Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vietnamský Vinfast oficiálně vstupuje do Evropy a USA, na auta si ale počkáme

První vietnamská automobilka oznámila otevření svých kanceláří v Evropě a severní Americe, kde chce prodávat své chytré elektromobily.
Zpět na článek
16. 7. 2021 11:27
Re: Parada
Odôvodňuješ, ale odpovedať si opomenul. ;-)
Avatar - sorpersa
16. 7. 2021 06:29
Re: Parada
No možno by si bol prekvapený, neviem, prečo by si mal mňa podcenovať, moje príspevky riadne odôvodňujem, nechápem čo lamala trápi moje auto, že som napísal, že je imidžové, no tak si aj s ním prečítajte všetky testy a v takmer každom je uvedené, že to auto je zamerané skôr na imidž, ako na užitkové vlastnosti, ako aj celá rada 500. O Tivoli som ani čiarku nenapísal, že je štýlové, alebo imidžové. To že sa mne nepáči subjektívne QQ je môj názor a nepáči sa mi ani nový CEED a páči sa mi nová Astra, čo je na tom??? Je to môj názor, v ktorom som moje auto ani nespomenul, narozdiel od spoludiskutujúceho.
16. 7. 2021 03:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 7. 2021 03:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 7. 2021 03:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 7. 2021 03:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 7. 2021 20:40
Re: paráda Foxconn
A kto určuje, čo je správne a čo už nie?
Avatar - sorpersa
15. 7. 2021 19:52
Re: Parada
A to som Ti ešte nenapísal že moje je celebritné :-)
15. 7. 2021 18:44
Re: Zatímco mnoho zemí...
Aby tu všetko fungovalo, musela by tu byť znovu monarchia. Ale monarchom by musel byť jedine pánboh.
15. 7. 2021 18:41
Re: Zatímco mnoho zemí...
EÚ by sa konečne mala prebrať z letargie a začať svoj trh a priemysel chrániť. Toto je cesta do pekiel. Ale o tom sa tu nesmie písať. Jak niečo spomenieš proti takzvanému trhovému hospodárstvu, podaktorí tu z toho dostávajú kŕče.
15. 7. 2021 18:38
Re: Parada
Počuj, kámo, koľko máš rokov? Ťažko sa to háda. Nechcem ťa podceniť, lebo podľa príspevkov by som tipoval tak 14, možno 15.
Avatar - JFK
15. 7. 2021 18:13
Re: Parada
Tak možná máš pravdu do tesca nechodím, ale když tu tak milují ceny, tak tam mají vzdycky nějaký v akci v těchhle velkých řetězcích za 50kč je... pokud je nevykoupí vietnamec z večerky, který si jich nabere přetékající koš a rve to pak se zbytekm věcí, co byly v akci, do svojí T5 na parkovišti.
Avatar - lamal
15. 7. 2021 17:56
Re: Parada
som ti pisal, ze si to pamatam, takze to je chvilocka :-!
Avatar - sorpersa
15. 7. 2021 17:43
Re: Parada
Tivoli nie je štýlová, to je jasné :-) Ostatok je v pohode až na tie utopené kolieska
Avatar - sorpersa
15. 7. 2021 17:42
Re: Parada
Tak si si dal prácu a pohladal, zlatý :-)
Avatar - lamal
15. 7. 2021 16:10
Re: Parada
To si pis, ze podjebavam, pretoze i know the story a toto si neodpustim. :-)

https://www.auto.cz/diskuse/76636/1
Avatar - lamal
15. 7. 2021 16:09
Re: Parada
V poho, nazor ti neberiem iba mam ine skusenosti a este som v Prahe nevidel drahsi deodorant, zubnu pastu a pod nez v tescu a spol, zatial co u vietnamcov je cena takmer o 100% nizsia. Myslim, ze im dokaze cenou konkurovat EVA supermarket v Melniku. Min v Prahe blok davaju vsade.
Avatar - Ozzman
15. 7. 2021 16:09
Re: Parada
To, co pises, je sicw pravda, value x money je slusny, ale co je na tom styloveho ?
Avatar - sorpersa
15. 7. 2021 15:54
Re: Parada
Potom, že kto tu podjebava :-) ,k tomu Tivoli, je to auto ktoré je.malokedy vidieť na ceste, pričom pomer cena vybava kvalita má asi najlepší. Zámerne kvôli Tebe nespomínam značku môjho auta aby si bol sooko. A Ty nie a nie :D :yes: Super
Avatar - JFK
15. 7. 2021 15:50
Re: Parada
Tak jednak deodorant bude vzdycky levnější v tescu než ve večerce asi tak jako 98% věcí, dále, kdykoliv se u vietnamců kedkoliv zastavím, například pro pepsi nebo zmrzlinu, když jedu v českém ráji na kole například, nedostanu účtenku, už roky. Procenta neřeknu, ale v jejich organizovaném systému, kde toho čistého zase tolik není, tu jede většina. A že u nich jedí psy a podobné věci zabité tímto stylem ve i tak velkém, o tom nepochybuj.

