Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Cadillac poodhaluje Escalade V. Super SUV by mohlo dostat osmiválec s kompresorem

Americká automobilka Cadillac potvrdila, že na trh uvede sportovní verzi svého největšího modelu.
Zpět na článek
Avatar - Mikesus
22. 1. 2022 20:21
Re: OT k těm full-size SUV
Treba jel v tom priusu :-[]
Avatar - xxc
22. 1. 2022 20:00
Re: New Escalade
To viem ocenit, odkedy jazdim Citigom, tak tam je uzkost na ceste velka vyhoda a vnutri to nejak nevadi. Preto je nezmysel kupovat a vyrabat stale len sirsie auta. Fyzika sa oklamat neda aj pri dobrom odhade.
22. 1. 2022 15:51
Re: OT k těm full-size SUV
Tak to je dobrý postřeh :D Yukon se dělá s 5.3 V8, 6.2 V8 a 3.0D. https://www.gmc.com/suvs/yukon
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2022 14:11
Re: OT k těm full-size SUV
Buď GMC dělá elektrická fullsize SUV nebo tu někdo káže vodu a pije víno, zdá se mi.
Avatar - Brmbalik
22. 1. 2022 13:26
Re: Re: New Escalade
Znam dost silnic 1.tridy, ktery nemaji stredovou caru, protoze nemaji dostatecnou sirku. Hold nejdrazsi km a nejhorsi kvalita
22. 1. 2022 13:23
OT k těm full-size SUV
Takto to vypadá když fullsize SUV ťukne do Priuse: https://twitter.com/…75299072/photo/3 najede mu na střechu a řidič se musí ujmout vyprošťování :D :D
Avatar - 3_diamanty
22. 1. 2022 12:15
Re: New Escalade
Suhlas... predosly escallade bol iste tiez fajn.. a mozno aj svojskejsi... ale tento novy je za mna aj tak krajsi a celkovo vyzarovanim uplne inde.... o level este vyssie... :yes:
Avatar - MS-sport
22. 1. 2022 12:14
Re: OK, prostě auto respektující přírodní zákony!
Moje sestra je Američanka a v Kalifornii žije 25 let.....
Avatar - 3_diamanty
22. 1. 2022 12:10
Monumentalne auto
Uz predosly escallade bol majestatny a neprehliadnutelny... ale tento novy ma konecne aj akesi smrncovnejsie vyzarovanie navzdory tuctovejsiemu face-u podla aktualnej sablony ( male a vodorovne orientovane svetla hore v rohoch nad megamaskou a la jeep range rover a pod ) ... uz to proste nevyzera ako preddochodcovske suv... v tomto si viem predstavit aj sportovca ... 30tnika.... vedla tohto je aj velky meda beda GLS razom naprosta zaoblena nuda vhodna snad len pre seniorov..
22. 1. 2022 11:50
Re: OK, prostě auto respektující přírodní zákony!
Jo i ne. Nejsou USA jako USA, sjeď si do Kalifornie, tedy největší ekonomiky USA, a zjistíš, že zelené vyšilování je tam ještě horší než v EU.
Avatar - MS-sport
22. 1. 2022 07:37
OK, prostě auto respektující přírodní zákony!
Zatímco se v EU rozšiřuje brutální rychlosti totalita, tak v USA díky Floridě, Texasu, Virginii a dalším státům je svět ještě v pořádku. :yes:
Avatar - Ozzman
22. 1. 2022 00:26
Re: New Escalade
:-[] :yes: :yes:

