Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST VW T-Roc 1.5 TSI 6MAN vs. DSG – Automat, nebo raději manuál?

Po vrcholné výbavě a téměř vrcholné motorizaci jsme si omlazený VW T-Roc vyzkoušeli také v nižších výbavách a s motorizací prostřední, která přenášela výkon na přední kola jak přes šestistupňový manuál, tak přes sedmistupňové DSG.
Zpět na článek
Avatar - Allo
24. 6. 2022 07:39
Automat
Manuál si dnes koupí jen duševně chorý jedinec. :-[]
23. 6. 2022 08:37
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Já toho nejezdil docela dost s dsg (mokrá
6 i 7 stupňů) v kombinaci s různým 2.0 tsi a hrůza to fakt nebyla.... po městě i v kolonách v pohodě.
22. 6. 2022 18:30
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Stejně tak ke Scale, 1.5TSI + manuál funguje výtečně :yes: ;-) Já bych ho k OIV chtěl taky, ale nebyl v době objednání k dispozici, takže mám DSG a je otravně pomalý...
22. 6. 2022 10:25
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Už minimálně dvakrát jsem se tě ptal a odpověď je jasná a jednoduchá - ano/ne:

Jsi schopen akceptovat (nikoli pochopit-to už mi došlo, že je nemožné), že někdo prostě preferuje manuál, i v SUV?

Prosím ano/ne. Bez keců okolo.

A s tím důvodem "peněženka" už jdi tam, kde slunce nesvítí. Při vší úctě. Omíláš to dokola jako kolovrátek, urážíš tím jiné diskutéry a je to neskonale trapné. Je smutné, že evidentně inteligentní člověk se sníží k něčemu takto hloupému a trapnému.

A pro ostatní - naprosto chápu a respektuji proč někdo preferuje automat. Jen tak nějak čekám to samé i z druhé strany. Jsme na serveru o autech, probůh.
Avatar - Beefcake
22. 6. 2022 07:43
Neviem, ci to brat vazne
S tou DSG, lebo uz som tu videl test, kde nejaky autor mal problemy sa plynule rozbiehat s CVT. Vraj reagovala prudko :-[]
A aby som nezabudol, chodte do pecka s tou vyskakovacou reklamou xkrat cez editovany prispevok pocas jeho pisania. Nie kurwwwa, nechcem ten Nkovy hjundaj.
21. 6. 2022 21:53
Re: Re: Sladění parametrů
Jazdne nie, ale nemam pocit, ze napr. Toyota šidí interiery suv/kros voci nizsim braskom - tam to je rovnako zle ;-D
Avatar - hugino
21. 6. 2022 21:26
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Aj ja som skôr zástanca manuálu ale aj v článku bolo spomenuté že Golf VIII má to DSG odladené lepšie lebo je to MHEV takže nechápem prečo to nedávajú do všetkých modelov.Za prachy za T-Roc je za mňa lepšia voľba Formentor 1.5 TSI samozrejme s manuálom.
Avatar - hugino
21. 6. 2022 21:20
Re: Sladění parametrů
Toyota Corolla Cross.
Avatar - Mikesus
21. 6. 2022 20:39
Re: Sladění parametrů
A ono je nějaké SUV lepší než jeho nízký bratříček?
Avatar - Mikesus
21. 6. 2022 20:38
Re: cilova skupina pro t-roc
Do města yaris hybrid, plynulej nesmrtelnej automat, atmosféra a jsi na polovině tohoto.
Avatar - Mikesus
21. 6. 2022 20:37
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Zastávám stejný názor, SUV není pro manuál. Ale zase u DSG, to už bych přemýšlel 10x
Avatar - Mikesus
21. 6. 2022 20:36
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
U DSG volbu manuálu chápu dost orptoi jinym automatům. Ale manual v SUV, obzvlášť odůvodněn sportovností je jen zakrývání důvodu "penezenka" bez ohledu na typ automatu.
Avatar - Mikesus
21. 6. 2022 20:31
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Zapomněl jsi ještě na 2 lepší varianty do mesta než HDM nebo CVT, a to eCVT nebo přímý převod.
DSG je obecně tragédie, takže zde naprosto chápu, je to z bláta ( manuálu ) do louže ( DSG ), místo pod okap ( normálně fungující automaty )
Avatar - Verny_2013
21. 6. 2022 08:49
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Myslím že Arese nic negeneralizuje. Jen napsal že DSG v kombinaci s 1,5 TS ( převodovka DQ200 se suchými spojkami ) není úplně OK. Velký příplatek a cukání při popojíždění. Já bych taky nechtěl poskakovat po městě na místo plynulé jízdy, tam se má projevit největší výhoda automatu. A to suché DSG prostě dlouhodobě neumí. Do města je optimální klasický hydroměnič, nebo variator. Mokré DSG je na tom o poznání líp. Má ale jiný problém, který se týká VW group. Systematické podtáčení motoru v normálním režimu a příliš vysoké otáčky ve sportovním. Obecně DSG mají samozřejmě i své výhody, ale VW je dlouhodobě neumí uživatelsky příjemně naladit. Proto i já se kloním k manuálu.
20. 6. 2022 23:21
Re: Sladění parametrů
Mal som pozicany troc pred fl 1.5ku aj 2 dizel a podla mna vo vsetkom horsie auto ako dobovy golf 7, kvalita materialov, jazne vlastnosti, spotreba, cena...
20. 6. 2022 20:00
Sladění parametrů
VW se nepodařilo sladit DSG, autorovi testu se zase nepodařilo sladit parametry motoru v textu s údaji v technických datech, konkrétně rozsah otáček max. krouťáku.
To první je ale samozřejmě daleko horší průšvih.
Avatar - Jenik3
20. 6. 2022 17:49
cilova skupina pro t-roc
Po delsi dobe jsem si tu precetl test a nestacim se divit. Auto do mesta od VW stoji 800k a automat mu nesedi?
Ty huyndaje stoji polovinu a taky se na ne nadava. Dnes bych volil do mesta auto s benz.atmosferou, neco jako kona nebo i30 nebo i i20 a jim podobne modely se saltpakou.
20. 6. 2022 16:08
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Tato generalizacia nie je pravdiva - v koncerne VW su modely (Seat Tarraco), ktore pouzivaju mokru DSG (DQ381) v kombinacii s 1.5 TSI, kde sa toto cukanie vobec nevyskytuje. Ja ho nepozorujem tiez a to robim velku cast ciest v meste.. Pre automat som sa dobrovolne rozhodol kvoli lepsie vyuzitelnejsiu adaptivnemu tempomatu pri jazde v meniacich sa podmienkach a manual mi uz vobec nechyba.
20. 6. 2022 15:37
Re: Amerika
V Americe jsem samozřejmě byl, ale žiju a jezdím v Evropě. Ty ne? :-)
Avatar - KANKUNEN
20. 6. 2022 14:22
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
At´ žije dobrý automat. Kvedlat nebo cukat v malém gazíku není nic pro mně.
20. 6. 2022 14:17
Re: Amerika
Ty si v amerike asi nebol, ked pises take sprostosti, alebo si hlupak
20. 6. 2022 13:41
Re: Tento test jen potvrdil známá fakta....
Však on už ti někdo vysvětlí, že jsi socka :-[] ;-)
20. 6. 2022 13:28
Tento test jen potvrdil známá fakta....
....že volba DSG k 1.5 TSI je zcela nesmyslná - po jízdní stránce (otravné cukání) i po ekonomické stránce (tučný příplatek a v budoucnu i drahé opravy). Až žije MANUÁL! :-) :yes: :yes: :yes: