Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi SQ5 Sportback TDI je tady: Sportovní SUV kupé sází na turbodiesel

Audi Q5 Sportback se ještě neprodává a už avizuje rozšíření nabídky. Vrchol v podobě SQ5 Sportback TDI bude sdílet techniku s nedávno modernizovaným SQ5.
Zpět na článek
27. 11. 2020 22:16
Re: Obecně nic proti
A myslis ze to v realu nekdo hlida a resi? Pri tom mnozstvi aut co v takovych garazich stoji? Tim bych se fakt netrapil.
Avatar - white label
27. 11. 2020 18:17
Re: Do prémiového gazíku
Slovo "primitivní" nemá pouze/výhradně (lidově známější) negativní konotaci.
Avatar - white label
27. 11. 2020 18:12
Re: Správná vobla
Nj, to se hned pozná bohatý stát... :D ;-)
Avatar - white label
27. 11. 2020 18:10
Re: Re: Re: Správná vobla
V rámci SUV má jízdně Stelvio nejblíž k Macanu.
Avatar - pradeda777
27. 11. 2020 17:40
Mě se líbí.........
......ale V6 benzin bych v tom viděl raději....možná plus "malá baterka", když už by to muselo být... ;-)
Avatar - iudex
27. 11. 2020 16:06
Re: Obecně nic proti
Ja viem len o podzemných, resp. vnútorných garážach. Ale aj to samé stačí ako veľké obmedzenie.
Avatar - iudex
27. 11. 2020 16:04
Re: Tempo
:D Jj, aj ja už strácam prehľad.
Popradve ma ale nafta v SQ5 vôbec neirituje, od tejto veľkostnej triedy vyššie som s tým v pohode. čo ma s_rie viac je nafta pod kapotou S4/S5, tam proste má byť benzín.
Avatar - iudex
27. 11. 2020 16:01
Re: Správná vobla
Ja ak som videl na našich cestách Stelvio, tak to bolo vždy Quadrifoglio. :yes:
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 15:08
Re: Obecně nic proti
TAK to už je fakt EXTRÉMNÍ extrémismus ;-\

Já samozřejmě odpovědět umím = dělám to ten rok = včetně odkazů. CO si tyTY teda ten rok popíral? Na to že si zpochybnil vysmál ses a sprostě urážel např. rozdílnou objemovou hmotnost = si snad vzpomínáš. PROBLÉM JE že zdá se ty fakt nevíš co si ten rok kritizoval zpochybňoval a urážel a urážel a urážel a urážel a urážel a urážel a

EDIT co si myslel tím pos-rat? Prostě si napsal PŘESNÝ OPAK = jasnej důkaz (a taky důkaz vaculíkova pravidla)
Co sis poplet s tím Aurisem = Golfem? Spletl sis Yaris a Auris nebo třídu velikost (dokonce i kombi) Felicie?
Byl bych rád kdybys si ty měl pravdu se svým zpochybňováním https://zpravy.aktualne.cz/…5caac1f6b220ee8/ a my se pletli
27. 11. 2020 15:06
Re: Re: Správná vobla
Ok ok. Nevím kolik je stelvií v ceníku ale od prodejce vím že jich určitě prodají více v benzinu.
27. 11. 2020 15:01
Re: Obecně nic proti
Tak chcípni ty ču-ráku, když neumíš od povědět!!!
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:53
Re: Obecně nic proti
Ty si víc retardovanej než sem myslel = téma bylo za ten rok probraný zhora zdola zleva zprava = a tohle furt dokola

Takže CO si celý ty měsíce = CO si teda vlastně zpochybňoval? :-O

Co myslíš tim (klasicky vulgárním) po-srat? Cos nepochopil na tomhle?

EDIT co si teda popletl s tím aurisem? Popletl sis Auris a Yaris nebo velikost třídu Felicie?
27. 11. 2020 14:50
Re: Obecně nic proti
Když kritizuješ zvýhodňování nafty, tak by bylo vhodný napsat jak by ta cena měla vypadat, aby nebyla zvýhodněná. To neumíš na tuhle triviální otázku odpovědět?

Vtipný je, že se ti zdá spotřební daň nízká, čímž se nafta zvýhodňuje, ale když navrhnu její zvýšení o 1-2 CZK, tak se můžeš po-srat. Tím spíš chci od tebe slyšet jak by si to chtěl řešit?
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:50
Re: Správná vobla
Evropský historický vývoj dieslů = toho se budeme ještě chvíli zbavovat. Popravdě ZBAVÍME se ho nejspíš až přechodem na = elektřinu případně vodík

Nutnost zrušit dotování (zvýhodňování) nafty se napříč Evropou řeší už dlouhý roky (na ACZ svým způsobem taky = i když dost JINAK :D ) ale právě PROTOŽE to není vůbec jednoduchý (až nejde) JAK to udělat, tak je to prostě takhle..

Není problém od 1. ledna přestat zvýhodňovat naftu (vůči benzínu) ALE je sakra VELKEJ problém CO by to v reálu znamenalo = statisíce dieslových neprodejných aut (celkově desítky milionů = a jak tohle vyřešit nikdo neví = takže asi až časem tím přechodem na bez-emisní pohony aut
Avatar - kari.laz
27. 11. 2020 14:47
Re: Správná vobla
O Stelviu nic nepíšu. Píši o malých spíše crossoverech, kde pak ten diesel tolik potřebný není, protože s tím stejně každý jezdí víceméně kolem komína. Nehledě na to, že i u toho Stelvia je aktuálně v našem ceníku více dieselů.
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:43
Re: Obecně nic proti
Takže znova = je fakt smutný že ani po roce vysvětlování a odkazů atd. = dodnes nevíš vo co celej ten rok co si VYMÝŠLEL že se celej svět od mě přes různý vysoký manažery po parlamenty se všichni mýlíme. CO si teda ten rok popíral a zpochybňoval?

To že po tom všem napíšeš TAKOVOU BLBOKRAVINU jako teď = je fakt velmi smutný. Žádná "moje kalkulace" není = CO si teda sakra celý ty měsíce prokládaný stovkama vulgarti = popíral? :-O
JAK TO že nic z těch odkazů a vysvětlování KDE jak vzniká to DOTOVÁNÍ rsp. ZVÝHODŃOVÁNÍ nafty proti benzínu = si nepamatuješ? :-O

Už ti došlo že fakt NEJSI ekonom? Viz teď tvé očekávání ZVÝŠENÍ daně?
27. 11. 2020 14:39
Re: Obecně nic proti
Takže znova. Napiš nám sem tu tvoji kalkulaci jak by měla vypadat v případě nafty a benzínu. Neustále tvrdíš, že je takhle nastavená cena špatně, takže aby si jen nekritizoval, tak musíš dát protinávrh jak by to mělo vypadat správně. Tak se předveď.
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:36
Re: Obecně nic proti
Mě ne = jak ani po vysvětlení = nic nechápeš a MELEŠ SI (tupou) SVOU

Mě se nelíbí jak se furt snažíš všechno okecávat = jako například teď Auris hatchback VĚTŠÍ než (i kombi) Felicia. Tos POMOTAL teda co? Poplet sis Yaris a Auris NEBO velikost Felicie?

Auris = Golf = dlouhodobě nejprodávanější auto a kategorie auta = v Evropě. To VÍŠ = nebo?

OPRAVDU po roce zpochybňování urážení ale současně vysvětlování = si napsal že doteď netušíš CO to ten rok zpochybňuješ = že dodnes netušíš vo co vlastně go? :-O
27. 11. 2020 14:35
Re: Do prémiového gazíku
Bylo myšleno jako jednoduchý. Bez turba a dalších hovadin kolem.
27. 11. 2020 14:34
Re: Do prémiového gazíku
jo takhle. No tak v takovým režimu by to provozovat šlo. Město jezdit na EV a mimo město prostě nechat trvale běžet naftovej motor a nenechat elektroniku, aby ho chcípala.
27. 11. 2020 14:31
Re: Obecně nic proti
Mě se líbí jak se furt snažíš všechno okecávat :D :D

Jak by ti primitive vypadala taková normálně kalkulovaná cena nafty? Můžeš nám tady tu kalkulaci načrtnout? Co nechápeš na faktu, že Auris je malý auto?
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:29
Re: Do prémiového gazíku
Primitivní? Ty si fakt definice trapnosti https://www.wardsauto.com/…gle-motor-hybrid (dle vaculíkova pravidla) daná NEznalostí = fakt to pravidlo SEDÍ
27. 11. 2020 14:27
Re: Do prémiového gazíku
Z tvého příspěvku jsem chápal, že si se stejně jako já a spousta dalších ekonomicky vzdělaných lidí zděsil, že vláda chce snížit spotřební daň na naftu a benzín.

