Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alpina nechce prodávat elektrifikovaná auta. Zákazníci o ně nestojí

Alpina má sice status samostatné automobilky, všechny její modely jsou však upravenými vozy BMW. Některé bavoráky však firma ignoruje. V nejbližší budoucnosti se například nechystá nabízet elektrifikované automobily.
Zpět na článek
28. 7. 2021 19:11
Re: Palec nahoru
No jsem zvedav. Motory BMW dostane i Ineos Grenadier.
Avatar - WinDiesel
28. 7. 2021 15:34
Re: A po roce 2030 respektive 2035
Myslím že půjdou s elektrozkraty proti zdi ještě pár let a potom si rozbijí čuňu a bude pokoj.
Já si třeba myslím že v Německu to za ty dotované peníze kupují jako hračky, druhé nebo dokonce třetí auto do rodiny :-[]
Jako jediné auto je to opravdu nesmysl.
Avatar - WinDiesel
28. 7. 2021 15:31
Re: A po roce 2030 respektive 2035
Ti mají leda guwno ve swých rukách. Budou nasírat lidi tak dlouho až o ty swoje dobře placené funkce přijdou. :-[] :-[] :-[]
Avatar - lyon667
28. 7. 2021 08:56
Re: Palec nahoru
No snad právě proto, že berou polotovar a ne hotové řešení? Dokud bude BMW vyrábět šesti- a osmiválcové bloky, může si je Alpina strojit podle potřeby.
Avatar - lyon667
28. 7. 2021 08:47
Re: Elektro
Alpina je v úplně jiné pozici, než Porsche. Jednak je to malá firma s omezeným rozpočtem, co si nemlže dovolit dělit vývoj mezi ICE a BEV, za druhé jako na malovýrobce se na ni nevztahují předpisy o flotilových emisích, za třetí Alpina neumí vyrobit víc než ~2000 aut ročně, protože na to nemá kapacity a tudíž nemůže ani rozšiřovat portfolio a za čtvrté, zákazníci dali jasně najevo, co si o elektro myslí, takže není sebemenší důvod je házet přes palubu.
28. 7. 2021 07:34
Re: A po roce 2030 respektive 2035
Taky mám ten pocit, že nebude na výběr a budou muset začít, jak se bude blížit přelom desetiletí :-(

Jinak palec nahoru za, v Evropě, odvážné vyjádření :yes:
27. 7. 2021 22:40
Re: Elektro
Chceš srovnávat rozšíření modelové nabídky s nesmyslnou elektrifikací? Tak to srovnáš zcela nesrovnatelné! :-O
Avatar - Roman Horký
27. 7. 2021 20:51
A po roce 2030 respektive 2035
budou prodávat co? Jo dnes to ještě jde, ale eko pošuci ve vedení EU to mají pevně v rukách.
27. 7. 2021 19:06
Elektro
Zákazníci Alpina sice EV třeba opravdu nechtějí, ale zákazníci Porsche a Lamborghini taky nechtěli své nejprodávanější modely SUV, no přitáhlo to množství zákazníků, které je nechtěli a teď jim to dělá větší obrat.
27. 7. 2021 18:55
Re: Palec nahoru
Tak to by me napr zajímalo jak udělají šestiválec bez hybridu, když jim polotovar dodává BMW.
Jinak je pro me samozřejmě zcela zásadní vyjádření tuningoveho úpravce, jehož automobil jsem na cestě nepotkal už tak tři roky…
Avatar - kari.laz
27. 7. 2021 18:23
Palec nahoru
Jednoduše a jasně. Dávám jim velký palec nahoru :yes: