Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Příští Mazda CX-5 dostane novou platformu a řadový šestiválec

Nejpopulárnější model v nabídce japonské značky čekají zajímavé novinky.
Zpět na článek
Avatar - Emel
14. 7. 2021 21:25
Re: Bravo Mazda
Budiž... každopádně oslavovat v dnešní době single-turbo mi přijde divný, je to to nejvíc obyč řešení.
Avatar - skejpa
14. 7. 2021 16:59
Re: Bravo Mazda
Ale ja se bavim o spolehlivosti. Jinak samozrejme, ze dve turba budou lepsi. Ale ne na spolehlivost.
Avatar - Emel
14. 7. 2021 11:29
Re: Bravo Mazda
Jedno turbo je typické řešení, většina motorů má jedno turbo.
Více turb je lepší dražší řešení s cílem zlepšit reakci na plyn (minimalizovat prodlevu turba tím, že se nemusí čekat na roztočení jednoho velkého turba).
Kompresor je teoreticky ještě lepší, protože se neroztáčí výfukovými plyny... ale v praxi se ukázalo, že je to turbo vesměs lepší (myšleno za méně peněz +- stejně muziky).
Kdyby všichni nekončili se spalováky, tak by se možná prosadila elektrická dmychadla...
13. 7. 2021 13:48
Re: Mazda 6 s šestiválcem a čtyřkolkou mmmm :))
Ak sa do Europy fakt dostane nova Mazda6 so 6-valcom, tak to bude moje dalsie auto. Prisambohu! A je mi jedno kolko bude stat. Nie som dako vysadeny na japoncov, ale takato kombinacia by ma presvedcila...
Avatar - speedfred
13. 7. 2021 12:38
Re: Mazda
M6 s R6 by bolo fakt potešenie pre človeka čo sa rád zvezie svižnejsie, len aby to už cenovo nezasahovalo do vôd D3. To by už kupovali asi iba skalný Mazďáci.
13. 7. 2021 11:48
Re: Píšete....
A nebo to taky může mít vypínání válců jako dnešní 2,0 a 2,5 L.
13. 7. 2021 11:46
Re: Mazda 6 s šestiválcem a čtyřkolkou mmmm :))
U nás v Ostravě vozí Mazdy Impexta. Chtějí za to cca 200.000 Kč. Jestli je to moc nebo málo nechť každý posoudí sám.
13. 7. 2021 11:44
Re: Bravo Mazda
Taky jsem o tom uvažoval, ale Mazda je mi sympatická. Navíc spolehlivost je na vyšší úrovni. Zrovna včera jsem potkat nové Bávo i s lodí na přívěsu jak jeli na odtahovce :-[] :-[]
13. 7. 2021 11:14
Re: Píšete....
"V reálu 6 válec možná bude mít stejné emise ale podle NEDC jistě větší leda by to byl full hybrid a lhal stejně jako u Toyoty." Jak lhal u Toyoty?
13. 7. 2021 09:21
Re: Píšete....
V reálu 6 válec možná bude mít stejné emise ale podle NEDC jistě větší leda by to byl full hybrid a lhal stejně jako u Toyoty.V Evropě nejspíš nebude leda dovoz z USA a skrz ty ceny je lepší vzít X3 apod
Avatar - skejpa
13. 7. 2021 09:12
Re: Bravo Mazda
V čem prosím ? Že atmo nebo jedno turbo je lepší než více turb, to snad není protiřečení.
13. 7. 2021 08:25
Re: Mazda 6 s šestiválcem a čtyřkolkou mmmm :))
Alebo taká Miata s továrenským R6 namiesto tých V6, V8 swapov...
Avatar - del42sa
13. 7. 2021 08:22
řadové šestiválce a diesely
jen aby to Mazda stihla vůbec uvést na trh, Euro 7 se kvapem blíží a o tom motoru se už příliš dlouho jen mluví a zatím skutek utek.... ale uvidíme. ;-)

Jinak palec nahoru za "Nová platforma, o které se původně psalo především ve spojitosti s Mazdou 6 sedan, by kromě nových řadových šestiválců měla nabídnout i vznětové motory a údajně se pracuje i na hybridech"

to je přesně opačný směr než kterým jdou jiné automobilky jakop např PSA/Stelantis a Renault :yes:

