Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Hyundai i10 N Line – Nasupený korejský knedlíček

Hyundai rozšířil nabídku svého nejmenšího modelu o sportovní derivát N Line. Nadchne vás, jen v něm nesmíte hledat alternativu k Upu! GTI.
Zpět na článek
1. 3. 2021 12:57
Re: Priveľa sebavedomia škodí
Už áno, ale o tom mild-hybride ani nevieš, žiadne snahy výrazne rekuperovať ako vo Fordoch.
Avatar - lamal
1. 3. 2021 11:00
wanna be N
Dizajnovo sa mi to moc nepaci, zadne svetla z niektorych uhlov posobia lacno a ako z 15r auta, predok aj bocny profil ujde.
Za tu cenu mohli trochu poladit podvozok, aspon co sa tyka tlmicov/pruzin... v i30 je N line tuhsi myslim, tu je to len ako dizajnovy paket, asi to chapem, no moc mi to za tie prachy neberie. Za tuto cenu urcite UP GTI...
1. 3. 2021 09:52
Re: Čo je to Upu! ...? :D
Vieš, že som na kvalitu novinárskej práce náročný. :-)
Avatar - Avanti
1. 3. 2021 09:40
Re: Priveľa sebavedomia škodí
Funguje to predsa úplne normálne ako spaľovací motor, je tam len ISG na rekuperáciu a pomoc pri rozjazde. Oveľa kultivovanejšie potom funguje aj start stop. Inak základ Swiftu ponúka fakt veľmi solídnu výbavu za slušných 12.000 eur, sú tam veci ako LED svetlá, adaptívny tempomat, klíma (na rozdiel od základu i20) alebo automatické núdzové brzdenie v meste, kožený volant..
1. 3. 2021 09:33
Re: Priveľa sebavedomia škodí
Zase nie každý chce také maličké auto akým je Yaris, aj od B-segmentu mnohí očakávajú dostatočnú ponuku priestoru aj inde ako za volantom. Nakukol som na stránky Suzuki, oni fakt všetko ponúkajú len ako hybrid?
1. 3. 2021 08:18
Re: Čo je to Upu! ...? :D
No ale toto si si mohol Up!ustiť. :-[]
1. 3. 2021 08:16
Priveľa sebavedomia škodí
V poslednej dobe mám z Hyundaiu pocit, že akosi prestrelil s i10 aj i20. Cenovo tie autá mimo nižších výbav nie sú podľa mňa vôbec zaujímavé. K tomu pridajme fakt, že neponúkajú ani potešenie z jazdy. Tá i10 sa im podarila, pri i20 som bol viac v rozpakoch.

Ja som síce zástanca toho, že radšej o triedu menšie auto a v lepšej výbave ako väčšie a slabo vybavené, ale pri i20 by som fakt volil už podarenejšiu i30.

Kto chce živé a dobre vybavené malé auto v B-segmente, s ktorým sa dobre jazdí, tak nech ide do Swiftu alebo Yarisu.
28. 2. 2021 22:47
Čo je to Upu! ...? :D
Ešte alternatívu k Up!-u by som pochopil... To bude asi tým, že je už večer...
Avatar - xxc
28. 2. 2021 20:55
Re: Pekny kusok
ved pisu, ze tam chyba ta radost, tak ta oblubena okreska velmi nenadchne :-)
28. 2. 2021 20:08
Re: Môže byť!
najvacsiu konkurenciu mu robi asi i20 - tam ten liter trojvalec funguje velmi pekne a ma aj vacsi kufor, hyundaiu sa trieda A a B fakt podarila
Avatar - 3_diamanty
28. 2. 2021 19:56
Re: Môže byť!
dnes je i10 jasny kral miniaut suhlas... :yes:

za mna akurat kusok skoda sesterskeho picanta ktore mi svojho casu prislo zaujimavejsie ako dovtedy vysoka i10tka ale momentalne uz sa na novu i10 fakt picanto nechyta... je zaroven aj akesi uzke a disproporcne ... pritom i10 je uz dospele mini ktore si viem predstavit aj ako jedno jedine auto ak clovek jazdi sam alebo vo dvojici ale zaroven sa rad vyda uz po pracovnom tyzdni aj kdesi vonku mimo mesto ... proste taka ziva sikovna skatulka ktora posluzi uz na cokolvek a kdekolvek bez nejakych velkych ustupkov a kompromisov neraz aj voci autam o dost vacsim ... priestorovo mu v segmente moze dnes konkurovat jedine space star ( ktory je s razvorom 2450mm defakto uz na hrane segmentov ... sucasna fabia ci moje starsie polo ma razvor 2470mm ) ... ale inak vo vsetkom je i10 jasny kral segmentu dnes a top miniauto sucasnosti :yes:
28. 2. 2021 19:43
Môže byť!
Za mňa momentálne kráľ segmentu. Úplne súhlasím s autorom aj záverom testu. Po nasadnutí som mal úplne rovnaké dojmy. To autíčko zvnútra pôsobí solídne, človek nemá pocit, že by sedel v mini aute. Žiaden hračkársky dojem, na ceste dospelé auto. Pre nikoho kto behá po meste či okolí a nepreváža skrine to môže byť kľudne jediné auto. Akurát si nie som istý koľko ľudí si za tú cenu kúpi N-line, keďže tu už si človek môže vybrať napr. Yarisa 1.5/92 kW v celkom schopnej výbave.
Avatar - 3_diamanty
28. 2. 2021 19:14
Pekny kusok
Sice mi ten 1,0tgdi nepride ako moc podareny motor... v tomto lahkom mini by mi ale vadil podstatne menej ako vo vacsej i20 ci uz rodinnej i30tke kde je schopny jazdit aj za velkorysych 8 litrov ... krasne su aj disky a aj ta dvojarebna kombinacia v kombinacii s N line bodykitom sa za mna vydarila... viem si to auto dokonca predstavit aj ako nahradu za nejake starsie o triedu vyssie papierovo posadene male auto ak clovekuz nepotrebuje vacsi kufor pripadne jazdi sam .... skutocne takto si predstavujem dospele mini ktore uz nebude len o shoppingu a supernizkej spotrebe ale aj o nejakej tej vikendovej oblubenej okreske a atraktivnom kabate ... :yes:
Avatar - netcar.xx
28. 2. 2021 18:57
Re: Ten Up
Ten plechovej bastard by byl i za tech 120 drahej.
Avatar - speedfred
28. 2. 2021 18:20
Re: Ten Up
Pozerám na to. Zajtra si pôjdem asi po jeden za 120.900Kč.