Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Autoalarm s GSM a GPS

neregistrovaný "Antimagnetique"
15. 11. 2006 10:12
Autoalarm s GSM a GPS
Narazil jsem na zprávu o novém autoalarmu Jablotron (Athos), který má v sobě i funkce GPS a komunikuje přes GSM síť. Doteď jsem se o autoalarmy nezajímal, ale toto mi přišlo zajímavý (o to víc že jde o Českou firmu!).

Připadá mi prostě geniální zkombinovat autoalarm s GPS-kou a mobilem :-)

Napadá mne že vlastně nemusím řešit separátně navigaci do auta, akorát si přes bluetooth připojím PDA s nainstalovaným Tom-Tomem, připevním na palubku a je to :)

Zajímaly by mně názory, přdevším od těch co mají s autoalarmy profesionální zkušenost. Napadá vás nějaká záludnost o které bych měl vědět?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Honza42"
18. 11. 2006 21:04
Bez nadpisu
Taky o něčem podobném uvažuji, ale zrazuje mne následující úvaha.

Pokud se systém zabezpečení přes mobil více rozšíří (což asi nastává právě teď), tak nebude problém pro zloděje mít v kapse zapnutou rušičku.

Nejsem elektrotechnik, ale myslím si, že to může být za pár korun zhotoveno na koleně. Dosah jim postačí pár metrů. Mobil pak žádný signál už nevyšle.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
19. 11. 2006 13:46
Bez nadpisu
Mrkni sem,popřípadně si tam zavolej,nejlepší zkušenosti za přijatelné ceny.

www.elkomvedral.cz
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Antimagnetique"
20. 11. 2006 09:43
rušička?
Honza42: O tom že jde rušička GSM sigfnálu vyrobit vím, ale netušil jsem že to jde na koleně, jak říkáš. Dá se na toto téma najít nějaké info?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Antimagnetique"
23. 11. 2006 11:15
Rusicka signalu
Tak jsem se poptával odborník? p?es mobilní sít? a zabezpe?ení. Alarm a pr?b?žná kontrola stavu zabezpe?eného prostoru p?es GSM na mobil majitele se b?žn? používá u zabezpe?ení budov a problémy s tím nejsou.

Zajedu k n?jakému prodejci kde Jablotron alarmy montují a nechám si to vysv?tlit a ukázat. Pak se a vámi pod?lím :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
23. 11. 2006 18:20
Bez nadpisu
Tak zrovna Jablotron bych si do auta určitě nedával,nejsou s ním dobré zkušenosti a je spousty jinej a mnohem lepších. Mrkni sem,ty jsou asi nejlepší,umí strašně věcí,na co si vzpomeneš,můžeš ovládat.

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Antimagnetique"
24. 11. 2006 09:58
Bez nadpisu
Díky za odkaz, některé funkce Magicaru jsou zajímavé (nouzové otevření vozu poklepáním PIN na čidlo VPS umístěné na čelním skle, i když to by mohl být potenciálně zneužitelný bod...). ALE, nemá to GPS (tudíž i integrovanou navigaci a možnost sledovat polohu auta na dálku) a místo mobilu to využívá vlastní pager. To mi připadá jako mínus.

