Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Slovensko: Naši sousedé se poučili z neúspěchu bodového systému

Zákaz řízení až na 5 let, veřejně prospěšné práce místo peněžitého trestu, pokuty do výšky 30 000 Sk nebo dočasná ztráta řidičského průkazu za nezaplacení pokuty. Bude slovenský zákon o silničním provozu úspěšnější než náš nepovedený pamflet 411/2005 Sb?
Zpět na článek
neregistrovaný "Marek"
30. 8. 2007 13:54
Prevencia, vzdelavanie
Najhorsie na tom je to, ze zakon vobec neriesi prevenicu a vzdelavanie vodicov a hlavne buducich vodicov. Ked je dnes schopny urobit autoskolu hocikto, ale chyba mu akakolkvek zodpovednost, tak potom je jasne, ze na ceste bude jazdit ako prasa. Je to trosku smutne lebo postihovanim nasledkov sa neodstrani pricina.
neregistrovaný "blue.sun"
30. 8. 2007 07:52
Re: :)
65 v obci? Hm, to mě by vypískali tedy... >:D Horší pak je, když ze Slovenska přijedou k nám... a o Polácích radši ani nemluvím, severní hranici bych někdy radši zadrátoval.
neregistrovaný "Dominik"
29. 8. 2007 23:36
Re: :)
Absolutně přesně, řek bych, že bodovej systém by byl parádní, kdyby někdo ty body uděloval...
Ale jak vyjedu na Slovač, jsem jednoznačně se svýma 65kmh brzda v provozu po dědinách, stejně jako v Chorvatsku. U nás jezdím 60 a je to tak nějak ok...

Už vidím, že zaparkuju blbě a nemám 200 na pokutu, oni mi vemou papíry a já budu muset kvůli tomu někam lítat a ne jen poslat prachy...huch
neregistrovaný "Whoever"
29. 8. 2007 20:42
Re: Prasarna
hej, pojde na policajnom Lamgorghini so zapnutymi majakmi, bude vyzerat ako Sean Claude van Dam, za opaskom bude mat Desert Eagle .50 cal, vedla neho bude sediet polonaha porucicka Naomi Campbell... zastavia ma, slusne pozdravia, vypytaju si papiere, informuju ma, co som spachal, navrhnu riesenie, vratia papiere, zapraju mi stastnu a bezpecnu jazdu.. To vsetko s usmevom, sviezim mentolovym dychom a co v najkratsom case...

Horeuvedeny scenar je asi tak isto pravdepodobny ako stretnutie slusneho cajta na nasich cestach.. Alebo mi daj tip, kde takeho cajta mozem stretnut.. Zial, este som nestretol.. a ani nikto koho poznam este nemal to stastie
neregistrovaný "sword2"
29. 8. 2007 17:36
Re: Prasarna
a ja len dúfam že raz natrafíš na slušného policajta, ktorému budeš strkať tých 500 do ruky... ;-)
neregistrovaný "sword2"
29. 8. 2007 17:31
Re: <b class="smile01"><b>:-)</b></b>
také miesta dávno sú napr.v BA je povolená 80km/h v určitých úsekoch...takisto cez niektoré obce na vých.slov.som videl 70km/h, a zimné pneu.nebudú povinné..len na snehu a lade...
neregistrovaný "Whoever"
29. 8. 2007 14:48
Prasarna
uvadzane zmeny vitam, nemam takmer nic proti, snad len keby ti policajti neboli tak lenivi nastartovat sluzobne auto a dojst k nehode.. Bez zapisnice moze byt v poistovni pruser.. ak by si svihli, tak by ani tak nezdrzovali

Ad pitie: zboznujem ked auto predomnou zacne kluckovat v ramci pruhu, vodic sa natiahne do klimatizovanej schranky pred spolujazdcom, odtial vyberie 0.5litrovu PETku, zacne lomcovat so zadretym uzaverom, potom sa konecne napije, no teraz sa musi zohnut na zem aby zdvihol ten uzaver (jasne ze mu spadol), potom ho musi utiahnut, a flasku odlozit... Asi tak 20-40 se***va nepozornost vodica.. to je dost... takze sa tesim na novy zakon.. iked.. ak to dopadne tak ako s pouzivanim mobilu... (ze kazdy fizel ma v sluzobnej fabii (samozrejme bez majakov) mobil na uchu..)

Ad zabavenie vodicaku: iste by som nechcel prist o vodicak, len preto ze nemam pri sebe 10000 na pokutu.. to radsej strcim cajtovi 500 do ruky a zasalutujem..

Ta svanda so zimnymi gumami.. slovensko je dost hornate.. a pocasie sa casto meni... takze asi budem vozit prives so zimnymi gumami v obdobi november-marec, lebo co ak sa niekde objavi suvisla vrstva snehu.. co ak nahodou.. Ale ak tam budu vyjazdene kolaje, tak to uz nie je suvisle, ze? Dobra kravina.. A este som zvedavy ako mi cajt dokaze, ze to nie su zimne gumy.. sak ja mam nizkoprofilove sportove zimnasky z makkej gumy.. no a co ze nemaju typicky dezen?

Ad lenivost: Ja si z policajtov robim dobry den, ved oni zvacsa pisu esemesky, kontroluju si uniformu.. vzdy ked vidim nejaku takuto superhliadku, tak pekne na nich zatrubim... aspon sa na mna otocia a snad si vtedy vsimnu, ze povedla mna sa prehnal Touareg stovkou v obci.. samozrejme, ja som ten blby, v obci sa nema trubit.. ale ich nezaujima ten touareg, ich zaujima to, ze som si dovolil na nich zakerne zatrubit... chudak nemohol ani dopisat smsku... Taka je realita..