https://www.e15.cz/…at-znovu-1103988

Ovšem z tvé věty "Tak momentálnÍ ZVÝŠENÍ spotřební daně = to je DŮKAZ = že by lidi jako ty neměli žvanit o věcech o kterejch nemaj ani vzdáááááááálenou představu" cítím opak.
27. 11. 2020 14:26
Re: Re: Re: Správná vobla
Jasný hůře než julie to jezdí. To je jasný. Myslel jsem to mezi SUV.
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:24
Re: Do prémiového gazíku
To asi nechápu = PHEV funguje za jízdy pak stejně jako HEV

I když zdá se slušně fungují i turbo motory (velký problémy mělo např. Volvo s 2.0 ale zdá se že 1.6 turbo PSA hybrid funguje bez problémů) tak nejlepší pro PHEV i HEV je benzínová atmosféra.

JAK si to myslel s tím "nafta jedině plug"?
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:19
Re: Re: Správná vobla
Jasně že je a stejně jako dnešní auta se skládací střechou maj tuhost dřívějších kupé tak stejně tak povedená SUV jako Stelvio maj jízdní vlastnosti dřívějších..

Ale z opačného pohledu Stelvio přes veškeré :yes: :yes: které si zaslouží je furt jízdně chováním (protože je to furt suv se všemi jeho Z PRINCIPU negativy = byť velmi dobře potlačenými) HORŠÍ než https://www.automobilrevue.cz/…ze-qv_47930.html
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 14:16
Re: Do prémiového gazíku
Fakt BLBEČKU? :-|

Viz vaculíkovo pravidlo i ty máš občas pravdu = doufám že s těma vodíkovejma autama. TADY ale ROZHODNĚ NE

Nevím proč maj lidi s IQ tykve VĚTŠÍ potřebu remcat o složitejch věcech o kterejch ví totální kulový. To neni urážka = jedno jestli měření emisí ČVUT kterýmu ses furt dokola vysmíval, jedno jestli věci ekonomický nebo třeba klimatologie (prostě věci kde furt dokola píšeš jak sme všichni proti tobě tupí) = o ničem z toho nevíš NIC. Perlu co si tu napsal na mý vysvětlení že studium čehokoliv z toho je asi 10 tisíc hodin = asi hned tak nezapomenu = že to je BLBOST že ty to chápeš i bez toho (a jak víme LÍP ;-)

Tak momentálnÍ ZVÝŠENÍ spotřební daně = to je DŮKAZ = že by lidi jako ty neměli žvanit o věcech o kterejch nemaj ani vzdáááááááálenou představu

To že sis poplet i Yaris a Auris https://www.auto.cz/diskuse/77972/1?… je proti tomu maličkost = tohle s AROGANTNÍM MACHROVÁNÍM že si makroekonom TO JE debilita (IQ 50 až 70)
Avatar - KANKUNEN
27. 11. 2020 14:16
Re: Do prémiového gazíku
Nafta jedině plug a jak jednou startne tak už musí jet.
Avatar - white label
27. 11. 2020 14:12
Re: SQ5
To zřejmě ano, ale zase v rámci značky OOOO je tohle naopak spíš slabší, než Q8 i Q3SB
Avatar - _Karel_
27. 11. 2020 14:01
Re: Do prémiového gazíku
Řekl bych, že myslel mild hybrid, a pak stačí vypnout ss.
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 13:52
Re: Obecně nic proti
Fakt OSLE? Myslíš že pomateným urážením ve zcela absurdním množšství = tvoje neznalost zmizí nebo co? Cena nafty na tý pumpě je tzv. DEFORMOVANÁ TRŽNÍ CENA = to je ekonomický pojem oslíku, kdybys zase chtěl VYMÝŠLET. Proboha neztrapňuj se furt dokola = prostě si to dotování kdysi nepobral a vymyslel:

1. že to je špatnej překlad = Proč? Protože TY bys to musel vědět = fakt SÍLA :-)
2. že se tomu dotování možná řiká v Německu ale tam je to až 5 korun na litr a u nás míň takže tady NE (to se ti FAKT POVEDLO = to skoro nejde překonat :*)
Hele KDYŽ to teď navýšil eSTéBák i u nás = je to teda DOTOVÁNÍ už i u nás? ;-)

PROČ vlastně? Proč furt dokola = věci o kterých evidentně nic nevíš (jedno jestli emise nebo ekonomický pojmy nebo klimatologii atd. furt dokola popíráš a furt dokola celý roky AROGANTNĚ MACHRUJEŠ? Že všichni sou proti tobě blbí = že ty všechno od klimatologie, ekonomie po testy pneu CHÁPEŠ NE stejně jako lidi co to dělají ale všechno LÍP = a všechno je OBRÁCENĚ než to říkají = ti lidi z oboru :-O

Neustálým překrucováním a urážením = svůj už víc jak rok trvající blud že nafta není dotovaná nebo-li ZVÝHODŇOVANÁ nezměníš. Prostě vše co si k tématu napsal = byly blbo3,14čodebilitokraviny. Prokládaný urážením

Normálně kalkulovaná cena nafty a benzínu = by ti spadla brada extrémně sprostej oslíku Proč

Extrémně vulgární KDYŽ a PROTOŽE není po jeho = no vono by stačila velkoobchodní cena = i to by s oslíkama jako ty pěkně zamávalo. A jen koncový srovnání daně na STEJNOU pro naftu a benzín (a těch zvýhodnění je VÍC) jen to koncový srovnání = by v zásadě vyřešilo evropský nadprůměrný podíl dieslů v osobních autech. Všechno nejen tvoje zpochybňování = na tom NIC NE(z)mění. Za svoje 2ciferný IQ nemůžeš = za chování vulgárního ubožáka jo :no:

EDIT to že si pomotal i Yaris a Auris no comment https://www.auto.cz/diskuse/77972/1?…
27. 11. 2020 13:37
Re: Obecně nic proti
Jinak než za tržní cenu se nafta u pumpy ani koupit nedá osle :-D
27. 11. 2020 13:33
Re: Do prémiového gazíku
Popravdě s tebou ty blbečku musím vyjímečně souhlasit. Je vidět, že i primitiv má občas pravdu. Snižovat spotřební daň v týhle době to je fakt neskutečná kravina. Nesmyslný populistický gesto. Spíš jsem čekal, že spotřební daň o 1-2 CZK zvednou (osobně bych to udělal u benzínu i nafty). S ohledem na nízkou cenu ropy a celkově nízkou cenu paliv u pump by to nebylo tak bolestivý a ty miliardy navíc by státnímu rozpočtu významně pomohly.
27. 11. 2020 13:27
Re: Do prémiového gazíku
Čoveče diesel hybrid snad radši nee. Přeci jen neustálý chcípání a startování naftovýho turbo motoru není úplně šťastný na životnost. To je lepší mít slabej primitivní motor bez turba jako to má Toyota a k němu elektromotor.
27. 11. 2020 12:54
Re: Re: Správná vobla
Já bych řek že jo ale vůbec tak nejezdí 😁
Avatar - Mikesus
27. 11. 2020 12:49
Re: Správná vobla
Stelvio je podle tebe SUV nebo ne?
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 12:15
Re: Do prémiového gazíku
No to mě teda KLEPLO :-!
Nemyslím si o nich nic dobrýho ale nevěřil bych že to můžou až TAK moc https://www.e15.cz/…r-papiru-1375506 :-O vůbec nechápu co to eSTéBák vymyslel = vychází mi z toho (krom toho že SI přispěl skrz o něco víc dotovanou naftu = ale to dělá furt https://zpravy.aktualne.cz/…9980cc47ab5f122/ teď https://zpravy.aktualne.cz/…5caac1f6b220ee8/ vychází mi z toho jen něco jako PO MĚ POTOPA = těm PO sobě pěkně zatopím
A spíš mu to vyjde protože lidi budou nadávat na nějakýho budoucího ministra financí co to bude dávat dohromady a bude MUSET ZVÝŠIT daně :-(

Nekleplo mě (to se vědělo dávno že to chce udělat) že zase o něco víc budeme dotovat (vůči benzínu zvýhodňovat) naftu ale z toho -130 mld. ZBYTKU :-O :D

