Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V Rakousku bude řidičům překračujícím povolenou rychlost hrozit zabavení auta

Řidičům, kteří výrazně překročí rychlostní limit, bude v Rakousku zřejmě hrozit až zabavení automobilu. Zpřísnění postihů pirátů silnic, již svým chováním opakovaně ohrožují životy druhých, dnes představila ministryně dopravy za Zelené Leonore Gewesslerová.
Zpět na článek
9. 12. 2022 14:00
Re: Tresty
zkusím úplně nejjednodušeji jak to jde. dva litry benzínu vyprodukují víc emisí, než litr benzínu. vyšší rychlost - větší odpor vzduchu - vyšší spotřeba paliva - vyšší emise.
Avatar - Ozzman
9. 12. 2022 11:24
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
130? Takovou ceduli v Německu moc nevidím moc často.. spíše 120-100
Avatar - Dinar
9. 12. 2022 10:01
Re: Pořád je to polovičaté,
Ne, to tě pak rovnou vyhodí. :D
Avatar - Dinar
9. 12. 2022 10:00
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
Je to tak běžně, ono ani v Německu nejsou 3 pruhy standardem, naopak dost často je situace, kdy dálnice vede kolem nějaké aglomerace, v tom třeba dvacetikilometrovém úseku je tříproudá, s omezením na 120, pak se stáhne do dvou pruhů a v tom místě končí i rychlostní omezení.
Avatar - Ozzman
9. 12. 2022 09:53
Re: Pořád je to polovičaté,
A když si koupím Teslu, tak mi twitter zůstane ? :D
9. 12. 2022 09:39
Re: Re: Tresty
Kolem Insbrucku je to asi 100 km, kde se plížíš stovkou. Příšerná jízda.
9. 12. 2022 09:29
Re: Tresty
Nová auta (míněno klidně t mínus 10 let) nemají obecně problém s nadměrnýma emisema, takže je šuma fuk jestli se ti to zanedbatelný číslo zvýší o 15-20%. Je to neměřitelný a kvalitu ovzduší ti to nijak neovlivní.
8. 12. 2022 21:08
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
Ale špatný… V německu na dálnici, jedno jestli je 2 nebo 3 proudá, můžeš jet neomezenou rychlostí, pokud není značkou omezující rychlost (většinou 130kmh) upraveno jinak ;-)

Řekl bych, že spíš tě sejme někdo na Český dálnici ve 180kmh než 300kmh v Německu :-[]
8. 12. 2022 20:21
Re: Tresty
Vídeň je pod radarama celá, chodi to i za směšné překročení rychlosti, hlavně ten most přes Dunaj, kde jsou pruhy nacpané na sebe a tebe provoz nutí jet rychleji - tam to není žádný problem
8. 12. 2022 19:29
Re: Re: Tresty
Jel jsi tam někdy? Je to cca deset km dlouhý úsek, kde je stovka
Avatar - Brmbalik
8. 12. 2022 19:12
Re: Buduj totalitu, posílíš mír!
A bude hur vsude v EU
Avatar - Brmbalik
8. 12. 2022 19:09
Re: Re: Tresty
Pochybuju, ze jsou emise na 20km useku pri V=120km/h vyssi, nez kdyz na tom stejnym useku 4x zpomalim na 80 a zase zrychlim na 120...
Avatar - xxc
8. 12. 2022 18:31
Re: Tak snad
Presne tak, uz aj teraz mame v zakone povinnosti prevadzkovatela vozidla, ktore nemozem splnit. Ked niekomu poziciam auto, nemam realnu moznost mu zamedzit, aby aspon na chvilu nesiel 51 v meste, alebo niekde mu nebliklo 91 mimo obce. A kto jazdi opity vlastnym autom, preco nie, nech mu zoberu dom aj deti, preco to obmedzuju na auto? Keby mu dali deti rovno do detskeho domova, cesty by boli este bezpecnejsie. A rovno mozu zobrat majitelovi aj liehovar a zatvorit ho, vtedy by to bolo uz fakt bezpecne, ked vsetko zatvoria :-)
8. 12. 2022 16:28
Re: Tresty
Jak může být při o 15-20% vyšší spotřebě stejný stav emisí? ;-)
8. 12. 2022 16:26
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
Hlavním argumentem pro neomezenou bylo, ze je na to dálnice uzpůsobena. Což dva pruhy nejsou. Můj názor.
8. 12. 2022 16:00
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
Tak jen blázen pojede v hustým provozu 300. Musíš přizpůsobit rychlost stavu a povaze vozovky a okolnímu provozu.
