Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo se vydá proti proudu, v kabině chce minimum obrazovek

Budoucí modely Alfa Romeo by měly nabízet emoce i bez zvuku motoru a současně by měly být osazeny jen minimem displejů.
Zpět na článek
Avatar - Plautus
23. 9. 2021 10:37
Re: Skica BMW
Sadneš do niektorej zo súčasných AR, pohneš sa z miesta, a je to konečne AR akú si jej priaznivec predošlé dekády mohol len priať...
Úroveň predaja a služieb s tým spojených je druhá vec. Taliani všeobecne, a ich zastúpenia, doplácajú na mizerný marketing, ktorý v Európe naopak ovládli Nemci, a to zažité klišé “všetko, čo je z Nemecka je to najlepšie” tu s nami ešte zrejme dlho bude. Je skutočne na škodu, že Taliani vedia vyvinúť a vyrobiť výborné produkty, ale nevedia ich predať.
22. 9. 2021 21:00
Re: Skica BMW
Chápu, já bych byl rád kdyby Alfa pokračovala, ale právě mě mrzí, že zákazníky třeba BMW asi těžko přetáhnou když ten kdo bavoráky zná tam po usednutí najde mnoho prvků nápadně podobných. Jak jsem psal, sedneš do MB a je to MB, sedneš do Audi a je to Audi. I ten Lexus nebo Jaguar mají svůj svět. Já se prostě neúspěchu Alfy nedivím, v jejich showroomu jsem byl a dal jsem šance. Ale úroveň českého prodejce to zabila úplně.
Avatar - Plautus
22. 9. 2021 15:19
Re: Skica BMW
Ale samozrejme...každý tam vidíme, čo tam vidieť chceme. Ja tam vidím Alfu a na prístrojovke odkaz na predchádzajúce Alfy, kde sa svet ešte nehrá na rôzne patvary a rýchlomer i otáčkomer majú krásny klasický kruhový tvar, ktorý je kopírovaný naznačenými tubusmi. Prístrojovka, ale i celá palubná doska, v BMW3 síce môže pôsobiť moderne, ale za mňa je v porovnaní s tou v AR ohyzdná (vec vkusu). Čo sa radiacich “kniplov” týka, tak sa mi tiež páči viac ten tvarovo symetrický v Alfe (po facelifte), oproti asymetrickému od BMW, ale funkčne im nie je čo vytknúť obom. Dizajn je vecou pohľadu, a osobne priznávam, že interiér AR sa mi triafa do vkusu oveľa viac ako súčasné interiéry konkurenčných značiek, ktoré sa snažia o modernu, stráca sa v nich útulnosť a prestávam sa cítiť ako v aute, a naopak na mňa dýchajú atmosférou herných automatov, ktoré sú pre mňa rovnako odpudivé.
22. 9. 2021 10:42
Re: Skica BMW
Podívej se na ty displeje - středový a budíky s otočeným otáčkoměrem (navíc do červeno černé). https://img.vidible.tv/prod/2020-04/29/5ea8b607a2a07d379465d2a1/5ea8cfc17fdd69227e36a9a1_o_U_v1.jpg

Každá konkurenční značka má svůj rukopis, ale jenom Alfa se nápadně podobá BMW - připomínám že i v současné generaci připomínají ty stejné prvky trojku předchozí generace, to není náhoda a je to smutné.

Řadící páka Gulia vs BMW https://i.ytimg.com/…axresdefault.jpg / https://www.motortrend.com/…rt-dashboard.jpg?… vs https://www.bmwbychl.cz/…br23194_7814.jpg :D

Alfa má snad na víc... :(
21. 9. 2021 21:33
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Avanti, memysli si, že mám niečo proti AR - práve naopak.
Ale ten chliev, čo z talianskych legiend urobil Sergio, tak to sa už nikdy nenapraví!!!
BTW, ako mladý junák som si párkrát zajazdil na AR Giulia 1750 GTV ;-)
Avatar - Anonym
21. 9. 2021 16:39
Re: Hmm, Alfa Romeo....
inak, preco si Topper kupil VW namiesto H/K? Viem ze teraz tlaci Mitsu, ale ta predosla uchylka na H/K bola legendarna, az tak, ze si nakoniec kupil Polo turbo.
Mozno fakt je turbo potrebne do Kosic, bez toho sa ani nevyskriabem na Terasu alebo KVP, alebo zelene vlny su stale nastavene ma 60km/h a tym padom potrebuje brutal odpichy a krutak polozeny co najnizsie. Este mi napada rychly vjazd do legendarneho kruhacu na Moldavskej.
Avatar - speedfred
21. 9. 2021 14:01
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Tak samozrejme je to kvapka v oceáne ale ja som kúpil Giu ako prvú AR a poznám dalších 3 chlapcov čo brali G/S ako prvé Alfy.
Myslím ale ze v Maďarsku je také vedenie ktoré ani nechce aby sa tie autá predávali.
Avatar - Plautus
21. 9. 2021 13:21
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Kto vôbec potrebuje čítať tieto tvoje komentáre?!?
Vďaka takým zadubencom ako ty, ktorí roky básnia o Hyundai/Kia, následne si kúpia VW, potom zase básnia o Mitsubishi, ale zrejme si opäť kúpia Škodu alebo VW, je svet v takej riti, v akej je. Začni si plniť aj sny a nie sa uchyľovať len k tomu, čo ti kde kto podstrčí do ruky. A tiež by si mohol menej prsty drať o klávesnicu a viac používať hlavu.
Avatar - Plautus
21. 9. 2021 13:16
Re: Skica BMW
Odporúčam navštíviť očného lekára. Ak si už náhodou nedávno u neho bol, tak ho treba vymeniť.
21. 9. 2021 11:47
Skica BMW
Ta skica je oficiální? Já jenom že je to solidní kopírka interiéru trojky G20.

Nebylo by to překvapením, současná Gulia je silně inspirovaná F30 😃
21. 9. 2021 11:20
Re: Re: Re: Hmm, Alfa Romeo....
Chápu, ale ty pochop, že jejich zákaznici je nemusí kupovat. Však to brzy uvidíš! :-[]
Avatar - Avanti
21. 9. 2021 10:29
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Nemám na to dôvod. Naopak som rád, že sa im to podarilo. Tak isto sa chystám k Stelviu.
21. 9. 2021 09:39
Re: Re: Re: Hmm, Alfa Romeo....
A poběží si zákazníci nadšeně i pro El. Auta od BMW VW nebo třeba Fiatu? Chápeš že El vozy musí udělat každá automobilka v EU??
Avatar - sorpersa
21. 9. 2021 08:13
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Stále vravím, jediná cesta, cenovku upraviť dole a dodržať dizajn a kvalitu, Tonale je tu zachvíľu (po 2 rokoch), Giuliu treba prerobiť a urobiť znova HB/lift a combi a pod ňu ešte jeden model za rozumnú cenu a nemusí byť zrovna SUV. Ale toto sa nestane a Alfa pôjde do.... Tak dúfam to vyjde aspoň Lancii, tam to vidím skôr, ale s tou cenovkou to ani tam nebude terno....Hanba taliani Vám fakt, to už na ceste skôr stretnem nový Ssang Yong ako nový Fiat či Alfu.... Lanciu nespomínam....
21. 9. 2021 07:31
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Vidím, že máš známostí na rozdávanie.
Tak napíš o tom množstve nových ľudí trošku viac, o veľkej časti, koľko je takých čo menilo... a nefabuluj a negeneralizuj ;-)
Avatar - Avanti
21. 9. 2021 06:35
Re: Hmm, Alfa Romeo....
To, že melieš z cesty a že si blbý ako tágo - na to som si už celkom zvykol Topper. Ale že ťa baví z prsta si cucať dookola výmysly, to je trochu drzé.
V klube spokojných majiteľov Alfy Romeo Giulia alebo Stelvio je množstvo nových ľudí. Veľká časť, ktorá dnes jazdí Stelviom, mala predtým Giuliu a poznám aj ľudí, ktorí vymenili Stelvio za Stelvio QV.
Stačí prestať pozerať po ASX a SpaceStar a svet bude hneď krajší.
21. 9. 2021 00:15
Re: Re: Hmm, Alfa Romeo....
A ti "noví zákazníci" jako nadšeně poběží pro ty nové alfácké zkratowozy? :-) Svatá prostoto... :no:
21. 9. 2021 00:08
Re: Re: Hmm, Alfa Romeo....
Ty jseš úplně mimo. Ostatně jako vždy
Avatar - Adminisrator
20. 9. 2021 23:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2021 22:46
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Otazne je kto vobec dnes potrebuje alfu... navyse v cene nejakej nemeckej premie... ani fanda alfy si ju totiz dnes uz nekupi... tak to je... a s tymi dvoma modelmi co dnes maju su uz odsudeni na zanik... navyse ani nevieme co bude dalej s nastupcom giulie ( ma uz 5 rokov ) ... a len stelvio to nema sancu utiahnut...
20. 9. 2021 21:01
Re: Re: Hmm, Alfa Romeo....
Potřebuji nové zákazníky. To je celé. Alfisti to už zřejmě nevytrhnou. Podívej postavili nejlépe jezdící sedan s SUV a co z toho??? Potřebuji hlavně rozšířit nabídku a přilákat nové zákazníky
20. 9. 2021 20:48
Re: Hmm, Alfa Romeo....
A ty si myslíš, že si její auta koupí lidé, kteří Alfu nemají rádi, nebo jsou k ní vlažní? :-[]
20. 9. 2021 20:44
Re: Hmm, Alfa Romeo....
Alfa nepotřebuje fandy ale kupující
20. 9. 2021 20:19
Hmm, Alfa Romeo....
....bez zvuku motoru, to bude pro fandy této ikonické značky opravdové "terno"! :-O :-( :no: :no: :no:
20. 9. 2021 19:51
Obrazovky...
Ty obrazovky na pristrojove desce jsou OK,ale na palubni desce ty obrazovky nesnasim!!!Kdyby se ty obrazovky alespon daly zasunout do pristrojove desky jak na mem byvalem aute audi a8 d3 tak to by jeste slo,ale ta obrovska obrazovka co mam v mem lexusu es,tak porad si na ni nemohu zvyknout.Jasne,nekomu ty obrazovky nevadi,ale u me jsou ty obrazovky moderni automobilovy mor!!!
Avatar - petr petrumr
20. 9. 2021 16:42
Re: Obr. 1 krása
to je věcí vkusu, já třeba mám hnědou kuží potaženou palubku a všem se to líbí.
Avatar - KANKUNEN
20. 9. 2021 15:15
Obr. 1 krása
Obr. 2 hnědoplast a tablet = fuj.