Chlap se pozná podle toho, že se necítí špatně, když řídí nákupní tašku :-[]
22. 1. 2022 00:25
Re: New Escalade
"Chlapi" se této kategorii vyhýbají a vysmívají, ale já mám po městě stejnou zkušenost. Věkem to snad nebude :D
Avatar - Ozzman
22. 1. 2022 00:20
Re: New Escalade
Jo, takhle to prostě u nás je :) Včera jsem si pujčil staryho Yarise, po Praze to byla paráda :D Až na tu sněhovou bouři, ale i tak jsem dojel a ještě si zasmykoval (nemá ASR, ani ESP a má Areseho modlu, R4,atmo benzín, manuál a manuální ručku, ale Adu by neuspokojil, chybí tachometr s vodorovným cejchováním... je to digital :D) :D Asi stárnu, protože tenhle typ aut je v provozu nejjednoduší řídit, vejdeš se všude :D
22. 1. 2022 00:16
Re: New Escalade
jj to bohužel musíš. A čím vyšší auto, tím horší odhad (aspoň u mě), takže je to na nic. U nás raději něco kompaktního nebo střední třída. Mrzí mě to :D
Avatar - Ozzman
22. 1. 2022 00:11
Re: New Escalade
Ono se stačí podívat za hranice Prahy, takových silniček najdeš hned za hranicí města nespočet :D

Já neříkám, že mám nějak extrémní auto, i když je puvodně jak mnozí zde říkají, postaveno v USA na jejich cesty i s kvalitou interiéru :D, tak jezdím občas i Tranzitem, taky jsem si párkrát zkusil tady u nás v okolí takové srandy, jako Mikesusova Highlandera, či Sklasse a zrovna s Skláse mám zkušenost, že jsem si vyměřoval šířku silnice a né délku rovinky, abych mohl předjet (protože V8biturbo :D).... proto jsem velmi obezřetný k té velikosti a použitelnosti na cestách... jde jezdit s ledasčím, chvíli jsem jezdil tady okolí i s kamaráda RAMem, ale prostě musíš meřít šířku :D
22. 1. 2022 00:06
Re: New Escalade
To máš pravdu. Já se na okreskách nejnižších tříd moc nepohybuji a tak to trochu opomíjím. Ale znám místa kde bych to s tím Escaladem asi musel rozrážet jak tank :D
Avatar - Ozzman
22. 1. 2022 00:04
Re: New Escalade
To není jen o městech, včera a dnes jsem jel s obyč kombíkem D segmentu po našich okreskách, kde krajnice trochu zasypal sníh, mockrát jsem brzdil, abych se vešel s autem v protisměru a neurval zrcátko.....
21. 1. 2022 23:48
Re: New Escalade
Bohužel u nás na to nemáme prostor v historických městech. Jinak jsou dnešní mid-size SUVs a víc dost příjemná a praktická auta. Nějak na to jak US produkce postupně upadla, začínám mít pocit že se karta obrací.
21. 1. 2022 23:45
Re: New Escalade
Navigator se mi nikdy moc nelíbil. Předchozí Escalade byla taky krabice, ale ten současný se fakt povedl a působí dost elegantně až by člověk nevěřil ty rozměry...dokud to nestojí vedle něčeho na porovnání. Je fakt že v EU by už byl asi moc velký a s tím už by i řidičům X7/GLS mohl působit v našich městech diskomfort. Ale svezení v tom Suburbanu fakt moc pěkný. Za US ceny bych ho bral všema deseti.
Avatar - Ozzman
21. 1. 2022 23:28
Re: New Escalade
Mne ne, já nejsem kupec minivanu :) Ale chápu pro lidi, co to potřebují.... Já SUV módě vzdoruji, ale takovej Explorer ST bych asi přežil :D
Avatar - Machýrek
21. 1. 2022 23:23
Re: New Escalade
Jj je to obrovský. Ale když Véčko v benzínu nekoupíš, tohle by tě mohlo uspokojit.
Avatar - Ozzman
21. 1. 2022 23:13
Re: New Escalade
Hele, ale jako ruku na srdce :D Vypadá to majestátně, to jo, ale to je už jako minibus, včera jsem na dálnici potkal novej Navigator a to fakt nemělo daleko do Karosy....S tím bych nechtěl sjet z dálnice na naší okresku :D
21. 1. 2022 22:58
New Escalade
Emisní limity v EU asi přišli za minutu dvanáct :D Protože po vyklizení GM z EU by zrovna teď šance byla. Nový Escalade jsem okukoval jen zvenku a vypadá dost dobře. Už s jeho chudým příbuzným Chevroletem Suburban aktuální generace je dost příjemné svezení, který není moc daleko od D3 prémie oproti které je výrazně levnější (otázkou cena v evropě) a větší. Bručení osmiválce v základu určitě patří mezi plusy :)