Zajímaly by mne ty "nedobré" zkušenosti s Jablotronem, já jsem na ně zatím slyšel jen pozitivní reference?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JOB
24. 11. 2006 13:31
Bez nadpisu
Taky by mě zajímalo kdo si stěžuje na Jablotron.Když porovnám ceny tak je na to dobře,dostupnost náhradních součástek skvělá a navíc je to stavebnice ,takže jdou kombinovat různý doplňky .Navíc by mě zajímalo jaké funkce mu chybí ?Já o žádnejch nevím. ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
24. 11. 2006 18:11
Bez nadpisu
Nejde ani tak o funkce,jako o spolehlivost,jak u autoalarmu(vlastní zkušenost) tak i zabečovací zařízení pro byty. Pokud chceš vyjmenovat poruchy,závady a nedostatky,můžu začít a napíšu ti seznam. Montuju alarmová zařízení s kolegou,který to dělá již 12 let,takže v tom už dost zkušeností je. Neříkám,že maj všechny výrobky na nic,ale konkrétně u bytovejch zařírení jde o 2-3 tisíce za jiný systém navíc a jste spolehlivostí,výdží a bezproblémovostí uplně někde jinde.U autoalarmů je průser v silový blokaci startéru,není to dobře uděláno a 30A je na tištenej spoj od J prostě moc(sám mám přemostěno).
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JOB
24. 11. 2006 19:08
Bez nadpisu
No já mám celkem dobrou zkušenost z Jablotronem.Je fakt že mívá občas tzv. falešný poplachy ale to má občas každej alarm a navíc to že auto houká dnes už niko nevyvede z míry. Ono to taky asi bude auto od auta , protože el. síť je u každýho auta trochu jiná. Každopádně Známej co dělá autoalarmy tak má právě Jablotron GSM a je spokojenej.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
25. 11. 2006 10:48
Bez nadpisu
Já neříkám,že je J špatnej,třeba jeho GSM brána je bez chyby,dobrá zkušenost. Ale už bych si od nich nic do auta nedal. A myslím,že lepší alarm,než je ten co jsem uváděl nenajdeš,protože ani lepší není. S tím když se rozdovádíš,tak můžeš snad celý auto ovládat dálkou. Dosah 3km ve volným prostoru(odzkoušeno),dálkové starty,časové starty,vypnutí motoru po dosažení nastavené teploty,můžeš si ovládat co si naprogramuješ,třeba i stěrače... >:D prostě med,ale to chce vidět všechno na vlastní,to pak každej čučí s otevřenou...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JOB
25. 11. 2006 20:27
Bez nadpisu
No 3km je dost málo když vezmu že Jablotron tohle umí prostřednictvím mobilu >:D to znamená že vzdálenost nehraje roli. ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
25. 11. 2006 21:09
Bez nadpisu
Nebavíme se o GSM bráně ale o alarmech. GSM bránu si připojíš na skoro kazdej alarm,to tady neřešíme. Dosah ovladače k alarmu je 3 km,to u Jablka nehrozí. Takže na 3km ti auto odpoví na dotaz,co se s ním děje a zadarmo,u GSM brány už platíš za sms..pokud tedy nepoužíváš jejich službu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
25. 11. 2006 21:15
Bez nadpisu
Jinak u Jablka bych moc nevěřil všemu,co píšou. Vydávali dost nepravd ohledně výbavy,dlouho uváděli,že jejich alarm má plovoucí kod,což se časem provalilo. Další jsem už uváděl dole,a to se silovým obvodem. Jinak si můžeš zavolat do škodovky a zeptat se jich,proč s nima ukončily spolupráci. Asi kvůli spokojenosti to nebylo. >:D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "petr.ruza"
30. 11. 2006 11:09
Re: Bez nadpisu
Rád bych reagoval na informace anymana. Předně podotýkám, že reaguji za firmu Jablotron, o které se dotyčný zmiňuje a v které pracuji. Jablotron s plovoucím kódem u ovladačů pracuje již cca. 7 let. Vyvíjí si vlastní komunikační protokol, který nikdo ve světě nepoužívá a je tak jedinečný. Takže netuším, co je myšleno poznámkou "což se časem provalilo". Není nám znám žádný případ překonání. Níže je uveden problém silového obvodu, který přehoří. Silový obvod má v manuálu deklarovaných 15 A, takže přerušení uvedených 30A je na tento obvod skutečně moc !! To je ale nutné respektovat manuál. Spolupráce se Škoda Auto nebyla ukončena, ale Škodovka pouze nevzala do sortimentu další nabízený typ autoalarmu a ten doporučovaný se přestal po 5-ti letech vyrábět. Se Škoda Auto je Jablotron dále v kontaktu, i když momentálně není náš produkt v katalogu. Spíš bych se zeptal, jakým způsobem je zajištěna bezpečnost přenosu u oboustranně komunikujících zařízení, která "nezávisle" chválíte :'-( a jak je na běžných pásmech schopno komunikovat na uvedené kilometrové vzdálenosti ?? Zkušenosti zákazníků jsou jiné. Co třeba v nákupním středisku a to jste od auta 150 metrů ?? Pokud má kdokoliv z diskutujících zájem o informace, doporučuji kontaktovat přímo "Jablko". Má k dispozici kvalifikované poradenství s několika odborníky a nechť si každý udělá obrázek o kvalitě předávaných informací a servisu. Omlouvám se za vstup do fóra.
neregistrovaný "anyman"
25. 11. 2006 21:49
Bez nadpisu
Díky za odkaz, některé funkce Magicaru jsou zajímavé (nouzové otevření vozu poklepáním PIN na čidlo VPS umístěné na čelním skle, i když to by mohl být potenciálně zneužitelný bod...). ALE, nemá to GPS (tudíž i integrovanou navigaci a možnost sledovat polohu auta na dálku) a místo mobilu to využívá vlastní pager. To mi připadá jako mínus.

Zajímaly by mne ty "nedobré" zkušenosti s Jablotronem, já jsem na ně zatím slyšel jen pozitivní reference?

Jinak GPS nemá žádnej alarm,to si musíš dokoupit a nebo sehnat něco v akci. Jinak to čidlo si nemusíš nechávat zapojit. Nová verze umožnuje odeslání tebou namluvenou odpověd,jelikož po poklepání ti přijde na dálkovej ovladač zpráva a ty stisknutím tlačítka odpovíš ( třeba vyfič ;-) )
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Antimagnetique"
27. 11. 2006 12:18
Bez nadpisu
Ted te nejak nestiham sledovat, jak "GPS nema zadnej alarm"? Jak jsem pochopil, tak ten alarm Jablotron Athos poslední verze má všechno v sobě. Tedy alarm, GPS (ke ktere si muzu pripojit pres bluetooth PDA nebo mobil ve kterem mam nainstalovanou navigaci. Navigace je pak krmená daty z te GPS Athosu) a nejaky GSM modul který mi umoznuje ovladat pomoci sms odkudkoli vsechny funkce autoalarmu, pripadne provest kontrolni dotaz na stav (treba jestli jsem nezapomnel zamknout, nebo jestli nemam otevreny okno) a polohu vozidla. To vsechno je v jednom baliku, coz mne jako zakaznika potesi.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
27. 11. 2006 15:07
Bez nadpisu
To jako myslíš tenhle?

[odkaz]

Jestli ne,hod mi sem link,at to nehledám. Dík
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Ferin"
27. 11. 2006 15:21
Re: Dotaz na anymana
Vidím, že seš odborník, tak toho hned zneužiju. Znáš pager Beeper 2000? Potřeboval bych to napojit k originálnímu alarmu (nebo nezávisle na něm). Je to u nových aut v poho? Zvládnu montáž sám (jako neodborník)? Bohužel, na tyhle otázky mi nikde (žádný prodejce) nedokážou odpovědět.
neregistrovaný "Antimagnetique"
27. 11. 2006 15:33
Bez nadpisu
Ne, to je stary model, ja myslim tento (Athos CA - 1803 BT, nevim proc ho JT nema na svych strankach):

[odkaz]

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
27. 11. 2006 17:34
Bez nadpisu
Většinou to jde,ale dosah bejvá taky přbližně kolem těch 3km. Bud má řídící jednotka svuj výstup,kterej je spínanej při popolachu.Ale asi nejspolehlivější je to zapojit na ovládání od motůrků řidiče a pak spouštěcí vstupy patnácku ,dveřní kontakt atd. Nějakej odborník nejsem,ale něco znám.U odborníka jsem zaměstnanej. Kolegovi níže se omlouvám,věděl jsem akorát o modelu 1202. Ale ta cena 12900 je dost,když vemu,ze Magicar je za necelejch 5tis. a GSM brána to samé a funkce jsou nesrovnatelný. Ale záleží co kdo chce. Akorát bych vytknul ty dveřní kontakty u Athos CA - 1803 BT,to je 'Škoda 120'

>:D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Antimagnetique"
28. 11. 2006 12:33
Re: Re:
Ja jsem rad kdyz se dozvim neco noveho, takze diky za info.

Koukam na ty dverni kontakty a zaroven se snazim je najit v popisu Magicaru. Jak je to reseno tam?

Cenu 13 tisic bych v tomto konkretnim pripade az tak neresil, kdyz vezmu co stalo auto... :-) Dobra pojistka u civilizovany pojistovny je hlavni, komfortni alarm je prijemnost.

U Jablotronu se mi libi i ta integrovana GPS, ale to uz jsem psal.
neregistrovaný "anyman"
28. 11. 2006 15:43
Bez nadpisu
Tak standartně se nedodávaj,protože většina aut má vlastní a alarm si je načte,akorát ten kapotovej tam je. Jinak ale není problém si je objednat,stojí cca 40 Kč a jsou celý zalitý v gumě.Maj mínusovej kolík ,protože hodně novejch aut má přední příčku plastovou,daj se použít i jako kapotový,je to lepší. Další dotaz?? 8)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
30. 11. 2006 20:18
Bez nadpisu
Tak nevím,jestli jsem někdo pozval pána od "Jablka" nebo se tady naskytl "čirou náhodou". Ale nebudu se tady dohadovat s někým od firmy. Bude si hájit své,nic ve zlém,jako asi každý. Myslím si,že pokud by to někoho zajímalo,určitě se na Váš servis s radostí obrátí.

Jiný je o tom žvejkat a jiný je zeptat se přímo těch nasranejch elektromonterů co řešily bezpočet reklamací. Problém se silovým obvodem byl konkretně u vozu Felicia a bylo to podle doporučeneho zapojení slavných techniků Jablotronu. Jinak k tomuto bych rád poznamenal ,že ve spolupráci se Škoda auto udělali tah nad kterým doopravdy kroutí hlavou celý svět a to je připravené rozvody a zapojeni na alarm od Jablotronu a to prosim seriově takže se zlodějovi stači naučit jedno auto.Toto doopravdy doposud nepředvedl nikdo.A jak píšete,dodávky alarmů určitého typu skončily,takže se nepletu. Pokud vyšel nový model,určitě je minimálně stejně dobrej,tak potom tedy nechápu,v čem byl problém,ale to je věc někoho jiného. S tím plovoucím kodem se to probíralo dosti zostra v Praze na školeni v Motokovu pořádaném automobilkou Hyundai,takže výplod není z mé hlavy,ale lidí znalých. Těch 150 metrů je pravda ,ale to je i u Vašich pagerů v obchoďákách to bejvá zarušený a je problém s dosahem.Mobil taky někde nemá signal a stači udělat pár kroku a je to ok. Ze zkušenosti je většinou problém jen u pokladen,jinak to v obchodních domech fachá celkem slušně.

V oboru pracujeme u od roku 90,takže člověk ví,v čem dělá a na co se dá či nedá spolehnout.

A kdyby jste chtěl vědět,tak zastoupení máme u GT alarm který si Jablkotron bere mimo jimé do svého obchodu ,protože hold podobný věci nevyrobí a u Gé Téček nikdy problém se silovinou nebyl.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "petr.ruza"
1. 12. 2006 09:37
Bez nadpisu
Forum na Auto.cz sleduji ze zájmu o autotechniku a tak mne zaujalo horké téma GSM/GPS - snad nic nenormálního. Fora zpravidla pouze sleduji, ale některé uvedené věci mne donutili reagovat. Sorry. :-( I nyní jsou vaše informace lehce nepřesné (školení Motokov proběhlo před 9-ti lety a to je doba, kdy jsme s plovoucím kódem začínali, i problém s Felicií je starý 9 let a týkal se 11 let starého typu CA-300, takže nevím, nevím !! ) Nerad bych Vás ale chytal za slova, jen bych uvítal věcnost při předávání informací čitatelům. S firmou GT alarm Jablotron spolupracuje a namáme nejmenší problém se vzájemnou komunikací stejně jako s výrobky (Jablotron nabízí některé GT a naopak). Tvrdit, že nejsou s výrobky vůbec žádné problémy tvrdit nebudu, ale to nemůže říct nikdo - ani Sony, Electrolux a podobně. Ale pokud problém nastane, tak je důležité, aby se o něj dotyčná firma postarala a vyřešila. Servisujeme vše, co jsme kdy vyrobili - tedy i zmiňované 10 let staré - ale to už zavání samochválou a to nechci, šlo mi jen o vysvětlení některých zmiňovaných záležitostí, nechť si čitatelé udělají vlastní závěr.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
1. 12. 2006 12:20
Bez nadpisu
Jen nechápu,že před zminovanými 10-ti lety může přijít někdo na sezení s tím,že vymyslel plovoucí kod. Tam se to tenkrát provalilo,když čtečka zjistila,že kod vysílaný ovladačem byl stále stejný. ( osobní přítomnost) A po akci "Felicia" už důvěra uplně opadla,takže se přešlo na spolehlivější systém.A ted jak byl ten problém s tím alarmem co využívá originál ovladače nebylo možne po týdnu laborování a bezpočet telefonatu a faxovani s vašima technikama alarm rozchodit po vyhozeni a namontováni alarmu Portman za hodinu montáže alarm fungoval jako housle.Jinak po těch radách techniků jsem si připadal jako bych ted slezl ze stromu .

A to je 2 měsíce,montáž v nejmenovaným značkovým servisu.Nebudu tady házet špínu,problámy byli i s EZS do objektů. Ono když pak neděláte nic jiného než jezdíte po reklamacích,to moc peněz nevyvaříte.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "petr.ruza"
4. 12. 2006 09:53
útěk od tématu
Myslím, že původní téma se týkalo něčeho úplně jiného, než se tu momentálně řeší.Chtěl jsem pouze úvést prezentované záležitosti na pravou míru. Čitatelům přeji šťastnou ruku při výběru vhodného zabezpečení a aby našli své auto vždy tam, kde ho zaparkují a nejlépe v pořádku.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Antimagnetique"
4. 12. 2006 12:31
Bez nadpisu
Jejda, tady se to ale rozjelo! >:D

Rovnou se zeptám kdy bude ten nový model s GSM a GPS k dispozici. V servisu který máme "přes ulici" a kde montují i Jablotron zatím něvedí jestli bude ještě před koncem roku?

Díky
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "petr.ruza"
4. 12. 2006 15:55
Bez nadpisu
Jsem rád, že i přes útěk od tématu se diskuzi stále někdo věnuje. Ze slušnosti bych rád odpověděl. Zařízení bude k dispozici v samotném závěru letošního roku, ale raději počítejte, že se do běžného prodeje dostane počátkem nového roku. Informace se jistě objeví na stránkách Jablotronu. Po novém roce chystáme ještě jedno vylepšení a to je Bluetooth verze pro komunikaci s PDA či telefonem s navigací. Tedy další využití alarmu. Snad je to důkaz toho, že v Jablotronu se pracuje hlavou a smysluplně :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Antimagnetique"
5. 12. 2006 10:19
Bez nadpisu
Díky za odpověď, právě variantu s Bluetooth připojením jsem měl na mysli když jsem zakládal tuto diskusi, četl jsem o tom na Technetu. Kdy se na ní mám v servisu ptát? Chtěl bych to vidět v akci.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
5. 12. 2006 16:46
Bez nadpisu
Snad je to důkaz toho, že v Jablotronu se pracuje hlavou a smysluplně

