Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Martin Vaculík testuje budoucí ideál českého venkova. Ale našel i chyby

Technický expert časopisu Svět motorů má slabost pro vozy značky Dacia. Není divu, že jeden takový považuje za budoucí dostupnou alternativu k drahým elektromobilům.
Zpět na článek
24. 8. 2022 23:41
Re: Bezklíčový přístup
Samozřejmě ať si každý vybere, co mu vyhovuje. Mi ovšem vadí odsouzení bezklíčové odemykání bez řádné znalosti systému. Mám ho u Sandera 3 a jsem maximálně spokojen. Během pár dnů jsem vyzkoušel několik možností nastavení, člověk má novou hračku, tak zkouší, co to umí. Pak jsem nastavil pouze odemykání při přiblížení a zamykám většinou tlačítkem na klice. A žádný problém, nechápu, co panu redaktorovi vadí. Prostě to pořádně nevyzkoušel - to je ta uspěchaná doba.
22. 7. 2022 15:12
Vydrž
Mě by spíše zajímalo kolik km tento motor zvladne než se vylagruje
21. 7. 2022 07:19
Doplnění
Mám Joggera extreme LPG a elektrickou parkovací brdu nemám je to paket za příplatek.
S handsfree kartou jsem naopak 100% spokojen, ale s kartou a bezkolíčkovým startovaní které je vždy dohromady, abych nastartoval musím sešlápnout spojku. Její sešlápnutí auto vyžaduje i hláškou na displeji, tak nevím jak to je když vás výrobce nutí šlapat na spojku ale pan Vaculík to stejně nedoporučuje.
Avatar - xxc
21. 7. 2022 06:11
Re: Bezklíčový přístup
Veď presne o tom píše, človek si nemusí kupovať drahú verziu a nastavovať, ale stačí lacnejšia bez nastavovania a buď slúžiť možno aj lepšie, pokiaľ vadí človeku odomykanie a zamykanie.
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 14:44
Re: Super
Ty pořád nechápeš co píšu. Fabia 1 z pohledu toho, že to je NAPROSTO TUCTOVÉ AUTO PRO MASY jezdí skvěle Chápeš? Asi ne.
Avatar - Ozzman
20. 7. 2022 14:24
Re: Super
Je to marný... ok, postav si ji na piedestal a potřes si ruku s Petrumrem, ten ji tady taky pořád vychvaloval, že je nejlepší... víš, že timhle tomu autu děláš akorát ostudu a špatné fakt nebylo ....
20. 7. 2022 14:14
Bezklíčový přístup
Je jen otázka nastavení, aby sloužil jak má. Automatické odemykání i zamykání při příchodu a odchodu lze vypnout. Odemyká se tlačítkem na klice. Osobně mám u Sandera nastaveno automatické odemykání při příchodu, zamykám ručně tlačítkem na klice. Pokud dělám něco u auta, tak zůstává odemčené a nedělá stále cvak, cvak.
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 14:10
Re: Super
Nesouhlas = víc rozdílné pojetí testů info o autech = skoro ani nejde :-)
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 13:51
Re: Super
Clio sport je lidovým autem pro masy?? To sotva. Jenže i ta nejobyčejnější Fabia HTP (nepočítám junior) jezdila skvěle co se podvozku týče.
20. 7. 2022 13:41
Karta
Zajímalo by mne, zda pan Vaculík ví, že to automatické odemykání a zamykání u handsfree karty lze deaktivovat a lze ji používat jako klasický dálkový ovladač - odemknout, zamknout, rozsvítit světla, odemknout pouze kufr, když mu tak vadí to automatické odemykání...
Mám Joggera ve výbavě extreme a s kartou problém nemám. Když chci chodit kolem auta a nechci aby se mi zamklo, tak nechám kartu v autě. Když chci chodit kolem zamčeného auta tak nechám kartu někde doma. Izy.
Jinak s (ne) kvalitou koberců souhlasím, 1,5l láhev jde dát do držáku za řadičkou a vnitřní světýlko jde vyměnit za originál LED od renaultu ;-)
Avatar - KANKUNEN
20. 7. 2022 13:28
Re: Když dva dělají totéž.
Ty sis koupil mínusovací automat?
Avatar - Ozzman
20. 7. 2022 13:16
Re: Super
Ale jo, Rohypnol píše Skvěle, proto sem vytáhl z té doby jedno z těch aut, co jezdilo skvěle. Fabie jezdila dobře, slušně, jak píšeš... ale skvěle rozhodně ne :)
Avatar - hugino
20. 7. 2022 12:30
Re: Super
Súhlas.Jeho videa sú iné ako bežné testy a dokáže si urobiť srandu aj sám zo seba niečo na spôsob Top Gear.Za mňa OK aj keď jeho prirovnania sú skôr na úsmev /Rapid tsi predátor dialnic/. :-)
20. 7. 2022 12:28
Re: Když dva dělají totéž.
Však odpustit si ty dementní příměry a smyšlenosti, nechat tomu technicko-uživatelský charakter a nedá se Vaculíková moc vytknout.
20. 7. 2022 12:27
Re: Super
Clio Sport asi nemá smysl srovnávat s fabkou. Jednička jezdila komfortně a dobře, ale nic o tom co tu mele Vaculík.
20. 7. 2022 12:26
Re: Super
Dehonestaci vesničanů nebo důchodců taky? Ne, jde o trapnost.
Avatar - KANKUNEN
20. 7. 2022 12:22
Re: Když dva dělají totéž.
Mi se to taky vlastně nelíbí, že mele ty svoje nesmysly, ale je totálně svůj, motivace Top Gearem je nesmysl. Důležité je, že ty hlavní plusy a mínusy přesně trefí.
Avatar - Ozzman
20. 7. 2022 11:33
Re: Super
Jezdil jsem v mnoha verzích Fabie 1, jezdí prumerně, pruměrně tlumí, je spíš tužší, řazení i řízení přiměřené, nic o čem bych psal domů rodičům.. ale asi si toho moc neprojel, když napíšeš, že je skvělá :D Skvělé malé auto té doby bylo třeba Clio Sport....
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 11:31
Re: Super
Ano. Fabia 1 jezdí skvěle. A s 1.9 dieselem pod kapotou se bude prát cokoliv velikosti Fabie. Dej 1.9 diesel pod kapotu Fiesty a napíšeš to stejný.
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 11:06
Re: Když dva dělají totéž.
Ne. Mě úplně stačí když novinář chápe že běžný člověk potřebuje od auta běžné věci, a aby si přinejmenším uvědomoval že to taky někdo musí zaplatit a že to má mít nějakou životnost. A hlavně že budget auto jako Dacia asi bude mít úplně jiné priority, nez třeba luxusní .... Lexus.

Jestli ti jeho podání nesedí, ok. Ale to je věc čistě subjektivní.
Avatar - Ozzman
20. 7. 2022 11:02
Re: Super
Fabia 1 jezdí skvěle? Průměrně ano, skvěle? To fakt ne, neurazí, nenadchne a s těžkým TDI na předku nezatočí...
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 11:00
Re: Super
Přirovnání k Porsche vnímám rozhodně jako nadsázku. Byť s vnitřní pravdivou úvahou, že v zatáčce vždy až tak nemusi rozhodovat výkon.
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:42
Re: Super
Takže NEPOCHOPIL = i po opakovaných vysvětleních NEPOCHOPIL DODNES = sorry ale DRSNÝ :-|
Je to tam naprosto jednoznačný a jestli ne ÚMYSLně ale z nechápání dodnes píšeš to co dnes tak :no: :no:

Nebo nemáš koule = přiznat svůj omyl. Teď fakt nevím :-O

Sázím na webPÁJA NEPOCHOPIL
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:41
Re: Když dva dělají totéž.
Viz já 10:38 a :21 = hele MÁŠ KOULE? TO už ti došlo? KDE si TY udělal chybu?
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:38
Re: Když dva dělají totéž.
Hele tohle je ale FAKT už HLOUPOST HLOUPÁ = je přístupem bez přehánění OPAK :-!

Celej život jede na radách a znalostech https://www.auto.cz/…ly-zaznam-140672 takže dost dobrý

Teď vsadil s boucností na DŮCHODCE https://www.auto.cz/…omobilech-140599 a tahle PRINCIPiální CHYBA je holt CHYBA = přesně jakou by člověk od technologie budoucnosti si nechám vysvětlovat od důchodců kteří AŽ V DŮCHODU (!) zasvětili život boji PROTI technologiím které se masověji rozšíří = až tu tihle pomatení DŮCHODCI NEBUDOU :*) :D :-!

chce to VELKOU NEznalost a SAKRA OMEZENÉ chápání a znalosti = srovnávat SHOW vždy na prvním místě SHOW Clarksona s vždy na prvním místě TECHNIKA Culdy :-)

Ostatně PROTO se tobě (sice zábavné) plácání o autech ála Clarkson TAK LÍBÍ a taky proto se ti (technická fakta) o autech ála Vaculík TAK STARŠNĚ MOC NElíbí ;-)
20. 7. 2022 10:37
Re: Super
Znovu, uber. Já nikde netvrdím, že Fabia I. jezdila špatně, ale tohle srovnání s Porsche je naprosto mimo. Stejně jako Vaculíkovo tvrzení jak s Octou TDI vypráší 530d a OII vyklepne na okreskách díky podvozku 3er F30.
Nesmysly, hlouposti a lži. Ty mu může žrát leda Kylie. ;-)
20. 7. 2022 10:35
Re: Když dva dělají totéž.
Je škoda, když technicky vzdělaný člověk shazuje své vlastní vědomosti a znalosti bonmoty, za které by se šašek stydět nemusel.
A jestli potřebuješ od novináře, aby měl nutně VŠ strojírenského oboru? To zcela jistě ne. Naopsat, že ostatní novináři jsou olizovali katalogů je přesně tvrzení jako když Vaculík srovnává Fabii s Porsche.
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:22
Re: Super
Divný (víceméně) souhlasit s rohYpnolem = ale stane se = jo je to tak
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:21
Re: Super
Alespoň poslední 4 slova = máš správně. I když (nejspíš;) OPAČNĚ než si myslíš

Viz podvozkový díl 3er vs Okta = UŽ ti došlo jak seSS ztrapnil? Jo je to celé roky opačně = on to řekl správně ty si ze sebe udělal..
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 10:20
Re: Super
Hele, mnohem víc mě uráží klasický test ACZ, kde si v závěru přečtu že obyčejný zkratomobil velikosti Golfu za cenu 1,2M je cenově v pohodě. To mi přijde jako mnohem větší pohrdání běžnými lidmi a běžnými potřebami.
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:19
Re: Když dva dělají totéž.
Čtu ho celý život = je to zhruba takový PŘESNÝ OPAK Clarksona

JAK si přišel = na to co si napsal?? :*)
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2022 10:13
Re: Super
I to si ODMÍTL https://www.auto.cz/…50-000-kc-142849 že ti to je moc malý, že tvůj sen je https://www.autojournal.cz/…-jako-cesky-sen/ no tak k tomu blbější podVWozek prostě patří
Avatar - xxc
20. 7. 2022 10:05
Re: Re: Super
Na citigu to ide pekne, fakt sa dá v zatackach hrať s plynom, či akcelerátorom.
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 09:57
Re: Super
Budeš se divit, ale Fsvia 1 svým způsobem za etalon považovat lze.
Byl to obyčejný pekáč pro běžné lidi, přesto si s jízdními vlastnostmi pohráli. To auto dodnes jezdí skvěle. Druhá věc pak je, že od té doby se jízdní vlastnosti malých vozů nikam dál příliš neposunuly. Fabia 2 byla stejný základ, ale vyšší stavba, tj. jízdně spíš horší. A Fabia III nejezdi o nic moc líp. Fabia IV jsem zatím nejel.
Teď můžeš říct a co ostatní jako třeba Fiesta nebo Clio. Ano, jezdí dobře, ale vesměs je to zcela srovnatelné s Fabii.
A stále tu máme třeba řízení. I když Fabia 1 už měla elektrický posilovač, tak to řízení je mnohem přesnější a citlivější než u nových vozů. Jak to udělali, nevím. Takže pocit z řízení Fabie 1 je v rámci třídy dodnes skvělý.
20. 7. 2022 09:53
Re: Super
Bezva, ale rád bych nějaký normální auto kde na mě neprší a dalo by se s tím normálně jezdit.
Avatar - rohYpnol
20. 7. 2022 09:46
Re: Když dva dělají totéž.
Neřekl bych. Na český top gear si hráli Rejlek a spol. nyní garáž.cz. A ano, jim to opravdu vůbec nešlo.

