to seriove auto.

https://www.youtube.com/watch?…

Renault :yes: