Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Placené parkování a zóny: Bude hůř a zaplatíme víc!

Zóny placeného stání se českými městy šíří jako mor. Radnice tvrdí, že to dělají proto, aby měli místní kde parkovat. Už ale neříkají, že také výnosy jsou zajímavé, přitom nejdou zpět ve prospěch motoristů.
Zpět na článek
29. 11. 2020 17:33
Re: Jsem ze zón nadšený..
Jsme evidentně sousedé a souhlas - po tom letitém pekle je to veliká úleva.

Karty podle míst, sorry, ale to je nesmysl. Obrátkovost stání je cca 1,8 na den, tzn. šmahem by jsi ubral téměř polovinu míst...

Místa na naložení/vyložení by byla fajn, jen by na Pze 10 musela fungoval MP a odtahy - místa pro zásobování jsou již dnes spíše místy pro parkování dacanů... A to samé by se stalo i zde.
V širších ulicích je to bez problémů - možnost zastavení ve druhé řadě (ať si autobusácí troubí jak chtějí, je to již léta legální). V úzkých ulicích samozřejmě problém.
29. 11. 2020 17:19
Re: Jsem ze zón nadšený..
Tak to tedy sakra změnila. (Staré Vršovice).
29. 11. 2020 17:18
Re: Jsem ze zón nadšený..
Na tento názor máš samozřejmě právo. Ale netvrď, že to nejde - to prostě není pravda, jde.
Avatar - _Karel_
29. 11. 2020 13:18
Re: Proč musí platit rezidenti?
SPZ cca 200,-. Práce úředníka řekněme 20 minut. Já těch 800,- vidím naopak jako daň.
Avatar - Blue Sun
29. 11. 2020 13:16
Re: Proč musí platit rezidenti?
Jo, přesně tak. Když si pak spočítáš administrativní práci, technickou práci a další, vyjde ti, že registrace auta ve skutečnosti stojí někde mezi pěti a deseti tisíci korunami. A ty zaplatíš 800,- kaček.
Avatar - Blue Sun
29. 11. 2020 13:15
Re: Jsem ze zón nadšený..
Ano, aplikaci i na utírání zadku... nemiluji 21. století.
Avatar - _Karel_
29. 11. 2020 10:58
Re: Proč musí platit rezidenti?
S těma značkama to myslíš jak? Tak, že výroba SPZ stojí víc, než 800,-?
Avatar - Zetti
29. 11. 2020 08:03
Re: Jsem ze zón nadšený..
Vsechny parkovaci zony maji maji moznost placeni virtualnich parkovacich hodin aplikaci. Vitej v 21. stoleti
Avatar - donPedro
28. 11. 2020 23:27
Dnes k nám byl zaveden ...
... jak ta píseň pokračuje znalci vědí. A proto stáří vozového parku v naší zemičce malé středoevropské je jaké? No ku...a větší, Halík větší. Myslete politicky, Halík!
28. 11. 2020 19:10
Nesmysl
Když si všichni před barákem udělají zóny, tak můžeme ty auta poslat všichni do šrotu, protože nikde nezaparkujeme. Tak se vzpamatujte a přestaňte vymýšlet nesmysly. Ulice patří všem.
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2020 19:05
Re: proc by u nas na navsi
To asi ano. Ale v kontextu postupného společenského vývoje jsou vesnice, zejména takové "na půli cesty mezi městy", naprosto mrtvá místa. Vidím to u našich. Před třiceti lety nějakých 400 obyvatel, dnes 250. Domy postupně vlastní lidi z měst jako víkendovou chalupu, ale pro rozvoj té vesnice nic neudělají.
28. 11. 2020 18:08
Re: proc by u nas na navsi
V kontextu aktuálního tématu bych to viděl jako výhodu. Hodně velkou výhodu
Avatar - Hammunasakra
28. 11. 2020 17:45
Re: Vydřidušský výpalný.
Parkovací zóny = sou už i v Moskvě = fakt ;-)

Na tamní platy docela síla = až 100 rublů za hodinu a 300 tisíc roční paušál (pravda neomezenej ale i tak :D

V zemi neomezených možností co nás roky táhla na svou úroveň je průměrnej plat něco přes 50.000 rublů asi 18 tisíc kč :-O
Avatar - Hammunasakra
28. 11. 2020 17:41
Re: proc by u nas na navsi
No a drtivá většina pražáků je ráda že nebydlí v pr-deli co ty = a co (koho) JE VÍC? :*)
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2020 17:32
Re: Vydřidušský výpalný.
Hm, a kdo si tam to vedení zvolil, co? ;-)
28. 11. 2020 17:22
Re: proc by u nas na navsi
Je jak ja jsem rad ze nebydlim v ty pr-deli prazsky a tyhle starosti nemusim vubec resit :D
Avatar - kuk
28. 11. 2020 15:39
Vydřidušský výpalný.
Celý je to jen raketýring na rezidenty. Platiti mají ti kteří způsobují problém tedy nerezidenti a ne rezidenti. Jednou s ti začnou a pak budou jen zdražovat a zdražovat. Pěkně se vám to začne zajídat.
Nikdy v životě mě nikdo nebuzeroval za to kde parkuju, ale se zavedením zón nahnali radnice svoje pohunky, tedy měšťáky aby 2x denně kontrolovali ulice. Měšťáka jsem neviděl jak je rok dlouhej a najednou byly mega aktivní a sázeli pokuty jednu za druhou aby donutili všechny platit. Normální raketýring. Obecní mafie úřaduje v zájmu soukromých firem. :no: :no: :no:
Avatar - JohnyRnR
28. 11. 2020 15:11
Re: Parkovani v zahranici neni drazsi
Úplně stejné je to s pokutami.
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2020 14:50
Re: Proč musí platit rezidenti?
To je jako ptát se, proč platíš poplatek za registraci vozidla, když nepokryje ani výrobu značek, nebo poplatky za svoz odpadu, ačkoli to náklady na svoz odpadu rovněž nezaplatí.
A na druhou stranu, kdyby u vás nezavedli modré zóny, brzy bys nezaparkoval, protože by ta místa obsadili ti, koho vytlačily modré zóny z okolních čtvrtí.
28. 11. 2020 14:21
Re: Svět se v p*del obrací.... :-(
To měl být pokus o ironii?
28. 11. 2020 14:18
Re: Jsem ze zón nadšený..
Nechápu kde na Praze 10 bydlíš, ale ve Vršovicích se situace VŮBEC nezměnila
28. 11. 2020 14:15
Proč musí platit rezidenti?
Když se modré zóny zavádí hlavně kvůli lidem bydlící v této oblasti, tak proč tedy místní musí platit roční poplatek? Je to zlodějina místních úřadů. Už nevědí, na čem vydělávat. Rozprodali svůj bytový fond který vybudoval stát a teď je to stejné i se silnicemi! Pokud by veškerý výnos šel zase pro motoristy, tak bych v tom problém neviděl. A proč neplatí motorky? Na délku, zaberou polovinu délky auta a v řadě aut vlastně znemožní dalšímu autu zaparkovat. A teď se rozmáhají sdílené skůtry, které lidi ani správně nezaparkují. Bydlím v RD na téměř kraji Prahy. Místa k parkování tu vždy jsou a teď nám tu nakreslili modrý čáry a od ledna budeme platit!
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2020 14:01
Re: proc by u nas na navsi
Protože vaše zapadlá vesnice nikoho nezajímá. A pokud už tam zastaví, tak jen omylem. :-D
Avatar - twistedTSD
28. 11. 2020 13:45
Re: Jsem ze zón nadšený..
Jako nerezident v Brně jsem z toho byl štěstím bez sebe...aplikace, která si nepamatuje platební údaje a nezjistí si, kde stojím, takže pracovně jet po městě je mordor, a když mi to zavedou před domem, tak nemám kde parkovat, jelikož žádná alternativa neexistuje.
28. 11. 2020 12:32
proc by u nas na navsi
nemohla byt modra zona, kde zaparkuje jen par mistnich, kdyz ja v centru phy taky parkuju jen velmi tezko, protoze to je sama modra a jen sem tam oranzova a zelena, ktera je narozdil od modre plna
28. 11. 2020 11:39
nepochopení...
Autor textu nemluví řečí městských částí. Rekonstrukce rušných křižovatek neznamená nový povrch, úpravu značení nebo optimalizaci světelného řízení. Znamená to ničení funkčních křižovatek cyklopreverznostma, balisetama a v nejhorším případě "zklidňováním dopravy", což znamená, že ve 03:00 jsou křižovatky, kde je červená ze všech stran a zelená padne až po úplném zastavení vozidla. Je to třeba na Rohanském nábřeží nebo na výjezdech z Blanky v Troji.
Takže prosím Murphyho, aby kopnul do vrtule, aby to stihnul co nejdřív.
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2020 11:04
Re: Jsem ze zón nadšený..
Celkem chápu, že jako obyvatel jsi nadšený. Já jako občasný návštěvník jsem samozřejmě zase naštvaný, protože v místech, kam obvykle jezdívám, vypadlo plno možností parkování. Nejen, že už není zdarma, ale někde kvůli zónám není možnost ani placeného parkování. A nějaké možnosti typu "odstav auto na okraji a jeď metrem" jsou taky dost bídné. Ještě to celkem jde ze strany Černého Mostu, ale jinak je to fakt tragédie. A jestli teď zpoplatní parkování na CČM, tak zase kapacita brutálně poklesne.
Takže zóny jsou fajn, pro místní. Ale měly by jít ruku v ruce s možnostmi parkování pro okolí, na kterém je Praha závislá.
28. 11. 2020 10:23
Re: Parkovani v zahranici neni drazsi
Ve vetsich mestech v Nemecku stoji dneska hodina stani na ulici 3-4€ (napr. tady ve Stuttgartu 2.70-3.30, ale to je takova vesnice zhruba jako Brno). Francie o neco levnejsi, Benelux rekl bych stejne drahy nebo drazsi...

