Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota chce zvyšovat bezpečnost za pomoci zkušených drifterů

Každý řidič se někdy může dostat do situace, kdy by se mu hodily schopnosti profesionálních drifterů. Díky spolupráci Toyoty a univerzity Stanford by však v podobně extrémních situacích mohla pomoci elektronika chytrých vozidel.
Zpět na článek
18. 1. 2021 13:20
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 12:14
už jsem si zvykl
Představili jen další level zdegenerovanosti majitelů řidičských průkazů. Autonomně pojede auto, dostane smysk a samo si to vyrovná (nebo havaruje, což je pravděpodobnější, ale tam už bude někde malinkatým písmem napsáno, že za auto zodpovídá člověk sedící na místě řidiče, takže se na něj přesune zodpovědnost)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 12:38
Re: už jsem si zvykl
Podívej, tohle není ani tak o zdegenerovanosti řidičů, ale spíše o tom, že do takové situace se nechceš dostat neúmyslnně a hlavně dnes ani nemáš možnost si to zkusit nanečisto, né každý se dostane někam na polygon, nebo prázdnou plochu, sám takovou hledám každou zimu a nevím o ničem, vše je zavřené a oplocené. Když se ti pak ten smyk stane, díky moderním autum jsi v mnohem větší rychlosti, než by si byl dříve (hranice a limity jsou dál a to vede k přeceňování schopností).

Já jsem tedy za tyto systémy rád, když nasněžilo, pustil jsem se s autem na jednu odlehlou silničku, vypl stabilizaci a po párkrát prošlápnutí plného plynu, kdy mi auto "skakalo" ze strany na stranu a mělo tendeci jít bokem, jsem to radši zapl a přestal blbnout, protože výlet do škarpy by byl drahej špás.
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 13:17
Re: už jsem si zvykl
Já to vztahuji spíše k úvodu článku, kde to popisují k stále větší autonomitě řízení. ESP, nebo určitá stabilizace je fajn, dobrý když jde vypnout, pokud někdo chce. Ale je jasný, kam to směřuje. Chtějí aby auto bylo co nejvíce "samostatné" . To minepřijd zase jako nějaká výhra. Pořád by měl mít rozhodující slovo řidič.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 13:26
Re: už jsem si zvykl
To samozřejmě nepopírám, jen tím chci říct, že dnes není moc možnost si vyzkoušet limity auta, není kde a limity se posouvají výš a výš, což pak může mít za následek fatální situace.
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 15:36
Re: už jsem si zvykl
Za posuv limitů částečně může právě ta elektronika, která často zasahuje tak, že řidič ani nemá šanci sám s tím začít něco dělat. Pak je samozřejmě vžije tento způsob jízdy, kdy se automaticky počítá s určitou pomocí auta jako takového a díky tomu i limity jsou dál. Pak ruku v ruce s tím je situace, kdy je fatální nehoda na dosah, protože fyziku neukecá ani elektronika. Když měl člověk "cit" a kontrolu nad autem, nedovolil si tolik, ale dovolil si tolik, aby věděl, ž eauto už naznačuje možný problém. Na druhou stranu kolik lidí dneska by mělo ten cit to poznat.
19. 1. 2021 08:26
Re: už jsem si zvykl
Problém je aj v tom, že dnes je vidičák právom, nie výsadou. Stačí, ak to bez újmy odšoféruješ kúsok po meste a vodičák máš vo vrecku - za patričný obnos samozrejme. Dnes je to ako všetko hlavne biznis, že za volantom jazdia teľce neschopné zvládnuť nič viac okrem jazdy z bodu A do bodu B po známej trase, už nejak nevadí...
18. 1. 2021 12:17
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 12:34
Re: MIKESUS BUDE RATH
Zato ty by sis mohl alespoň koupit playstation, nebo xbox a konečně se zabavit, než dostaneš papíry.
18. 1. 2021 13:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 13:27
Re: MIKESUS BUDE RATH
Chceš vědět, proč ho netýrám? No, protože jsem ho prodal před 2,5 rokem ;)
18. 1. 2021 13:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 13:39
Re: MIKESUS BUDE RATH
Bylo mu 10 a atakoval 300 tisíc km, takže přišla přirozená obměna vozového parku, jezdilo skvěle, před prodejem jsem s nim projel Balkán.
18. 1. 2021 13:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 14:16
Re: MIKESUS BUDE RATH
Fokus jsem nikdy neměl...

Jo, byl jsem v Kosovu, min je tam pořád dost... doporučuji.
18. 1. 2021 17:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
18. 1. 2021 16:22
Re: MIKESUS BUDE RATH
Tak ja nepotrebuju bychařit narozdil od tebe. Kdyz mas papíry dlouho, co třeba si koupit konečně auto. Nebo ti ty superby 2.5TDI dojdou nez na něj nasteris.
18. 1. 2021 18:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
18. 1. 2021 18:55
Re: MIKESUS BUDE RATH
Ja si nepotrebuju honit ego nějakým hulicim vrakem. Ale rad te potkam.
A nez ja budu uhorelej v EV, tak to ty už budeš dávno dementní od toho tvého chipnutyho smradu. Takze ja jsem v klidu. Navic kdybys mel přehled a jen nekecal, víš že žádné dotace na EV pro Prahu nejsou.
18. 1. 2021 13:20
Drift machine
https://youtu.be/MEtEg1i4aX8

Dycky Most!
Rozbalit vlákno
16
18. 1. 2021 13:28
Re: Drift machine
Tesla Model 3 performance drift machine :yes:
18. 1. 2021 13:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 1. 2021 13:41
Re: Drift machine
Kam zmizela tva prvni reakce?

Takhle to vypada, ze si povidam sam se sebou. :-)
Avatar - Ozzman
18. 1. 2021 13:44
Re: Drift machine
To dělá Hamuna taky... :D
18. 1. 2021 13:48
Re: Drift machine
:-)

Nepopiram, ze nase nazory jsou si blizke.

Krome vodiku, tomu ja uplne nefandim...
18. 1. 2021 13:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 1. 2021 08:29
Re: Drift machine
Už to vidím, všetky nákladiaky na vodík, permanentne mokré cesty, nad diaľnicou stála hmla... V zime jedna rozprávka.
18. 1. 2021 13:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
18. 1. 2021 16:23
Re: Drift machine
Jsme si rikal, jak to ze reagujes sam na sebe.
Avatar - speedfred
18. 1. 2021 16:32
Re: Drift machine
Ako pekne sa mu to šmýka, ale není to ne-eko tak páliť energiu a ničiť pneu? :-O
19. 1. 2021 10:13
Re: Drift machine
To urcite je.

Tak jako normalni jizda autem a ty sileny emise z pneumatik, obzvlast u EV. :D

Kdo nejezdi MHD neni eko...

PS Kdyz jsem videl to video ze Sosnovy na suchu, tak mi tech pneumatik fakt bylo lito. :-)
19. 1. 2021 13:33
Re: Drift machine
A ja si myslel, ze ano. :-O

EV jako eko auto v protikladu s driftovanim?

Asi to budes muset vysvetlit. ;-)
Avatar - Ozzman
19. 1. 2021 12:05
Re: Drift machine
A ty jezdíš MHD?
19. 1. 2021 12:34
Re: Drift machine
Ne. Proto taky chodim na acz...

Ale urcite je to vic eko, nez autem.