Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Světové auto roku zveřejnilo jména deseti finalistů

O titul WCOTY 2022 se popere celkem 10 finalistů, mezi kterými jsou i čtyři elektromobily.
Zpět na článek
Avatar - Ada je zase tady
10. 2. 2022 06:59
chybí diesel
Přitom diesel na plyn je jediný motor budoucnosti. :-)
Avatar - Ada je zase tady
10. 2. 2022 06:48
Re: Re: Asi takhle
Normální by bylo auto s dieselem. Nevím proč tam cpou muzeální elektrické motory. Ty v autech skončily před 120 lety...
Avatar - Ji/Ri
9. 2. 2022 20:35
Re: další politická srajda...
...byť 911 už není součástí mojí stodoly, tak ano... GT3 je vlastně povinnost zařadit mezi nejlepší auta planety. Ten bavor taky dobrý a ten Genesis je hozená rukavice... Z tohoto pohledu souhlasím. Jen mi tam je příliš přeeletrifikováno....
Avatar - wakantanka
9. 2. 2022 17:59
Re: Re: Jsme v ČR
Spaľovací motor v Ioniqt alebo EVý je utópia a úplne proti logike. H/K vyvinul pre EV rodinu originálnu platformu, aby využil jej prednosti a potlačil negatíva. Zabudovať spaľovací motor by bola zbytočná komplikácia a vývoj platformy by postavil na hlavu. Chceš benzín s turbom? Máš Tucson, iep či SantaFe.
Avatar - xxc
9. 2. 2022 17:13
Re: Re: Asi takhle
Už teraz asi normálne, keď to bude hybrid. Ale aj tak sa čudujem, že tam dávajú retro spaľovacie motory a niektorí ľudia to považujú za normálne. V roku 2022.
Avatar - kari.laz
9. 2. 2022 15:46
Re: další politická srajda...
Vybrat si je čím dál těžší, ale letos jsem s tím ani neměl problém a celkem mi kápli do noty, byť je pravda, že v každé skupině si vyberu tak jedno auto.
Avatar - kari.laz
9. 2. 2022 15:44
Re: Můj výběr
ToyoBaru je super počin. Jednoduché, zábavné, zadokolka a k tomu za skvělou cenu. Tohle auto by mělo titul vyhrát už kvůli tomu
9. 2. 2022 14:55
Re: další politická srajda...
911GT3 zní politicky přijatelně ne? RWD kupé od Toyoty za fajn peníze taky a to jak Genesis umí udělat oproti MB (EQ) nebo BMW (iX) auto je taky na palec. ;-)
9. 2. 2022 14:54
Re: Můj výběr
Myslím, že bychom se shodli. Genesis jako jediný mezi lux výrobci fajn, design bych mu dal taky. tam kde se ostatní plácají, tam korejec předvádí kreativitu.

911GT3 pak bez jakékoliv diskuze.

Za BRZ patří T/B obecně :yes:
Avatar - Ji/Ri
9. 2. 2022 14:52
další politická srajda...
Nic víc, nic míň.... :no:
Avatar - Amaterasu
9. 2. 2022 14:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 2. 2022 14:41
Re: Malá přehlídka absurdních čísel
Smart elektroměry a energetické gridy jsou realita a co se týče poskytnutí kapacity baterie EV do gridu, nepochybně to bude nastavitelné, jak po stránce poskytnuté energie, tak časově. :-!
https://energetika.tzb-info.cz/…derni-energetiky
Avatar - Amaterasu
9. 2. 2022 13:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Atomas
9. 2. 2022 13:24
Re: Malá přehlídka absurdních čísel
Ano, slyšel. Kolik aut umí battery to grid? Významný podíl těchto aut teprve bude. U nás by to znamenalo například nové elektroměry, pokud by se to mělo realizovat doma, inteligentní sítě taky moc nemáme, což znamená další investice . Elektřina takto uložená by byla ve výsledku dost drahá. Je potřeba počítat se ztrátou přeměny AC-DC-AC, opotřebení baterie, nákupní cenou energie, zisk jako motivaci a také s plánováním... Mě by se například moc nelíbilo nabíjet auto celou noc, dopoledne by auto fungovalo jako baterie (třeba pro průmysl, protože zrovna nefouká a nesvítí) a odpoledne, když bych přišel k autu, tak bych měl nabito třeba pouze na 50% a nemohl bych počítat s jízdou např. do vedlejšího města...
Avatar - Amaterasu
9. 2. 2022 13:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - kari.laz
9. 2. 2022 13:12
Můj výběr
Elektrospotřebiče nehodnotím. Je to jak vybrat si mezi fénem od Ety a Rowenty. Vzbuzuje to ve mě stejné emoce.

Městské auto: Toyota Yaris
Luxusní auto: Genesis GV70
Sportovní auto: Porsche 911 GT3
Celkový vítěz: ToyoBaru
Avatar - Amaterasu
9. 2. 2022 13:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Atomas
9. 2. 2022 13:07
Malá přehlídka absurdních čísel
Víceméně se jedná o elektroauta. Už jste četli studii Ernst & Young že počítají s tím, že Evropa bude mít do roku 2035 na silnicích 130 milionů elektromobilů? Pro tyto vozy bude potřebovat 65 milionů nabíječek, z toho zhruba 85 procent bude instalováno v domácnostech. Vyžádá si to investice do infrastruktury ve výši asi 134 miliard USD (2,8 bilionu Kč). Podle aktuálního průzkumu BloombergNEF je v Evropě nyní přibližně 445.000 veřejných přípojek, jejich výstavba trvala deset let...Generální tajemník Eurelectricu Kristian Ruby tvrdí, že nástup elektromobilů se bude časově shodovat se zvýšením výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, elektrifikací vytápění a růstem extrémního počasí. Všimněte si, že v době odpojování konvenčních el. zdrojů počítá tento pán i s elektrifikací vytápění a samozřejmě na 100% ví o růstu extrémního počasí, ač nevysvětlil, co tím myslí (zda například nebude svítit na soláry slunce i v noci)... Nechť je na každém, co si z uvedených dat vyvodí, já mám z těchto čísel na tváři pouze posmutnělý úsměv...
Avatar - Amaterasu
9. 2. 2022 13:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2022 12:56
Re: Jsme v ČR
Hrany su ok... Len skoda ze nema v ponuke aj to nove 1,5tgdi... este len potom by sme videli tie predaje... bohuzial logika opat tu nema narok
9. 2. 2022 12:36
Re: Jsme v ČR
Jsme v ČR a proto se o vítězi světového auta roku rozhodne na základě názorů v ČR. Až takový vliv máme ve světě. :-)
9. 2. 2022 12:14
Jsme v ČR
bude to Hyundai. Překvapivě nebudete věřit, ale mi se líbí Ioniq 5. Minuly tyden jsem ho viděl naživo a designově zvenčí jsem byl nadšen. Krásné hrany, to je moje:-)
Avatar - 3_diamanty
9. 2. 2022 11:56
Re: Asi takhle
NX sa paci aj mne... doprial by som to vsak civicu... snad jedine normalne auto za danych okolnosti... :yes:
Avatar - Amaterasu
9. 2. 2022 11:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.