Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Autem do Maďarska

28. 11. 2019 19:50
dálnice v maďarsku
Ahoj s rodinou se chystáme do maďarských termálů a pojedeme určitě autem, na https://jacestovatel.cz/…-dalnicni-znamka jsem našel, že v Maďarsku platí elektronické známky. Nevíte jestli se dá koupit už někde předběžně v Česku? Bylo by to pro mne pohodlější.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
10. 8. 2004 10:33
Re: Tiszafured
Tak tam se taky chystám (zatím v nedohledné době) s prutama na ryby, prý tam je rybářský ráj ... Jinak v Hajdů jsem byl předloni (rok před Vlamim), mohu doporučit, ten aquapark nemá chybu. O Tiszafured se trochu víc rozepiš, jestli můžeš ... Dík.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Rabukate1"
31. 7. 2004 11:41
Re: Tiszafured
Nejlepe k balatonu.. sladke more...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sm1"
20. 7. 2004 14:15
Re: Tiszafured
Miskolc už jsme nestihli, jak to tam vypadá - viděl jsem pouze prospekty a ty byly moc pěkný.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vlastavlasta"
19. 7. 2004 18:33
Re: Tiszafured
Tvuj nick pripomina inicialy meho bratra :)), ale jiste neni, protoze v Hajdu jsme byli loni. Take doporucuji Hajdu! A taky Miscolc Tapolca - jeskynni lazne.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sm1"
16. 7. 2004 14:15
Tiszafured
O víkendu jsem se vrátil ze 14 d. pobytu u jez. Tisza. Sqělá dovolená. Termály na každém kroku, spousta atrakcí, bazénů s teplou vodou, aquaparky. Maď. je ideální krajina pro ježdění na kole. Doporučuji k vyzkoušení největší aquapark v Evropě - Hajdúszobosló, 30 ha, dvacet bazénů, vč. vlnobití a obřích tobogánů. Je to asi 20 km od Debrecénu. Vážně zvažuju zajet tam ještě na konci srpna aspoň na pár dnů. :D
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "vlastavlasta"
8. 7. 2004 17:56
Ostrihom atd.
Na Ostrihom ze Sturova se jezdi pres most - uz predloni jsme takto jeli. Na Slovensku se take hodne inovuje, viz Aquapark TATRALANDIA , Besenova atd.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Medák1"
8. 7. 2004 14:54
Štúrovo-Esztergom
Ve Štúrovu prý nedávno otevřeli zrekonsruované termální koupaliště s vlnobitím.Byl už tam někdo z vás? A jak je to s přejezdem do Esztergom,jezdí se už přes most nebo stále přes řeku prámem?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Medák1"
23. 6. 2004 15:15
Re: To se to nějak rozrostlo !!!
V Egeru mají nově zrekonstruovaný termální městský lázně,fakt prima.Jsou na kraji městskýho parku.A taky turecký lázně,ale ty jsou otevřený jen v poledne,proč to nevím.Nádhernej je i hrad a stará čtvrť s náměstím pod ním.A maj tam taky pravej tureckej minaret,vstup cca 100 HUF :-).A taky ohromnou baziliku.A spoustu dobrejch restaurací s celkem přijatelnejma cenama a skvělym jídlem.Stojí to za návštěvu,jen to je trochu z ruky.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
17. 6. 2004 12:25
Re: To se to nějak rozrostlo !!!
Byl jsem tam před 5 lety bylo to super . Dokonce jsem slyšel,že se to tam jěště zkulturnilo.J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Viados"
17. 6. 2004 08:25
Re: To se to nějak rozrostlo !!!
To v Čechách a na Slovensku taky!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "UBL"
16. 6. 2004 21:37
Re: To se to nějak rozrostlo !!!
Do Maďarska ? Vždyť tam jsou samí cikáni !
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
16. 6. 2004 21:34
To se to nějak rozrostlo !!!
Nazdar !!! To docela koukám, jak se nám to Maďarsko rozrostlo ! Na podzim chceme do Egeru, nebyl jste tam náhodou už někdo ? Je to daleko, ale no a co !? :shock:
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "ccc"
16. 6. 2004 14:54
Re: poprvé do Sárváru
Tak v tom s tebvou souhlasím J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
15. 6. 2004 22:01
Re: poprvé do Sárváru
Dá se říct, že kdyby nám tam celej den svítilo slunko - nebo by úplně stačilo kdyby nepršelo - tak by se mi tam asi moc líbilo, pro děcka je to taky dost dobrý. Všechno čistý, nový - ale ty tácový restaurace mě přišly trochu moc syntetický, nebyl tam ten duch dobře zavedenýho lokálu a jídla, při nichž se může sosér vyznamenat. To bych si asi musel zajít kdekoli jinde mimo areál, ale my jsme raději rychle vyklidili z Maďarska pozice.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
15. 6. 2004 19:19
Re: poprvé do Sárváru
Tak to jsi měl smůlu na počasí.Je vidět co člověk to požadavky atd.Já jsem tam byl několikrát a byl jsem spokojenej.Skopčáků bylo málo a čechů asi 80% neměl jsem jedinej problém.asi proto,že jezdím květen a září.Ohledně jídla nevím proč tam nemaji ty klobasy a Td??????Byl jsem i Burkfurdu a tam to maj všechno,ale ty lázně jsou asi o 30 let starší a je to na nich poměrně znát.Všechny bazény v květnu nefungovali a byly trochu zanedbaný.Jediné co se mi tzam líbilo bylo spousta stánků se specialitkami a věcmi které se k vodě hodí.Sice cena vstupu byla menší a to 800HUF ale kabinka stála 1600 HUFíků.Ceny jídla byly docela obstojný.

Mají tam taky několik bazenků se smradlavou vodou ,která mi pomohla docela na kůži.Věkový průměr byl asi 75 let a byl to tam samej rakouskej důchodce.Tak raději Sarvár. Na to kolik km jsi ujel je lepší zůstat na víc dní .Ceny ubytování jsou okolo 550 czk. Jirka
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
13. 6. 2004 22:55
Re: poprvé do Sárváru
Tak jsme byli včera konečně v Sárváru a byl jsme mírně zklamán. Ve větší míře se na tom podílelo počasí, předpověď na wunderground byla úplně zcestná. Asi hodinu a půl po našem příjezdu začalo pršet. Po hodině byl déšť vystřídán šílenou průtrží, které jsme se vzdálili až naším odjezdem asi v šest hodin. Docela mě to mrzelo, protože jsme tam měli 3 děcka, který si moc neužlily různejch dětskejch atrakcí. První hodinu se dalo v dešti vydržet i venku, ale pak se dost ochladilo a bylo to jen na termální bazény. Vstoupit na nezpevněný plochy (to co dřív bylo tráva) by se neodvážil ani Král Šumavy a kousek od čtyřskluzavky přibyl zcela nový vodní útvar rozměru asi 15 x 15 metrů, ovšem jak se ukázalo nebyl na geotermální, ale na dešťové bázi :-(

Děckám byla zima, že ani ten jedinej termální bazén, kam můžou děcka do 16 let je nezahřál, tak jsme si řekli, že v té průtrži nás plavčíci neuvidí a vlezli do toho nejteplejšího i s děckama. Asi za půl minuty tam došel plavčík v pláštěnce a deštníkem a říkal, že tam děcka nemůžou být. To při 15 stupních a vytrvalým docela naštve, tím spíš, že když skákali německy mluvící výrostci do klidových bazénů tak, že tam málem pár lidí zramovali, tak zůstávali plavčíci v absolutním klidu. Fašouny jsem zpacifikoval za ně sám bez nároku na honorář :-)

Takže moje celkový dojmy jsou dost rozpačitý, uvážím-li, že jedna cesta byla přesně 290 km. Tak jsem si to vyzkoušel a asi zůstanu věrnej slovenskejm termálům, je to tam takový lidovější (ceny), domáctější (není tam tolik fašistů) a je to blíž. Třeba ve Velkým Mederu mají maďarštější jídlo, než v Sarváru, neměli tam ani maďarskej guláš ani opíkaný klobásy.

