Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jawa rozšiřuje nabídku modelu 350 OHC, Special ST přišel o kapotu a srazil cenu

Týnecká Jawa rozšířila svou nabídku o další stroj, který potěší příznivce stylových retro motocyklů. Nejde však o další z modelů původně vyráběných indickou Mahindrou.
Zpět na článek
Avatar - palix
25. 2. 2021 09:28
Re: Made in India
V každom prípade som zvedavý, ako to bude vyzerať. Je dobré počuť / čítať, že v ČR niečo plánujú vyrábať.
Za mňa jedna z najpodarenejších motoriek poslednej éry v Jawe je Jawa 660 Vintage - celkom pekná motorka.
Avatar - Barrichello
24. 2. 2021 19:37
Re: Made in India
Finální design má být jinej
Avatar - palix
24. 2. 2021 16:34
Re: Made in India
Dúfam, že nie tieto:
https://www.motorkari.cz/…-bude-42259.html
Ak áno, tak sú to veľmi výrazné a svojské motorky.
Jawa by sa mala zamerať na motorky, ktoré budu cenovo výhodné a niečim veľmi zaujímavé. V kategórii 1000 / 1200 ccm je celkom veľká konkurencia, navyše motorka bude celkom drahá.
Avatar - Barrichello
24. 2. 2021 15:06
Re: Made in India
Jawa má vyvinuté modely 1000 a 1200, ale je otázka zda se to dostane do série. Slibují že ano, ale vývoj je moc pomalý no. Aktuálně navíc neprobíhá v týnci ale v Jihostroj Velešín.
Avatar - palix
24. 2. 2021 14:20
Re: Made in India
Ešte lepšie. V článku som akosi prehliadol, že ide o Čínu. Asi sim mal vsugerované, že nová pekná Jawa = India ;-\
V každom prípade, keby to boli české Jawy, tak z toho mám radosť. Človek by tak akosi čakal, že tie pôvodné 2 taktné motorky sa budú robiť niekde v Indii, Pakistane... a v Jawe v ČR sa bude vyrábať niečo nové. Bohužiaľ je to presne naopak :-(.
Avatar - Barrichello
24. 2. 2021 12:59
Re: Made in India
tohle není Indie, ale Čína. O čem je řeč v článku.

Indie je tady pouze Jawa 300CL, zbytek je Čína (RVM + 350 OHC ve všech dnes už 5 verzích) a zbytek je původní dvoutaktní Jawa 350, zde už pouze jako kit přestavby nebo na export hlavně do Ruska a Kuby.
Avatar - palix
23. 2. 2021 19:38
Made in India
Pri pohľade na moderné "Jawy" je mi ľúto, že sú to indické produkty, navyše celkom pekné. Škoda, že zlaté české ručičky už nevedia vyrobiť podobné motorky... ;-\
Pri cenách, za ktoré sa ponúkajú, si človek rozmyslí, či si kúpi Jawu 350, alebo pár rokov starú motorku renomovanej značky. Za cenu Jawy už je celkom pekný výber. Od pomerne nových slabších / lacnejších motoriek, po staršie (10+ rokov) lepšie motorky.
23. 2. 2021 12:04
To je "výhodná cena"
Asi stejně jako lidový vůz ID3 za 900 tisíc :yes: