Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tohle by měl Fiat prodávat i v Evropě! Jihoamerický Mobi přichází ve stylu malého SUV

Fiat se aktuálně specializuje na jihoamerický trh, kde prodává i hatchback Mobi. Tem letos prošel faceliftem a my si jen říkáme, jaká je škoda, že se neprodává i v Evropě.
Zpět na článek
Avatar - sorpersa
21. 10. 2020 11:21
Re: Tak to je designový humáč...
Áno je to litrové Xko, spotrebu nečakaj na úrovni TSI, teraz mám aktuálne 8,2, ale to je čisté mesto 2 km tam a 2 naspäť, mimo obce sa dá na 5-6 l, ale to mám podvozok z Renegadu a 17 ky kolesá, u Tipa to bude v pohode, lebo ja mám skoro 1,5 tony bez osádky. Ale ten motor je neskutočne živý, a má perfektný zvukový prejav, myslím TOP zo všetkých trojvalcov, keď som ho vytočil na 4-5 000 otáčok, tak ručal jak 8valec v S osmičke,. fakt. ;-) Na talianoch som čítal, že sa im to opozdilo pre nástup krosovej verzie. Ale potom budeš mať väčšiu radosť z jazdy, fakt ide perfektne na ten objem.
Avatar - Avanti
21. 10. 2020 11:00
Re: Tak to je designový humáč...
X ko máš s litrom? Aká je spotreba? Čakám na litrové Tipo už pol roka a fakt ma to už nebaví...
Avatar - sorpersa
21. 10. 2020 10:48
Re: Tak to je designový humáč...
Ano ekonomicky zachránil vtedy až to viedlo k tomu že teraz keby nie fúzia s PSA neviem neviem... len oddialil...a fail bol vyrábať Bravo II bez kombi, škaredá Croma2, neustále oddaľovanie Giulie, nevýrazné facelity Giulietty, keby nie 500 už sú v džúse.S tými motormi súhlasím , a podľa všetkého s nástupom francúzskych platforiem skončia aj FireFly...o ktorom sa mimochodom neviem nič bližšie dozvedieť, čo ma mrzí, pretože na ňom jazdím. Hmmm... som nevedel že Tipo je projekt Tofasu... zaujímavé a môžed to byť pravda, pretože staršie Bravo vyzerá zvon aj zdnu modernejšie. Prosím Daciu do toho nepleť, tam fakt ešte nie sú :-) Mám X ko za cenu Dustara a to je nebedudy,,, Fakt, je to nedocenené auto .
Avatar - Avanti
21. 10. 2020 09:30
Re: Tak to je designový humáč...
Podľa mňa je ten Mobi tiež ok, určite lepšie ako Ignis. S tým Puntom pravda. Spolu mohli predať ešte oveľa viac. Myslím si ale, že SM práve Fiat zachránil a zabezpečil, že funguje dodnes. Nehovorím, že jeho opatrenia neboli aj negatívne, boli. Ale ak by sa Fiat vtedy šikovne nedostal k americkým značkám a prefíkane neodpojil od GM, tak by tu dnes už možno nebol, možno bol v rukách Číny. Ktovie.

Mňa to ako fanúšika mrzí táto situácia a PSA tu je ako záchrana. Keď si vezmeme, čo vlastne Fiat aktuálne má ako značka - technologicky aktuálna je len elektrická 500, nič iné. FIRE skončil, FireFly platí a bude platiť pokuty za emisie ešte aj v malej 500 a Pande. MultiJet zmizol najprv vo verzii 1.3, potom 2.0, ostáva len 1.6 a ktovie dokedy.

Tipo je projekt Tofasu, preto aj ten interiér je taký aký je. Facelift prinesie menšie zmeny, ale interiér ostane rovnaký. Nový model neplánujú, predpokladám, že tu bude do 2024, potom sa zľahne zem a ďalšie autá sú nedohľadne. Fiat aktuálne robí poctivé autá pre bežných ľudí, ale donekonečna to nejde, Dacia je už dovolím si povedať takmer pred ním.
21. 10. 2020 09:06
Redakce
Pardon, ale tohle je článek fakt mimo. Kdyby tu radši byl článek s fotkami Pandy po faceliftu, které už jsou běžně dostupné.
Auto.cz jsem měl kdysi fakt rád, byla to příjemná změna. Ale od té doby, co máte povinný počet publikovaných článků za den, se to nedá číst.

https://www.mad4wheels.com/…panda-sport-2021
https://www.mad4wheels.com/…a-city-life-2021
https://www.mad4wheels.com/…panda-cross-2021
Avatar - sorpersa
21. 10. 2020 08:29
Re: Tak to je designový humáč...
Presne tak, nechápem prečo ho nemôžu predávať v EÚ. Podľa mňa tento Mobi je ešte krajší ako Panda a keby nie skutočnosti že zarezali Punto toľko pánd v IT by sa nepredalo možno. Dúfam že Fiat s PSA vstane z popola, lebo čo ten SM navystrájal... no nech mu je zem ľahká...design Fiatov šiel za neho fakt do kopru a začalo to Cromou II. Celý Centro Stile mali vyhádzať a design mohli robiť u Pininfarinu. A interiéry UFF keby som si mal vybrať pristrojovku Tipa tak si vyberiem digital z 80 rokov e nie ten des čo je v súčasnom. ten som nemohol prežrieť, aj keď som Tipo veľmi chcel pre praktičnosť, nakoniec pre tento dôvod vyhralo nepraktické X ko :-)
Avatar - Avanti
21. 10. 2020 07:44
Re: Tak to je designový humáč...
Ale také Argo by bodlo :-!
Avatar - Avanti
21. 10. 2020 06:32
Re: Na základě jihoamerického Una
Melieš totálne nezmysly. Panda III sa jedine dizajnom podobá s Unom. Inak ako model 312 stojí na inovovanej platforme a podvozku Pandy II rovnako ako Lancia Ypsilon a Fiat 500. Pozri si aspoň videá s brazílskym Unom ako to tam vyzerá pod kapotou v štruktúrach a v interiéri. Mimochodom Panda je 8 rokov najpredávanejšie auto v Taliansku a s 500vkou a Ypsilonom sa ročne predá cez 420.000 áut - hovoríme o segmente A v Európe.

Inak už je vonku Panda MY2021:
https://stellantisfans.webnode.sk/…at-panda-my2021/
20. 10. 2020 23:58
Tak to je designový humáč...
...tedy alespoň z hlediska toho, na jakou úroveň designu jsme u Fiatů zvyklí tady, v Evropě. Toto bohužel současné III. generaci Pandy nesahá ani po kliky ! :-( :no: :no: :no:
20. 10. 2020 23:08
Na základě jihoamerického Una
je postavená současná generace evropské Pandy - proto je tak hnusná. Je to i dost vidět při přímém srovnání. Předchozí Panda byla postavená "na zelené louce" a díky skvělému designu se stala autem roku. Tento současný bastl se prodává v evropě mizerně, to Fiat podělal.
Avatar - 3_diamanty
20. 10. 2020 22:50
zaujimave
pride mi to nieco ako ten ecosport z indie od modreho ovalu ... teda buclata neforemna kasna posadena na malych zapadnutych koleckach ... napriek tomu verim zeby s tym fiat v eu uspel.... tak dufajme ze sa prebudi a najde konecne uz ten spravny smer... lebo tymto sucasnym smerovanim je na najlepsej ceste odist z eu... ked uz clovek zisti ze tie najlepsie kusky ma v juznej amerike a nie doma v eu tak asi nie je uz nieco celkom koser......
20. 10. 2020 22:05
Re: profil
Tá nová elektrická Dacia je 10x krajšia.
Avatar - Stejsn
20. 10. 2020 19:40
profil
Z boku je to šeredný jak noc a okna to má u stropu. Ale jinak věřim, že by se to v evropě i prodávalo. Ostatně i brazilské Uno je zajímavé miniauto.