Takže za dva týdny to jistí Sládkovičovo !
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
11. 6. 2004 18:53
Re: poprvé do Sárváru
Oběd si tam určitě dám. Dálnici raději objedu. Už jen nachystám chladící box na klobásky a zítra ráno tradá !
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vlastavlasta"
11. 6. 2004 07:24
Re: poprvé do Sárváru
Da se to krasne oběd?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
10. 6. 2004 07:39
Re: poprvé do Sárváru
Dá se to krásně obět.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
9. 6. 2004 18:55
Re: poprvé do Sárváru
Vezmu to přes Bratislavu, zdá se mi to (na mapě) rychlejší. Jak je to s dálničníma poplatkama v Maďarsku?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
9. 6. 2004 06:50
Re: poprvé do Sárváru
no myslel jsem asi tak max.5km.Nebo zkus nějaký market .V sarvaru je asi 500 m před lázněmi a maji otevřeno i s neděli.Kudy jedeš přez bratislavu nebo Vídeň???Jel jsem obě trasy a jsou skoro stejně dlouhé.J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
8. 6. 2004 22:28
Re: poprvé do Sárváru
Kousek od Sárváru... to je dost širokej pojem 8-s Ale já už se se svou plynulou maďarštinou doptám. Normálně beru vždycky 5 - 10 kg po cestě v Trnavě (pro vážné zájemce můžu upřesnit lokalitu), z termálek se prostě nemůžu vrátit bez klobásek
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
8. 6. 2004 14:21
Re: poprvé do Sárváru
Kousek od Sarvaru je tržnice a tam maj vše .J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Medák1"
8. 6. 2004 13:06
Re: poprvé do Sárváru
Všude v Maďarsku se daj koupit maďarský klobásy.Pálivý i nepálivý :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
6. 6. 2004 21:16
Re: poprvé do Sárváru
Tak příští víkend snad konečně nebude pršet a pojedeme do Sárváru. Jestli se mi tam nebude líbit, tak vám to tady pěkně vytmavím !!! >:D

Jinak jsem si přesně spočítal vzdálenosti a Sárvár je od nás 275 km, Velký Meder 220 km, Sládkovičovo 175 km, Tatralandia 315 km.

Dají se v Sárváru koupit nějaký origoš pálivý maďarský klobásy ???
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sm1"
28. 5. 2004 15:11
Re: jezero Tisza
:D dík za info, podařilo se mi najít ještě pár stránek u našich slovenských sousedů

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Medák1"
28. 5. 2004 13:54
Re: jezero Tisza
Docela dobrý info mají na www.madarsko.cz
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
28. 5. 2004 13:45
Re: jezero Tisza
Myslím,že jsem u tohoto jezera byl asi před 6 ti lety a bylo to skvělý.J:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sm1"
28. 5. 2004 09:39
jezero Tisza
počátkem července plánujeme s rodinou dovolenou v lázních někde v okolí jezera Tisza, berem s sebou i kola - máte někdo podrobnější info o té oblasti? pátral jsem na netu, ale jen velmi málo stránek je v angličtině a maďarsky neumím
Rozbalit vlákno
16
neregistrovaný "ccc"
28. 5. 2004 06:28
Re: Letos
Tak to ušetříš asi 80 km ale kvalita služeb se nedá podle doslechu srovnat.Já bych chtěl do HU jet opět někdy v červenci,jestli vyjde trochu času .J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
27. 5. 2004 21:11
Re: Letos
Tak jsem vyměkl a v sobotu jedem jen do termálů do Sládkovičova, kdoví jak bude.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
19. 5. 2004 19:53
Re: Letos
Jak dlouho tam jedu nevím, zatím jsem tam nebyl. Ale vezmu si stopky :-) Jezdíme spíš na Slovensko, Velký Meder je na kilometry od nás asi stejně daleko (cca 240 km), cesta trvá cca 2 a půl hoďky - kromě průjezdu Bratislavou se tam krásně jede.

Kdybych jel sám do termálů, tak je mi ukradený, jak je venku - rád jezdím uprostřed zimy třeba do Podhájské, když je venku pod nulou. Jenže děcka během pěti minut asi 20 x vylezou z vody, furt se někde promenádujou atd...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
19. 5. 2004 06:38
Re: Letos
Zima na koupání nebyla ale pokud jsi vylezl ven. Všichni jsme z toho omarodili.Jak dlouho jedeš do Sarvaru????????
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
18. 5. 2004 22:37
Re: Letos
Já su z Brna :-) tento víkend zase vypadá bledě (teplotně), takže nebude asi ani Sládkovičovo. Loni jsme byli od 1. máje každej víkend v nějakejch termálech, letos je na venkovní koupání pořád moc zima.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
17. 5. 2004 21:04
Re: Letos
No venkovní bufík jěště nebyl otevřen,pouze donutsy ale myslel jsem skluzavky,bazény atd .Jo a pěkně jsme tam všichni nastydly.Ale myslím,že červen to opět jistí.Odkud jsi ,že chceš jet pouze na otočku?????
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
16. 5. 2004 20:56
Re: Letos
to CCC: už fungujou veškerý venkovní atrakce ? Jsou tam i nějaký bufíky na obžersvení nebo jenom restaurace ? Jestli bude v sobotu hezky, snad tam konečně vyrazím. Jestli mě děcka s manželkou neukecají na Sládkovičovo.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
13. 5. 2004 19:02
Re: Letos
Promiň ,nebyl čas.V Sarvaru bylo super pouze počasí nebylo podle představ.Navštívili jsme i lázně v Burk ale ty jsou opravdu léčebné na vyblbnutí nic moc a z dětma raději až v létě.Cenu maj sice menší,ale vše ost.platíš.Křeslo třeba 500huf kabina 1600 Huf atd.Poslední den bylo docela teplo a tak jsem bláznil na sluníčku a měl jsem asi tak trochu úpal ,což se projevilo cestou domu. Závěrem šlo to.

Další postřeh -trochu podražili asi jak vstoupili do EU!!!!Za euro jsem dostal pouhých 247 huf ped pul rokem bylo lip J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "treznak"
13. 5. 2004 07:20
lázně Gyor
Já jsem byl v dubnu v lázních v Gyoru a moc se mi to líbilo. Je fakt, že to nemůžu porovnat s jinejma co tady uvádíte, ale je to nový areál, 2 tobogány, restaurace, sauny, venkovní bazén. Teplá voda 32 - 38 st. Není to myslím tak daleko jako ostatní. Já jsem jel přes CEBUS (popsáno je to na [odkaz] ale příště pojedu autem bez CK, vyjde to levněji. Vstup byl buď na 3 hod. za 150 nebo na celý den za 220 Kč.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
10. 5. 2004 19:04
Re: Letos
to CCC: tak kde se flákáš - podej hlášení ze Sárváru :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
10. 5. 2004 19:02
Re: Letos
to Vlami: důchodci se Ti motali pod nohama... tos je tam někde pod hladinou ušlapával >:D ?

Ti penzisti mají neuvěřitelnou výdrž - když jsem byl naposledy v Podhájské, tak tam seděly u místa kde valí z vrtu voda asi 50 stupňů (normální smrtelník rychle projde, protože to tam dost pálí) dvě penzistky a ony se normálně asi pět hodin vodsaď vůbec nezvedly. Dál nevím, to už jsem odcházel. Možná už byly mrtvý a proto nevylezly :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
10. 5. 2004 15:46
Re: Letos
Zvláštní, taky jsem tam letos byl ... Ještě se chystám na podzim do Egeru, nemáte někdo podrobnější informace ?? :idea:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vlastavlasta"
10. 5. 2004 01:33
Re: Příběh ...
V Sarvaru, BukFurdo, Zalakarosi a Hevizu jsme byli v breznu. Taky mne zaujali ti duchodci, kterych bylo nejvice v BukFurdo. Ale myslim, ze jsou znakem kvality... kde jich je hodne, tak to znaci o dobrem termalu :-) jen by se nemuseli tolik motat pod nohama :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
8. 5. 2004 22:56
Re: Příběh ...
Tak si to užij i přes nepřízeň počasí, já zatím vyčkám. Sbírej informace, ať tady můžeš pak podat obsáhlej referát :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
8. 5. 2004 09:16
Re: Příběh ...
ja jsem vSarvaru a počasí no ujde to,včera jme byli v Burkfurdu a tam je to o něčem jiném.Jsou takový spíš léčebný a hodně důchodců.Ale chápu pokud jedeš s dětmi tak to odlož J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
4. 5. 2004 20:41
Re: Příběh ...
Tak Sárvár tento víkend asi odpískám - v sobotu má být maximálka 15 stupňů. Mě by to nevadilo, ale děcka se placatí furt venku a to by tam akorát vytuhli. Asi pojedu až další víkend.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
28. 4. 2004 23:25
Re: Příběh ...
Bydlet budu doma >:D . Zajedeme si tam jen na sobotu - ráno vyrazíme a večer jsme zpátky doma.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
28. 4. 2004 16:47
Re: Příběh ...
Taky jedu do Sarváru.Atrakce se mají otevřít 1.5.Tak se tam třeba potkáme.Kde budeš bydlet???
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
27. 4. 2004 22:52
Re: Příběh ...
Já jedu taky příští víkend - asi zkusím Sárvár. Doufám že budou už všechny atrakce v provozu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
27. 4. 2004 19:16
Re: Příběh ...
Tak příští víkend jedu.Doufám,že se vydaří počasí.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
16. 4. 2004 11:20
Příběh ...
Tak tohle doporučuji přečíst ... >:D Je to moc zajímavý a zábavný cestopis kolmo.

[odkaz]
Rozbalit vlákno
19
neregistrovaný "monastus"
16. 4. 2004 10:38
Re: to ccc:
Venkovní bazény mají otevřeny od 1.5. do 31.10. každý rok, vč. skluzavky.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
15. 4. 2004 20:58
Re: To ccc:
Jo myslel jsem Sarvár,nevíš jak to je v Burkfurdu????
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
15. 4. 2004 18:45
Re: To ccc:
to mluvíš o Sárváru ? Snad to bude jen dočasný.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
15. 4. 2004 06:35
Re: To ccc:
tak jsem se včera dozvěděl,že venkovní plavecký bazény včetně skluzavky jsou uzavřeny,což se mi moc nelíbí J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
8. 4. 2004 21:41
Re: To ccc:
Dík za tip, ty stránky jsou fakt perfektní, dokonce i v angličtině. Penzion Wolf sice vychází dráž ( dvoulůžkáč 9000 Huf na den) než od Hungaria tour, ale dá se tam najít jiný ubytování za slušný ceny. Ten termální areál vypadá podle fotek opravdu pěkně, takže příští víkend s rodinkou asi podnikneme krátký výpad na Huny :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
7. 4. 2004 21:05
Re: To ccc:
www.sarvarfurdo.hu stránky jsou i v němčině.Dále jsou tam i odkazy na ubytování a fotky z web kamery a další užitečné informace.J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
7. 4. 2004 19:54
Re: To ccc:
Umím jen anglicky a španělsky :-( Díval jsem se na různý stránky, těch Wolfů je tam jak dobrejch - hotel, penzion, apartmány,... nebyl za tu nízkou cenu nějakej Wolf- chlívek ? >:D Nevíš kde sehnat podrobnosti o termálech v Sarváru - otevíračka, ceny, atrakce,.... říkal jsem si, že třeba zítra bych to tam na otočku střihnul, ale nevím, jestli je něco otevřenýho už i venku nebo je zatím všechno jen pod střechou. To bych si raději jel zaplavat do Bojnic pod širák
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
7. 4. 2004 15:35
Re: To ccc:
Hm, začíná se mi líbit Tvoje varianta, ještě mi prosím Tě prozraď ten web, kde jsi zjistil kontakt, atd., jestli můžeš. Dík ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
7. 4. 2004 06:36
Re: to ccc:
Jedu tajky do Wolfu a cenu mám domluvenou po internetu za dvoulůžák.Před pár lety jsem byl na blint a ubytování jsem sehnal bez problémů.Tentokrát jedeme se známejma a ty by na blint nejeli,tak jsme si to zajistily po netu a danou cenu i termín jsme si nechali potvrdit.jinak v maďarsku se přeci dosti dobře domluvíš německy.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
6. 4. 2004 19:26
to ccc:
To tam jedeš tak úplně na blind nebo si to prvně plynulou maďarštinou po telefonu domluvíš? A co v sezóně, dá se tam najít ubytování nebo je všechno plný ?
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "monastus"
6. 4. 2004 16:10
Re: Ceny ?!
:x No tak to je docela rozdíl, dík za info, příště tedy pojedu asi bez CK. Je to docela rozdíl, 9000 HUF se snídaní a cca 24000 HUF bez snídaně. Kde že to přesně budeš bydlet ? Jak jsis to zajistil ?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
6. 4. 2004 15:49
Re: Ceny
