Novinky
Ta prezentovaná čísla dojezdu mi připadají hodně nereálná. Baterie se mezigeneračně zvětšila o cca 25-30 % (celková, využitelná), ale navýšení dojezdu prezentují 82-116 %. Předchozí generace má ve městě 98 km a teď najednou 212 km? To by musela mít spotřebu na úrovni karbonového BMW i3...
Jinak cením, že už není povinná prosklená střecha, ale nekoupil bych to na těch ve vyšších výbavách povinných 20tkách, na minulou generaci jsou už i 19tky příliš.
Jinak cením, že už není povinná prosklená střecha, ale nekoupil bych to na těch ve vyšších výbavách povinných 20tkách, na minulou generaci jsou už i 19tky příliš.
@Barry Lyndon ten dojezd narostl hodně. Mohla zapracovat i účinnost. Ty minulé generace bev/phev na tom byly bídně. Tak to třeba taky něco udělá. Chce to zkusit nejdřív. Kolik dojezd zvládáš s tou tvojí? Já v tom minulém PHEV byl na nějakých 55-60km, ale měl jsem to vždy jen na chvíli, takže předpokládám, že na tom budeš o něco lépe.
@Mikesus Reálně to v létě na okreskách (jízda kolem 60-90 km/h, takové ty příměstské/vesnické okresky, kde nejedete 120) dá i 80 km, v zimě tak 60-65 km. Rychlejší jízda kolem 130 žere samozřejmě hodně (je to vysoká kysna s Cx z minulého století), ale vlastně ani nevím kolik, v režimu EV jsem s tím po dálnici nikdy nějak dýl nejel a objektivně to neměřil (subjektivně bych řekl, že to na dálnicí každý kilometr sežere dva kilometry dojezdu 😊). Oni s tím jezdí spíš kolegové, já zřídka. Jinak já jezdím oproti ostatním dost efektivně (ne pomalu), takže mívám u většiny aut spíš nižší spotřebu... 😊
@Barry Lyndon Na dálnici je ale asi lepší využít vynucený hybridní režim, ne? Nebo se systém umí chovat logicky a v určité rychlosti ho kvůli efektivitě aktivuje sám i při plné baterii?
@simson33 V RAV4 je EV režim fakt EV (však má auto i tepelný čerpadlo), takže má minimální tendenci zapínat spalovák. To se děje až tak při minus 15 °C nebo při hodně vybité baterii a prudké akceleraci do kopce apod.. Pokud jde o dálnici, tak EV funguje až do nějakých 135 km/h a pak se zřejmě automaticky zapne spalovák. Píšu zřejmě, protože buď jsem při krátký cestě těch 135 nejel a nebo při delší cestě měl dávno přepnuto na HV ručně. Jinak minulá RAV4 nemá žádný sofistikovaný mód, kdy by se EV/HV přepínalo podle datových podkladů apod. Je to čistě na řidiči, člověk si připadá trochu jako kapitán ponorky "tichý chod!" 😁
Z 10% na 80% je to 15 kWh a víme co to znamená u tak těžkého a protiaerodynamického auta.
jak rychle jezdis po meste ?
jako po dalnici ??
prehanej
tech 212km se tyka mesta, ne dalnice
mas to v clanku
ty bys neudelal prijimacky z cestiny, ktery se z velky casti tykaji pochopeni textu
Nicméně souhlasím, že PHEV není úplně dobrá volba. Měl jsem možnost srovnat a moc nedává smysl. Je potřeba nabíjet denně, na elektriku tenhle už aspoň těch 150km ujede, takže se použití dá rozšířit, ale pak zase zbytečně se tahá komplikovaná technika, která se nepoužívá a musí se servisovat.
Vacsina to ma do 30km z okolia do Prace, plugin je o tom, ze ho nabijas doma, neviem co je za problem to nastoknut kazdy druhy den po praci ked mas doma garaz, alebo pristresok s nabijackou.