Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Cupra a Seat se chtějí ještě víc odlišit. Další společné modely zatím neplánují

Úplný konec přeznačkovaných modelů to neznamená, vedení však chce, aby se od sebe obě značky více odlišovaly.
Zpět na článek
Avatar - CountachSV
12. 10. 2021 22:18
Krutá realita
Zbytečná je nejen Cupra, ale i její matka Seat. Co na tom proboha kdo nechápe. Žádná španělská Alfa z toho nikdy nebude - Seat nemá žádnou filosofii ani historii /nic/, ani jako ta blbá škodovka - je to prostě umělý konstrukt fauwé pro jiné trhy.
Avatar - hugino
12. 10. 2021 16:27
Formentor
Aj v článku to bolo napísané že pôvodne chceli Formentor predávať aj pod značkou Seat ale nakoniec sa rozhodli / asi aj vďaka flotilovým emisiám / dať ho len pod značkou Cupra aj s 1.5 tsi alebo 2.0 tdi aby si ho mohli v podstate kúpiť aj bežný motoristi a nie len fajnšmekry ktorý potrebujú výkon od 240 k +.Ideál v tomto aute je za mňa 2.0 tsi 190 k so 4x4 a DSG ale tam už je cena okolo 35 000 €.Ja menej majetnejší by som sa uspokojil aj s 1.5 tsi 150 k manuálom.Bol som ho staticky na predajni pozrieť a vyzerá úžasne a aj čo sa týka priestoru, kvality materiálov,grafiki a rozlíšenia prístrojovky a infotainmentu aj designu je to môj top favorit pri kúpe auta do 28 000 € a v tesnom závese je nový Qashqai ktorý vyzerá tiež super. :-)
12. 10. 2021 13:50
Re: Odlíšenie
Pravdu povediac celkom nechápem zmysel extra značky pre športovo ladené modely. Spravil to Seat, spravil to Renaul, ale prečo? Ľudia í istí, autá pravdepodobne tým pádom tiež, len znčka je iná a tým pádom sa spojitosť s materskou firmou stráca a aj image, ktorý športové autá získavajú, sa z veľkej časti vytráca preč.
Avatar - iudex
12. 10. 2021 12:13
Re: Odlíšenie
Nemáš pravdu, resp. sa pletieš. Cupra Leon od začiatku manuál nemá, ten mal Leon len pod značkou Seat a vtedy bol Leon Cupra jedným z najpredávanejších hothečov.
Ale predajnosť Leonu nestojí a nepadá na manuále, ale na tom, že si všetci ešte dobre pamätajú, že Seat Leon bol jedným z najlacnejších kompaktov, ale ako sa hodil pod značku Cupra, tak podstatne zdražel, pričom neprináša reálnu pridanú hodnotu. Aj keď je pravda, že je stále o dosť lacnejší ako sesterský Golf GTI/Clubsport.
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 12:03
Re: Odlíšenie
Ona se neprodavala ani s tím manuálem moc dobre
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 12:01
Re: Seat
No ze všech svých sourozenců je nejhlucnejsi a ma nejhorší materiály ( pocitově ). Jen je vždy koukatelnější z nich. Takze vesměs ma pravdu.
12. 10. 2021 11:40
Re: Odlíšenie
Bodejť by se Cupra Leon hodně prodávala, když už jí nenabízí s manuální převodovkou! To už radši Octavii RS! :-O
Avatar - iudex
12. 10. 2021 11:30
Odlíšenie
Môj názor na zmysel samostatnej značky Cupra sa síce nemení, ale musím potvrdiť, že Formentor značke pomáha, na cestách ho začínam vídať čoraz častejšie. Pritom Cupra Leon, čo je v ponuke dlhšie, som snáď ešte nevidel. Určite rozšíreniu na cestách Formentoru pomohli aj "obyčajné" motory, predsalen 180 s 221 kW verzie boli cenovo vyššie, kdežto 1,5ku si môže kúpiť podstatne väčší okruh ľudí, ktorým ide hlavne o ten výzor a nie o dynamiku. To ide síce priamo proti zmyslu existencie Cupry, ale ekonomicky a trhovo to asi zmysel dáva.
Avatar - California_KNIGHT
12. 10. 2021 11:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - caliban
12. 10. 2021 09:13
hlavně to nepřehnat
Chtějí se ještě víc odlišit :D Klidně si tam můžou nalepit logo škoda a 99.9% lidí nic nepozná.