Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dálniční oddělení policie má nové auto. Bude to civilní superb

Před měsícem otevřené policejní oddělení pro dálnici D11 v Jaroměři získalo novou techniku. Policisté začnou používat Škodu Superb s výkonem 280 koní v civilním provedení.
Zpět na článek
11. 12. 2020 07:47
Re: pokuty
Zatím to tady není tak hrozný, ikdyž občas se najde nějaký mamlas.
Ale kdyby jste si třeba zjistil kolik lidí neudělá jízdy, když si třeba po letech rozšiřují řidičák o skupinu, tak by jste možná mluvil jinak. Většina těch lidí ani nedokáže udržet se do 50km/h ve městě. Při takových jízdách neprojde tak 3/4 lidí. Nedávno to zkoušeli nějaký novináři a myslím že neprošel ani jeden.
10. 12. 2020 10:47
Re: Klasický český syndrom
Zkusim ti to poupravit: Kdyz uz nemas kvalitni zamestnance, tak aspon kupujes kvalitni techniku. Co ty na to v pripade PČR?
10. 12. 2020 10:09
Re: nebylo by lepsi
Tak buď si budeme lhát do kapsy a budeme věřit že funguje nějaký školení a nebo když se dá vydělat někomu ranec za natočení srdcervoucích klipů do televize. To mi chceš jako namluvit, že to někoho ovlivní víc než když mu hrozí že přijde o prachy nebo papíry na silnici? já netvrdím že mi to vyhovuje, ale je to prostě tak. Nebo jak si představuješ fungující prevenci a ještě prosím těch 1000 příkladů, jak to vyvrací tu represi.
10. 12. 2020 10:08
Re: pokuty
Pak se nemůžeme divit té spoustě nutných asistentů, které automobilky cpou do jednotlivých vozů. Horší jeho, že tahle neřidičská, ignorantská skupina se na ně o to více spoléhá.
Přitom by stačilo tak málo, tedy věnovat se řízení opravdu tak, jak se má. A zároveň s tím přijde i dostatek ohleduplnosti k ostatním.
10. 12. 2020 10:02
Re: Skvělá zpráva,
:D Aspoň něco úsměvného na Dinarově statistice. Ta je neveselá.
Avatar - kari.laz
10. 12. 2020 08:58
Re: stejne je poznas
Samozřejmě že tak jezdí. Je to totiž nejlepší past na řidiče. Jede 130 po dálnici, pokud ho někdo předjede nepřiměřeně rychle, vydají se za ním.
Avatar - kari.laz
10. 12. 2020 08:56
Re: pokuty
Popravdě v době, kdy vidíme kolem sebe, jak někteří lidé řídí, přklonil bych se k návrhu, aby každých 5 let bylo povinné přezkoušení řidiče. A to myslím praktické. Podívej se kolik lidí má problém jet rovně, natož například někam zacouvat, nebo vycouvat, nezmatkovat apod. Kolirát máš pocit, že to je člověk těsně po autoškole a ještě nějaké špatné a ono to je člověk, co má řidičák dlouho, ale nejspíše vůbec nejezdí. Stačilo by půlhodinové přezkoušení a pokud člověk nezvládne běžné situace, nic dramatického, tak by musel absolvovat povinný kurz jízdy.Když vidíš, že lidé neumí projet křižovatky, přednost z prava jim nic neříká, blinkry, nebo nějaký alespoň minimální odhad nula.
Avatar - kari.laz
10. 12. 2020 08:48
Re: "Dobrá zpráva"....
Bohužel je to pravda, naše zdravotnictví je špičkové, ale personál nedoceněný. M"j známí šel dělat chirurga do Německa. Tady bohužel měl tolik přesčasů, až to nebylo legální a plat opravdu neodpovídající. A takhle to to udělalo nemalé množství doktorů. A určitě i dost ještě udělá.
10. 12. 2020 08:16
Re: Skvělá zpráva,
Holt ste asi divoký národ a treba vás mať pod konrolou. ;-) :D
10. 12. 2020 08:15
Re: stejne je poznas
Ty už si videl policajné auto idúce v limite? U nás je to vcelku zriedkavý úkaz.
10. 12. 2020 08:13
Re: nebylo by lepsi
Ako vyvrátený? Realita je obvykle taká, že napr. rýchlosť sa dodržuje len pri viditeľnej hrozbe pokuty a jak niekto vidí policajné auto, tak spomaľuje často ešte hlboko pod limit - čo mi tiež zrovna bezpečné nepríde.
Avatar - Dinar
10. 12. 2020 07:51
Skvělá zpráva,
konečně těm pyrátům někdo zakroutí krkem.

Koncem roku, po doplnění některých tabulkových míst, dosáhne počet policistů v ČR opět čísla 42 tisíc. To je čtyřikrát!! více než v, na počet obyvatel srovnatelném, Švédsku a dvakrát více než v Rakousku. Tak se na to musí...
10. 12. 2020 07:44
Re: nebylo by lepsi
To je už tisíckrát vyvrácený omyl, ale tak holt někdo prostě rád trestá, že?
10. 12. 2020 04:32
Re: "Dobrá zpráva"....
Já spíš reagoval na zdravotnictví jako takové. To co píšeš je pravda, navzdory tomu je naše zdravotnictví jako takové na výši.
9. 12. 2020 22:09
uvidime
jestli jim ten sup vydrzi celej nez tu dalnici do jaromere zprovoznej
Avatar - rohYpnol
9. 12. 2020 20:03
Klasický český syndrom
Není to o tom že bych policii nechtěl dopřát. Ale na rovinu - vážně potřebují Superby?? Tady lítají stovky miliard dluhu jak peří při škubání husy a místo toho, aby peníze když už tak šly do kvality zaměstnanců, tak se vyhazují za nesmyslnou techniku a nesmyslné zázemí! Ale tak je to všude. U nás v ČR.
Avatar - rohYpnol
9. 12. 2020 19:54
Re: "Dobrá zpráva"....
Mě teda hlavně fascinuje, jak všichni vykládají, jak máme skvělý zdravotnický systém, jak je robustní a jak je skvělý. OMYL!!!

Náš skvělý zdravotní systém je dán jen vykořisťováním lékařů a absolutním nedodržováním jakýchkoliv předpisů. Všichni to vědí, všichni o tom mlčí. Resp. už se to ví i veřejně, ale světe div se, státu je to úplně jedno. Kdyby MPSV začalo dohlížet nad dodržováním pracovněprávních vztahů, tak se naše skvělé robustní a jedinečné zdravotnictví sesype jak domeček z karet i bez Covidu.

O to víc miluju plané řeči všech politiků, jak si hrozně váží těch zdravotníků v první linii a jací jsou super nenahraditelní a pak když Kubek (předseda ČLK) řekne a doslova prosí o trochu ohledu právě na lékaře při přijímání opatření, tak jeho názory bere vláda a politici asi stejně vážně jako včerejší předpověď počasí na Zanzibaru...

Hrozně si lékařů vážíme, a když pak lékaři přijdou za politiky s tím že jejich situace je katastrofální, tak politici ... politují pedagogy a zvednou platy chudákům pedagogům, protože se mají hrozně moc moc špatně a z jejich platu se přece nedá vyžít... :no: :no: :no:
Avatar - JohnyRnR
9. 12. 2020 19:05
Re: Hnus
Takhle je to u nás s tou bezpečností ve skutečnosti ;-)
9. 12. 2020 18:54
Re: "Dobrá zpráva"....
Riskují své zdraví i životy zcela běžně, jen teď si jich víc všímáme a vnímáme co za jejich prací je.
9. 12. 2020 18:53
Re: "Dobrá zpráva"....
Co to má společného s úrovní zdravotnictví??? Dědo?!
Avatar - _Karel_
9. 12. 2020 16:19
Re: "Dobrá zpráva"....
To jo, ale jen dokud ty lékaře a sestry máme. Riskují momentálně zdraví i životy a pokud vím mnohde dodnes nedostali ani státem slíbené odměny, někde dokonce nemají ani na jejich běžné výplaty. Na jiný, evidentně důležitější věci, je peněz dost.
Tím tedy nemyslím jednoho ušmudlanýho supa.
Avatar - Ozzman
9. 12. 2020 15:52
Re: Takže policii už máme, teď ještě...
Na tu si musí teď vydělat pokutami
Avatar - Ozzman
9. 12. 2020 15:51
Re: Moje barva
Dej si tam antény a zacerni skla :D
9. 12. 2020 15:46
Takže policii už máme, teď ještě...
Hmm, paráda, takže dálniční oddělení policie v Jaroměři už máme, teď tam ještě postavit tu dálnici ;-\ (za rok, dva, tři,...)
Něco mi říká, že by to mělo být spíš naopak!
9. 12. 2020 15:45
Hnus
Jediné, čím se ti šmejdi u Hradce zabývají je měření 80ky na rovném úseku sjezdu na konci dálnice Praha - HK. Stojej tam pravidelně. Zrovna tam je mi z nich opravdo blivno... :no:
9. 12. 2020 15:43
Re: pokuty
Naprosto nechápu o čem mluvíš, počet opravdových hovad na silnicích je mnohem menší než před pár lety.
Agresivita již dávno není problémem našich silnic, tím je nevěnování se řízení a neohleduplnost.
9. 12. 2020 15:39
Re: "Dobrá zpráva"....
Srovnej běžnou úroveň našeho zdravotnictví s mnoha "vyspělejšími" státy Evropy nebo USA. Buďme rádi za to, jakou úroveň mají naši zdravotníci a lékaři.
9. 12. 2020 14:56
nový dalniční Superb.
Děkujeme policii za informaci a zveřejněné číslo. bylo by i dobré přidat na střechu stále svítící maják
9. 12. 2020 14:48
Re: nebylo by lepsi
To bude tím, že hrozba represe, je jediná fungující prevence.
9. 12. 2020 14:03
stejne je poznas
podle anteny a podle toho, ze vetsina lidi, co ma soukrome tmavyho superba s tmavejma voknama, s nim nejezdi 130 v pravym pruhu.... zatmavenej superb jedouci podle predpisu je proste podezrelej
9. 12. 2020 14:00
Re: Moje barva
Me to naopak pekne s*ralo, kdyz jsem onehdy mel Passata B7 a kdyz jsem nekoho na okresce dojel, tak se prede mnou pro jistotu tahnul osumdesatkou, abych mu nedal nahodou pokutu.
9. 12. 2020 12:53
Re: pokuty
Kazda zeme ma sva specifika.
V CR jezdi drtiva vetsina lidi velmi slusne a jezdi se dobre. Ve mestech je to horsi, ale to vsude na svete, zacpy a casovy pres proste lezou na nervy kazdemu bez ohledu na to kde jsou.

V CR to kazi jen mala skupina bezohlednych ridicu, ktera je podle me bohuzel pocetnejsi nez na zapade a pocina si agresivneji, nez je zdravo.

A zajimave je, ze do teto skupiny patri v CR i nekteri kamionaci, coz je rozdil oproti zapadu - tam ridic nakladaku proste chape, ze ma obrovskou masinu a nemuze s tim jezdit jak magor, protoze to ma 30 tun a nasledky by byly krute. Berou to tak, jak to je a od “plechovek” (tak rikaji beznym autum) si drzi odstup.
Ale to je opet jen mala skupina, vetsina ridicu nakldaku a autobusu jsou vyborni ridici, maji najeto miliony km a proste “vedi co se deje”.

Ale opet myslim ze to v CR neni zadna katastrofa, drtiva vetsina lidi jezdi slusne a ohleduplne.
Avatar - poterienko
9. 12. 2020 12:32
Moje barva
Mám radost, že opět přibyl další v mojí barvě. Je docela sranda, když má člověk Supa přesně v policejní konfiguraci a na dálnici a okreskách se ho pak bojí lidi předjíždět :D .
9. 12. 2020 12:09
Re: "Dobrá zpráva"....
problem je, ze tahle vlada nemehel nevi kudy kam a jde metodou pokus-omyl
9. 12. 2020 12:06
nebylo by lepsi
kdyby to auto bylo videt ??
policajt kteryho vidim, prispeje ke zklidneni dopravy vic nez policajt, kteryho nevidim
opet zadna prevence a jen represe
to tahle vlada nemehel umi nejlip
9. 12. 2020 11:51
pokuty
100 pokut za měsíc? To se teda nemají moc čím chlubit. Lidé jsou na silnici čím dál tím více agresivnější a policisty je vidět čím dál tím méně na silnicích. Za chvíli to tady bude jak v Polsku nebo v Rusku. Co tam si někteří řidiči dovolí, to je děsný.
Avatar - Ozzman
9. 12. 2020 11:38
No konečně
A budou trestat taky řidiče, kteří jedou bezdůvodně v levém pruhu a nebo nepoužívají směrovky ?
9. 12. 2020 11:36
VDC tvl
Kdyz to ani neumis opsat doma v klidu, tak te vidim v aute ve 160 jak čekuješ zrcátko 😂
Avatar - pradeda777
9. 12. 2020 11:19
"Dobrá zpráva"....
....policejní stát opět posiluje....a v podfinancovaném zdravotnictví umírají lidé....fuj!
Avatar - VDC
9. 12. 2020 11:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - VDC
9. 12. 2020 11:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.