Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota: do konce roku Yaris s klimatizací sériově a bez příplatku

Společnost Toyota Motor Czech spol. s r.o. oznámila k 1.10.2007 atraktivní nabídku pro model Yaris. Všechny modely budou vybaveny klimatizací zdarma! Nabídka platí do konce roku 2007.
Zpět na článek
neregistrovaný "Barča"
24. 11. 2007 20:15
Re: :(
Zaujala mě poznámka o prodeji Yarise na netu. Nemůžu to nikde najít a příští týden si jedno Yarise asi objednám...Nemůžeš poradit?
neregistrovaný "imarie"
16. 10. 2007 08:25
Re: :(
netvrdim, ze jste sedlak a uz vubec bych si nedovolila rict, ze ma nekdo smrad v aute jen proto, ze nema klimatizaci.Na jih take moc nejezdim, jen do Rakouska, ale bez klimatizace si jizdu v lete nedovedu prectavit. Mit otevrene okno pri 150-i km/h urcite pohoda neni a zvyseni spotreby je zanedbatelne,mam jardu, rocne najezdim 25.000km a bez klimatizace by to nebylo ono. doporucuji srovnat a pak neco tvrdit. :-)
neregistrovaný "alesek"
9. 10. 2007 08:45
Re: Radeji Skodu
Zemane, Zemane, srovnáváš nesrovnatelné, samozřejmě máš právo podporovat koho ty chceš, ale říkat, že Yaris je kopie čehosi z Evropy je lež. V roce 2000 byl Yaris auto roku. Právě i pro svou originalitu. Tvoje přesvědčení o plagiátorství Japonců pramení pravděpodobně z neznalosti zeměpisu. Nepleď si Čínu a Japonsko. O lacinější údržbě Škodovky, bych polemizoval. Měl jsem Yarise první generace čtyři roky a za celou dobu jsem jezdil do servisu jen na garanční prohlídky. Teď mám Yarise nové generace a mám stejnou zkušenost. Podotýkám, že ročnš najedu okolo 23 000, km. Můj kolega měl Škodovku a těšil se na ukončení leasingu. Byl více v servisu než je zdrávo. Tu mu svítila kontrolka mazání (vadné čidlo), tu mu nešel ventilátor (nikdo nic nenašel), no bylo toho moc a nikdy mu Škodovka neuznala reklamaci (už má jinou značku). A o podporování Evropy prostřednicvím Škodovky, vždyť se Yaris vyrábí také v Evropě. Dokonce, jestli to nevíš, tak máme domácí Toyotu, AYGO. Ta je stejně česká, jako Škodovka. A ještě jednu doušku. Ano klimatizace má vliv na spotřebu, ale moje zkušenost-zanedbatelný. Moje průměrná spotřeba v létě je 5,6l/100km. V zimě je to podobné. Mám 1,3 benzín. To je stejné jako zimní gumy, ty také zvyšují spotřebu, otázka je o kolik a jaký to má vliv na bezpečnost. Zimní gumy používá převážná většina rozumných řidičů.
neregistrovaný "Zeman"
9. 10. 2007 06:42
Radeji Skodu
Toyota Yaris je tak na stejne urovni jako Skoda Fabia.Fabia se mi libi vetsi originalitou. Udrzba Skodovky je lacinejsi a za dalsi budu radeji v Evrope podporovat Skodu nez Japonce.Japonce zrovna nemusim,ponevadz je to vzdy jen zkopirovani neceho.To nejsou jen auta ,ale kopiruje se vsechno zbozi.Ale to neni predmet diskuse.
Predmet je klimatizace a ta vezme dost paliva.Tak si to musi kazdy spocitat sam.
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 21:42
Re: :(
V létě nosím tílka úplně normálně. Jak jsem psal - nejsem podnikatel, tak nemusím jezdit v obleku. Auto mám většinou pro cestování na delší vzdálenosti, kde už mi ta okna pomohou. Ve městě toho tak moc nenajezdím a jsem za to rád.
Je fakt, že jak se jednou rozmazlím klimatizací, tak to bude v háji, protože dosud jsem zvyklý, že mi horko moc nevadí a zvládám v něm v podstatě všechno (inline tréninky, závody, jízdu autem, práci...). Suchého vzduchu bych se taky bál... pro mě to v tu chvíli znamená hodně pít a nebo trpět.
8. 10. 2007 18:40
Re: :(
1a. Sám si písal, že nemáš problém sedieť v aute v tielku. Takže sa vyzliekaš. Alebo v lete nosíš tielko bežne? ;-)
1b. S klímou nemusíš ani to.

2a. Ak si v meste, vonku hicuje na 35°C, tak môžeš mať otvorené všetky okná aj strechu, a nevetráš. Autom prúdi horúci vzduch a výfukové plyny. :-)
2b. S klímou máš v kabíne o 5-7°C menej(ak máš rozum a nechladíš na 15°C ako niektorí blbi), si v pohode a s uzavretou cirkuláciou vzduchu tiež nič nesmrdí. ;-)

3. Možno raz zistíš sám. Tiež som nechcel klímu, a ak, tak mechanickú. Mám automatickú a bez nej je jazda hlavne v lete nutným zlom. :-)

4a. Kým oškrabeš ľad, predné okno je odmlžené. Svätá pravda. Sadneš do auta a dýchaním si ho zamlžíš znova. Aj vzduch nasávaný zvonka je vlhký. Takže chvíľu trvá, kým sú sklá, najmä čelné úplne okej. Väčšinou dovtedy, kým sa poriadne rozbehne kúrenie. U dieslov to trvá prirodzene dlhšie. :-)
4b. Klimatizácia vzduch vysušuje. Takže aj so studeným motorom zabezpečí suché a nezamlžené sklá behom chvíľky a tak to zostane. ;-)

Pecku z klímy von a naopak si ušetríš jedoducho. Klímu v lete nikdy nepeckuješ a nechladíš auto na minimálnu teplotu, ale max.5-7°C pod teplotu vonku. To je pre organizmus príjemné a aj zmena prostredia v tomto rozmedzí v pohode. Ladenie klímy znamená siahnuť na jeden otočný ovládač alebo čudlík rovnako ako pri rádiu. Rádio nastavuuješ častejšie. :-)
Tvoj zážitok z klimatizovaného autobusu Ti zabezpečil jeho blbý šofér, nie klíma, tá v tom bola nevinne. >:D
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 18:19
Re: :(
1. Já se do auta nesvlékám. Teda, v zimě možná jo, když si tam pěkně zatopím :-)
2. Nepotím se, ono to skrze otevřená okna větrá.
3. O tom se nehádám, možná je to tak. Já s horkem problémy nemívám.
4. To je fakt, který nezpochybním. Ovšem než v zimě oškrabu okna od sněhu/ledu, stejně mám přední už odmlžené...

Zase si ušetřím krizové přechody z klimatizovaného auta do horka, případně ladění klimy, aby ta pecka nebyla moc velká. Vracel jsem se klimatizovaným busem z dovolené v Norsku a po návratu do Prahy jsem myslel, že padnu na zem ve chvíli, kdy jsem opustil dveře autobusu.
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 17:49
Re: :(
Řeším své priority. To, že jsou jiné, než vaše, není důvod k posměškům a urážkám, nevážený anonyme.
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 17:46
Re: :(
Urážky... jediná zbraň duševně slabých :-) Bůh ti buď milostiv.
8. 10. 2007 17:33
Re: :(
Zmeníš názor, ak budeš nejakú dobu používať auto s klimatizáciou.
1.Ušetríš si námahu s vyzliekaním
2.Nespotíš sa
3.V príjemnom ovzduší kabíny sa lepšie šoféruje. Nie si podráždený horúčavou, aj reakcie sú rýchlejšie (preukázané)
4.Klíma je super vec aj v zime. Bleskovo odmlží okná. Takže plus pre bezpečnosť.

:yes: ;-)
8. 10. 2007 17:18
Re: :(
Keď nevieš napísať nič rozumné, tak radšej nepíš nič. A ten nick by si si nabudúce tiež mohol odpustiť. :no:
neregistrovaný "GTI-"
8. 10. 2007 14:37
Re: :(
hm...to musis mit smrad v tom aute z potu 8-s
kdyby si skusil auto s klimou, zmenil bys nazor. No ty asi pouzivas S-Fobia 1,2 ***ToPojede ve verzi "NTN" (nic tam nemam) a o klime si muzes jen snit. >:-[]
neregistrovaný "Gulasek"
8. 10. 2007 13:49
Re: :(
No jestli Te spis neuspava to horko.
neregistrovaný "Nerozumim Ti"
8. 10. 2007 13:17
Re: :(
Mam Yarise II, s klimou a bez vestaveneho MP3 a priznam se, ze nerozumim, co resis. MP3 vyresis osobnim flash prehravacem s FM vysilacem za 2.000,- a naladis si ho na vestavenem radiu. A klimu, tu paradoxne ocenis nejvic v zime a za deste - uplne zapomenes, co jsou zamlzena okna. A videt kam jedu, je pro Tvou bezpecnost asi to nejdulezitejsi. Za cenu od 249.900,- za tridverak nebo od 264.900,- za 5dverak (ano, po dalsi sleve, kdyz to koupis pres net) je to podle mne momentalne bezkonkurencni nabidka. Mej se
anonym
8. 10. 2007 12:42
Re: a co na to Škoda?
Třívalec Hned To Prodej nemůže mít klimu, protože by to ůž vůbec nejelo. >:D >:D
anonym
8. 10. 2007 12:25
Re: :(
otevreny okynka su k nicemu skoro cely rok
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 11:45
Re: :(
Dostanu se i do zácpy a nevadí mi to. Bez rádia se neobejdu, protože ticho v autě mě uspává. A neustále prohazovat placky, abych neposlouchal jen to jedno dokola mě štve. Nehledě na to, že po čase ta CD jsou nepoužitelná.
neregistrovaný "kluboš"
8. 10. 2007 11:39
Re: :(
kdybys jezdil delsi dobu s autem s klimou, tak bys uz zpatky nemenil, otevreny okynka v zacpe jsou k nicemu :-) ja se zas obejdu bez MP3 (a bez radia uplne klidne taky)
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 11:23
Re: a co na to Škoda?
:no: :no: To už není ani vtipné.
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 11:22
Re: :(
Skutečně? Podle čeho tak soudíte, nevážený anonyme? Jen proto, že nemusím mít v autě klimatizaci a nežiju pro vzhled (to jde z toho tílka docela pochopit), jsem sedlák? Tak fajn, od anonyma to beru jako lichotku :-)
neregistrovaný "x"
8. 10. 2007 10:58
Re: a co na to Škoda?
:yes:
Dobrý vtip
neregistrovaný "GTI-"
8. 10. 2007 10:53
Re: a co na to Škoda?
:yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "GTI-"
8. 10. 2007 10:52
Re: :(
typicky malomestak - sedlak!
neregistrovaný "gutbayer"
8. 10. 2007 10:22
a co na to Škoda?
Mluvčí Škoda Auto prohlásil, že v reakci na tuto akční nabídku bude automobilka uvažovat o tom, že bude do svých modelů montovat sériově a bez příplatku volant a možná, tedy možná, i sedačky. Rádio však nadále bez příplatku nepřipadá v úvahu. "Nechceme rušit jedinečný sportovní zvukový projev našeho tříválcového zázraku," uvedl mluvčí.
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 10:05
Re: :(
Až budu co týden jezdit do Itálie nebo podobných míst, tak možná. Do té doby mi klima chybět nebude. Aspoň zatím mi nikdy nechyběla. Nejsem totiž podnikatel, v autě si můžu dovolit jet i v tílku, otevřu si v klidu okna... pohodička.
neregistrovaný "kluboš"
8. 10. 2007 09:24
Re: :(
..no nevim, ja bych za to klimu nemenil :-)
Avatar - Blue Sun
8. 10. 2007 08:12
:(
Hezké, ale místo klimatizace radši mohli dávat už od základu rádio s mp3, když už to jejich vestavěné nelze ničím nahradit.