Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Huawei to s výrobou aut myslí vážně. Chystá koupit celou automobilku

Čínský gigant ve světě chytrých telefonů expanduje na poli aut. Domluvil se na dodávkách svého operačního systému pro jiné výrobce a sám chystá vlastní automobily.
Zpět na článek
5. 5. 2021 16:43
Re: Tohle bych bral vážně.
V tom případě jsem to nenapsal dost jasně. Zkusím to jinak.
Když by dnes evropské automobilky a celý evropský automotiv neinvestoval do EV tak už nemusí ztrátu ve vývoji nikdy dohnat.

Děsivý scénář Nokie se může opakovat.
Avatar - Jerry.Gunman
4. 5. 2021 22:43
Re: Tohle bych bral vážně.
Svým posledním souvětím poněkud vyvracíš to, co tvrdíš o jeden řádek výše...
4. 5. 2021 17:48
Re: Tohle bych bral vážně.
Vypadá, že jsi dospěl k bodu na který upozorňuje hodně lidí už dlouho.
Dnešní svět už tolik nekouká na značku výrobku, spíš na jeho užitnou hodnotu k ceně.

Takže v momentě kdy čína příjde na evropský trh s levným EV (a to dřív nebo později bude) nemusí být původ vozu překážkou prodejů.

Proto evropa jde cestou podpory EV, je to jediná šance jak uchránit evropský automotiv.
4. 5. 2021 17:44
Re: Já zase myslím naprosto vážně
Nikdy neříkej nikdy.
Tak zásadových lidí nejspíš moc nebude.
4. 5. 2021 15:20
Re: Tohle bych bral vážně.
To je druhá věc. Raději bych viděl silné Evropské tradiční značky. Ale tím spíš tohle musíme brát vážně a hlavně to musí brát vážně ty tradiční Evropské značky.
Avatar - Jerry.Gunman
4. 5. 2021 15:15
Re: Tohle bych bral vážně.
Je fakt, že kdyby došlo na skutečné "měření pindíků", tak Čína Spojené Státy významně dotahuje a je patrně otázkou krátké doby, kde je předčí - a ve vojenské oblasti tomu není inak.
Takže Huawei (coby "typická vnitřně integrovaná a provázaná zaibacu) má velice slušnou šanci uspět.
Jenom nevím, jestli mne to má těšit, nebo ne :-(
Protože jejich úspěch půjde na náš úkor
4. 5. 2021 15:08
Re: Úžasné EV
Už som ti to raz napísal a napíšem ti to znova: Choď s tým tvojim Foxconom do riti.
4. 5. 2021 14:50
Tohle bych bral vážně.
Huawei je technologický gigant a navíc s docela silnou značkou. Podle mě mají velkou šanci rychle uspět i mimo Čínu.
4. 5. 2021 14:41
Úžasné EV
.Tak výrobci mobilů a elektroniky se vrhli na EV, dokonce i Apple, Foxconn, ... .

Zejména u Foxconnu je cítit tu sílu, když už rozjíždí továrnu na EV v USA. V USA rozjíždí továrnu na EV i VinFast, ... .
Kdy začnou tyto firmy stavět továrny na EV v Evropě? Kdysi u nás Vietnamci kupovali Babety a nakonec budeme makat ve VinFastu.

Ale VW se adaptuje na tu konkurenci již nyní, když bude mít 1 platformu pro všechna EV.
Avatar - Roman Horký
4. 5. 2021 14:15
Já zase myslím naprosto vážně
že si čínské auto nikdy nekoupím - i kdyby mi nezbylo než jezdit mastnou tyčí.
Avatar - pradeda777
4. 5. 2021 13:54
Re: Super
Ke každému vozu budou 2 kanystry nejnovějšího Covidu 21 gratis.... :D :-[]
Avatar - Jerry.Gunman
4. 5. 2021 13:04
Re: Super
Hlavně, když tam bude fungovat fejsbůůůček, koho by zajímaly jízdní vlastnosti a technické parametry :D
4. 5. 2021 12:31
Super
Doufám, že to budou prodávat přes Aliexpress :yes: