Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Policisté nově usednou do BMW 540i Touring. K čemu budou sloužit?

Policie ČR nakoupí celkem 70 kusů BMW řady 5. Čtyřicítka aut bude v policejním zbarvení, třicítka bude "maskovaná", v běžném civilním provedení.
Zpět na článek
Avatar - Emel
27. 10. 2021 22:42
Re: Bez politických keců, jenom čísla
Dávat peníze na armádu jsme ale slíbili.
Avatar - twistedTSD
27. 10. 2021 22:37
Re: Bylo zase cinknutý výběrko?
Odpověď známe všichni.
27. 10. 2021 19:53
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Stráž seba a nemusíš sa obzerať ako vlk, či nablízku nie sú nejakí policajti. Za rýchlosť som neplatil aspoň 20 rokov. Jazdím obvykle do 10 km/h tachometrových nad limit, a obavu z pokút nemám. Jazdiť rýchlejšie nedáva zmysel, ak nejazdíš naozaj dlhé trasy, prakticky žiadny čas neušetríš.
27. 10. 2021 19:48
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Nemáš tak úplne pravdu. Je veľa vodičov, ktorí jazdia slušne, len keď vidia policajné auto.Ďalší keď označené policajné auto zbadajú, tak dupnú na brzdu a ťahajú sapo meste jak sople 45 km/h, kým im polícia nezmizne z dohľadu, a potom sa vrátia na svojich pôvodných 60-70. Takže až taká účinná prevencia to vždy nie je.
Avatar - petr petrumr
27. 10. 2021 18:46
Re: asi mala domu cervenyho svetre hamacke
Který nebudou mět výbavu, policie kupuje snad scaly.
Avatar - petr petrumr
27. 10. 2021 18:40
Re: 2,3 milionu
škoda slibuje, nevyrábí superb 2 tsi, máš tam napsaný, že bude.........Nebo se díváme na stránky každý jiné škody?
Avatar - petr petrumr
27. 10. 2021 18:29
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Vím, každý řidič musí předvídat, plně s tebou souhlasím, akorát ty polepený auta nemusím.
Avatar - petr petrumr
27. 10. 2021 18:25
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
vždy se najde někdo, kdo pochybí.
27. 10. 2021 10:21
Re: asi mala domu cervenyho svetre hamacke
policajtu je u nas 40tis jestli se nepletu (mame jedny z nejvic policajtu na hlavu v EU), a do tohodle bavoraku se ma realne sanci dostat maximalne 200 privilegovanych policajtu.
predpokladam, ze ty naprosty vetsine neprivilegovanych policajtu vadit nebude, kdyz se autem urcenym pri stredni management nebude vozit par privilegovanejch policajtskejch zadku.
spis by uvitali, kdyby se misto toho jednoho bavoraku koupily 3 obycejny oktavky
27. 10. 2021 09:18
Re: asi mala domu cervenyho svetre hamacke
No třeba zruší, ale naprdne si proti sobě policajty a na pozadí bude trousit STBák svoje moudra něco ve stylu, vidíte vy moji kluci zlatí, mohli jste mít pětky a máte houno, poděkujte nové vládě. A protože polda je hlava jednoduchá, tak poděkuje ať už při volbách nebo rovnou jako Šlachta na úřadu vlády.
27. 10. 2021 07:09
asi mala domu cervenyho svetre hamacke
tyhle zkrachovalci se ridi heslem cim hur - tim lip, a po nas potope.
jestli jsem to dobre pochopil, policajti auta odebrat nemusi, takze novej ministr vnitra tuhle nesmyslnou zakazku nejspis zrusi a a snad i dalsi nesmysle zavedeny touhle vladou.
treba zrusi dalnicni policii v rodnem meste soudruzky klarke dostalove, kde je 20 policajtu s "dalnicnima stihackama", ale dalnice nikde a dalnice nebude minimalne dalsich 5 roke.
podobne to je v jaromeri, kde dalnicni policie funguje uz 2 roke, ale dalnice v jaromeri taky nikde.
pak se nedivme, ze za poslednich 8 roku vlady StBake a sosane vzrost pocet statnich zamestnance o 70tis a statni kase je rozfrcane
27. 10. 2021 05:14
Re: 2,3 milionu
Možná jsi schopen si otevřít ceník BMW i Škody a porovnat. Meleš nesmysly.
27. 10. 2021 05:13
Re: 2,3 milionu
Sorry, ale je potřeba vnímat kontext, kdy stát jede v rekordních schodcích rozpočtu a utrácí za nesmysly.
Avatar - curwasportiva
26. 10. 2021 23:33
Re: 2,3 milionu
Přesně 200kw Superb je pro PČR víc než dost...
Avatar - Mikesus
26. 10. 2021 23:25
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
a ty víš jak jezdím? Nic víc primitivnějšího tě nenapadlo? s PČR mám jen ty nejlepší zkušenosti, protože se chovají k člověku vždy tak, jak se on chová k nim. Mám i příslušníka v rodině ;-)
Takež mně je buřt jestli budou maskovaný nebo ne, já jsem pokutu neplatil už drahně let. Jen postrádám smysl maskovaných aut oproti viditelným. Jo, nevyberou tolik pokut, ale bude na silnici bezpečněji.
26. 10. 2021 23:23
Lidi
Chybí všude i u policie a tohle je taková prémie pro ně.No dražší auto tak budou I vyšší pokuty-nebojte ty auta se zaplatí :-[]
26. 10. 2021 22:22
Re: 2,3 milionu
No ta kritéria v článku splňuje běžný Superb od výbavy Style (základ pro 206kw verzi). Pro 540i je to příplatková výbava, které dost dobře nerozumím. Já sám 540i mám, ale adaptivní tempomat ani adaptivní podvozek nemám a netuším k čemu to jako policejnímu vozu bude?

Jinak řečeno to co popisuje článek splňuje Superb o víc jak milion za kus (!!) levněji.
26. 10. 2021 22:01
Re: Volba dobrá
Policie sice spotřební daň a DPH z paliv platí, ale o to víc pak dostane zpátky do rozpočtu. Tedy čistě ekonomicky by pro ní bylo výhodnější palivo se kterým docílí nižší náklad na km…
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 21:47
Re: 2,3 milionu
šak to škoda mohla vyhrát a nevím kolik by byla cena, jestli by nebyla dražší.
Avatar - Ozzman
26. 10. 2021 21:46
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Když bude jezdit jako člověk, tak k čemu pak represe ?
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 21:43
Re: Sakra nebudou fachčit antiradary
a kankunenovi soud při odebrání řidičáku dá příkaz koupit jízdenku na mhd.
Nevím o co ti jde, policie když vidí, že někdo je v nesnázích pomůže, pokutu dává **.
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 21:38
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
ježíši jezdi jak člověk a nemusí být prevence, tebe vodili do školy za ruce rodiče? A když se ztratili, ty jsi do školy nešel?
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2021 21:35
Re: Sakra nebudou fachčit antiradary
To by byl ráj pro umrdy, co nedokážou ani sesmolit větu, aby měla význam.
Avatar - Machýrek
26. 10. 2021 21:31
Konečně něco, čeho je málo
Mě už z hlídání si superbů hrabalo.
Pětek v kombajnu je málo.
Bude líp :yes:
26. 10. 2021 21:09
Re: 2,3 milionu
Jak psal výše Mikesus. Pokud by v tom byla přidaná hodnota, tak ať si jezdí klidně v Porsche. Ale souhlasím s tebou, moc nerozumím, že zrovna u nás, kde si policisté musí sami nakupovat různé příslušenství a zároveň je potřeba snižovat státní náklady, tak se nakoupí auta v civilním provedení za takovou raketu. Je to cca dvojnásobná cena co za ty Superby. To mi trochu nejde do hlavy...
26. 10. 2021 21:06
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Souhlas. Za mě by lepší službu udělalo kdyby byli normálně označené a hodně jezdili. Zrovna v našem státě, kde na nic nejsou peníze, působí dost podivně nakupovat tolik civilních aut v ceně přes 2M za kus.
Avatar - StanoSK
26. 10. 2021 20:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
26. 10. 2021 19:49
Re: Sakra nebudou fachčit antiradary
Tak budou řešit každou ptakovinu.
Avatar - Mikesus
26. 10. 2021 19:48
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Protože je prevence vždy lepší než represe.
Avatar - curwasportiva
26. 10. 2021 19:23
2,3 milionu
Opravdu česká policie potřebuje "dálniční stíhače" za 2,3 milionu? To mi připomíná nákup luxusních SUV jako jsou nové Defendery. Pro potřeby policie je oboje naprosto zbytečné a předražené. Tato země je naprostý Bananistán, rekordní schodek rozpočtu a PČR si naděluje luxusní auta, jako by se nechumelilo...
Nezbývá než popřát spoustu nešťastných kilometrů a co nejvíc BMW omotaných kolem stromů....
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 19:19
Re: Sakra nebudou fachčit antiradary
kdyby si vzali předevzetí, že každý dopravák dá za den třeba 500 bodů, tak budu více makat abych měl větší daně. A za každý odebraný řidičák můžou dostávat nějaký benefity.
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 19:10
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
a proč jako? U označených aut jsou krizovky-dupnutí na brzdy, hledání pásu, vypínače světel atd. Né, dohled má být v neoznačených autech.
Avatar - Mikesus
26. 10. 2021 18:33
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
tak já bych je klidně polepil viditelně. Policie má být vidět. A čím víc, tím lépe.
26. 10. 2021 17:52
Bez politických keců, jenom čísla
Na armádu (byl tady Pompeo) dáme příští rok o 25 mld více a to samé i na policii. Tedy více o 50 mld, tedy na každého občana více 5 000.
Avatar - Roman Horký
26. 10. 2021 17:49
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Ano, krásně popsáno, bohužel naprostá utopie. Vždyť už tady v diskusi někteří hulváti vymýšlejí , že to je vlastně dobře, že BMW, protože se tak dobře neschovají v davu. Národ, který ojebavacum pravidel tleská.
Avatar - Mikesus
26. 10. 2021 17:41
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
To mne nevadí vůbec, klidně ať jezdi v 7er, ale chci vidět tu přidanou hodnotu. Tedy kromě pouheho měření rychlosti, aby kontrolovali i další bezne nešvary, tj. Např jízda v pruzích, jízda v připojovacím pruhu a tím omezovani/ohrozovani v průběžném pruhu, také ohrožení rychleji jdoucích aut v levém pruhu při předjíždění nebo pomalé předjíždění, směrovky.... Pokud to budou kontrolovat, ať si klidně koupi další, větší, rychlejší.
Avatar - Barry Lyndon
26. 10. 2021 17:18
Re: Volba dobrá
Pro stát je nafta nesmysl. Smysl nafty je v nízkém zdanění a tady by stát akorát "šidil" sám sebe. Pro stát má ekonomicky smysl jedině benzin. Nafta ne, lpg ještě hůř a cng nejhůř.
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2021 17:08
Sakra nebudou fachčit antiradary
To zas budou chránit a pomáhat na volné dálnici. Tak to zas bude mínusů, jednou je to zákon, tak se musí dodržovat přeci.
Avatar - Ham.
26. 10. 2021 17:07
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Tak jasně, že to nevymění během týdne, ale počítám, že během roku budou na dálnicích sloužit jenom 5er a supy nechají dosloužit někde na silnicích 1. třídy (stejně to udělali když Sup nahrazoval Pašíky).
V podstatě přeji všem dálničním oddělením na trase Praha-Rozvadov aby je nafasovali hned v první vlně a budu spokojený.
Avatar - California_KNIGHT
26. 10. 2021 17:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 10. 2021 16:53
Re: Volba dobrá
Takisto ma to ani nenapadlo, vyberal som medzi 530xi a 540xi, nakoniec som si povedal, ze zijem len raz, tak nech to prinesie aspon trochu potesenia :)
26. 10. 2021 16:52
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Suhlas, ked uz to musi byt, tak nech to aj nieco prinesie.
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 16:48
Re: Nechte mě hádat...Aby je rozflákali
tu 8 rozbil, že skolaboval.
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 16:47
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
mně zase SUP civilní celníků a taky v kombíku nebyl a to měl stejnou metlu jak mají u nás policajti.
Avatar - fOE
26. 10. 2021 16:47
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Ta poznamka se vaze k 5er. Podminka v tendru = minimalni objem zavazadelniku 560L, tohle splni 5er jen v kombiku = vsechny porizene 5er budou v kombiku ( u superbu tomu snad bylo prave naopak, ne?).
Avatar - petr petrumr
26. 10. 2021 16:45
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
panaroidní???? Proč bys je musel hlídat?
Avatar - caliban
26. 10. 2021 16:43
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Mně zastavovat policejni sup a v kombiku nebyl.
Avatar - fOE
26. 10. 2021 16:37
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Jde se to menit kus za kus? Nebo to bude jezdit v nejakem smisenem modu po dobu pristich par let a my si tak musime hlidat dva modely? Predpokladal jsem to druhe, pokud je to to prvni pak mas samosebou pravdu.

EDIT: Tahle cast textu "Auta podle informací serveru Zdopravy.cz zamíří jak na nová dálniční oddělení, tak nahradí nejstarší dálniční stíhačky v provozu." naznacuje ze budou vedle sebe slouzit jak driv porizene superby, tak nove i 5er.
26. 10. 2021 16:36
Bylo zase cinknutý výběrko?
Jestlipak mělo BMW naspecifikované výběrko opět přesně podle vlastních potřeb, aby se tam žádný jiný auto nevešlo? Stejně jako nedávné (nakonec zrušené) výběrko na luxusní plugin hybrid, kam se dle požadavků vešlo jenom BMW 7 v hybridu, které tou dobou shodou okolností měli už zapůjčené?

https://zpravy.aktualne.cz/…972ac1f6b220ee8/

Naštěstí pětkovejch bramboráků v česku zas tolik nejezdí, bude celkem jednoduchý si na ně dávat pozor, když jedu v pátek v jednu ráno po prázdný D5 zpátky do vlasti a ohrožuju všechny okolo... (stejně tam většinou potkám tak leda starý polský Sharany...)
Avatar - Ham.
26. 10. 2021 16:34
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Proč hůř pro nás? 5er jezdí u nás daleko méně než Supů, takže hlídat si 5er jestli to není náhodou policejní bude daleko jednodušší než Supa kterých jezdí bambilion.
Avatar - Atomas
26. 10. 2021 16:20
Je jedno s čím jezdí...
... důležitá je informace, že budou umět měřit i dozadu, ne pouze dopředu jako nyní u Superbu. Na to pozor, jinak o nic nejde...
Avatar - fOE
26. 10. 2021 16:11
Re: Volba dobrá
Docela by me zajimalo kolik lidi v kuzi tech policistu (auto neporizuji, ani nijak jinak nenesou na svych bedrech naklady vlastnictvi, servisu, poklesu hodnoty atd. PLUS i to palivo maji zdarma) mit moznost vyberu, tak kolik lidi by v takove situaci sahlo pro nafte.

Sam za sebe napisu: leda omylem.
Avatar - fOE
26. 10. 2021 16:08
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
To me zrovna trapi nejmin. Spis doufam, ze s vyssi urovni vozoveho parku by mohla stoupnout i uroven poskytovane sluzby a krom chytani tech co jedou v noci po prazdne dalnici 160kmph by se PCR mohla dlouhodobe zamerit na jizdu ve spravnem pruhu a dalsi malo pokutovane, ale neprijemne situace tvorici nesvary.
Avatar - Roman Horký
26. 10. 2021 15:50
Re: Volba dobrá
S naftou říznutou močovinou musí být spojkojen každý. A kdo ne, tomu to v diskusi na auto.cz zopakujeme tolikrát, až to pochopí.
Avatar - WinTurboDiesel
26. 10. 2021 15:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Roman Horký
26. 10. 2021 15:43
Nechte mě hádat...Aby je rozflákali
při předváděčce s kámošem?
26. 10. 2021 15:39
Re: Lip pro ne, hur pro nas.
Clovek by im to prial, keby to nemusel zaplatit zo svojich dani.
26. 10. 2021 15:37
Este ze nie v SR
Dufam ze ku nam sa tato moda nedostane, nerad by som bol povazovany za prislusnika...
Avatar - fOE
26. 10. 2021 15:29
Lip pro ne, hur pro nas.
Tak to si dopravaci solidne polepsi, ze stredni do vyssi stredni, ze 4 hrnku do 6 valce, z patlamatla k spickovemu infotainmentu. Clovek by jim to i pral...
...kdyby si ted nemusel krom superbu zacit na dalnici hlidat i baworaky. Alespon ze to jsou vsechno kombiky. :-)