Takže neexistuje jediný důvod, proč jim držet palce s tímto EV, byť s aspoň s designem Pininfarina (=Mahindra).
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:47
Re: paráda Foxconn
Víš co, já můžu jen napsat, že je fajn, že to máš srovnaný... nechci za každou cenu mít poslední slovo :)
Avatar - lamal
15. 7. 2021 15:35
Re: paráda Foxconn
Spravny nazor je ten, ktory podpori to co je spravne a v minimalnej miere negativne obmedzi niekoho druheho. Velmi vseobecne, ale inac to nejde. Kvalita nazorotvorby a respektovanie vedy a odbornosti je v dobe peaku socialnych sieti a interneru na dne, takze zrhuba aj na to som narazal.
Avatar - KANKUNEN
15. 7. 2021 15:32
Re: Zatímco mnoho zemí...
Vzorec je jednoduchý, evropské fabriky jsou šikanovány milionem povinností, proto je lepší vyrábět jinde. Evropský průmysl půjde do kytek a nebudou ani prachy na kupování od Číňanů a znova se začne makat.
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:31
Re: paráda Foxconn
Co je správný názor? Pokud chceme existovat ve svobodném světě, žádný názor nemůže být správný... je to blbej paradox a zní to zmateně.
Ale vím, co myslíš. Někdy mám taky chuť křičet, že žijeme v době nadpráv debilů... ale pak jsou oblasti, kdy se jako debil třeba chovám sám, jen to nevím :)
Řekl bych spíš, že by pomohl dostatek sebereflexe.
Avatar - lamal
15. 7. 2021 15:30
Re: Zatímco mnoho zemí...
Asi jo, ale skutocne bojovat by mali verejne politici, sudy, institucie a ludia co su za to plateni z dani. Pokial ich bude dostatok s podporou verejnosti, je to mozne zlepsit.
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:27
Re: Zatímco mnoho zemí...
Boj s korupcí většinou dopadne takto:
- dehonestují tě politicky i osobně na zbytek života
- zabijou tě
- zkorumpujou tě
A to jsem optimista :)
Avatar - lamal
15. 7. 2021 15:27
Re: paráda Foxconn
No mozno, akurat by ta to pak malo vratit uplne na zaciatok v uvahach o pozitivnych dopadoch. Kazdy z nas ma volebne pravo a do istej miery moznost pozitivne ovplyvnit buducnost, na to je potrebne mat spravne nazory.
Avatar - lamal
15. 7. 2021 15:24
Re: Zatímco mnoho zemí...
Zabranit korupcii a fungovaniu organizovanych skupin napojenych na politiku resp. system. Zrovna na SK o tom uz nieco vieme, v EU to asi nie je ine, len je to menej okate a chytrejsie.
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:23
Re: paráda Foxconn
Na to můžu reagovat jen takto: užívejme si každej den našeho blahobytu... než zdroj toho blahobytu definitivně předáme východu...
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:21
Re: Zatímco mnoho zemí...
Hamižnost... ta je pořád příliš silná... proti té nelze bojovat, protože bychom museli každý nejprve rozbít hubu tomu v zrcadle :) Však víš, jak to myslím.
Já s tebou samozřejmě souhlasím, ale lék na tento problém neznám... a myslím, že nikdo.
Avatar - lamal
15. 7. 2021 15:20
Re: paráda Foxconn
Suhlas bol by to nadherny benefit keby sa krajina dostala na vyssiu zivotnu uroven a s tym spojene vzdelanie a pod. Porzi na Cinu, uroven isla hore, ale nie celoplosne a pre velku cast obyvatelstva sa nic nezmenilo, hladuju a chatraju a stat na nich pečie.
Na druhej strane ambicie Ciny ako velmoci narastaju, tak si urobme nazor ako to cele moze dopadnut :-(
Kazdopadne co sa tyka aut nech si to riskne zakaznik, ked uz nema istoty v uradoch.
15. 7. 2021 15:17
Re: Zatímco mnoho zemí...
Chceš prodávat v Číně? Postav tam fabriku, Chceš v Rusku? To samé. Dá se pokračovat a my tu s otevřenou náručí tvořenou obvykle politickým vedením s až absurdní dětinskostí a jejich příznivci zachraňujeme svět a ještě ho na svůj úkor zvelebujeme.
Všeho s rozumem a určitou mírou... Trochu zodpovědnosti vůči sobě samým.
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:11
Re: Zatímco mnoho zemí...
Také spousta velmi dobrých otázek... obávám se Pájo, že některé už jsou položeny pozdě a další budou zodpovězeny časem.
15. 7. 2021 15:08
Zatímco mnoho zemí...
...si drží vlastní ekonomiku tím, že používají všechny možné dovozní restrikce, my evropané jsme jiní. Najde se tu vždy dost hýkalů, kteří naprosto bez rozmyslu adorují první psané informace a otevírají virtuální peněženky s mamonem.
Ten jim vydrží do doby, než je neregulovaný dovoz zničí jako zaměstnance nebo podnikatele.

