Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Renault Captur TCe 140 EDC – Mikro-hybrid téměř nepostřehnete

Druhá generace Renaultu Captur sice není na trhu moc dlouho, přesto už prošla zajímavou proměnou. Na první pohled si ji ale nevšimnete, odehrála se totiž pod kapotou.
Zpět na článek
Avatar - Mikesus
26. 5. 2021 13:29
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Přesně :-[] :-[]
Avatar - lamal
26. 5. 2021 11:42
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
vy dvaja ste komici, jeden bude furt podjebavat v diskusii renaulty, druhy zas na to toyoty... ceske manzelstvi ? :-) :-) :-)
Avatar - Ozzman
26. 5. 2021 08:36
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
No a ty si pořád stěžuješ.... tak vidíš, že to není špatná značka :D
Avatar - Mikesus
26. 5. 2021 00:16
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
mel sis jeste nechat clio. A po nejake dobe by se ti treba vylihly nejake rybky. :-[]
A v garáži jsem zůstal stát, protože prý baterka je v pořádku :D
Avatar - xxc
25. 5. 2021 21:41
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Stava sa aj lepsim, ze zostanu ma krajnici, alebo na parkovisku. Moj Renault tiez funguje a jazdi, aj ked nieco je pokazene a nevedia to opravit :-)
Avatar - Ozzman
25. 5. 2021 21:31
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Hm, takovou zkušenost nemam, na rozdíl od naší i tvé Toyoty :D Sice jsem jsem zažil v Renaultu potopu, nefunkční směrovky, nebo i vysypane turbo, nemožnost zamknout auto, ale pořád to jelo... nikdy mne to nikde nenechalo ;) :D
Avatar - xxc
25. 5. 2021 20:34
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Elektricke Citigo ide pekne, ja nie som nejaky pretekar, ale to nebol ani v tom Twingu Gordini a zajazdili sme si, poobiehali sme par aut. Pekne auto, vedel by som si ho doma predstavit za lacny peniaz a odpustil by som mu aj pripadne vrzganie :-)
Avatar - Mikesus
25. 5. 2021 20:05
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Tak Renaultu ujede přeci každé auto. Dřív nebo později zůstane stát u krajnice :-[]
Avatar - xxc
25. 5. 2021 19:29
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Presne tak, Citigom :-)
Avatar - Mikesus
25. 5. 2021 19:18
Re: Po vrcholu příjde pád
S čím si jel, ze jsi mu do zatáček ujizdel? Citigem?
Avatar - xxc
25. 5. 2021 13:12
Re: Po vrcholu příjde pád
Ja som minule stretol Twingo Gordini, normalne zacal so mnou pretekat a bola z toho celkom prijemna nahanacka. V zakrutach som mu usiel a na rovinkach ma dobehol.
Avatar - lamal
25. 5. 2021 11:53
Re: Po vrcholu příjde pád
Twingo RS je extremne tuhe auto, na nasich cestach by to bolo utrpenie pre vsetkych.. aj pre cesty :D
Avatar - Mikesus
25. 5. 2021 11:40
Re: Re: Re: Po vrcholu příjde pád
To nevím, jeslti to někde na diskuzich řeší, já to nikdy nehledal. Ale stačí, když máš renault ve svém okolí a dozvíš se dost věcí.
Avatar - xxc
25. 5. 2021 08:18
Re: Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Veď presne o tom to je, ľudia vypisujú ódy na Renault, a potom to bežní ľudia kúpia a majú hlavu v smútku. Pri tesle sa na niektorých portáloch rieši každý druhý článok kvalitu tesly, pri Renaulte som to doteraz nezaznamenal. Inak viem všetko pochopiť, aj Renault má zaujímavé modely, len musia byť staré, ojazdené a za lacný peniaz. Ako už zaznelo v diskusiách, pokiaľ to zdražia, spúšťa sa vlna nevôle.
25. 5. 2021 07:49
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
No hej, ale zamaskovať vŕzganie sedadiel, aby sa ozvalo až po kúpe, to bol kumšt! Hlavne keď je známe, že vŕzgajú všetky Renaulty.
Avatar - Ozzman
25. 5. 2021 07:36
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
:-[] Já vím.... jsem nenapravitelný.... radši asi "šťour šťour" :D :D
Avatar - Mikesus
25. 5. 2021 07:08
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
No je to jednoduché. Oni si přečetli, ze xxc chce 3x isofix. Tak ukuli plán. Studovali, jak to zamaskovat, pri zkušebce zajistili hezké počasí a dešti se vyhybali.
Avatar - woody-alien
25. 5. 2021 07:02
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Ozzman - doučování z literatury. Silně doporučená četba - Miguel de Cervantes : Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. :-[] ;-)
Avatar - woody-alien
25. 5. 2021 06:57
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Musí se nechat, že organizačně to maj ale zmáknutý. Jedna věc je schválně vyrobit auto špatně. To je jednoduchý. Ale vymyslet a zorganizovat plán, abys to auto nakonec koupil právě TY, to už chce fištróna. :-[] :-[] :-[]
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 22:43
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
A je hodne těžke pochopit, ze kazda automobilka ma pro mne zajimave modely v ruznych kategorii a ze nejsem slepym fanouskem jedne znacky ? Kdyz jezdim Fordy, neznamena to, ze bych musel mit auta jen od Fordu ne ? Nebo co je to za zkresleny pohled na svet ?
Avatar - xxc
24. 5. 2021 22:18
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Ja som bol v tom, ze sa smejete z obdivovatelov Mitsubishi, ktori jazdia na pole a zrazu citam ody na Renault od pouzivatela Fordu :-) Jasne, jazdene stare RS za lacny peniaz bude dobra kupa, ja som to bral skor z hladiska noveho auta a aktualnej produkcie.
24. 5. 2021 22:12
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Vaši asi tiež s reklamáciou neuspeli...
24. 5. 2021 22:09
Re: Po vrcholu příjde pád
Neospravedlňuj sa, však si to napísal pekne. :yes:
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 21:54
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Ford, Renault, Toyotu... Hele prestan cpat svuj mindrak z jenoho auta nam ostatnim . Ja tyhle zkusenosti nemam a na rozdil od tebe jsem tech Renaultu jezdil a i vlastnil asi vic ( a dost lidi z okoli taktez), tak mam docela prehled jak se znacka vyviji a jake ma slabiny a naopak plusy. Ty ru uz pres rok nadavas ma auto, co koupil... proc ho neprodas ?! Statisitcky je dnes Renaul stejnej “kram” jako konkurence , takze ˇne nech sympatizovat s necim, s cim ja chci . Ty musis auta nesnaset ...
Avatar - xxc
24. 5. 2021 21:12
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Mne to prislo tupe, ale nemam skusenosti s turbobenzinmi, tak beriem, ze je to zabavny motor. Zive, kludne to bolo, az velmi kludne, co si pamatam :-)
Avatar - xxc
24. 5. 2021 21:06
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Co bolo stare, to bolo. Teraz su ich auta zase ine. A CMFB platforma moze byt zase o inom. Dolezite je, ze aktualne je, vzhladom na produkciu, uplne nemiestne ospevovat Renault za nejaku kvalitu a sympatizovat s nim. Aj tak ste radsej kupili Ford :-)
Avatar - xxc
24. 5. 2021 20:31
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Už som reklamoval aj motor a zatiaľ neúspešne :-) Keď je niečo nebezpečné, prečo nežiadať nápravu? Ale vraj o tom vedia. Len to je chyba tej značky, že naschvál niečo urobia zle.
Avatar - xxc
24. 5. 2021 20:27
Re: Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Stačí pojazdiť, mal som aj icocpit, aj bežné kokpity, aj displej v strede a to je asi najrozumnejšie. Pokiaľ to je v zornom uhle na očiach.
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 20:06
Re: Po vrcholu příjde pád
Neznám, ale pár hezkých kousků jsem viděl na prodej, já osobně bych nejradši Clio Sport, popřípadě RS3, ale Sport se mi líbí o něco více tím, že je to stará plečka v očích řidičů :D
24. 5. 2021 19:37
Re: Po vrcholu příjde pád
Sorry ak som prestrelil... myslel som to uprimne od ❤️
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 19:36
Re: Po vrcholu příjde pád
A co tak este twingo 2 rs
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 19:15
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Ano, 1.33Tce je skvělý malý turbobenzín. Jde hezky do otáček, žádný dieslový charakter jako u podobných TSI...