škoda že je Mazda v tomhle takový solitér

PS: šestiválec stejně v Evropě nebude, nechají to jen do USA
Avatar - iudex
13. 7. 2021 08:20
Re: Mazda 6 s šestiválcem a čtyřkolkou mmmm :))
Dožiť dožijeme, ale oficiálne zrejme nekúpime. A dovoz z USA nebude pri cenách Mazdy zaujímavý, Mazda nie je ako lowcost Dodge, ktorý aj s dovoznými poplatkami stále finančne vychádza dobre.
Avatar - iudex
13. 7. 2021 08:15
Re: Mazda
Tak ja som síce k jej objaveniu sa v EU rovnako skeptický ako pradeda, ale inak veľký palec hore Mazde. Radová šestka v mainstreame, to je paráda. A ak nová 6ka pôjde jazdne v stopách tej aktuálnej, tak tej R6ke bude stíhať aj podvozok. Z môjho pohľadu ideálne skĺbenie garáží. :D
13. 7. 2021 06:15
Re: Mazda
Takže příští rok se ukáže. Nicméně víme, že spousta už vyvinutých aut připravených do prodeje nakonec nevyjela. Doufám, že to nebude tento případ. ;-)
13. 7. 2021 04:09
Re: Bravo Mazda
Trochu jsi si zaprotiřečil, ale pěkný :yes: :-[]
12. 7. 2021 23:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - skejpa
12. 7. 2021 23:39
Mazda 6 s šestiválcem a čtyřkolkou mmmm :))
CX-5 je mi celkem buřt, ačkoliv věřím, že pro automobilku to bude žádanější model. Nicméně taková šestka s atmo šestiválcem, čtyřkolkou, mmmm to by bylo :)) Je to tak dobrý, že se mi tomu ani nechce věřit, že se toho ještě můžeme dožít :D
Avatar - skejpa
12. 7. 2021 23:36
Re: Bravo Mazda
Jenže evropské nemá šestiválec. Nebo má ale k tomu navíc minimálně 2 turba a dalších X věcí, které jen čekají na den, kdy se rozbijou a finančně zruinujou majitele :D
Tohle by mělo být údajně bez turba a pokud tam něco vzduch foukat bude, pak jen jedno turbo nebo kompresor jako u Sky-X. A to je sakra rozdíl.
12. 7. 2021 23:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
12. 7. 2021 23:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
12. 7. 2021 23:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
12. 7. 2021 22:21
Mazda
Mazda překvapila... vím, že se o tom mluvilo, ale nepřišlo mi to moc pravděpodobné... a ono hej.
CX-5 vzal čert, ale na 6 jsem zvědavý.
Avatar - xxc
12. 7. 2021 21:37
Re: Bravo Mazda
komu chyba vykon, moze si kupit nieco europske :-)
Avatar - xxc
12. 7. 2021 21:34
Re: Krásné plány jen na papíře a na rozloučenou
Snad zakazu v Europe predavat produkty automobilkam, ktore predavaju produkty vo svete, co nicia zivotne prostredie. Nikdy nepochopim, ako moze jedna automobilka tu predavat ekologicke auta a niekde 200 km dalej na Ukrajine veselo znecistuje nase spolocne zivotne prostredie. Ked uz raz maju vyvinute ciste produkty, nech ich predavaju globalne.
Avatar - WinDiesel
12. 7. 2021 20:36
Re: Píšete....
Nebál bych se, dědku.
Ono totiž ty 6-válce budou mít stejné CO2 jako dnes 4-válce.
Mazda :yes: já to říkal a nevěřili mi :-)
Avatar - pradeda777
12. 7. 2021 20:17
Píšete....
Nabízí se však otázka, zda se nové šestiválcové Mazdy dostanou do Evropy, která se ke spalovacím motorům staví stále odmítavěji.
Lež! Ne Evropa, ale z.k.u.r.v.e.n.ý Brusel ovlivňovaný ekofašisty... :-[] :-[] :-[]
12. 7. 2021 20:10
Re: Krásné plány jen na papíře a na rozloučenou
Ty jsi hodně marný. Závist, zloba nebo nepochopení filozofie Mazdy? Nevadí. Běž si koupit Teslu
12. 7. 2021 20:09
Bravo Mazda
To je, do ***e, skvělá zpráva. Jako hrdý majitel Mazdy CX-5 KF v top verzi mi občas chybí výkon pod pedálem. S novou generací motorů to bude jiné kafe. Díky Mazdo za inovativní a svérázný přístup. Pro remcaly - když to nebude v Evropě v nabídce, alternativní dovozce vám to rád doveze.
Avatar - palix
12. 7. 2021 17:59
Re: Krásné plány jen na papíře a na rozloučenou
Možno tu v EU sa ideme zblázniť aby sme boli "ekologický". N iných trhoch by mohli celkom uspieť, na druhej strane práve tu pohoria automobilky s elektro-autami. Predpokladám, že je to cca 75% Zeme. Na druhej strane - väčšina ľudí žijúcich v daných krajinách nemá na 6 valcovú Mazdu :-!

Človek nikdy nevie, ako sa "pokriví" trh. Aby raz neboli spomínaní "Japonci" + Toyota na koni a silní "elektro hráčí" na pokraji krachu. Nič v zlom...

Poznámka: poniektoré firmy sa správajú tak trochu "farizejsky". Napr VW - vyhlasuje prechon na elektrinu, ohlasuje koniec spaľovacích motorov, ale do krajín "3.sveta + Rusko..." stále predáva staré motory. Predpokladám, že trhy si len tak nepustí a bude ich tam predávať aj o 10 rokov. A u nás? Iba elektro...
Avatar - Beefcake
12. 7. 2021 17:55
Re: Krásné plány jen na papíře a na rozloučenou
Dobre moj, slaby pokus.
Avatar - Martousek
12. 7. 2021 17:53
foto
Proč jsou v článku fotky předfaceliftované verze? To by se u škodovky nestalo
Avatar - HorstSchimanski
12. 7. 2021 17:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.