Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Ford Focus Kombi a VW Golf Variant v souboji kufrů. Kdo je praktičtější?

V redakci se zastavila dvojice Focus a Golf s přifouklými zavazadlovými prostory. Ještě před srovnávákem jsme se podívali právě na jejich kufry.
Zpět na článek
1. 5. 2021 19:46
šírka
pre mňa je v tomto duely víťaz Focus, lebo rozdiel 14 cm v šírke je mega rozdiel, tie ostatné rozdiely boli minimálne. Veľa krát som skončil pri prevoze práve na nedostatočnej šírke...
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 10:57
Re: Těším se na test
Ticho ! :D Mne muže opravovat jen Woody :D
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 10:55
Re: Těším se na test
Standard se píše s D. Pouze standarta je s T
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 09:55
Re: Těším se na test
U Fordu je to normálka, mne dnes řekli jen tak mimo řečí, že mi mohlo Mondeo shořet a musel sem neplánovaně nechat auto v servisu místo oleje ještě na 3 svolávačky, třeba mi taky upilují výdechy klimatizace a střešní madla :D

Hele, já se chystám napsat recenzi na Megana, co jsme pořídili a z dnešního pohledu žasnu, co tam je v standartu ve výbavě (rozuměj na tu dobu a na Renault - třeba pro děti stolečky v sedačkách, roletky v oknech, senzory, keyless, USB, AUX.....) , za co se dnes připlácí a to není zdaleka "plná palba" a věřím, že ani dnes u stejné značky už to není standart :)

A pak vidím jak nabízí třeba zrovna Ford Mondeo 2021 v nějaké střední výbavě a nemá ani velkou obrazovku a mezi budíky minidisplay a vypadá to komicky.... a je to tak u všech značek.
Avatar - Beefcake
30. 4. 2021 08:36
Re: Zasmál jsem se
Velkost kufru je narodny sport. To je vychova Skoda batoh nation. Cim viac l, tym viac Adidas Asi uhorkova vsezona.
Pocet fejkovych vyfukov a porovnanie generatorov zvuku.
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 08:00
Re: Těším se na test
K čemu madla ne? Já je tam asi taky brzy mít nebudu. Děti na ně přišly a věsí se za ně.
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 07:59
Re: Těším se na test
No tak to je opravdu fail ze strany fordu. Aspon by to u tech vyšších vybav mohli mít.
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 07:57
Re: Test kufrů
No nějaké kouřové bylo :-[]
A pár dní potom mi ještě přišlo, že k obědu mám uhlí, ale manželkou to určitě nebylo. :-[]
30. 4. 2021 07:43
Re: Těším se na test
To je podobná "drobnost" jako chybějící střešní madla u MB A poslední generace, nebo teď nově jsem bral T-Cross. Prostřední výbava a madla nikde.
30. 4. 2021 07:42
Re: Těším se na test
Prošel jsem galerie a nenašel vůbec.
30. 4. 2021 07:42
Re: Test kufrů
:D Nebylo zrcadlo očouzené? A ty na plicním ventilátoru?

jen popichování ;-)
30. 4. 2021 07:41
Re: Test kufrů
Tak a Mikesuse už nikdy neberu vážně ohledně spotřeb hybridů :-[]
Avatar - Gasoline
30. 4. 2021 07:36
Re: Zasmál jsem se
A proč má Focus bod za rezervu a vzápětí další bod za úložný prostor místo rezervy, která tam není?
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 07:30
Re: Těším se na test
Popravdě jsem to netušil, jo, fail to je, souhlasím, ale než bych to auto uplně odsoudil, tak bych tu klimošku chtěl vyzkoušet, ale jestli je to nějaká "debilní managerská" politika Fordu, jak ušetřit, tak za to :no:
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 07:13
Re: Těším se na test
Corolla je třeba nemá v úplným základu, není to u Focusu podobné?
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 07:10
Re: Test kufrů
to jsem mu taky říkal, prý by to spíš dopadlo, že by dovezl střepy. :-[]
Avatar - Mikesus
30. 4. 2021 07:08
Re: Test kufrů
No já bych v Ikey nic nechtěl, ségra si ho vybrala. Ale holt ano, Mikesus-IKEA-zrcadlo-nafta, a ještě bych přidal Mikesus-IKEA-zrcadlo-nafta-dálnice :-[]
Jí se do Leona ST nevešlo už vůbec.
Do Camry by se vešlo, ale ta zrovna nebyla po ruce a jezdila po republice.
30. 4. 2021 06:54
Re: Těším se na test
Víš, že by mě absence fouká vzadu vadila? Mít děti a nemít možnost jim přivést větrání bych asi nechtěl.

Edit: opravdu je nemá, to je fail. I kdyby tam byly opuky na nohy pod sedačkou, tak to nic neřeší. Hledal jsem i náznak na B sloupku, ale nic.
Avatar - Plautus
30. 4. 2021 06:50
Re: Test kufrů
Holt, mal by si to skúsiť tiež s tým zrkadlom :D
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 06:40
Re: Test kufrů
Spíš mi to vrátil s neuvěřitelnou spotřebou, kterou jsem já slyšel jen v hospodě od majitelů Oktávek 1.9TDI :D Nikdy předtím ani potom už na PP taková spotřeba nezasvítila a zdaleka sem se jí nepřiblížil :D
Avatar - Ozzman
30. 4. 2021 06:39
Re: Těším se na test
Já fakt nevím, Rohypnol psal, že tam nejsou, já s Fokusem 4 jel 2x a vždy jako řidič či spolujezdec vepředu, takže jsem se na to nezaměřil, ale nechce se mi věřit, že když už tam nejsou přímo výdechy viditelné, že to není vyřešeno jinak. Až se někdy k nějakému Fokusu 4 dostanu, podívám se.
30. 4. 2021 04:57
Re: Těším se na test
Tak podle mě jakékoliv auto od nižší střední ne? Neumím si představit, že bych nechtěl cestujícím ve dvojce dopřát ventilaci.
30. 4. 2021 04:55
Re: Test kufrů
Mikesus-IKEA-zrcadlo-nafta? Nene ;-)

