Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Alfa Romeo Tonale 1.5 e-Hybrid – Že jste si ale dali na čas!

Na ženevském autosalonu 2019 jsme obdivovali koncept nového kompaktního SUV Alfa Romeo Tonale. Ač se do výroby příliš mnoho nezměnilo, k tradičnímu testu za volant sériového auta usedáme až teď, po třech a půl letech.
Zpět na článek
17. 10. 2022 16:40
Tonale …
Nerozumiem tomu, Alfa Romeo auto pre vodičov, to má byť akože Tonale? Mám rad Alfu ale malé SUV si mohli odpustiť a urobiť nové MiTo za 1/2 ceny Tonale.
Avatar - white label
11. 10. 2022 21:10
Re: Alfa
Černá ne. Tahle barva kol na té fotce vypadá super.
Ale na konfigurátoru jsou jen černá kola.
Avatar - Emel
11. 10. 2022 19:01
Re: Alfa
Jo :-)
Dělá se myslím černá i antracit, já bych radši ten antracit.
11. 10. 2022 10:55
Re: Pecka
Nesmysl. Obecně jsou v Alfě s prodeji spokojeni, v průběhu roku 2021 se Alfa dostala jen na Giulii a Stelviu do zisku. Co se týká Tonale tak prodeje jsou nad očekávání . Od dubna do srpna měli 14000 objednávek a to ještě část jen po netu, aniž by zákazníci auto viděli u dealera na živo . V září přidali dalších 6000 na současných 20 000 k poslednímu září a to jen Evropa. Auto teprve startuje v Austrálii, v Asii, v Americe atd. Veliká spokojenost. Navíc přijde v listopadu nejsilnější verze pro Evropu 4x4 , 275 cv a dost lidí na to čeká. To ještě prodeje vystřelí. Držme jim palce.
10. 10. 2022 23:20
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
No a co? Kdo by proboha chtěl plně hybridní Alfu? :-O :no:
Avatar - Emel
10. 10. 2022 21:07
Re: Alfa
Kola třeba antracit, takový ty s kruhovým designem
https://www.simplymotor.co.uk/wp-content/uploads/photo-gallery/thumb/ALFA_ROMEO_GIULIA_QUADRIFOGLIO_002.jpg?bwg=1623146752
Z barev tam byla ještě modrá... tu bych mohl, ale taky mi víc sedí k obyč Giu než k QV... pak taková zlatá..
Avatar - white label
10. 10. 2022 12:23
Re: Alfa
Já bych dal bílou určitě až na konec. Jiná kola bych dal taky, tvar i barvu.
Avatar - Emel
10. 10. 2022 08:36
Re: Alfa
Jak je tam dole ten obrázek červená - bílá - zelená... tak pro mě je to v tomhle pořadí. Sice fandím netradičním barvám, ale tahle mi s Giulií nějak neladí. Možná by to spravily jiný kola.
Avatar - Avanti
10. 10. 2022 08:06
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
Bude 190 PHEV verzia.
Avatar - white label
10. 10. 2022 00:48
Re: Alfa
Tak na tomto tvém odkazu vypadá skoro tak, jak píšeš, ale třeba tady vypadá o parník líp:
https://www.carthrottle.com/…-montreal-green/
Avatar - Emel
9. 10. 2022 20:45
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
Proč sem tahat Scalu, která v nejvyšší verzi stojí 25t€? Tonale začíná na 37t€... to už tu házíme desetitisíce Eur jako nic?
Avatar - Emel
9. 10. 2022 20:26
Re: Alfa
Nová CX-5 má trošku nezvykle dlouhou kapotu vs. krátkej zadek... no, to je obecnej problém všech Mazd, protože Sky kvůli svodům vyžaduje delší čumák... a ten pak vypadá líp, pokud je vyvážený delším zadkem - takže 6 sedan ideál, kombík pořád dobrý, trojka sedan ano... CX-5, 3HB i 2 už trošku s výhradami. No a pak ten zub... mně trošku va.
Chrom - je potřeba to nějak vyvážit. Já zase nejsem úplně na ty black verze, třeba Superbu to podle mě moc nesluší (Sportline v nějaké modré apod.). Je výhoda prémie, že si to tam můžeš aspoň trošku udělat po svém.
X3 se mi líbí tak, jak byla na té první fotce.
9. 10. 2022 18:46
Re: Brembo?
Proste Alfa.... na naftovou Giulii se 150ps taky davaji karbonovy kardan.... proste nesmysl za nesmyslem....
Avatar - Ja Prvni 123
9. 10. 2022 12:33
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
Proc by melo byt Tonale za cenu Scaly?
9. 10. 2022 11:10
Re: Re: Zvuky
Jj, vím. Bylo to míněno jako řečnická otázka.

275hp plug-in jako fajn, ale hmotnost, nevyzpytatelnost výkonu, který mám k dispozici atd. 1.33 bez baterky je fakt škoda...
9. 10. 2022 11:07
Re: ZDRAVÍME REDAKCI
Jako úplně nejšílenější je, že ten Caddy v dieselu (se spotřebou v testu na úrovni Tonale), s vlečkou, je taky za 1.2 milionu, jako Tonale hybrid! To je úchylné.

A ty 4* výsměch na n-tou.
9. 10. 2022 11:01
Re: Alfa
Mě se moc líbila minulá Mazda 3 (a dosud vyráběná 6 též), podobný design naroubovaný na SUV ne, hlavně ze předu. U nové generace se jim to, dle mého, moc povedlo a CX-5 je podle mě vyváženějši než 3ka (která je těžká na zadek, ale líbí se mi taky). Zub neva ;-)

Díky za foto-OK, v jiných řadách umějí ty ledvinky ještě větší, ale stejně. Ty černé ještě jakžtakž, ty chromované - fuj, Boubín, nelíbí.
BTW - stejně mi přijde že v posledních deseti letech to někteří výrobci s množstvím chromovaných "ozdob" přehánějí. Takový P3008 je moc hezké auto, ovšem v nižších specifikacích, ve vyšších je tam toho chromu snad metrák.
9. 10. 2022 01:40
Re: Tonale
Tonale radší než Giulii?!! Ses asi pos...l! :-O :no:
Avatar - Emel
8. 10. 2022 23:19
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
Zase víš co... jestli furt jezdím v kolonách, tak k čemu vypláznout spoustu peněz navíc za komunikativní řízení a podvozek, kterej mě informuje o každý nerovnosti? To si můžu vzít Captur nebo Corollu Cross s hybridem.
Avatar - Emel
8. 10. 2022 23:15
Re: Alfa
Nojo, tak mě se celkem líbí i ta minulá CX-5 - facelift, červená, nějaký hezký kola...
Nová má větší šmrnc, ale ten zub u světel... tak jako jazyk naráží na vylomený zub, tak moje oko sklouzává k tý mezeře u světla :-)
Nová X3 je možná tohle: https://www.autotrader.com/…t-right-euro.jpg nebo https://cdn.carbuzz.com/…rbuzz-921001.jpg
...no, tak to už je trošku slabší, no.
8. 10. 2022 21:41
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
no nevim, mě ty dvoulitry s turbem u Giulie přijdou jako mimořádně povedené. Ano, šestivál kolem 400 koní by tomu autu vyloženě slušel, ale oproti Tonale je to pořád nabídka jak víno....
8. 10. 2022 21:14
Brembo?
Brzdy bremeno a 4piestiky na 130konovom aute je akože načo tie peniaze mohli ušetriť a mohlo byť lacnejsie.To je úplný nezmysel to tam mat
8. 10. 2022 21:12
Brembo?
Brzdy bremeno a 4piestiky na 130konovom aute je akože načo tie peniaze mohli ušetriť a mohlo byť lacnejsie.To je úplný nezmysel to tam mat
8. 10. 2022 17:43
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
V podstatě souhlas, Alfa by měla nabídnout emoce i pod kapotou ;-)
Avatar - rohYpnol
8. 10. 2022 17:08
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
Ne. Tohle neberu.

Alfa je značka co pracuje s řidičskými emocemi a ty prostě pod kapotou nejsou. Řeči že to konzumnímu pekáči co vozí plínky stačí jsou v tomto případě mimo. Já neříkám že tenhle motor jako základ je ostuda. Já říkám že Tonale nemá žádné charismatické alternativy. A tím charismatické není jen točivý motor. To je jen jednou dílčí charakteristikou.

A jestli i Schade co staví existenci na světě simply clever věcí pro každodenní praktičnost umí nabízet zajímavé silné 2.0 TSI, tak já prostě tvrdím že motorová nabídka Tonale je zoufalstvím :-!
8. 10. 2022 16:15
Re: Pecka
Seděl jsem v Tonale a interiér mě velice mile překvapil, zpracování,materiály,ergonomie vše na prémiové úrovni. Ale hlavně musím říct že v tak pěkném interiéru jsem dlouho neseděl,za to patří Alfě velká pochvala-a venkovní design to samé. Naživo je navíc Tonale ještě hezčí :-!
8. 10. 2022 13:29
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
130 koní je úplne v poriadku ako základná motorizácia pre nenáročných zákazníkov, ktorí sú ale citliví na cenu. V základe s týmto motorom si Tonale vie obhájiť možno 30 000 €, nie 40 000 a viac. Navyše, lepšia možnosť v podobe 160 koní žiaden zazrak navyše neurobí. Dlho dlho nič a potom ohlásených 275 koní. Výkonovo je v ponuke obrovská medzera. Alfa ma v garazi 200 konovy benzin a 180 konovu naftu. Preco tu nie je? Aktuálne predaje už vyvolali prvé personálne čistky vo vedení. Tonale ako spása sa ukázalo ako totálny prepadak a to je na začiatku predaja, čo bude ďalej?
Avatar - Ja Prvni 123
8. 10. 2022 12:25
Re: Kráska, ale něco mi tam chybi
Proste mi tyhle reci prijdou mimo.

Pro drtivou vetsinu lidi je problem uridit i tech 130 koni.
Vetsinu casu stejne jezdi v kolonach.

Tonale neni moc velky, takze za me je 130 koni akorat.

Trochu mi k "suv" nesedi ta vykonna 1.3, co ma byt jako vyssi varianta.
Hodne tocivej motor. V suv?
Proc?
Avatar - Ja Prvni 123
8. 10. 2022 12:20
Re: Re: Alfa
No prave.
Proc ne s normalnim pohonem?
To fakt neudela sportak. Je to "vyprostovaci" ctyrkolka, davala by se zakladnim pohonem smysl vlastne vetsi.

Volitelne. Kdo to chce.
Avatar - Ja Prvni 123
8. 10. 2022 12:17
Re: Rozharany pohon?
Ja Ti nevim, jestli je fakt kupci chteji...

Podstatna cast je narizena, nebo proste jine auto nekoupis.

Viz "tablet" uprostred.
:-(
8. 10. 2022 11:56
Re: Pecka
Už som to tu spomínal a pri aktuálnom teste to zopakujem. Predaje nie sú zlé, sú katastrofálne. O Tonale nie je prakticky žiaden záujem. Navštívte ktoréhokoľvek predajcu a informujte sa sami. Bohužiaľ, v celej EU. Tonale sa snaží zaujať nových zákazníkov, ale tí o Alfu nestoja a pre reálnych kupcov a fanúšikov AR to už Alfa prakticky nie je. Cenu komentovať nebudem, trh ju prijme, alebo neprijme. Po vlastných skúsenostiach ale musím rozporovat 2 veci v teste. Interiér nie je ani zďaleka prémiový, spracovaním sa konkurencii, dokonca aj mainstreamovej ani len nepribližuje. Úplným faulom je katastrofálne vyrobený panel klimatizácie, tie tlačidlá sú spracovaním pod úrovňou Dacie. Naopak, priestor musím pochváliť. Mám 172 cm a všade mám miesta na rozdávanie. Praktická stránka auta je na jednotku.
Avatar - rohYpnol
8. 10. 2022 11:46
Kráska, ale něco mi tam chybi
Musím říct, že design se povedl. Klasická alfice samice. Všecko funguje. Jenže něco mi tam chybí. A to je pořádný motor.
Bohužel, za mě je to prostě kráska, které je dokonalá dokud neotrvře pusu a nepromuví. Jakkoliv je toto základ, tak za mě prostě slušné motory nevidím. A je to úplně stejné jako u Giulie... Tam taky vše vsadili na nejsilnější motor, jinak nic extra charismatického a charakterního nebylo.
8. 10. 2022 08:56
Re: Re: Zvuky
Ano 1.3 multiair má. Nová 1.5 už ne. . .
7. 10. 2022 23:22
Re: Zvuky
V plug-in-hybridu ta 1.33 je, ne?

Jinak 1.33 Multiar je super, i po zvukové stránce - např. takové mechanické "přeskočení" při přeřazení je velmi příjemné a návykové ;-)
Avatar - Avanti
7. 10. 2022 22:49
Zvuky
Už som nejaké tie 3 kúsky pojazdil a čo som si uvedomil až teraz - celkom ma zaujalo, že Taliani upustili od svojho Multiairu, ktorý mali celkom dobre vyladený. Zrejme to s MHEV nedáva emisne a finančne zmysel. Napriek tomu zvuk motora veľmi pekne pripomína "vrčiace" MiTo a Giuliettu. Zvuk 2.0 GME v Giulii je taký nijaký, tupý.. naopak v Tonale je opäť zúrivejšieho charakteru. Aj keď je veľmi dobre utlmený, celé auto je vynikajúco odhlučnené a viem si ho predstaviť na dlhé trasy.
Som zvedavý na diesel, zatiaľ sa zo zahraničných recenzií javí ako najslabšia stránka absencia pádiel. Podľa môjho názoru ešte má čo na trhu povedať aj naftové Tonale.
7. 10. 2022 22:38
Re: Alfa
X6 a X4 shoda, to taky nedávám. 1,3,5 - mno, mě tam něco pořád neštymuje, nějaká disproporce či co... Asi takhle - pořád se mi zdá, že se snaží designovou filosofii nízkých bavoráků naroubovat na SUV. Něco jako minulá Mazda CX-5. Zatímco nová se mi moc líbí.
A ano, závodní geny u SUV jsou kravina.
Ty obrledviny - vlastně si teď nejsem jistý, zda už je X3 také má, myslel jsem že už to mají všechna BMW, ale jistý si nejsem.
Omlouvám se za tu nekonkrétnost mého příspěvku - vím, že objektivně je design BMV velmi kvalitní, viz . tvé foto, ale subjektivně mi tam něco prostě nesedí ;-)
Avatar - Emel
7. 10. 2022 20:46
Re: Alfa
Ukaž :-)
Viděl jsem i QV... a za mě to ani pak žádnej vodvaz není, hlavně zepředu.
https://i.ytimg.com/…axresdefault.jpg
To radši Renault ;-)
Avatar - Emel
7. 10. 2022 20:40
Re: Alfa
Mně se nelíbí nová X6 ani X4, to jsou kočkopsi... ale ty klasiky X1-3-5 za mě dobrý. Třeba takhle:
http://www.autoforum.cz/…erex_800_600.jpg - pro mě to přesně trefuje kompromis mezi hranama a oblinama, mezi elegancí a dravostí (detaily, ledviny)... jasně, je to gazík... tak nemá smysl si hrát na nějaké "SUV se závodními geny" a podobné kraviny (zdravíme Levante).

PS: ten rybník jakože sportovnějších SUV za mě nejlíp terfila Q8 - protože méně je více.
PPS: nevím, jestli X3 ještě takhle vypadá... nepochybuju, že časem dostane krutpřísný ledviny a tak...
Avatar - Emel
7. 10. 2022 20:27
Re: Alfa
Jak říká lukáš, tohle je o Stelviu.
Přímo z boku Tonale možná nevypadá úplně nejlíp... takovejch aut je ale víc a z těch různých předoboků je to za mě dobrý. A i ta zelená tomu sluší.
Mně se na Giulii nelíbila... ale každému dle jeho gusta. Přišlo mi to jako nějaký čínský autíčko (jako že modýlek), ani nevím proč
https://www.carscoops.com/…Euro-spec-28.jpg
Avatar - 3_diamanty
7. 10. 2022 20:05
Re: Alfa
Presne.. do bodky... tonale je opat po dlhej dobe pekna alfa s peknym kukucom
Avatar - 3_diamanty
7. 10. 2022 20:03
Re: Farba
Suhlas...nazivo je face tonale paradny a skutocne pravy alfacky ... voci zabackej giulii kobecne uplne iny a hlavne vydareny kukuc :yes:
Avatar - 3_diamanty
7. 10. 2022 20:00
Re: ZDRAVÍME REDAKCI
Na hviezdy sa vykasli.... uz davno tu o ne ani nejde.... podstatne je ze tonale je bez chybicky a skutocne krasna alfa :yes:
Avatar - 3_diamanty
7. 10. 2022 19:58
Pecka
Tonale sa neskutocne podarilo... cakam slusne predaje.... :yes:
7. 10. 2022 19:49
Re: Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
Mno jo, ale Tonale by mělo být mezi mainstreamem a prémií...

Ale jo, vím že se shodneme - 100-150 dulů a je to sukces.

BTW - Compass dle ceníků už 1.33 taky nemá. Výbavy už pouze Limited a Limited S + NightEagle, výbavově mezi nimi. NightEagle za 850 s touhle 1.5. Prodají jednotky kusů měsíčně. Směřují do pekel :-(
7. 10. 2022 19:44
Re: Alfa
V tomhle vlákně řešíme konkurenci Stelvia :-)
7. 10. 2022 19:40
Re: Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
To ako keby si pýtal od šéfa vyšší plat, pretože švagor robí to isté čo ty u konkurencie, a berie o tisícku viac...
7. 10. 2022 19:38
Re: Tonale
Tiež rozmýšľam, kde vidí pekné auto. Ja som ho na fotkách neobjavil. Vidím len neforemnú hrču na kolesách, ktorá sa snaží vyzerať ako Alfa.
Avatar - Dinar
7. 10. 2022 19:37
Re: Alfa
X3, f-pace? Trochu mimo dosah téhle předokolky s motůrky napříč, minimálně o třídu. Tohle je soupeř max pro x1.

Design bohužel velmi diskutabilní, předek a zadek samy o sobě pěkné, ale proporce mimózní, je to taková bouda na malém rozvoru. Opravdu parádní je ta barva, v tom sozhlas s iudexem.
7. 10. 2022 19:36
Re: Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
Hele stojí to fakt moc ale podívej se kde začíná X1 nebo Q3?
7. 10. 2022 19:33
Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
Přijde mi, že to Fiatu (teď Stellantisu) pořád nedochází a pak se diví, že se neprodává. Přitom to auto má docela šmrnc i v té zelené, je prostě "jiné" než konfekce. A to nemám na autě zelenou rád.

Jak říkáš, stačí cenovku posunout mezi mainstream a prémii a prodeje se podstatně zvednou a třeba to Alfu postrčí nahoru... Takhle je to jen promarněná příležitost... ;-\
7. 10. 2022 19:33
Re: Re: Alfa
4xE bude do konce roku. 275koní
Avatar - Ja Prvni 123
7. 10. 2022 19:22
Re: Alfa
Mito je hezky, kdyz je dotazeny do konce.
Ale pak je moc hezky.

Na zakladnich provedeni vypadaji ta svetla fakt divne.
Avatar - Ja Prvni 123
7. 10. 2022 19:19
Re: Alfa
To je pravda.
Ale porad to nebi "10 veci" . To je jen folklor.

A popravde asi moc motoru dal nebude. Dolu uz to fakt nema smysl a nahoru je Stelvio.
Mozna jsem blbe cetl, ale jestli tam fakt neni 4xe, tak to nechapu.
System uz maji, benzinovej motor je
vybornej.
Avatar - twistedTSD
7. 10. 2022 19:08
Re: Alfa
Souhlas. Stelvio je naprosto nezajímavé. Za Giulií se vždy otočím, ale za krásku bych ji neoznačil. Tonale je krok správným směrem. Roky čekání jsou na něm vidět, ale líbí se mi.
7. 10. 2022 19:07
Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
... Je to tak, bohužel pro Alfu.... nedovedu si představit že by si to koupil někdo kromě fandů, případně pár italských paniček. Bohužel pro Alfu. To auto nemá žádnou výraznou chybu, na druhou stranu ani nic extra, za co bych si připlatil. Ani styl, ani dynamiku.

Ceny by měly jít tak o 150 tisíc dolů, pak snad....
7. 10. 2022 19:03
Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
Na zahraničních webech jsou srovnání s konkurencí ve stejné výbavě a Alfa je skoro vždy levnější 👍
7. 10. 2022 18:37
ZDRAVÍME REDAKCI
test VW: https://www.auto.cz/…tyrkolkou-144588

Chyby:
Nevýrazná dynamika
Nespolehlivý Front Assist
Ergonomie ovládání
Občas pomalejší infotainment
Hlučnost

Výsledek: 4*

Test Tonale - chyby:
Méně místa vzadu
Rozháraný a nepříliš živý pohon

Výsledek: 3,5*

LUXUS 8-s 8-s 8-s
7. 10. 2022 18:35
Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
jj ta cena testovaného auta je brutální, 1.5l 96kW za 1.2mil Kč? Ani základ za 920tis není láce... Tohle auto do světa díru neudělá...
7. 10. 2022 18:34
Re: 3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
Naprostý souhlas.
7. 10. 2022 18:31
Re: Re: Pro autora recenze
Přeji příjemné svezení. :yes:

Budu se těšit, až se podělíš o dojmy.
7. 10. 2022 18:30
Re: Alfa
To byl dotaz na Kankunena, ale díky za názor :yes:

BMW moc v SUV nedávám, nízká se mi naopak líbí moc. Až na ty obrledvinky v dnešní generaci, to je s odpuštěním hnus.

F-Pace fajn, 60tkové Volvo taky, ale Stelvio u mě vede. ;-)
7. 10. 2022 18:26
3,5 hvězdy? tak to jděte někam....
.... v testu až na pár relativně malých výtek nic není a 3 a půl hvězdy? To jste fakt pos*ali.... Některé VW tady v poslední době měly neovladatelný infotaiment a stály naprostý nesmysl a v pohodě dostaly 4 hvězdy a tady dáte tak slabé hodnocení? jste TRAPNÍ :-(

Jinak... já jsem v tomto autě jel.... našel bych hodně chyb, zejména cenovka vůbec neodpovídá, dle mého názoru.... takže jo, buďme přísní.... Ale sakra ke všem autům....

Dnes auto.cz: :no: :no: :no:
7. 10. 2022 16:43
Re: Tonale
Kamaráde ty jsi ale úplně mimo mísu. Ale jako že fakt hodně. . . .
7. 10. 2022 16:40
Re: Re: Pro autora recenze
Zatím ne. V Listopadu jedu na garanční prohlídku. Takže si ho určitě půjčím. Nejlépe na víkend.
Avatar - Emel
7. 10. 2022 16:26
Re: Alfa
Není úplně jednoduchý říct, co jsou konkurenti. Z prémiovek se mi líbí X3 a v lepších výbavách F-Pace. Z mainstreamu se mi líbí Sorento, ale to už je skoro asi o třídu větší, byť technicky je to oboje SUV-D.
Avatar - 3_diamanty
7. 10. 2022 16:07
Tonale
Konecne pekny face od alfy.... nazivo vyzera ale este lepsie ako na fotkach... a mne to vobec nepride ako nejake kompaktne suv ale uz celkom paradne robustne rodinne suv... fotky klamu.. posobi na nich akosi mensie... v reale ale paradny kus auta ... a urcite za podobne prachy radsej nejake smrncovne tonale ako giuliu ... po 10 rokoch sa mi konecne nejaka ta alfa opat paci :yes:
7. 10. 2022 15:54
Re: Alfa
Hele - tvůj názor na to co se ti líbí/nelíbí ti neberu, to je subjektivní záležitost. Jen bych se rád zeptal - jací tři konkurenti Stelvia se ti líbí nejvíc?
7. 10. 2022 15:38
Re: Pro autora recenze
Naprostý souhlas.
Po přečtení recenze mě napadla jen jedna otázka, proč dostalo Tonale jen 3,5 hvězdičky??
Kdyby to byl Karoq se stejným textem recenze tak má 4,5 na beton :yes:
7. 10. 2022 15:34
Re: Pro autora recenze
Dík. :-)

