Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rekordy z Autobahnu: Kdo a s čím byl na německých dálnicích nejrychlejší?

V Německu je možné jezdit čas od času na plný plyn, volnost se využívá celá desetiletí. Moderní techniku zahanbila dvojice veteránů, z toho jeden se změnil v pojízdnou rakev.
Zpět na článek
Avatar - eLzyx
26. 11. 2020 12:35
Re: chyba v článku - 3. místo
zas taková trága to není. Nedávno jsem valil do Lipska a celou cestu jsem to švihal 200-240km/h. Víc ta moje herka nedá. Samozřejmě jen tam, kde nebylo omezení. Jinak byly dálnice relativně prázdné. Mít auto, které by mělo na to jet 300km/h, tak tam prostor na to byl. Ne pořád, ale dostatečně dlouho.
Ta 400km/h meta je ale něco jiného. Tam si fakt musíš být sakra jistý, že ti tam nikdo nevjede, tj. ideálně dva volné pruhy na levé části dálnice. A to se moc často nepoštěstí.
26. 11. 2020 11:43
Re: .......
neviem ci to je iba moj pocit, ale hlavne sa mi zda, ze v poslednom case tych bezlimitnych usekov je coraz menej a tych 120 km/h coraz viac. Minuly tyzden ma pri dDrtmunde stretlo pekne prekvapenie, ked asi kolo 2hej rano v uplnej tme si niekto na x6tke predpokladam skusal night vision s vypnutymi svetlami v cca 100km/h a ja za nim 180. rozsvietil sa asi ked som bol 100metrov za nim, skoro som sa ....
Avatar - Hammunasakra
26. 11. 2020 11:31
Re: chyba v článku - 3. místo
Chyba je že rychlost aut už dááááávno překonala kapacitu a možnosti dálnic. Ostatně výmluvný je kolik příprav to zabralo než na chvililinku jedeš tou rychlostí. Kolik peněz radši nerozebírat

Dle lidí co se velmi rychlými auty po německých dálnicích pohybují celý život je malý zázrak když se ti podaří jet pár minut v kuse třeba jen 270 km/h. Utratit desítky milionů navíc a jet jednou za život 400 no nevim. S relativně běžným vozem se dá jet 300 km/h = ale už na to neni hlavně prostor = není kde
Avatar - Ozzman
26. 11. 2020 11:01
Re: .......
S oktavku s tímto motorem je to něco kolem 210-220 dle větru a sklonu, nad 180 se jí už moc nechce, tak schválně pak napiš. :-!
26. 11. 2020 09:07
.......
Clanok vysiel predcasne, buduci tyzden idem do belgicka, kodiak tdi 150k, takze ocakavam zapis v prvej 5ke.
25. 11. 2020 23:26
Co má znamenat veta
"tolik napřed byla technika Mercedesu proti současným automobilům.'

Mercedes v roce 1938 byl unikátní rychlostní speciál, který měl k dispozici uzavřenou dráhu (dálnici). Ostatní auta v žebříčku jsou nějaké "zaznamenané průjezdy" aut plné homologovaných pro provoz na veřejných komunikacích a k tomu dosažené a hlavně zaznamenané za běžného provozu, často hluboko pod maximem daného auta (viz. Veyron).

Mercedesu v roce 1938 k rekordů prostě jeste stačila šířka a "délka" dálnice. Toť vše.
Avatar - eLzyx
25. 11. 2020 22:59
chyba v článku - 3. místo
na 3. místě je Bugatti Veyron řízený Radimem Passerem, kdy valil 402,5km/h.
www.youtube.com/watch?…