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 19:14
Re: Po vrcholu příjde pád
Za to mám mnoho zkušeností s reklamacemi u Fordu ! A to se taky počítá :D Ale je fakt, že já reklamoval zapečený motor, né špatně stékající vodu na skle :-[] To chce už jinou mentální úroveń :D
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 19:13
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
No, takže mimo starého Clia jsem měl Lagunu 2, Megana 3 a Megana 2, jezdil jsem pak v další řadě Reanultů, včetně aktuálního Clia, Talismanu či Meganu + v mnoha dalších jiných starších. Myslím, že mám docela dost zkušeností s touto značkou na to, abych uměl posoudit, jaká ta auta jsou. Jinak viz to, co Mikesus, ono je to vtipné, ale vlastně pravdivé ;)
Avatar - Mikesus
24. 5. 2021 18:42
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Renault je lepší kupovat ojetý. Kdyz uz vydržel prvnímu/druhému majiteli, je velká šance, že patří mezi ty šťastlivce. :-[]
Avatar - Mikesus
24. 5. 2021 18:41
Re: Po vrcholu příjde pád
Ne, nemáš žádné zkušenosti s reklamací u Renaultu, to si troufnu tvrdit :D
Avatar - Mikesus
24. 5. 2021 18:40
Re: Po vrcholu příjde pád
A ta lokomotiva, která se používá na to největší tahání, je překvapivě elektro.
Avatar - Mikesus
24. 5. 2021 18:38
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Jezdil jsme ho v meganu, a to bylo to jedine dobré na tom autě. Ten motor byl živý, klidný, hodně příjemný. Bohužel o zbytku auta to nešlo říct. Po FL se to prý zlepšilo, tak budu muset zkusit.
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 18:28
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Kazdy ti v tomto povie inak... neda sa toto pausalizovat
Avatar - xxc
24. 5. 2021 17:39
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Inak ste jazdili ten benzínový motor? Ja chvíľu áno to 1.33 tce a žeby to bola nejaká zábava, tak ani náhodou. Mne sa to zdalo dosť ploché, bez špičky.
Avatar - xxc
24. 5. 2021 17:33
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
A akú skúsenosť? So starým Cliom? Bavme sa o aktuálnej produkcii. Nehovorím, že najnovšia platforma nebude dobrá, ale ešte stále majú polovicu produktov v ponuke nepodarky, ktoré ľudia kupujú čím ďalej, tým menej.
Avatar - xxc
24. 5. 2021 17:28
Re: Re: Po vrcholu příjde pád
Displej uprostred je asi najlepšie riešenie, tam by som chybu nehľadal.
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 16:37
Re: Po vrcholu příjde pád
Buducnost je bohuzial uz o jednopriestorovej kasni typu vajce teda nieco ako ID.4 opajcnutu elektromotorom... kupatka skoncia uplne... aj kdejake 6valce ... ostanu nam len spomienky... a oci pre plac... na druhej strane mne suv ani crossy neprejazaju a stejne chcem radsej cross ako nejake kupatko.... len dufam ze o 10 rokov nebude aj nejaky zakladny 40 kw yaris s nejakym 0.8 litrovym trojvalcom stat 16 litrov ... lebo speje to celkove zdrazovanie k tomu... take nove auto uz ale ozaj nie je moc zaujimavy ani moc vyhodny kauf .... zvlast ked clovek ani toho rocne vela nenajazdi ....
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 16:28
Re: Po vrcholu příjde pád
Trojkova laguna už mne tak nebrala, kdysi jsem jo chtěl, ale bylo tad málo ojetin , coupe bych si asi rád projel i když nemám zrovna iluzi o nějakém sportovním svezení. Škoda, že nebylo coulem od Laguny 2 . Z mé zkušenosti uměla zatáček akorát Clia a nebo Megani z divize RS :D
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 16:20
Re: Po vrcholu příjde pád
Laguna coupe s 3.0V6... to bola supa.... mne sa pacilo hrozne aj prve twingo... a urcite bol fajn aj exoticky avantime ( par dni dozadu som ho u nas videl v meste asi po 10 rokoch ) ... ale cas a doba sa uz menia... uz neletia ani miniauta ani kupatka ani mpv .... v mode su crossy a suv... pripadne este klasicke hatche v 5dveraku sa drzia
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 16:17
Re: Po vrcholu příjde pád
To se shodneme , dnes sem byl v práci Yarisem a vzpomněl jsem si na tebe jak je to nešikovně umístěno
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 16:17
Re: Po vrcholu příjde pád
Kdysi jako TDI ne ?
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 16:16
Re: Po vrcholu příjde pád
Jenže vše jsou unifikovane krabice s elektromotorem. Mně osobně by elektromotor v rodinném autě ve formě hybridu nevadil, ale zvyšuje to ceny a precijen pro zábavu je asi pořád zajímavější svým charakterem benzibovy motor.
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 16:07
Re: Po vrcholu příjde pád
Ved hej... ja len ze nesmut... bude este aj horsie... casy v automobilizme sa proste uz menia... uz nema kazdy vyrobca 20 modelov.. 10 typov kasni a 15 motorov ... ja tento trend ( ze vsetko ide do... p ) badam uz dlhsie...

O polovicu portfolia uz coskoro pride aj premia uvidis... buducnost uz nie je o co najvacsom pocte mofelov ani motorov ... tie casy rozhadzovania su uz fuc...
Avatar - SKAY
24. 5. 2021 15:42
Re: Po vrcholu příjde pád
Tahá jako Elektro :yes: ,No kdysi jako Lokomotiva :-) dnes je nová doba, nová doba :D
Co koupit za 5 let se uvidí.... Snad bude ještě nějaká nabídka! Neb brutalní daně a benzín za dvě eura...
Rencek zdražíl a hodně, nevim jestli se to u něj vníma vic ,když měl předtím dobry poměr cena/ výkon. Ostatní zdržili taky.
Avatar - Roman Horký
24. 5. 2021 15:28
Re: Po vrcholu příjde pád
Taky každá automobilka občas šlápne vedle. Třeba Espace s tím displejem uprostřed, takové to špatné neergonomické řešení :-)
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 15:24
Re: Po vrcholu příjde pád
Jo, Laguna by byla jen tak nalestit , vyjet z garaze za krasneho dne a zase zpet :D I idyz na Renaultklubech je provozuji i denne , jen prevazne 1.8 a 2.0 atmosfery :D Radsi...
24. 5. 2021 15:21
Re: Po vrcholu příjde pád
Ťahá ako elektro... :D :yes:
Pozor na takéto reči, u niektorých sa pri nich môže pokúsiť mŕtvica.
24. 5. 2021 15:20
Re: Po vrcholu příjde pád
Jednoznačne najfamóznejší Renault. Ale s odstupom času by som prijal aj Vel Satis alebo Lagunu, ktorú spomenul Ozzman vyššie). Ovšem to by boli len autá pre zábavu, taký drahší koníček.
24. 5. 2021 15:20
Re: Po vrcholu příjde pád
Ono by to nevadilo keby vymysleli univerzálny motor čo má malé emisie (nie len na papieri)... ťahá ako elektro... dojazd ma ako dizel... a zvuk a prejav ako benzín... keď som mal 18 hovoril som ze moje obľúbené auto je trojliter benziňák jedna deväť TéDéÍ 🤷🏻‍♂️
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 15:11
Re: Po vrcholu příjde pád
Jo, ceny vylezly a paleta motoru a i modelu se bude dal krátit...
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 15:10
Re: Po vrcholu příjde pád
Ja nerikal, ze je spatny, ale ze mne nebere a navic prichazi o motorizace .
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 15:09
Re: Po vrcholu příjde pád
Ja, ze nemam realnou zkusenost ?! :D S Renaultem ?!:D Tak jo.... a ze se najde u kazde automobilky smejd, ktery se nebozakovi vysype , to najdes na fóru kazde automobilky.
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 14:55
Re: Po vrcholu příjde pád
auta sa istotne aj zlepsuju ale ten narast cien je napriek tomu uz nepomerny... ja som kupoval svoje male auto v januari 2017... stalo presne 12 100 eur .. ma 4 valec ... je to comfortline vybava ... k autu mam aj druhu sadu pneu na diskoch .... k tomu aj 4 percentna zlava na opakovany servis... v cene bol aj 1000 eur vianocny bonus... dnes ked pozeram cenniky tak pod 15 litrov uz ani serioznejsie male auto nekupis.... takze som rad ze som to tiez stihol a necakal donekonecna ... lenze cas nezastavis... a uz teraz rozmyslam co vlastne bude dalej,... o povedzme dalsich 5-6 rokov... co potom kupit.... lebo nemam uz moc v plane davat uz nejakych 20 litrov do dalsieho noveho auta opajcnuteho kdejakymi ku.vitkami a s nejakym pidimotorom .len preto lebo uz proste tolko stoji ... to si asi fakt uz kupim nieco jazdene.. uvidime... kolega siel kupit pred par dnami novy yaris ale pod 15 seriozny yaris uz ani nemas ... pritom este pred par rokmi sa za 15 litrov dal kupit o triedu vacsi ceed s 1,6gdi !!! .... doba je proste blba no...auta neskutocne uz zdrazuju .. ale pevne verim ze ked bude treba tak nieco v buducnosti najdem ( povedzme jazdene 5-6 rocne ASX, vitaru za 10- 12 ) .. cas ukaze :yes:
Avatar - xxc
24. 5. 2021 14:49
Re: Po vrcholu příjde pád
Kvalita dosiahla vrcholu? Mozno davnejsie. Zase sa na fore objavil nejaky nestastnik, ktory kupil Scenic, uz 8 krat reklamoval a len 6 mu uznali :-) Uplne mimo prispevok bez realnej skusenosti. A clovek by si myslel, ze sa poucia a zase sa pri Arkane v testoch stazuju novinari na hlucnost.