Tom jsi se určitě cestou zakousl do nabíječky a doma pak aspoň strčil prsty do zásuvky :-)
30. 4. 2021 00:31
Zasmál jsem se
Popravdě? Dlouho jsem se tak nezasmál...
Nápad dobrý, realizace opravdu špatná. To jste to nemohli měřit alespoň ve dvou, když už nic jiného?
Rozdělovaly se body kvůli 1cm (když je vidět z téměř každého záběru, jak je ten metr zkroucený anebo šikmo), ale že šířka v nejužším místě je propastných 15cm a za to jen bod? Tzn. systém bodování naprosto k ničemu.
Když už bych chtěl porovnávat zavazadlové prostory, zohlednil bych i další věci, jako roletku, dělenou podlahu, popřípadě uzavírací boxy po stranách kufru, atd.
K šířce mezi podběhy u Focusu. U mé Mk3 je ta šířka nějakých 114cm, pokud si dobře vzpomínám. Vozím převážně velké tašky, rozměrné předměty a párkrát do roka kolo. A nejen kvůli tomu kolu je ta šířka kufru (snad nejen pro mě) opravdu důležitá, než třeba výška pod roletku. Můj Focus má objem kufru 476l (kombi). Vtipné co? I Fabia kombi má více. Jenže pak chcete třeba to kolo dát do auta a u té Fabie musíte kolo hodně rozebrat. I u Octavie 3 jsem měl problém, ale právě u toho Focusu jsem nemusel snižovat ani sedlo. Chci tím jen říct, aby se lidé (protože pořád takový jsou) nezaměřovali slepě jen na objem zavazadlového prostoru v litrech, ale aby i trochu přemýšleli.
Ještě mě napadl jeden test, když jsem se díval na ty zádě aut ve videu. Počet fejkových výfuků :D
29. 4. 2021 23:28
Focus
Golf je německý konkurent😀 A kdeže se vyrábí Focus? No v TP je uveden Kolín nad Rýnem...
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 23:10
Re: Těším se na test
Já je mám ve svých autech taky :D Ale díky, třeba to Rohypnola uspokojí...
29. 4. 2021 22:17
"Supr test"
To je nějakej vtip, ne? To jako, že když má o jeden či dva cm víc, tak má bod a ten druhej ne??? :-D Nemluvě pak o tom, jak přesné měření to asi bylo... Tohle je práce pro dva lidi.
Avatar - Mikesus
29. 4. 2021 22:15
Re: Těším se na test
Tak já ti nafotím ty z corolly. Vždyť je to jedno, nepsal z kterého auta je chce.
29. 4. 2021 21:02
výška
Tak jsem sice viděli několik sáhodlouhých záběrů, jak pan redaktor umí s metrem, ale jaká je výška kufrů při podlážce ve spodní poloze, to jaksi chybí.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 21:01
Re: Test kufrů
Já tedy k tomu ještě ocením tvar, pokud nad roletkou je hned střecha, je to taky naprd :D
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 20:38
Re: Test kufrů
Jo aha, já si spletl šířu a délku :D No to neva, každopádně ten Fokus má slušnej kufr na C segment, litrově větší, než Mondeo... ale to má kde co :D
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 20:37
Re: Těším se na test
Já se s tebou nehádal, že tam jsou, je mi to asi fuk, jestli tam jsou ;)
29. 4. 2021 20:33
Re: Test kufrů
jo sirka se hodi asi vic nez delka. Kolo se mi ale veslo i do Golfa 6 kombi takze v pripade techto dvou aut je to tak trochu jedno, obe maji kufr v poradku
29. 4. 2021 20:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 4. 2021 20:28
Re: Test kufrů
Přesně tak, focus má z běžných osobních aut největší šířku kufru (loni jsem testoval), což je daleko praktičtější než délka, např. pro občasné převážení kola bez nutnosti používat nosič.
Avatar - Mikesus
29. 4. 2021 20:13
Re: Test kufrů
Z IKEA jsem to vezl v corolle, sedel jsem normálně, ale to zrcadlo bylo zvednute o sedačku. A protože jsme ho vezl do Plzně a bal se, že by mohlo náhodou prasknout, kdyz by nelezelo celou plochou, tak jsem si půjčil od Ozzmana Mondeo. Tam se akorát vešlo za sedacky.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2021 20:09
Těším se na test
To bude bitka :-[] Každopádně infotainment Golfu znamená jasný strike hned na začátku :-!

Prosím pro kolegu Ozzmana vyfotit zadní výdechy klimy :D
Avatar - _Karel_
29. 4. 2021 19:35
Re: Test kufrů
A v čem jsi to vezl? V Corolle? Já naložil 2m dlouhé dveře do A6 i do Kodiaqa, ale pak jsem seděl nalepenej na volantu jak blondýna po autoškole, tak tak jsem se vešel, a to jsem docela malej.
Avatar - Mikesus
29. 4. 2021 19:13
Re: Test kufrů
Ja potřeboval zrcadlo. Ale šířka nebyla problém, mělo to 200x100, spíš ty 2 metry na delku byly fakt opruz.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2021 19:10
Re: Test kufrů
Jo, to myslím nemá snad ani větší Mondeo , mikesus tam něco vezl a potřeboval tuto velikost ale nepamatuji si, kolik to bylo, ale určitě přes 100.
Avatar - _Karel_
29. 4. 2021 18:55
Test kufrů
Mě z toho žádnej vítěz nevzešel. Jeden kufr je širší, ale zase nižší, druhej úzkej, ale zase vysokej. Jestli je pod otevřeným víkem kufru o centimetr víc nebo míň...
A měření délky po sklopené opěradlo - to je úplně zbytečná disciplína. Viděl bych spíš smysl měřit to po sedačku spolujezdce posunutou úplně vpřed, ale i to ovlivním sklonem opěráku, asi to nejde změřit tak jasně, jako třeba šířku mezi podběhy. Což tedy mimochodem zvládl Ford skvěle, 115cm mi přijde téměř neuvěřitelné, měl jsem poslední dobou samé velké auta, a vždycky ta šířka kolo 100cm.