Naopak Vaculík je prostě Vaculík. Občas si člověk klepe na čelo a kroutí hlavou, ale buď jak buď jsem za to že tu veřejně je rád. Ostatní novináři jsou jen opisovači ceníků a tiskových zpráv a olizovači katalogů :-!.
Avatar - speedfred
20. 7. 2022 09:37
Re: Super
Caterham, Lotus, KTM ideálny povoz šofér vs stroj
Avatar - KANKUNEN
20. 7. 2022 09:07
Re: Super
Nastartovaní důchodci 6:50 byli před Kauflandem vždy. Tu Fabii mu odpustím, protože v konečném výsledku řekne o autě více, než deset korektních testů. Třeba to ucho na dveřích, to má naprostou pravdu.
20. 7. 2022 09:02
Když dva dělají totéž.
Chce být jako takový malý český Clarkson, ale moc mu to nejde.
20. 7. 2022 08:22
Re: Super
Utahování stopy pomocí odstavení plynu?? tvl. kde žiješ? U nových křápů je díky ESP a dalším výbavovým prvkům, které v autě vůbec nechci už dávno nemyslitelné s autem takovou vyšší úroveň řízení auta provádět. Nejhorší je že ESP zasáhne když zrovna nechceš a způsobem, který nedokážeš ani předvídat, takže ti totálně rozhodí plány co chceš s autem dělat. Pořád přemýšlím, že si koupím nějaký starý auto, který se dá ještě normálně řídit.
20. 7. 2022 08:01
Re: Super
myslíš, že nakupuje jen drahé PHM a nekouká na akční ceny? Domníváš se, že etalon jízdních vlastností je Fabia?
Utahování stopy pomocí odstavení plynu je u novějších aut méně výrazné kvůli nastavení ESP, které jeho FI. nebude mít.
20. 7. 2022 07:58
Re: Super
Opět příšerné průpovídky, klišoidní, hloupé a typicky maloměšťácké. Nevím jestli korunu nasadil akčními cenami a domnělým bojem důchodců (možná si Vaculík neuvědomuje, jak je pro některé skupiny aktuální doba nesmírně těžká a chce nás přesvědčit, že je nad věcí a ve slevě nikdy nic nekoupil), nebo hospodským stylem chválenou Fabií.

Nedokoukal jsem, nemám tuhle mentální úroveň.
Avatar - KANKUNEN
20. 7. 2022 07:22
Re: Proč ne
Přesně jsi to trefil. Nikdo jiný nedokáže tak dokonale popsat vychytávky i přešlapy jako on. Jen to řízení plynem se mi moc nezdá, pokud nejedeš ostře, tak to fungovat nebude.
Avatar - KANKUNEN
20. 7. 2022 07:14
Re: Super
Pro blbého každý blbej. Ale tak se sami ozvali, ti do kterých Vaculík šije.
Avatar - rohYpnol
19. 7. 2022 23:23
Proč ne
Ano, vlastně chválím. Ne že bych se vším souhlasil. Ale aspoň to není tuctový pohled hermafroditního novináře, který soudnost prodrbal v novinářských večírcích a žije ve světě plném EV lží a EV v ceně 1,5M je takový běžný standard týdenní zápůjčky.

Nad čím jsem se jen trochu pozastavil je hodnocení dynamiky s prázdným vozem. Ano, když tam je řidič, tak to asi vcelku stačit bude. Ale tohle jsou výkony, kdy každé kilo navíc je hodně znát. Takže naložené by se to na dálnici dost pravděpodobně fakt trápilo.

Kvalita koberců atp ... No někde se ta cena projevit musí. A jestli to má být zrovna v tom, že po 150 tis. km bude lepší vnitřní koberec vytrhnout a dát nový, tak to za mě je mnohem lepší než tou dobou shánět novou baterii do EV zkratomobilu :-[] :D

Jsem rád za tohle "jiné" zhodnocení. Ostatní novináři sklouzli k bezpohlavnimu zhodnocení, kdy všecko je docela dobré a dostane 4* aby oddělení dovozce nebo PR Škody bylo spokojeně...

Za mě dobrý :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
19. 7. 2022 22:44
Re: Super
Je to blbec, honi po dialnici prazdne auto urcene k presunu 5tich s bagazov a chvali dynamiku. Aspon keby do toho nalozil par ludi s batozinou
Avatar - hugino
19. 7. 2022 22:00
Super
Pán Vaculík opäť nesklamal.Fabia I,tlustý vesničan ,hands free karta alebo problémové pohyby pri nastupovaní s búchaním hlavy.Pobavil :-) :-) :-) že Fabka I sa na okreskách môže naháňať s Porsche. :yes: :yes: :yes: A ešte zľavy v Kauflande.