Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Toyota RAV4 a její multimediální systém. Oldschool, ale vadí to něčemu?

Že nám v redakci Auto.cz dělá dlouhodobou službu hybridní Toyota RAV4, jste určitě už zaregistrovali. A v jednom z dřívějších článků jsme vám slíbili podrobnější představení multimédií. Tak tady je!
Zpět na článek
Avatar - Ada je zase tady
6. 2. 2021 11:35
Chybí diesel!
Auto s muzeálním zážehovým motorem a vysokými emisemi CO2 si může koupit jen blb.
5. 2. 2021 20:20
Starej vul
Asi uz jsem starej, ale posledni vec, co chci, aby me buzerovalo i auto samotny v tom, kde jsem jak moc slapl na plynovy pedal. Dnesni doba je plna redundantnich duplicit a appka šmírující mou jízdu je jednou z nich. Tablet Toyoty nalepeny na pristrojovce vypada vzhledove vice nez odpudive, ale jeho funkcnost chvalim. I to,ze ma pouhe ctyri barvy v nastavení.
4. 2. 2021 12:26
Re: Co tam chybí
Aha, já na tempomat nejezdím. :-) Teda skoro ne, zapínám ho jen na dlouhé štreky po dálnici a to je v podstatě dvakrát za rok na dovolenou. A vyjímečně, když se pozdě v noci unavený vracím domů.
Je fakt, že první dva týdny jsem byl nadšený (moje první auto s adaptivním tempomatem). Byl jsem schopný ujet 100km po okreskách a prakticky se nedotknout plynu, prostě úžasná nová hračka. :-[]
Pak jsem se pokorně vrátil ke klasickému ovládání auta.
Avatar - Mikesus
4. 2. 2021 11:36
Re: Co tam chybí
No když dáš tempomat, tak to je v závislosti na rychlosti a stoupání. Takhle jsem to myslel. Ale jinak ano, dáš prostě min plynu.
4. 2. 2021 10:46
Re: Co tam chybí
Díky za reakci. U toho tlaku jsem rád, že jsi mi potvrdil, že to neumí. Já už rok přemýšlím, jestli nejsem úplně blbý. ;-)

K tomu oleji: to že u hybridu neovlivníš otáčky není IMHO tak úplně pravda. Záleží jak člověk šlape na plyn. Docela by se mi líbilo vědět, jestli už to můžu ohulit nebo je lepší ještě počkat. Z teploty vody to až tak úplně nevyčtu . . .

No a senzory: to je spíše jen takový detail. Ne že by to vadilo až tak moc, ale občas člověk manévruje v hodně stísněmém prostoru a vědět jestli mám vepředu jen 5cm nebo ještě 25cm by bylo fajn.
Avatar - Mikesus
4. 2. 2021 09:11
Re: Co tam chybí
Jsou tam drobné rozdily. Ale to je nerelevantni.
Ad.tlak vzduchu:to neumí ani Camry zobrazit. Ale nový yaris ano. Takze předpokládám, že všechny modernizace už to budou mít.
Teplotu oleje bych též ocenil, ovšem třeba u hybridu je to skoro jedno, otáčky stejne často neovlivnis.
Vzdálenost může být pro někoho užitečná, já bych to nepoužíval. Pri parkování koukam kolem sebe a senzory mám jen jako takovou pojistku. Kdyz dojizdim někam na doraz, tak tam couvam. A k tomu mám kameru.
4. 2. 2021 08:36
Co tam chybí
Mi v Toyotím infotainmentu chybí tři věci. Mám Corollu, ale infotainment je IMHO stejný jako u RAVky. Auto má přímé měření tlaku v pneu, ale neumí zobrazit hodnoty tlaku v jednotlivých gumách. Nebo umí a já na to nepřišel? Taky bych ocenil teploměr oleje a u parkovacích senzorů číslenou hodntu vzdálenosti od překážky. Ono totiž i červená barva a nepřerušovaný tón pípáku neznamená, že je člověk "na doraz".
Jinak dost oceňuju, že je to spíše oldschool řešení, ale funkční.
4. 2. 2021 07:37
Na tohle by se měl povinně podívat Ďas a Mlask
Jednoduché, fukční, ovladatelné a přehledné. Zdravím anonymní mínusáře.
4. 2. 2021 07:30
Ta barva je opravdu důležitá
Vzpomeňte na ty dva dědky v červených feliciích, kteří přijeli k zrcadlu a oba si mysleli, že to je on. Takže oba jeli.
Avatar - Mikesus
4. 2. 2021 04:54
Re: Typicka
Jemu je jedno, co je v aute, hlavně že si může přes infotainment hrát s mobilem. To je přece na autě to nejdůležitější
3. 2. 2021 22:29
Re: Typicka
Soudis podle neceho tak nepodstatnyho jako infotainment?
Avatar - Mikesus
3. 2. 2021 22:15
Re: Typicka
Za kterou konkurenci "mešká"? Za Dacií?
Avatar - Mikesus
3. 2. 2021 22:14
Re: Ten poslední odstavec
Víš o nějakém aute, kde to je automaticky v barvě? Já ne, a dokonce ani jich noc neznám, kde by si to člověk mohl navolit. Ale upřímně, je to nepodstatná blbost.
Avatar - Mikesus
3. 2. 2021 22:12
Re: Co to ma byt
Je vidět na co myslíš. :-[] :-[]
Avatar - Mikesus
3. 2. 2021 22:09
Re: Typicka
Myslis ten bezdrátový carplay, který každou chvíli nefunguje?
A ty jezdíš Dacií? Nebo patříš jako spoustu dalších jen k Bychařům a na své vysněné auto nedosáhneš?
A těch věcí , co mě na RAV4 vadi, je daleko vic a podstatnějších nez nejakej infotainment.
3. 2. 2021 20:41
Re: Typicka
Jj, sama toyovca :yes:

Btw, Sandero za 10k€ má bezdrôtový CarPlay a rav za 40k€ len kábel.

A jazdné vlastnosti vlečky s hnojom. :yes:

technologická vyspelosť :yes:
3. 2. 2021 20:04
Re: Typicka
To sis dovolil moc.
Rozcupujou tě, rozřežou na kusy a pošlou letecky do Orbie.
Nešťastníku, uvědomuješ si, co je tohle za web?
:D
3. 2. 2021 19:50
Typicka
Toyota, technologicky cca 10 rokov mešká za konkurenciou.
Že ich to ešte baví.
3. 2. 2021 18:10
Ten poslední odstavec
vypovídá mnohé. :-! :D
A hlavně - když už (jo přiznávám, taky jsem o tom tuhle přemýšlel) tak by to měl infotainment zvládnout sám.