Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford odhalil nový Evos. Podobné auto by mohlo nahradit Mondeo

V březnu automobilka Ford prozradila, že současné evropské Mondeo se bude ve španělské továrně vyrábět už jen do března 2022. A je pravděpodobné, že nová generace už nebude. 
Zpět na článek
21. 4. 2021 15:02
Vel Satis
Čekal jsem inspiraci Outbackem - velký zvednutý kombi pro chlapa. Tohle mi připomíná spíš Vel Satis nebo Opel Sigma a netuším, proč se ve Fordu domnívají, že se to bude prodávat.
21. 4. 2021 13:56
Re: Pěkný
Možná druhá, ale naprosto zásadní! :-O :no:
21. 4. 2021 08:10
Konečně
Konečně přišel Ford s designem, který vypadá dobře, tedy ne jako poslední modely Focus, Kuga, Puma a jejich rybí výrazy. Tenhle design se celkově povedl, chválím i návrat loga do masky chladiče. Vnitřek nuda, celodisplej je sice asi aktuálně "cool", ale jinak mi přijde úplně bezduchý, prázdný. Jen mám obavu, že Evos praktičnost Modea nenahradí, je to tak nějak jiný typ auta ;-)
21. 4. 2021 07:22
Re: Re: Mondeo alebo C5 X
Tak c5ka ma od kombi hodne daleko, to je skor velky hb ala signum.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2021 21:24
Re: Mondeo ?
Takže k dokonalosti chybí jen TDCI AWD :)
20. 4. 2021 20:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
20. 4. 2021 20:30
Re: Mondeo ?
Dík za odkaz. Takze typické SUC.
Avatar - Mikesus
20. 4. 2021 20:28
Re: Mondeo alebo C5 X
Jako plnohodnotný typu outback asi ne, ale jako kupé nebo něco mezi jako ten evos to neni
20. 4. 2021 19:43
Re: Pěkný
Takova je uz bohuzel doba.. Vsechno narvat do displayu.. :-| Ze je to na ukor ergonomie, je vec druha..
20. 4. 2021 19:41
Re: Mondeo ?
Ja to vidim naprosto stejne. Jen na 5. dverich bych ubral jednu linku. A dokazu si to predstavit i jako dalsi sluzebak jako nahradu za aktualni G21. Ale pouze za nasledujicich podminek:

- auto nebude vyrobene v Cine
- bude to mit pruvlak na lyze a nebo sedacky 40:20:40. Tohle je fakt krizovka, nechapu proc neni alespon pruvlak. Je to zminene i v testu Kugy.
- bude to mit min 2 benal. To vypada dobre, nekde jsem nasel: Additionally, there are talks of the Evos coming with a 2.0-litre turbo-petrol four-cylinder engine that also powers the Bronco Sport. Navic na netu se daji najit fotky, kde je pouze vicko od nadrze a na levym blatniku neni zasuvka.
20. 4. 2021 19:35
Re: Mondeo ?
Fotogalerie je pomerne chuda, ale na netu se daji najit i dalsi fota..

https://www.indiatoday.in/auto/latest-auto-news/story/ford-evos-images-design-interior-features-auto-shanghai-1792666-2021-04-19
Avatar - Ozzman
20. 4. 2021 18:49
Re: Mondeo alebo C5 X
To není zvýšený kombik, zeptej se u Subaru má outback či audi na allroad ;)
20. 4. 2021 18:48
Re: Mondeo alebo C5 X
Zvýšený kombík? Jen to ne! Zeptej se u Fiatu, jaký megapropadák byla jeho Croma II! :-( :no:
Avatar - _Karel_
20. 4. 2021 16:54
Pěkný
Mě se úzký světla líbí, takže čumák za mě výbornej. A pokud bude zbytek auta vypadat tak, jako malůvka, tak vynikající. Interiér souhlasím s miromenem, vybydlenej, slabota bez nápadu.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2021 16:11
Re: Mondeo alebo C5 X
Mne nepřijde ani jedno jako kombik :D
Avatar - Mikesus
20. 4. 2021 15:41
Re: Mondeo ?
Tak ten zadek se těžko hodnotí, kdyz není pořádně fotka z boku.
Avatar - Emel
20. 4. 2021 14:11
Re: Mondeo ?
Fordu jak co, většina aut potřebuje nějakej ST line paket aby to bylo co k čemu, typicky Focus.
Tohle vypadá celkem fajn - maska dobrá, slušnej balanc mezi "nudnou" elegancí a avantgardou... zajímavý jsou zapuštěný kliky.
Celkový proporce i D-sloupky jsou jaký jsou, za mě to je horší než klasika... ale asi budu spíš v menšině.
Avatar - Mikesus
20. 4. 2021 13:57
Re: Mondeo alebo C5 X
Ta C5 je aspoň kombik. Tohle, pokud to má být kombik, tak dost nepraktickej.
Exteriér je jinak za mne docela OK, rozhodně lepší než stávající žáby, interiér no to nechám radši bez komentáře.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2021 11:06
Re: Mondeo alebo C5 X
Kdyby z toho udělali normální zvýšený kombík ( a věřím, že by mohli prostě jen přidat karosářskou verzi), tak vlastně proč ne, jen s tím interiérem z LCD a vlastně proporčně bych tipl, že budou mířit výše, než je střední třída, takže to bude drahé a v EU se to prodávat nebude...
Avatar - miromen
20. 4. 2021 11:03
Mondeo ?
Hm fordu posledni roky design jde opravdu vyborně tedy exterieru a Evos to jen potvrzuje. Ale ten vybydleny interier to je naopak špatenka. Ale jako přimeho nastupce mondea bych to neviděl. Tedy pokud se zachova nějaka rozumna vyška tedy do cca 150cm tak snad, ale nahrada za kombi verzi asi těžko.
Avatar - iudex
20. 4. 2021 10:54
Mondeo alebo C5 X
Tak pod nedávno predstaveným Citroenom C5 X som písal, že tak nejak bude vyzerať nástupca Mondea. A vyzerá to, že som sa trafil:
https://img.cncenter.cz/…pbWc/6927139.jpg?…
https://img.cncenter.cz/…pbWc/6941648.jpg?…
Presne ten istý štýl zdvihnutého kombi-kupé, dokonca aj tvary svetiel a prednej časti sú podobné.
Tým netvrdím, že sa mi to páči, naopak som za zachovanie klasiky a tieto krížence mi nesedia. Ak už, tak by som uprednostnil zdvihnuté kombi na spôsob Legacy, mierne zdvihnutie by až tak nevadilo, nech je ale zachovaná praktickosť kombi.
Avatar - Mikesus
20. 4. 2021 10:38
Re: Oooo, Ford mění ksicht
To víš, dnes je módní inspirace přírodou. Nejdriv rozšláplé vykulené žáby, ted hmyzí ksichty.
Avatar - KANKUNEN
20. 4. 2021 10:28
Oooo, Ford mění ksicht
vykulený za hmyzí. Dominanta nárazníku jsou dvě sklepní světla.