8. 12. 2022 15:58
Re: Tresty
Chtěl bych ty měřiče a data z nich vidět. U nás žádné IGL nemáme a když se podíváš na mapu znečištění, tak žádné vysoké emise nikde nevidím i bez této šikany.

https://www.chmi.cz/…ed-stavu-ovzdusi
8. 12. 2022 15:55
Re: Tresty
Vážili by si je naprosto stejně, kdyby se tam jelo normálně 120-130. Kvalita ovzduší by byla úplně stejná, protože množství aut je stejné. Navíc v Rakousku nejezdí staré kraksny, za kterýma se hulí, takže o emise vůbec nejde.
8. 12. 2022 15:29
Re: Tresty
Ono se to odvíjí od emisí (jsou tam měřiče) - velký provoz, velká rychlost, nadměrné emise - přepne se to na stovku nebo 110.
8. 12. 2022 15:12
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
Myslel jsem si to. Neomezená rychlost ve dvou pruzích mi přijde celkem úlet, vzhledem k tomu, že v pravém jedou kamióny a ty bys chtěl nějaký předjet a v té chvíli ti zezadu někdo přiletí třístovkou... ale je možné, že to tak někde je.
8. 12. 2022 14:25
Re: Tresty
Zajímavý, jezdím tam 2-3x do roka a zatím žádná pokuta. Problém bude asi mezi volantem a sedačkou.
8. 12. 2022 14:23
Re: Tresty
Tak prostě Rakušáci si váží země, ve které žijí. Rozdíl v emisích i hluku mezi 100 (případně 80) a 130ti jsou docela zásadní a prostě někde je pro ně klid a čistý vzduch víc, než být v cíli o 5 minut dříve.
Do Rakouska jezdím 2-3x do roka a nemám s IGL limity žádný problém. Tak 10-15 minut jedu trochu pomaleji, tak se z toho nepo... Navíc to mají dynamické, taky se mi stalo, že ani u toho Salzburgu nebylo žádné omezení a jel jsem 130.
Zato mimo dálnice je většinou 100ka a v obcích často 70-80, takže naprostá pohoda.
Avatar - Dinar
8. 12. 2022 13:27
Re: V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
Jak jsi přišel na to, že v D musí mít úsek s neomezenou rychlostí tři pruhy?
Avatar - speedfred
8. 12. 2022 13:15
Re: Pořád je to polovičaté,
….budem guru Dinár.

Najprv nám tu ponúknu 500-1000 PS vehikle a hlavne elektrovehikle, potom ti ho chcú zabaviť a keď nezabavia tak ti vypnú elektriše-štrom.
8. 12. 2022 13:09
V Německu sice můžeš jezdit neomezenou rychlostí
...ovšem na dálnici, kde jsou tři pruhy, a je to povoleno. Z čehož vyplývá, jak moc je takový zážitek "sportovní". Dovádění na okresce je tam vítáno stejně jako u nás, nebo i v tom Rakousku. Tohle nařízení je poněkud diskriminační, je namířeno hlavně na cizince. Domácí totiž jezdí absolutně předpisově a navíc tě budou blikáním upozorňovat, že ty to neděláš.
8. 12. 2022 13:00
Buduj totalitu, posílíš mír!
Rakušáci jsou vážně na nejlepší cestě k totalitě... možná nejen zelené.
Avatar - Dinar
8. 12. 2022 12:08
Re: Pořád je to polovičaté,
No, to právě uvažuješ špatným směrem, nějaká vlastní vůle, jízda podle vlastní úvahy, ne, ne, panáčku, budeš jezdit jak my ti řekneme, protože my víme, co je správné a co je nebezpečné, a jestli se jen trochu odchýlíš, budeš viset... teda prozatím ne, teď jen přijdeš o auto a účet na twitteru, ale za pár let dojde i na ten provaz. ;-)
8. 12. 2022 11:58
Rakousko se mění
Čím jsou víc zelený, tím jsou víc praštěný. V podstatě se jedná o krádež soukromého majetku posvěcené zákonem :no:
8. 12. 2022 11:50
Re: Tresty
To je mi jasný, že to není bezpečnostní, ale pseudoekologický důvod. Pozitivní dopady na okolí veskrze žádný. Jen buzerace a šikana a hlavně příležitost dřít z řidičů pokuty.
Avatar - Ozzman
8. 12. 2022 10:26
Re: Pořád je to polovičaté,
Já bych to nechal na lidech, když tě někdo předjede, můžeš mu prostřelil gumy třeba:D
Avatar - Ozzman
8. 12. 2022 10:25
Re: Tresty
Stejná je cesta Salzburg-Villach jenže tam všude to nebude problém bezpečnostní, ale ekologicky, protože Alpy :/
8. 12. 2022 09:05
Re: Tresty
Jako nechápu, proč máš za svůj příspěvek 7 mínusů? Který dement ti to tam nasázel? Mohl by mi to dotyčný vysvětlit?
