Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Auta se sebevražednými dveřmi mafiáni milovali. Víte, proč se jim tak říká?

Pojem sebevražedné dveře jste v souvislosti s auty určitě už slyšeli. Víte ale, kde se označení pro dveře otevírané opačně vlastně vzalo?
Zpět na článek
Avatar - palix
12. 4. 2021 19:20
Re: proste po svem
Ako som písal vyššie - Mazda to spravila len preto, aby aj oni mali elektroauto. Nechcú to zrejme vyrábať a predávať ;-). Podľa mňa sa im podarilo splniť cieľ.
Avatar - palix
12. 4. 2021 19:15
Re: Tak si to shrneme
To auto je "imageovka" a predpokladám, že je to pre Mazdu typ auta "do počtu". Zrejme to veľmi nechcú predávať a vyrábať :-!.
12. 4. 2021 14:14
proste po svem
Mazda to proste udelala cele po svem, takze udelala jak "spatnej" mestskej crosover co je vhodnej jen pro dva a dozadu se jak blbe leze, tak se tam i realtivne blbe sedi, a udelala i realtivne spatnej elektromobil co hodne zere, neni ani o moc lehci nez konkurence a diky male "lehci" baterce vlastne ujede asi tak pulku co konkurence, takze konkurence, ma jiste radost :D
12. 4. 2021 10:09
Re: Re: Tak si to shrneme
Otváranie nezávisle na predných dverách by bola blbosť, pretože sú veľmi malé a bolo by zbatočné otvárať ich sólo. naviac suplujú B-stĺpik, takže by by to pravdepodobne oslabilo pevnostnú štruktúru kabíny. Popravde neviem si v tom prípade predstaviť miesto styku predných a zadných dverí, otváraných proti sebe a samostatne bez B-stĺpika.
12. 4. 2021 10:05
Re: Tak si to shrneme
Nie, dvere sú pomerne krátke, keby to mal byť dvojdverák, budú ešte aspoň o 20 čísiel dlhšie, potiahnuté viac dozadu. https://www.auto.cz/…-se-jim-tak-rika?…
Dnes sa za športovú považuje už aj hranatá krabica so svetlou výškou 200 mm...
Áno, mestssko-športový veľa zmyslu nedáva, podobne ako napr. štvormiestne kupé, alebo SUV-kupé...;-)
12. 4. 2021 09:59
Re: Re: Tak si to shrneme
Tak ono by to bolo akceptovatelne, keby sa dali otvorit/zatvorit nezavisle na prednych dverach a keby zatvaranie vyriesili tlacidlom ala rolls. Takto je to blbost.
12. 4. 2021 08:28
Re: Tak si to shrneme
Při pohledu zboku se mi přední dveře naopak zdají delší. A o sportovním rázu tohodle auta nemůže být myslím ani řeč. Už samotné spojení městské auto - sportovní auto mi nedává skoro žádný smysl
12. 4. 2021 07:43
Re: Tak si to shrneme
Dôvod na tieto dvere je a písalo sa to tom. Predpokladá sa, že v týchto autách bude najčastejšie jazdiť len vodič, max. so spolujazdcom. Kvôli stiesnenejším mestským podmienkam a lepšiemu nastupovaniu sú predné dvere kratšie ako na klasických kupé, sú teda ľahšie a stačí im na otvorenie menej priestoru. Krátke protibežné dvere majú za úlohu uľahčiť nastupovanie dozadu, pokiaľ by sa tam niekto viezol. Aby sa zachoval športový ráz auta, resp. aby to ešte ostalo kupé, tak nerobili druhý pár klasických dverí, len takúto "pomôcku".
12. 4. 2021 01:04
Re: Ja len pár postrehov
Tie dvere su maximalna blbost - zmysel davaju u tej RX-8, aby to bolo aspon prilezitostne 2+2, priestor na plnohodnotne dvere tam nie je, tak su aspon tie "sebevrazebne", lepsie ako nic, aj tie zadne pseudosedadla su tam lepsie ako nic - u sportoveho coupe skvele riesenie. Ale tu nie - ak parkuje auto vedla a vystupia obaja aj vodic aj cestujuci za nim, budu sice vonku, ale v zajati vlastnych dveri:D
11. 4. 2021 20:53
Ja len pár postrehov
Keďže som mal možnosť si s týmto autom pojazdiť vo štvorici, tak pridávam pár postrehov. Na parkovisku v rade zaparkovaných áut tie krátke dvere nie sú nevýhoda, to nedáva zmysel.

Nevýhoda je kombinácia s prednými, ktoré najprv treba otvoriť aby ste sa dostali ku kľučke tých zadných. Predné pri vedľa stojacom aute nie je moc kam otvoriť, čiže sa ocitnete v zajatí dverí z oboch strán. Dole je taký gumený výčnelok, ktorý pôsobí nebezpečne, našťastie si oň neporaníte nohu.

Pri zapnutom bezpečnostnom páse bol druhý pár dverí zamknutý, nedočkaví zadní pasažieri tak našťastie neobesili vodiča, keďže sa dvere otvárajú s B stĺpikom.

Jediné ako také vysvetlenie existencie tých dverí je, že mnohí ľudia (väčšinou teda tí bez rodiny) zadné sedadlá používajú len veľmi sporadicky. Výhoda dverí je len oproti trojdverovým autám, že sa kamaráti nemusia súkať cez odklopené predné sedadlo.

Asi najhlúpejšia situácia bola, keď som zastal na zastávke a naraz sa dnu snažili dostať všetci traja spolucestujúci a vy zrazu máte otvorené všetky štyri dvere.

Takže: Sú tie dvere také nepraktické? Sú a vždy budú. Asi ste si všimli, že Mini Clubman v novej generácii už tie dvere nemá, vymenil ich za klasické. Ale má byť MX-30 prísne praktické auto? Nemá a také dvere sa jej hodia.
Avatar - Stejsn
11. 4. 2021 19:54
Re: Dřív poměrně rozšířené.....
U vejtřasky super.
11. 4. 2021 18:20
Dřív poměrně rozšířené.....
......návětrné dveře se zejména používaly vpředu z důvodu pohodlnějšího nastupování. Dnes třeba Rolls Wraith. Zadní moc výhod nemají.
11. 4. 2021 18:19
Re: Tak si to shrneme
Určitě s tím ale radost někomu udělají , nejvíc asi konkurenci :-)
Avatar - _Karel_
11. 4. 2021 18:17
Re: Tak si to shrneme
U té RX-8 se to ještě dá chápat. Ale u takhle velkýho auta - fakt si myslím, že jen snaha se odlišit, páč je to EV.
11. 4. 2021 18:08
Re: Tak si to shrneme
V tom případě nechápu proč zopakovali znova stejnou hrubou chybu. Fakt jen aby se odlišili ?
Mohli radši udělat hranaté kola, ty by se aspoň daly rychle vyměnit za normální
Avatar - _Karel_
11. 4. 2021 18:05
Re: Tak si to shrneme
Už s tím mají svou zkušenost z RX-8, tak se nikde ptát nemuseli. Ale jinak s tebou souhlasím. Standa tam lezl jak do tanku, výhody nevidím, je to jen efektní, protože nezvyklé.
11. 4. 2021 17:48
Tak si to shrneme
Boční okno vzadu ze dvou malých půlek takže pocit jako v tanku, blbě se do toho leze, navíc je potřeba větší prostor na boku auta, musí se pro nastoupení otevřít i přední dveře ale ty už pak nejdou zavřít, cestující musí nastupovat hezky jeden po druhém, pokud chce vystoupit jen ten vzadu musí si přední stejně odepnout pás ...a to ani nemluvím o horší tuhosti skeletu .... to se fakt v Mazdě nemohli předem někoho zeptat než se rozhodli pro takovou pitomost ?