Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Má Kodiaq nejlepší škodovácký infotainment současnosti?

Není nejnovější, ani nemá největší displej. Přesto multimediální prostředí a pracoviště řidiče v Kodiaqu mnozí považují za vrchol ze současné mladoboleslavské produkce.
Zpět na článek
20. 3. 2022 07:43
Nee
Na video jsem nekoukal, ale stare novinarske pravidlo zni, ze kdyz je v nadpisu clanku otazka, odpoved zni automaticky “ne” ;-)
Avatar - petr petrumr
19. 3. 2022 08:02
Re: Zbytočnosti
umí česky, musíš být čech, ona si to přeloží, dvakrát řekne nevím jak pomoci a když sprostě nadáš, tak začne překládat.
Avatar - petr petrumr
19. 3. 2022 07:56
Možná ne
řidiče nezajímá jestli je to nejlepší, ale škodovkáře ano a to je velký rozdíl mezi řidičem a škodovkářem. Po stránce bezpečnosti u škodovky musíš klopit zrak dolů a tohle se u druhých aut už douho neděje, ale co už, kodiaqa mají ti co jezdí od rána do večera po dálnici a jsou už deprimovaný, že ani ty směrovky nedávají, rozvádí se, večeři nemají, oběd kafé u benzinky, prostě jsou zalezlí v té konzervě a je jim dobře( lžou si), ale nechme jim to, mají jen to.
Avatar - Emel
18. 3. 2022 21:27
Re: Zbytočnosti
Jo, akorát třeba Srbsko nebo Švýcarsko v Unii nejsou, občas se podívám i někam dál... ale pro kupce novejch aut tohle není téma už dneska a za chvíli to nebude téma pro nikoho.
18. 3. 2022 19:20
Re: Nejlepší infotainment
:-) :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - rohYpnol
18. 3. 2022 14:46
Nejlepší infotainment
Nejlepší infotainment = žádný infotainment. Auto má být autem a ne elektronikou s životností jednoho volebního období :-!

Jinak když už infotainment, tak aspoň iDrive nebo MMI. Cokoliv dotykového přes display bych při řízení blokoval a nedovolil ovládat :-! :-! Je to hazard s bezpečností.
Avatar - rohYpnol
18. 3. 2022 14:39
Zklamání
Titulek-nejlepší INFOTAINMENT...

Video - absolutně mimo, jen obecné řeči o ergonomii a ovládacích prvcích... :-O :'-( :no:

Tohle se vážně nepovedlo.
Avatar - Midlosek
18. 3. 2022 14:33
Re: Nejlepší
Mám Superb L&K (06/21), je v tom jen Amunsen MIB 3 a pravdou je, že jsem takovou kombinaci ještě nezkoušel, takhle to nepoužívám. Ale mrknu na to až bude čas.
18. 3. 2022 14:26
Re: Zbytočnosti
Důležitý je aby infotaiment měl podporu Apple car play nebo Android auto, bezdrátové připojení a je klid. Data nereš, v celý EU je to za stejný peníze jako doma ;-) :yes:
18. 3. 2022 14:22
Re: Zbytočnosti
ty sa s autom rozpravas?
nikdy som ani na Superb ani na GLC nezistil ako to funguje.
na 99.9% ma zle rozumie, alebo uplne spravi daku kravinu. hlasove ovladanie - pockam az ked to bude fungovat ako v star treku
radsej si vsetko naklikam, otocim, nastavim sam.
18. 3. 2022 14:20
Re: Zbytočnosti
Áno, už to bude asi jedno a hlavne sa tomu človek nevyhne. Ja sa pri cestách do zahraničia stále snažím všetko si pripraviť, napríklad Google offline mapy a nemíňať dáta, ale už to bez toho nepôjde (aktuálna dopravná situácia hlavne) a radšej takto ako si platiť služby nejakej vstavanej navigácie, ktorá mi vlastne ani celkom nevyhovuje.
18. 3. 2022 14:20
Re: Nejlepší
pokial pouzivas Android Auto, alebo Iphone tak to do pristrojovky nedostanes.
ani ked mas napriklad zapnute navigovanie v android auto tak skodovacku mapu nemozes zapnut v pristrojovke.
to je najvacsia slabina dnesnych infotainmentov. automobilky su 300 rokov za celym IT svetom.