Zakon moze byt akykolvek, ked nebude nikto, kto by na jeho dodrziavanie dohliadal... asi si dam napisat na auto "Od 1.1.2008 som vdaka Ficovi cestny pirat. Diki Robko"
neregistrovaný "3D4"
29. 8. 2007 13:42
Re: Naši zákonodárci by se mohli poučit
Našim zákonodárcům je to už dávno všechno u *. Copak to nevidíš? Musím uznat, že to jak tohle u slováků funguje jim zavidím. (to je ale asi jedna z mála věcí, co jim zavidm teda ;-)
neregistrovaný "Tomáš B"
29. 8. 2007 12:41
re
Jestli to u sousedů projde, tak proti tomu našemu paskvilu, musím přiznat, že jim budu závidět :yes:
neregistrovaný "luboskoc"
29. 8. 2007 12:35
Re: :)
Plně souhlasím!
neregistrovaný "blue.sun"
29. 8. 2007 12:06
:)
Doufám, že se Slováci především poučí v tom, že k funkčnosti zákona je třeba, aby byla vidět taky policie, jak koná. Náš zákon není určitě dokonalý, ale není ani špatný. Nárůst počtu mrtvých a počtu nehod není vinou zákona, ale vinou nulové práce policie. Snad tedy podchytí i tohle.
neregistrovaný "Driver"
29. 8. 2007 12:06
Re: Kto odhadne skodu pri nehode ?
Přesně tak. Hádky, kdo je vinen a kdo ne a na závěr pojišťovna chce stejně policejní protokol 8-s - když jej nemáš, tak jsou to furt samý "bůh ví jak to bylo, nám se to nezdá atd."
neregistrovaný "Koni"
29. 8. 2007 12:03
zní to dobře
rozhodně tedy lépe než ta naše plečka, ale je fakt že kdyby to neviděli u nás nefunkční taky by k tomu možná zklouzli. Nicméně pití za volantem se sice zdá jako banalita ale je to srovnatelný s mikrospánkem co se doby nepozornosti týče. Když budu pít s brčkem a čumět na cestu je to v poho, ale když si zaklonim hlavu s petkou na čtyři sekundy, může to bejt poslední napití. Takže jako každej řidič je jinej, ale vzhledem k tomu jaký másla jezděj mezi námi je lepší přijímat přísnější opatření.
Avatar - Ghostyx
29. 8. 2007 11:07
Re: Uvidíme...
Souhlas, od Slovaku bychom se mohli v leccems ucit... :yes: Ta nase bodova saskarna, kdy neco spachas v prubehu roku (kamerovy system), treba i omylem, protoze mas zapadajici slunicko v protismeru a nevidis poradne na tachac... a dozvis se to az nekdy na konci roku, je traparna jak vysita... >:-[] :no:
anonym
29. 8. 2007 11:03
Kto odhadne skodu pri nehode ?
Uz vidim ako sa dvaja hadaju, ze kto je vinny a kto aku ma skodu ?!?! Ked som v DE urobil drobny tuk do OPEL Vectra r.v. 1998, tak som to odhadol na 300-500 Euro. Do poistovne prisla skoda 2800 Euro !!! Asi menil aj zuby 8-s
neregistrovaný "GOLFIII"
29. 8. 2007 10:36
Naši zákonodárci by se mohli poučit
Kromě toho pití za volantem mi to příjde celkem rozumné.
Líbí se mi to,že nechtějí bodový systém,který stejně nic neřeší.Taky je zajímavé to vyšetřování nehod až od 160tisíc škody.Těch našich 50tisíc je při cenách luxusnějších aut jen drobný ťukanec a pak zbytečně omezují provoz při čekání na policajty a vyšetřování nehody.
neregistrovaný "zvejkal"
29. 8. 2007 10:07
Re: <b class="smile01"><b>:-)</b></b>
Nic ine, nez suhlas s tvojim prispevkom. Pekne si to napisal.
29. 8. 2007 09:37
<b class="smile01"><b>:-)</b></b>
návrh zákona, ako je popísaný v článku, mi pripadá ako dobrý nápad - celoročné svietenie, povinnosť zimných pneumatik, dokonca i verejne prospešné práce sa tam krásne dostali :-)
Zníženie rýchlosti v obciach je tiež dobrý nápad - v súvislosti s tým ma ešte napadá že by bolo ešte dobre nejak vyriešit spomalenie bláznov čo väčšinou bez spomalenia preletia cez krátke obce - "prečo spomalovať? veď vidím na druhý koniec dediny..." - zákon totiž neumožňuje umiestnenie spomalovacích pruhov na takýchto úsekoch... - a iné ma nenapadá... - na druhú stranu, vo vačších obciach - mestách, by mohli pribudnúť úseky kde by bola povolená väčšia rýchlosť. Mám na mysli hlavne niekoľkokilometrové úseky rovnej, niekoľkoprúdovej cesty na začiatku veľkých miest kde nemáte koho ako ohrozit alebo obmedziť ale vďaka tomu že ten úsek je už v rámci mesta, platí tam obvyklých 60 km/h.
29. 8. 2007 09:19
Uvidíme...
... jak se s tim Slováci poperou. Minimálně náhradní doklad za řidičský průkaz, zákaz pasivních radarů, veřejně prospěšné práce jsou velmi dobré a logické návrhy :yes: Na druhou stranu zákaz pití je trochu úlet 8-s