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "petr.ruza"
11. 12. 2006 10:21
Bez nadpisu
Nevím co chtěl autor smajlíky říct. :shock: Vaše zášť mne až překvapuje :'-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
11. 12. 2006 14:22
Bez nadpisu
Jak jste již níže uvedl,nebudeme tady odbočovat od tématu. Mohli by jsme se tady dohadovat do nekonečna a k ničemu by to nevedlo. Nejsem jedinej,kdo montuje alarmy a není s "něčím" spokojen. Na jiném foru jiný mechanik má stejné zkušenosti,nejsem jedinej,takových bych našel spousty. Nemám zášt' proti Vám,jen prostě některý Vaše věci nekoušu a to nejsem sám.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "nogis"
11. 12. 2006 22:07
Bez nadpisu
Vím o dvou autech co mají Magicar. Jedno dva roky v provozu bez poruch, tedy kromě toho, že odešel ovladač za několik tisíc. Ale v záruce, takže pohoda. Druhé auto v provozu asi půl roku, nyní po šesté v servisu, pokaždé nefunguje něco jiného, několikrát do servisu dotaženo. V servisech velmi špatné zkušenosti, odmítají montovat další kusy... Ale jak říkám, první auto celkem v pohodě. Má jednu dost velkou slabinu, jak ho rychle a jednoduše obejít!!! Osobně bych víc věřil Jablotronu, ikdyž s nimi nemám osobní zkušenosti. Ale už jenom Korea vs. CZ ... To je na každém. Jinak je vidět, že v Jablotronu jsou odborníci na svém místě - tato diskuze mě v tom jen utvrdila, když "anyman" hledá cokoliv, jen aby pošpinil Jablotron, ikdyž mnohdy úplně nesmyslně a "petr ruza" má vždy velice pěkné profesionální vysvětlení... Jablotronu držím palce. ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
11. 12. 2006 22:30
Bez nadpisu
V servisech toho asi moc neumí-viz zde [odkaz]

Vy alarmy montujete,že máte tu zkušenost? 27 zapojených Magicaru s jedinou reklamací.

Nikdo se tu nesnaží nikoho pošpinit pane. To jsou jen zkušenosti s montážemi a s radami techniku J. Co by jste dělal Vy,být na našem místě? To by mě opravdu moc zajímalo,když Vám ani výrobce není schopen poradit,jak to rozchodit.Tady máte dalšího montéra,se zkušenostma s Jablotronem a Magicarem. Jen bych Vám přál zažít s J. to,co jsme si vytrpěli my. Taže Vám doporučuji pořídit si Jablotron a přesvědčit se sám,třeba budete spokojen. Hodně štěstí..[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "nogis"
12. 12. 2006 19:47
Bez nadpisu
Jak jsem napsal, s Jablotronem nemám osobní zkušenosti, ale to co kolega zkouší s Magicarem je s nadsázkou na zákaz jeho výroby. Ale druhé auto naprosto v pohodě. Nevím, ale třeba jste se setkal se špatným kusem stejně jako my. Vždyť je to jen elektronika a nemusí si vždycky s konkrétním autem padnout...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "anyman"
12. 12. 2006 21:42
Bez nadpisu
Tak at se kolega naučí Mag zapojovat. Špatným kusem? Pane,přečtěte si tady tu celou debatu. To není o špatném kusu,vím dobře,že čas od času se prostě zmetek najde všude,i u medvěda za dva míče,ale tohle je uplně o něčem jiném. To je uplně samé,jako kdyby jste srovnával EZS Jablotronu a Paradoxu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "nogis"
12. 12. 2006 21:46
Bez nadpisu
Nevím čím to je a je mi to celkem jedno. Každé auto zapojoval někdo jiný, takže i tato varianta je možná...
Rozbalit vlákno
0
14. 12. 2017 17:59
GSM alarm
Zdravím, GSM alarm mám v autě už dlouho a už mě jednou zachránil od krádeže, takže na něj nedám dopustit.. přemýšlím tom, že bych si něco podobného koupila do domu, akorát se nemůžu rozhodnout, který koupit. Nejvíc mě zatím zaujaly tahle dva: [odkaz] .. máte s některým zkušenost? Nebo máte jiný, se kterým jste spokojení? Díky!
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57