Už jsi ji jel?
7. 10. 2022 15:30
Re: Rozharany pohon?
Chapmanovu nápravu má všechno na této platformě, vyjma Tipa. I 500X.

To samé platí pro FSD tlumiče, na které pan Kolman tak trochu asi zapomněl.

Jinak - Chapman je super, když se dobře naladí (prý je to někdy vořech), ale pánové z Alfy to udělali už i pro kratší verzi platformy (500X) i tuhle (Compass), v tom jsem jim věřil ;-)
Avatar - Emel
7. 10. 2022 15:28
Re: Alfa
Tak se soustřeď na tu šňůru do zásuvky a ono to přejde ;-)
Avatar - fOE
7. 10. 2022 15:25
Re: Alfa
To mi nedelej, jsem jeste v praci a nechci byt popotahovanej za obtezovani kdyz tu ted po tom tvem poslednim obrazku budu muset chodit s erekci. :D :-[]
:yes: :yes: :yes:
7. 10. 2022 15:23
Re: Re: Alfa
Za mě stelvio nejhezčí D-SUV
7. 10. 2022 15:22
Pro autora recenze
"McPherson vzadu" - tedy Chapmanovu nápravu, pro pana Kolmana, má i 500X a Jeepy Renegade a Compass. Stejně tak mají i FSD tlumiče, tzn. mechanické tlumiče s proměnnou frekvencí (u 500X si nejsem jist zda ve všech verzích).

Já z toho testu nechápu jedno - proč tři a půl hvězdy? O něco méně místa vzadu a méně dynamický základní (!!!) motor. Jinou výtku jsem nenašel (komunikativní naladění spojené s tím, že vím po čem jedu není chyba, to je vlastnost. Pro Alfu velmi žádoucí).

Já z toho textu prostě vůbec nepochopil, jak tohle (dle autora skvěle jezdící) auto může dostat tři a půl, když jsem tu četl mnohem kritičtější texty na auta, co dostala vaše obligátní čtyři.

Takhle naprosto chápu, proč zde na testech v 80% točíte koncern/BMW/M-B a sem tam nějakou "exotiku" jako třeba Opel... Já být dovozce, tak vám po spojení tohoto textu + hodnocení už žádné auto taky nepůjčím. Proč bych to sakra dělal?
Aby bylo úplně jasno - kritizuji proto, že ty dvě věci se spolu vzájemně míjejí, Autor si ty třiapůl prostě v textu dle mého nedokázal obhájit, celo dobu mi přišlo že čtu test na auto, které dostalo o hvězdu víc.

Ps.: Souhlas s tím, že silnější motoriza by to v Evropě potřebovalo jak prase drbání. Ač mě samotnému "by" stačil 1,33 se 180 Hp, chtělo by to i víc.
7. 10. 2022 15:22
Re: Re: Alfa
Jo to asi ano. Paleta motorů mohla být širší 👍
Avatar - Emel
7. 10. 2022 15:18
Re: Alfa
Brera pro mě ne, mně ty proporce nesedí, to už radši to "lidovější" GT. 159 jako sedan nejlépe... sice jsem docela na kombíky, ale ty proporce byly u sedanu lepší.
8C i 4C jo, dobře... to je trošku specialitka.
Giulietta - mně se u Alfy líbí světla na šířku, ne na výšku. Takže tohle spíš ne... ne že by to byl nějaký průšvih, ale holt v tom vidím tu sovu se zobákem a očima :-)
https://img.tipcars.com/…gazin_40/46469/0
Giulia je mnohem lepší, ale ani tam ta přední světla nejsou úplně ideál... s tmavým podkresem v lepších výbavách dobrý, ale že to je lepší než Němci je možná spíš o tom, že jich nejezdí tolik. Takhle by to vypadalo líp :-)
https://backend.elektrickevozy.cz/…ulia-EV-obr1.jpg
Avatar - KANKUNEN
7. 10. 2022 15:15
Re: Alfa
Tak zase Stelvio vypadá jak tlustá Berta. SUV bez šmrncu.
Avatar - fOE
7. 10. 2022 15:09
Re: Alfa
156 byla fajn, 159 jeste lepsi, Brera paradni (i kdyz prepadala na cumak, jinak ale krasna), me se libila i GT, 8C super, Giulia byla fajn a hezci nez soudobi nemci, Stelvio pak jeste lepsi. Giuliette nebyla zla ale ani zadnej zazrak, ale na platforme HB toho podle me o moc vic vykouzlit snad ani neslo. MiTo vidim jako nejslabsi.
Avatar - Emel
7. 10. 2022 15:09
Re: Alfa
Tonale... možná takové drobnosti jako motor? SEAT už je sice ohlodaný od Cupry, no ale Ateca pořád má v ceníku za 950t 2.0TSI 4x4... to bych se asi na 1.5 96kW FWD ukecat nenechal.
7. 10. 2022 15:05
Re: Alfa
Mě u Tonale napadá třeba nabídka pohonů. Jeden výkonově podmínečný motor a pouze FWD. Srovnej s Q3, X1, GLA, E-Pace.
Avatar - Emel
7. 10. 2022 15:00
Re: Alfa
Nevím, no. Mně se třeba éra sovích ksichtů nelíbila (Giulietta, Mito), ani z Giulie nejsem nějak extra odvařený. Líbila se mi 156, 159... a jo, Tonale je fajn.
7. 10. 2022 14:54
Re: Alfa
Moc mě nenapadá jakých deset věcí zabíjí auta jako třeba giulia stelvio? Světla, kamerový systém ale dál?? A u takového Tonale v rámci konkurence mě nenapadá už vůbec nic. . . . .
Avatar - fOE
7. 10. 2022 14:33
Alfa
Rikejte si kdo chcete co chcete, ale malokdo dela tak pohledne auta, dekady a dekady, jako Alfa. Skoda ze ten design nasledne zabije 10 jinych veci, ale alfy jsou proste krasavice. :yes:
Avatar - Emel
7. 10. 2022 14:30
Re: Farba
Giulii ta barva podle mě moc nesluší, tady to z fotek vypadá líp.
Auto ako také se mi v rámci možností líbí... hlavně čumák, tenhle styl předních světel je Alfa best practice... rád bych to viděl na Giuliettě třeba. Zadek už je slabší.
Avatar - iudex
7. 10. 2022 14:10
Farba
Auto ako také (kompaktné SUV) ma neoslovuje, ale tá farba Verde Montreal je úplne famózna. Videl som ju naživo na Giulii a je to jedna z najkrajších farieb, aké som kedy videl. Odtieň je sám osebe zaujímavý a jedinečný (blíži sa tomu len Isle of Man Green na M3/M4), má jas a súčasne hĺbku. Fakt vydarená farba. Škoda, že nie je dostupná na bežných Giuliách (iba pre Quadrifoglio).
https://1884403144.rsc.cdn77.org/…pbWc/7958539.jpg?…
7. 10. 2022 14:08
Re: Rozharany pohon?
Důležité je že auto skvěle jezdí a do toho už přidali všechny ty moderní nesmysly které dnes kupci chtějí. . . .
Avatar - Ja Prvni 123
7. 10. 2022 13:30
Rozharany pohon?
Budu si ho muset nekde pujcit, abych zjistil co je to "rozharany pohon" .

Jinak McPherson i vzadu je pro Alfu prave tradicni...
:-)