Jak dlouho trvalo korejským automobilkám dohnat evropské standardy? Jak dlouho asi bude trvat vietnamské automobilce vyrábět auta, která chceme kupovat? A až tomu tak bude, kolik hýkalů si je pořídí?
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 15:06
Re: paráda Foxconn
No, vidím to na Čínský model. Pokud je to ale vytáhne alespoň trochu ze současných životních podmínek (navštívil jsem Vietnam v roce 2018), tak je to stále cesta menšího zla.
Co se týká úřadů EU... renomé nerenomé, přes rozhodnutí těchto úřadů nejede vlak, v tomto případě automobil :)
Avatar - lamal
15. 7. 2021 15:02
Re: paráda Foxconn
Pravdepodobne je to tak, myslim ze vo Vietname uz velmi davno vyrabal aj Pioneer a Denon. Moze to pripominat cinsky model, z pohladu konzumenta vsak nikto nema istotu na kolko urady v EU preverili dane otazky a na kolko ich garantuju pre seriovu vyrobu a dovoz do EU.

Myslim, ze EU urady nemaju moc pozitivne renomé... ;-\
Avatar - Tielman
15. 7. 2021 14:57
Re: paráda Foxconn
Máš řadu ISO otázek, ale to je v pořádku. Takto by se dnes měl ptát každý vzdělaný Evropan. Protože se snaží expandovat do Evropy, jistě jim byly tyto otázky mnohokrát položeny.
Do Vietnamu přesunulo výrobu mnoho světových značek (například MARANTZ), čili přístup a informace k požadavkům tzv. vyspělého světa ve Vietnamu jistě mít budou.
Mně osobně je trochu trnem v oku jejich státní zřízení, ale to není samozřejmě na debatu na autoserveru.
Avatar - lamal
15. 7. 2021 14:50
Re: Parada
Tomu rozumiem co popisujes, ale nemyslim si ze to robia vsetci a tazko hadat %. Vacsina tovaru - potraviny v ich vecierkach pochadza od ceskych vyrobcov a pri dodavke potravin vidno aj ceskeho dodavatela, takze tu tazko svindluju. Iste % tovaru si riesia cez vlastnu distribucnu siet a ano tam je priestor na danove machinacie, ale otazka je preco by ich danovnici ignorovali ? Veskery nakup sa da preukazat a ked nemaju doklady, budu pokuty a casom im to zavru. A co si budeme hovorit, (nie len) Cesi miluju nizke ceny, takze si nepojdu kupit deodorant do Tesca za 110 kč, ale kupia ten isty vo vecierke za 50 kč. Zakaznici z toho maju obrovsky benefit.

Ak hygiena ako vravis a aj danovnici dovoluju tento system, chybuje stat... smutne ale je to tak.

Ich kulturne nedostatky v domacej krajine riesit asi nechcem, verim ze to nie je nejaka majoritna skupina co sa zivi umlatenymi psami :-)
Avatar - lamal
15. 7. 2021 14:45
Re: paráda Foxconn
Mna by viac zaujimali ekologicke standarty pri vyrobe, surovinach a v dodavatelskom retazci ako aj samotna bezpecnost a nezavadnost ich produktov pre zakaznika. Ekologia od vyroby az po likvidaciu, na kolko je mozne ekologicky likvidovat vyrobok (odraza vyrobne postupy, dizajn). Zaruky, servis a podobne.
Avatar - JFK
15. 7. 2021 14:44
Re: Parada
Já poposuju fakt, jak tu funguje jejich organizovaná komunita obecně, tudíž procento bude ohromné. Vietnam mne zajímá jen a pouze jako odbytiště, kde prodat alespoň takový objem legálně, který tu dělají nelegalně oni. Jejich tamní kultura psa z klece umláceného polenem na tržišti před zakaznikem a pak za polomrtva hozeného do vařicího hrnce vedle netopýra, mne opravdu neoslovuje.

A co se týče té hygieny, nebuď naivní, ta šikanuje hlavně čechy, tyhle organizované večerky kde se pochlastává lahváč venku nikdo nebuzeruje, za to na takové místní vinotéce si smlsne. A píšu, že maso se vozí ke zpracování fastfoodů, ne do večerek.
Avatar - Uživatel_5340709
15. 7. 2021 14:43
Vinfast
.... na auta si budete muset ještě chvíli počkat, zatím vám firma prodá rychlé občerstvení (bun-cha, nudle, pho-bo a tak). :-)
Avatar - lamal
15. 7. 2021 14:36
Re: Parada
Ja si tiez nemyslim, ze je tu treba uplne vsetko tj. ani Vinfast, ale tie tvoje tvrdenia su platne pre 100% Vietnamcov v Cechach ? Alebo o akom % hovoris ?

BTW kto si kupuje maso vo vecierke sam riskuje, ale na to je tu hygiena, zrovna si nemyslim ze šikana od hygieny by sa zrovna Vietnamcom vyhybala a podporovala ich. Hygiena nici na zakazku aj Ceske prevadzky ked sa im to ´´oplati´´.
Avatar - lamal
15. 7. 2021 14:34
Re: Parada
Tivoli nie je ani zdaleka tak štýlové ako 500x, co to ? Kde je štýlovka, kde, kde ? Novy Kvaškai nema dostatok stylu a TIVOLE ano ? Ach :D
Avatar - JFK
15. 7. 2021 14:32
Re: ZLO
Já jim nedržím palce a zůstávám verný výrobcům ze zdejšího kontinentu, který je pro nás důležitý z toho mála, co tu v tom našem skanzenu zbylo. Stačí, že tu větve dealují drogy, neplatí daně, perou peníze ve večerkách s otroky kam skupují ve velkém věci v akci z maloobchodů a dováží a distribuují po svých fastfoodech zkažené maso v kontejnerech kdoví odkud.
Avatar - GayBoyChizek
15. 7. 2021 14:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 7. 2021 14:07
paráda Foxconn
O kvalitě EV pohonu, infortainmentu, autopilota nelze pochybovat po spolupráci s Foxconnem.

Na rozdíl od čtenářů si myslím, že zmínka o spolupráci s Foxconnem sem patří. Foxconn spolupracuje i se Stellantis.
Avatar - sorpersa
15. 7. 2021 13:17
Re: Parada
Taktiež držím palce, rozprával som sa s jedným Vietnamcom od nás, majiteľ je vo Vietname veľmi známy a bohatý podnikateľ, za tento projekt utratil neskutočné peniaze, pri ich húževnatej povahe verím v úspech tohto projektu, pretože je krytý solventným majiteľom, ktorý má elán chuť sa pustiť do toho. Pri rozumnej cene by som sa nebál isť do toho. Veľmi som uvažoval o SY Tivoli, avšak predajca, aj keď veľmi sympatický ma od tohto modelu odhovoril, stačilo málo a má ma na lopatkách :-) to je aj o predajcom v šourumoch v súčasnosti. Ten, kto mne auto predával by mi ho nepredal, keby som ho ja výslovne nechcel, btw.. moja polovička kňučala ako šteniatko... :-)Ale predajcovi bolo úplne jedno či mi auto predá, to isté v KII, v Toyote sa bloncka ani nepohla od telefónu, len popod nádhernú peru si mrnkla že v pohode si máme autá pozrieť :-), naopak v Opli... prístup za 1, ale v Astre mi bolo nízko, Cross nevyhovoval a Grand super, ale vyššia cenovka, teda sa rozmýšľalo...dlhšie, až sa nekúpilo :-) Sorry odbehol som... takže back, VinFast :yes: držím palce
Avatar - _EQS_
15. 7. 2021 13:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.