cely ten kolumbus mam v superb a je to cele des. ergonomiu nastaveni robil asi niekto na drogach.
nehovoriac o tom, ze niektore nastavenia sa same od seba vypinaju (asistencne systemy)
Avatar - 3_diamanty
18. 3. 2022 13:54
Re: Nejlepší
Suhlas.. palubovka kodiaqu je v tomto paradna... displej je vsadeny ukazkovo
Avatar - Ozzman
18. 3. 2022 12:38
Re: Nejlepší
Dnes už ano, ale v době navigací u kolen to nebylo běžné :)
Avatar - Midlosek
18. 3. 2022 12:22
Re: Nejlepší
On to brzy standard asi bude, ale nakonec i na digitálu jde to samé jako aspoň u klasiky, že dot ukazuje směr a vzdálenosti ;-)
Avatar - Ozzman
18. 3. 2022 12:01
Re: Nejlepší
Pokud máš digi přístrojovku, ale to nemají všechny výbavy :)
Avatar - Midlosek
18. 3. 2022 11:12
Re: Nejlepší
No a proto se dá nahodit do přímo kapličky ;-)
18. 3. 2022 10:51
Re: Nejlepší
podla mna je tam vela balastu co nepotrebujes, ale to nie je problem iba vw. a vela ludom som ukazoval prave v kodiaku nejake funkcie, ktore neobjavili ani po roku intenzivneho pouzivania. ale to neviem ci svedci o blbosti vodica, ci systemu :D
Avatar - Ozzman
18. 3. 2022 10:00
Re: Zbytočnosti
Androidí infotainment .. pfff.....to je pro každého.... frajeři maj infotainment od Microsoftu :-! :-[]
18. 3. 2022 09:57
Re: Nejlepší
Na druhú stranu čo ti pomôže pekný dizajn, keď infoteinment nefunguje ako má?
"Jezdí to dobře, ale neseje to" :-)
Avatar - Emel
18. 3. 2022 09:55
Re: Zbytočnosti
Určitě je dneska lepší navigovat s Waze než s nějakou Columbus whatever navigací.
Zároveň ale většina lidí bude chtít používat věci z mobilu - seznam kontaktů, posledních hovorů, datové připojení.
Jedna cesta je AndroidAuto - navi jede z telefonu, telefon taky (buď přes AA nebo napřímo), hudba umí oboje, ovládání auta (klima, nastavení individualizace podvozku a řízení apod.) je holt v tom nativním prostředí.
Druhá cesta je mít vyloženě Androidový infotainment, do toho nějak hezky integrovaný ovládání auta, nainstalovanou Waze rovnou tam, přes BTHF zapojený telefon... a pak je otázka, přes co budeš datovat.
Dřív bych napsal, že výhoda telefonu je v tom, že si ty appky stáhneš doma přes WiFi a nečerpáš data... ale dneska už je tohle asi skoro jedno.
Avatar - KANKUNEN
18. 3. 2022 09:46
Re: Zbytočnosti
Akorát s android asistentem se nedomluvíš, protože neumí česky. Nefunguje ani komolit jména anglicky.
18. 3. 2022 09:14
Zbytočnosti
Infotainmenty vo VW Group síce patria k tým intuitívnejším, ale najlepšie teda rozhodne nie sú. Okrem zamŕzania ma napríklad štve navigácia v Enyaqu, ktorá komplikovanejšie úseky ako križovatky nezobrazuje detailne a občas je tiež spomalená. V zásade na úrovni Stellantisu.
Mne by vôbec nevadilo, keby sa už všetci vybodli na vlastný vývoj a prešli na Google. Vyzerá, že Renault a Volvo to už pochopili a ako používateľ Androidu to vítam. Je pritom úplne logické, že keď má niekto mobil s Androidom, chce ho mať aj na tablete, tak prečo nie aj v aute.
Avatar - Ozzman
18. 3. 2022 08:34
Re: Nejlepší
Mne jsou tedy ty tablety na koukání příjemější, navigace u kolen je trochu... neergonomická i když v Kodiaqu to je ještě slušné.
18. 3. 2022 08:30
Re: Nejlepší
Ano, plne souhlasim. To je imho jeden z nejvetsich nesvaru dnesnich interieru..
18. 3. 2022 08:22
Re: Nejlepší
Aspoň že je vše hezky zakomponované do palubovky,. Ne jako ty displeje co trčí nahoru jak péro z gauče a vypadají jako amatérsky domontované
Avatar - Ozzman
18. 3. 2022 08:19
Nejlepší
Za mne tedy rozhodně ne, tento Columbus, nebo jak tomu nadávají máme ve služebních Ofcích 3 po fl z konce výroby. Vypadá krásně, to jo, intuitivní mi moc nepříjde, třeba nastavení auta jsem hledal déle, nejvíce mne u aut bez digitálních přístrojů vadilo, že jsem na infotainmentu viděl nějaké zelené skóre, ale spotřeba byla jen na malém displeji PP mezi budíky (toto asi už u Kodiaqa snad vychytali). Taktéž nám na několika autech zamrzá navigace, párkrát mne z ničehonic při několikahodinové cestě svedla z dálnice , naprosto zbytečně či s ubývajícími km do cíle rostl čas dojezdu v řádu hodin :D ( toto se mi stávalo v Německu).

Ale třeba už to na rozdíl od těch nových tragických infotainmentů vychytali :)