Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík: Častá vlhkost v autě není normální. Jak vzniká a lze jí předcházet?

Oblíbený videotvůrce Martin Vaculík v nejnovějším díle svých Otázek a odpovědí vysvětluje, kde se vlastně bere vlhkost v autě. Pokud se s ní setkáváte často, máte zaděláno na problém.
Zpět na článek
Avatar - Mikesus
10. 7. 2021 20:24
Re: kup
Jakmile ma člověk děti, tak panoramu ocení, hlavně na delších cestách.
10. 7. 2021 18:40
Re: kup
Prosklená střecha je stále v módě
10. 7. 2021 15:59
Prozaickejsie dovody
Pan Vaculik niekolko postrehov:
1. Podstatnu cast videa venujete stresnym oknam, pritom ich zastupenie medzi autami je mensinove. A teda stresne okno ako pricina vlhkosti v beznych autach je minoritna vec.
2. Existuju ovela prozaickejsie dovody mlzenia skiel napr.
Stary kabinovy filter
Neumyte skla (resp zle umyte) z vnutra
Nespravne fungujuca klapka vnutornej cirkulacie
Mokro na podlahe
Vysoka atmosfericka vlhkost
Toto su dovody, ktore su ovela castejsie a pre motoristov by bolo ich uvedenie urcite prinosnejsie.
Tak isto, pustenie klime je velmi efektivne na odstranenie symptomu (zamlzene skla) aj ked pricinu neriesi.
Vacsinou su vase clanky akademicky presne, ale niekedy sa stane, ze sa prezentujete len svojou dojmologiou (ale to sa moze stat kazdemu). Inak ja pouzivam proti vlhkosti v aute ponozky naplnene s kristalmi pre zachody pre macky a tie jednak pohlcuju vlhkost a tak isto neutralizuju pachy-mam ich pod sedackami.
Avatar - lordlord
10. 7. 2021 15:54
Re: kup
štvou mě ledky na osvětlení spz, dost oslňují
Avatar - lordlord
10. 7. 2021 15:53
Re: voda
prostě jen přirozená vhkost, když týdny není sníh, přesto to namrzne
Avatar - Beefcake
10. 7. 2021 14:20
Konecne normalne video
Za to chvalim.
Ale chodte laskavo do zadele s tymi automaaticky pustanymi videami !!!!
Ludia s mobilnymi datami musia mat radost.
Avatar - 3_diamanty
10. 7. 2021 13:25
Re: kup
Strešné okno je za mňa najväčšia vtakovina na aute... pritom niekto si ho vyžaduje sila..... našťastie časy strešných okien sú už prec.... teraz zase letí prepojená svetelná lišta cez celý zadok .... uvidíme co zase bude ďalej.... možno hranatý volant.... uvidime
10. 7. 2021 04:06
Re: voda
Myslim ze za vlhkostou v aute mozu byt aj uplne prirodzene priciny. Trebars v zime clovek donesie do auta trochu snehu na topankach. Ked sa auto vykuri, sneh sa roztopi, a stecie na koberec. Ja pouzivam v zime gumenne, tak ked vidim ze sa drazky zaplnili vodou, po vystupeni to vylejem. Ak by som to neurobil, tak ta voda najprv zamrzne na koberci, a za slnecneho dna sa odpari a skondenzuje na okne, kde potom zamrzne ako lad na vnutornej strane.

Druha vec, vlhkost je v dychu kazdeho cloveka. Bezne to v zime vidim, ze nastupim do auta, okna su ciste, ale vydychnem na okno dva-tri razy, a uz su zahmlene. Snazim sa nevydychovat rovno pred seba, ale ked nastupia traja-styria ludia, tak sa tomuto neda vyhnut.

Ja osobne mam v zime v aute za "tabletom" polozeny taky pytlik s materialom co pohlcuje vlhkost. Ked sa to nacuca, zmeni farbu, tak vyberiem, hodim na chvilu do mikrovlnky vysusit, a mozem zas pouzit. A problemy s vlhkostou v aute skoncili...
Avatar - lordlord
9. 7. 2021 18:45
voda
občas v zimě svítí a po západu slunce se ochladí, okno orosí a zamrzne to, májí to všechna auta na parkovišti, určitě nemají problémy uvedené ve videu
Avatar - lordlord
9. 7. 2021 18:41
kup
střešní okno u starých aut většinou netěsní