Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda MX-30 dostala drobné technické vylepšení. Že by konečně delší dojezd?

Jednou z největších slabin, nebo alespoň z těch, o kterých se nejvíce mluví, je dojezd Mazdy MX-30 na jedno nabití. Když nyní dostala drobné technické vylepšení, dočkáme se prodloužení dojezdu?
Zpět na článek
14. 5. 2022 12:20
Re: Zvýšení počtu veřejných nabíjecích stanic
Tak mám radost, protože po plném nabití mi to ukázalo dojezd 152 km :yes: . První 3 kWh jsem tam natlačil zadara u Lidlu a i když jsem byl u dobíječky 7:05, tak už tam přes CCS combo sosal e-tron. Pán byl velmi příjemný a pomohl mi spustit nabíjení. Mají tam jen zástrčku (pro AC) a já kabel ještě nepoužil (je potřeba chvíli počkat i když to nemusí načítat žádnou kartu). Ušetřil jsem tedy 18 Kč a pán s e-tronem za povolených 40 minut tam nacpal tak 33 kWh, což by u EONu bylo za 250 kaček. Zbytek jsem dotlačil do baterky na EONu u kavárny Lanna, kde mají sloupek se zásuvkou (bez kabelu), takže jsem i podruhé použil kabel a tentokrát bez problému. Do plna mi dobití trvalo 2:50 a tuto dobu jsem použil k procházce podél Vltavy a navštívení obchodů v Českém Vrbném.
13. 5. 2022 21:59
Re: Zvýšení počtu veřejných nabíjecích stanic
:yes:
Dalsi priklad:
https://fdrive.cz/…-stanic-cez-8918
Avatar - xxc
13. 5. 2022 21:36
Re: Zvýšení počtu veřejných nabíjecích stanic
Ja tiez zajtra planujem vylet a ziadne nabijacky v tom mieste nepribudli. Ale ked Mazda prejde 200 km s tou baterkou, tak Citigo by mohlo dat 192 km s o 0,5 kwh baterkou vacsou :-D
13. 5. 2022 18:13
Zvýšení počtu veřejných nabíjecích stanic
Tahle Mazda mi nijak neimponuje. Zítra plánuju výlet a ukazatel dojezdu mého pidiEV ukazuje 43 km (a cca 30 % kapacity), takže jsem okukoval, kde budu nabíjet. Zjistil jsem, že v mém okolí se docela razantně zrychlila výstavba veřejných nabíječek. Budují se čtyři nové stanice v Č.Budějkách, v Holubově u lanovky na Kleť, v Krumlově u Terna (PRE u OMW už funguje), České Velenice, Nové Hrady, Hojná Voda, Vyšší Brod, další dvě v Lipně (nad Vltavou), Horní Planá, Dolní Bor ...