24. 5. 2021 14:45
Re: Po vrcholu příjde pád
Ja som kupoval auto dva roky dozadu... a ked sa pozriem kde sú ceny dnes... som rád že som nečakal... proste value for money išla brutálne dolu... aj ked sa auta možno zlepšili..
24. 5. 2021 14:23
Re: Po vrcholu příjde pád
No ja by som si asi domov vzal avantime v6
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2021 13:59
Re: Po vrcholu příjde pád
Nahodou captur je paradny... spolu s cliom za mna 2 najkrajsie a najschopnejsie renaulty... fakt im to slusi a aj predaje vravia jasne.... podarili sa... navyse v tejto modrociernej kombinacii s 1,33tce je captur uz vyslovene chutovka stylovka ... len ta cena panecku... asi by som v podobnej cene radsej vitaru v 4kolke ale napriek tomu sa uspechu capturu nedivim... skutocne paradny cross... :yes:
Avatar - Ozzman
24. 5. 2021 13:13
Po vrcholu příjde pád
Možná si udrží prodeje v určitých segmentech, ale co by automobilovým fanouškům už u Renaultu zbude máloco.

Tato čechy nenáviděná a vysmívaná značka je mi strašně sympatická. Vyrobila za svou existenci mnoho legendárních a krásných aut, které bych chtěl mít jednou doma v mé dream garáži ( Safrane Biturbo, Laguna 2 V6 (dle mne nejkrásnější auto střední třídy, které je krásné i po dvaceti letech), Clio Sport), ale taky spousty failů a servisních pohrom.

Po "ujetých" počinech z dob přelomu milénia přišlo vystřízlivění a snaha o kvalitu, která se stupňovala (včetně opravdového zlepšení spolehlivosti) a dle mne dosáhla vrcholu s příchodem Clia 5 (Capturu 2)... a nehořálo se to moc dlouho. Interiéry kvalitní a přehledné, skvělé motorizace (benzíny Renault vždy uměl, byť 1.2TCe druhé generace se nepovedl, ale to je problém více přímovstřiků, nýbrž náprava došla i u motorů Dci), zajímavý exteriér, ostré verze, které rozhodně stály za hřích a pak...

Během dvou let konec normláních motorizací, oznámený konec jednoho z klasických zástupců C segmentu (Megane), konec zakladatele segmentu MPV v Evropě (Espace), konec zástupce střednětřídní limuzíny (Talisman), osekání nabídky, konec divize RS....

Je to velká škoda..... vím, že to nikdy nebyla nejlepší auta v komplexu, co můžete koupit, ale vždy uměla nabídnout něco víc.. ať už zábavu za volantem, nebo zábavu hledání, proč vám svítí ta či ona kontrolka na palubce, ale auto vlastně pořád jede i kdyby nemělo....


Captur nemusím, nemám rád SUV a crossovery této velikosti, ale musím uznat, že v kontextu konkurence je to fakt dobré auto.... ale kdyby takto dobrý byl Megane s vidinou další generace, měl bych větší radost...
24. 5. 2021 13:03
Mezigenerační zdražení
2015- nabídka captur EDC 88KW, Limited 394 000 CZK (nakonec jsem koupil Clio o 20 tis CZK levnější).... chápal bych nové asistenty atd.. cca 40 -50 tis CZ více.. Úplně se zbláznili...no budou plakat nad prodej a Hyundai jásat s Bayronem...