8. 12. 2022 09:03
Re: Tresty
Ano jednak to nedává význam, takže cesta kolem Salzburgu na Insbruck je katastrofa. Jede se tam naprosto příšerně. Pro řidiče je to naprosto vyčerpávající a otravné. Navíc se rychlostní omezení neustále mění, takže nevíš jestli můžeš je 80-100 nebo 120. Lehce pak překročíš rychlostní limit aniž by si jel vlastně rychle klidně o 40 km/h, protože si prostě v té změti omezení překoukl značku. Plazit se po krásné 4 proudé dálnici 100 km/h je absolutně na usnutí. Rád jezdím lyžovat do Stubai, ale cesta tam je od německých hranic totální utrpení.
Avatar - Dinar
8. 12. 2022 08:33
Re: Pořád je to polovičaté,
:D Rozviň svůj klid a buď dobrý...
Avatar - speedfred
8. 12. 2022 08:27
Re: Pořád je to polovičaté,
😝to by bola doslova naháňačka pred smrťou alebo so smrťou?
8. 12. 2022 07:51
Re: Tak snad
Predstava že tebe ako spoločnosti zhabú auto za to, že sa tvoj zamestnanec ožral je dosť triesnivá...Pokiaľ nachytajú mňa ako majiteľa firmy ožratého vo firemnom aute, tak ok....
Avatar - Dinar
8. 12. 2022 07:46
Pořád je to polovičaté,
dokud takového pyráta nebude moct policie vytáhnout z auta a oběsit na nejbližším stromě, tak na rakouských silnicích bezpečno nebude, generace pokrokových politiků to snad už pochopí a dotáhne...
8. 12. 2022 06:45
Re: Tak snad
Aj firemné ťa môže dosť mrzieť.
8. 12. 2022 06:44
Re: Tresty
Vášeň si choď užiť niekam na okruh (alebo k drahej), na cestu, notabene tam, kde je nejaké obmedzenie, by som ho neodporúčal. Mimochodom, v Rakúsku našinci často jazdia kúsok pod limit - a jak prejdú hranicu na Slovensko, tak 20 nad limit v pohode. Pokuty sú pritom nižšie, max. porovnateľné.
Avatar - xxc
7. 12. 2022 21:38
Re: Tak snad
ano, ale vlastne auto nech zabavia :-)
Avatar - 3_diamanty
7. 12. 2022 21:04
Tak snad
To coskoro bude aj u nas... ale hlavne za alkohol za volantom by som hned zabavil auto... snad nase deti uz o dekadu dve tie cesty budu mat bezpecnejsie... a my starsi to uz nejako doklepeme...
7. 12. 2022 20:21
Re: Tresty
V Rakousku nechávám zapnutý aplikaci “mapy”, hlásí stacionární… opravdu se to vyplatí. Stejně i Waze
7. 12. 2022 18:51
Re: Tresty
uz roky se drzim a nenecham v tom ***istanu ani euro, bohuzel mi stejne kazdej rok poslou pokutu za prekroceni nekde o jednotky km.
Avatar - Mokrous
7. 12. 2022 18:47
Re: Tresty
Zase tak často na okresce nejezdíme 180, ne? :-!
Mě v AT nejvíc sejří ty jejich IGL a obecně úseky dálnic s omezením 100 km/h to je fakt nuda a opruz. Tam by to chtělo 140-150 minimálně. Na druhou stranu to kilo až 110 mimo obec je v pohodě. Tam, kde jezdíme my, mi to většinou vyhovuje a až na pár případů obytňáků v serpentýnách a pod. se tam jezdí krásně plynule a spořádaně. Tak si pustím muziku, jede mi to za 4,5/100 a cesta vcelku ubíhá.
V AT mám vždy nižší spotřebu a vyšší průměrnou rychlost. Jak přejedu čáru, tak jen nadávám, průměr klesá a spotřeba roste.
AT není pro závodníky i když v podhůří a serpentinách, kde mají to kilo si zařádíš až až.
Rychlost v obci nezpochybňuju vůbec. Kdo jezdí 110 po dědině, tak ať mu to zabaví.
Avatar - speedfred
7. 12. 2022 18:26
Tresty
za masívne prekročenie rýchlosti v obci chápem ale na okreskach či diaľnici? Prejdeš čiaru a môžeš to v DE švihať aj 300….
Na nejakom zbytočnom okreskovom obmedzení kde je 70 (a že ich tam majú) je to celkom naprd ked sa rozvášniš na moto či aute.