Já to tam mám za 9000 huf a to i sbohatou snídaní.Myslím si,že vařit se tam ani snad nevyplatí!!Jo a měl jsi ubatování přímo a nebo přez CK Hungaria.Já jsem zjistil,že přez CK to je podstatně dražší a to asi o 250czk na osobu a den.J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
6. 4. 2004 14:01
Ceny
Tak, tak, 3000 CZK je za týden, ale bez jídla pochopitelně 8-s Jinak co se jídla týče, večeřeli jsme v různých csárdách při cestě zpět z výletů, ostatní večery jsme si vždy něco uklohnili.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "ccc"
4. 4. 2004 07:17
Re: Sarvar
to bude cena za jednoho,ale s bohatu snídaní!!!!!!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
31. 3. 2004 22:35
Re: Sarvar
to Monastus: Možná blbej dotaz - ty 3 tisícovky za tejden je za jednoho ?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
31. 3. 2004 22:33
V Káhiře k Mekovi ???
To Láďa 007: V Káhiře jedině Felfela !
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "RedBaron1"
31. 3. 2004 16:38
Re: Stravování v Hungarii
ace2: Dobrá hláška s tím Mekem, tam bych určitě šel na stejnej hadr v housce jako je u nás za dvaadvacet vočí :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
31. 3. 2004 16:08
Re: Sarvar
Do Sarváru jedu za měsíc a taky budu bydlet v penz.Wolf.byljsem tam na podzim a ceny byly taky velice příznivé.Letos jsem chtěl jet opět přez CK do Wolfu ale cena mě oproti loňsku šokovala.tak jsme vše zajistili přez internet a byla to jako za ceny loŇské.Chtěl bych se podívat také do jinych lázní asi zkusím Burkfurdo jestli to doporučuješ.Tyto lázně jsem sice nikde nenašel na netu ale zkusím je .kam jste chodili na jídlo myslím tím večeře,jelikož obběd se dá dobře pořídit v lázních .J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
31. 3. 2004 14:23
Sarvar
Nazdar, min. pátek jsem se vrátil a opět spokojený. V Sárváru jsme bydleli v penzionu Wolf, něco málo přes 3 tKč za týden nás to stálo, poměrně dobré ubytování, celodenní vstupné do lázní bylo 1550 HUF, do říše saun 900 HUF. Sárvár doporučuji ... Voda je odstupňovaná v bazénech od 37 C do 32 C, bez jakéhokoliv minerálního aroma, prostě jen horká voda. Co mne v lázních hodně nadchlo, tak to byla říše saun. Dále jsme byli v Bükfürdu (30 km od Sárváru), kde se mi to líbilo nejvíce, strašně smradlavá voda sirovodíkem a hodně horká. Pak jsme byli ještě výletem v Zalakároši, tam nic moc, a v Hevízu, kde jsme se již pro velkou únavu nekoupali, ale ještě tam jistě pojedu, je to zážitek. A jídlo ? Bylo znát, že jsme byli mimo sezónu, chyběla levná zelelnina a ovoce, nicméně ceny byly příznivé.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Laďa007"
30. 3. 2004 22:10
Mek
U meka a v Kentucky se stravuju akorát v Káhiře,v Maďarsku jít k mekovi je zhovadilost :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ace211"
30. 3. 2004 21:14
Re: Stravování v Hungarii
No já byl 14 dní zpět v Budapesti. Dal jsem si tam jídlo od MacDonalda 3x doublechese, large hranolky, a medium vanilkovej šejk. A musím uznat Maďaři umí, byl jsem spokojenej a stálo mě to 2.040,- Jinak byl jsem v Budapesti za krátkou dobu již podruhé a skutečně město kde bych si představil hned žít, má atmosféru, má vůni má krásné nábřeží.

Někdo mi vyprávěl, že v Budapesti na jednou z ostrovů na Dunaji je jakýsi horký pramen kde se dá relaxovat, na kterém z těch ostrovů to je ?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vlastavlasta"
30. 3. 2004 08:53
Re: Stravování v Hungarii
Lada: Jojo, JOKAI je super. Bohuzel jsme na ni letos nenarazili (pohybovali jsme se kolem BukFurdo, Sarvar, Heviz, Zalakaros). Ale minule jsme byli v HajduSzoboszlo a tam jsem si Jokaie uzil dosyta! Je vynikajici. Rozhodne si k ni ale neobjednavejte druhe jidlo :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
30. 3. 2004 06:30
Re: Autem do Maďarska
kdy dorazíš z toho Sarváru??????J.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Laďa007"
20. 3. 2004 13:48
Stravování v Hungarii
Maďarsko je opravdu zážitek pro gurmány, ale nemusí to platit všude. Cenová úroveň se opravdu nemůže srovnávat se Slovenskem, nicméně tam určitě nezaplatíte 3 Euro za kafe u benzínky, je to snesitelné... >:D

Můj tip : polévka JOKAI - maďarská specialita, kdo neochutnal, nebyl v Maďarsku >:D

Jeďte tam, stojí to za to. Vše je na webu madarsko.com
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "theo"
19. 3. 2004 19:41
Re: Autem do Maďarska
Díky všem za tipy, hned jdu hodit voko do mapy, kde to vůbec je. Občas jsem se snažil něco hledat na inetu, ale maďarský města mají webový stránky většinou v maďarštině a němčině :x Jinak co se týká stravování, loni jsem byl z Maďarska dost zklamanej - byl jsem v Komárně (SK) tak jsem si to střihl do Komárom (H) na oběd, ale jídlo bylo vyloženě mizerný a 2 x dražší než na Slovensku. Doufám, že to nebude takový i v maďarskejch lázeňskejch městech.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
19. 3. 2004 06:37
Re: Autem do Maďarska
Nene ty to nejsou.Tam jsem byl loni a oproti Sarváru mě nenadchly.Myslím,že ty lázně jsou směrem na Balaton.Asi Topolča nebo tak nějak podobně.Kde v Sarváru budeš bydlet a za kolik????
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
18. 3. 2004 14:28
Re: Autem do Maďarska
Tak to jsou tuším BÜKFÜDO, tam jsme rovněž chtěli jet ... Až pžijedu ze Sárváru, poreferuji ...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ccc"
18. 3. 2004 08:04
Re: Autem do Maďarska
Taky jezdím do Sarváru.za měsíce jedu opět,ale jedu také do zkusit jedny nové lázně kousek vedle.měly byb být v jeskyni pod hotelem.

jinak souhlasím se vším co jsi napsal.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
15. 3. 2004 08:06
Re: Autem do Maďarska
Theo: Do kterých lázní jet ?? Teď v sobotu jedu do Sárváru, je to doposud nejmodernější areál, tak jsem zvědavej ... Je to blízko. Mimo jiné jsem byl i Hajduszobosló a nemůžu si vynachválit, protože termály byly výtečné a hlavně skutečně ta maďarská gastronomie, jsou to vskutu výteční kuchaři a za příznivé ceny, srovnatelné s našimi. Pro bližší info se podívej sem: [odkaz] Tady je o Maďarsku téměř vše. vřele doporučuji ..

Paveli: U Balatónu jsem nebyl, podívej se na výše uvedené URL.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "paveli"
14. 3. 2004 23:20
jak na Balatonu ?
...zdar maďaři, přede 2 lety jsem byl s rodinou na jižním pobřeží, jel jsem tam že máme malé děti, ale vody tam bylo tak málo, že jsme se pro smočení pěkně prošli... Doporučili byste něco příjemného na severním pobřeží a dá se tam s malejma děckama ?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Laďa007"
13. 3. 2004 21:07
Termály
Super je Hajdúszoboszló, je to sice trochu dál, ale nemá chybu. Jezdí tam spousta Němců a Poláků, velký akvapark, spousta restaurací, fakt dobrý!
Rozbalit vlákno
0
13. 3. 2004 02:31
Re: Autem do Maďarska
ja som bol v BUKu.

Pekne male kupelne mestecko, prijatelne ceny za ubytovanie (privat vsade)

Kupele nie najlacnejsie (neviem porovnat s cenami inde v madarsku) zato voda statocne smradlava! :)

Najviac si na madarsku cenim restauracie. Nepamatam sa, kde inde sa da za prijatelne ceny tak dokonale najest. Madari vedia varit!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "theo"
12. 3. 2004 19:49
Re: Autem do Maďarska
Mohl bys mi dát tip, do kterejch termálů v Maďarsku stojí zato jet ? Já jezdím taky často, ale na Slovensko (velký meder, sládkovičovo, podhájska,..)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "monastus"
11. 3. 2004 10:52
Autem do Maďarska
Sice nevím, jak bude tato diskuze pro zdejší účastníky MotorCafé lukrativní, ale Maďarsko je poměrně blízko a skýtá pro našinec, nejen co do dovolené se týče, poměrně dost dobré možnosti cestování a zábavy. Třebaže jsem s tímto nikdy nesouhlasil, Maďarsko bylo pro mne vždy pouze tranzitní zemí, dnes se k tomu stavím jinak. Oblíbil jsem si tamnější termální lázně, letos jedu podruhé, konkrétně do Sárvaru, a ocenil bych příspěvky vás ostatních, máte-li nějaké zkušenosti, typy, rady, doporučení . Docela by mne zajímalo víno, kam na něj, kde je dobré, sklípky, kudy a jak cestovat.
Rozbalit vlákno
8

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57