Ale jinak je zajímavý = že ty miliardy na zvýhodnění nafty vůči benzínu = tu NEŽ sem to zmínil asi skoro NIKDO NEVĚDĚL a narozdíl od drobnýho zvýhodnění bezemisních aut = to nikomu nevadí :*)

Popravdě je fascinující KOLIK lidí dál tvrdí že to není dotování (zvýhodňování) = někteří (viď ryccardo) DODNES :-O :*) :D :-! :-[]
27. 11. 2020 12:05
Re: Do prémiového gazíku
Docela se divím, že tě při schvalování posledního daňového balíčku nekleplo, další nekřesťanské zvýhodnění nafty, no fuj :-[]
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 11:59
Re: Do prémiového gazíku
Víš jak to myslel = za popichování TREST https://www.autoforum.cz/…prodava-jen-par/ :-)
Avatar - white label
27. 11. 2020 11:41
Re: Do prémiového gazíku
"6v"? Myslíš dvou ventilové R3? ;-) :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 11:34
Re: Obecně nic proti
Nic proti = koho tafna baví ať s ní ZA TRŽNÍ CENY jezdí

Osobně se nebojím že bruselští = dotování nafty ukončí. A už VŮBEC NE že mu s autem co si dnes koupí zakáží jezdit. Do CENTER velkoměst ale jo = všem autům (krom vodíkových a elektrických prostě BEZ emisních) to se stát může :-)
Avatar - Roman Horký
27. 11. 2020 11:27
Obecně nic proti
koho tafna baví ten ať si na ni jezdí. Osobně bych se bál, že do toho vrazím majlant a nikam mě s tím brzo nebudou bruselští pomatenci pouštět. Měl jsem auto na LPG a vím co to je, když pořád někam nesmíte.
Avatar - _Karel_
27. 11. 2020 11:23
Re: SQ5
Je to sice dál, ale zase je to horší cesta? Holt daň za design pro někoho, komu nejde primárně o prostor. Designově se tahle kategorie podle mě Audi daří líp, než BMW, zejména u Q8.
Avatar - white label
27. 11. 2020 11:15
Re: SQ5
Vypadá to o poznání jinak (než klasická SQ5), jestli líp, je otázka, za mě je to hlavně více "trendy". Každopádně je to méně praktické a stojí to o něco víc.
Avatar - kari.laz
27. 11. 2020 11:10
Re: Správná vobla
Otázka je, co si kdo představuje pod SUV. Jestli třeba i nějaký Kamiq, tak to pak i chápu.
Avatar - Hammunasakra
27. 11. 2020 10:44
Re: Do prémiového gazíku
To je jen ZVYKlost = za rovných podmínek s benzínem, při tržní ceně = bys mluvil jinak

Nejsmutnější černej humor týhle absurdity je, že z barelu ropy dojedeš dál na benzín než naftu. Takže víc naftovejch aut znamená VĚTŠÍ (s)potřebu ropy :yes: :-!

EDIT za logický a jak KAŽDÝ ví požadavek na TRŽNÍ CENY a ne zvýhodňovat miliardami jeden ropný produkt před druhým = během chvíle přišly :no: :no: :no: :D :-!
27. 11. 2020 10:10
Re: Správná vobla
A proto jsem koupil suv v benzinu😁
Avatar - Ham.
27. 11. 2020 09:48
Tempo
střídání benzínu a dieselu začíná být u SQ5 v evropské nabídce vražedné. Předpokládám, že ještě během životního cyklu modelu stihnou swičnout na benal aby v další generaci zase začali s dieselem.
Avatar - KANKUNEN
27. 11. 2020 09:36
Do prémiového gazíku
patří 6v nafta. Kde je to nutnost, tak s baterkou, diesel to uveze.
Avatar - rohYpnol
27. 11. 2020 09:36
Správná vobla
Diesel nemá konkurenci, pro SUV je nejlepší volbou :yes: :yes: :yes:
Avatar - _Karel_
27. 11. 2020 09:18
SQ5
Kromě zadního nárazníku vypadá velice dobře. Interiér taky oproti jiným Audi zaplaťpánbůh normální, jen teda ten motor - podle popisu jednoduchost sama.