V cem ale je rozdil, tak ze zapadni mesta jsou celkem "prospikovana" verejnymi podzemnimi garazemi, kam se vejde hromada aut, ktere pak nemusi stat odstavene v ulicich (tim padem pro ne ani nemusi existovat tolik parkovacich mist). Zato zkus v Praze prijet napriklad k Veleslavinu, ze tam nekde zaparkujes na megaparkovisti a pojedes dal metrem... budes mit tak leda smolika.
28. 11. 2020 09:55
Svět se v p*del obrací.... :-(
Kde jsou ty zlatý časy, kdy jsem si mohl s čiputým TDi bez DPF jezdit každý den do centra velkého města a zdarma tam parkovat..... :-( :-( :-( Neokomunisti mi to všechno zkazili a přitom jsme tam dřív s klukama dělávali i srazy..... :'-(

ale neva, máme plán.... tak jak si lidi zvolili dobrovolně neokomouše, my si založíme vlastní stranu a přesvědčíme lidi v našem městě, že to umíme líp.... Vrátíme centra aut zase autům, přece nejsme nějaká pos*aná Vídeň..... S klukama věříme že získáme aspoň 30% a zas bude dobře.....

Tleskám Světu motorů, je to obránce tradičních hodnot a našeho způsobu života..... :yes: :yes: :yes:
28. 11. 2020 09:53
Jsem ze zón nadšený..
Jak po obyvatel Prahy 10 musím říct že jsem nadšený. Platím směšných 600 Kč ročně za kartu a ulice jsou oproti stavu předtím poloprázdné. Bydlíme u hranice s Prahou 2 a 4 a předtím to bylo šíleně jelikož jsme sloužili jako odkladiště od nich kde zóny byly dávno. Co by bylo fér by bylo kdyby se vydávalo se jen maximálně tolik karet kolik je míst a byl pořadník pro nové zajemce a automat bych klidně i zdražil.

Co by to ještě chtělo je před každým činžovním domem udělat jedno místo pro zásobování s možností pro obyvatele domu pouze krátce zastavit a vyložit tašky a odjet..
28. 11. 2020 09:47
Parkovani v zahranici neni drazsi
Osobne mam zkusenost, ze v zahranici je to za stejne ceny nebo za par kacek. Vzhledem k nasi kupni sile tady mame parkovne pekne predrazene