Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Octavia II - nadrz

neregistrovaný "tv"
28. 2. 2007 19:53
Octavia II - nadrz
Viem, ze je to hlupa otazka, ale chcem sa opytat, aby som na buduce vedel a nemusel sa tvarit hlupo.

Dnes pri tankovani na pumpe sa na mna obratila fesna "spolutankujuca" od vedlajsieho stojanu ci neviem, ako sa na jej aute otvara nadrz. Jednalo sa o OII, blizsie detaily som si nevsimol, no vicko sa nedalo nenasilnym sposobom otvorit a vnutri auta som ziadnu packu na sposob napr. Fabie nenasiel a ani ziaden zretelne oznaceny gombik. Ako tu nadrz teda otvorit? Fakt to myslim vazne, nie je to vtip.

Ak velmi chcete, mozte postovat aj dvoj-trojzmyselne odpovede, ale prva spravna odpoved dostane malu odmenu - verejnu pochvalu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "SpeedyRam"
28. 2. 2007 20:37
Bez nadpisu
Zatlačíš na levé části uprostřed a víčko se otevře. Pak už jen normálně odšroubuješ a hlavně natankuješ. U Oktávek s centrálem se víčko odemyká a zamyká samo. Myslím že ten systém v Oktávce I je logičtější. Prostě zmáčkneš čudlík a je to! Holt ať žijou zlepšováky! >:D
Rozbalit vlákno
1
28. 2. 2007 21:32
Re: Re:
JJ taky mi chvili trvalo, nez sem prisel na to jak se leze do nadrze...pripadal sem si jako blb. :-)

btw: I ja mam vicko zamykane s centralem, ale mam tam skviru na prsty :-)
neregistrovaný "tv"
28. 2. 2007 21:35
Bez nadpisu
Zatlačíš na levé části uprostřed a víčko se otevře.

Toto som skusil najprv, lebo na mojom to takto funguje, ale nepomohlo.

U Oktávek s centrálem se víčko odemyká a zamyká samo.

Ano, hned nato som si vypytal kluc s DO centralu a stlacil tlacidlo na odomknutie, auto vsak uz bolo odomknute, co som vyskusal aj otvorenim zadnych dveri. Avsak kryt sa nepodarilo otvorit...

Potom som sa zavrtal do vnutra auta a nasiel som velke nic, tak som povedal panicke, ze velmi rad by som pomohol, ale aj ked snaha bola, najoblubenejsi hit nasho automobiloveho trhu som zatial nemal tu cest vyskusat ani ako spolujazdec (mimo testovacej jazdy cca 5km v Skoda-salone) a tak jej asi nepomozem. Nasledne si zohnala ineho chlapika, co si tiez myslel, ze to nebude ziaden problem, ale ani on s tym nepohol...

Asi mala pobabrany ten zamok centralu na vicko, co spominas, bolo to totiz sluzobne auto (sudiac podla nalepiek) a ktovie kedy to kto urval.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
28. 2. 2007 21:39
Bez nadpisu
Aha, takmer som zabudol. Vyslovujem VEREJNU POCHVALU za to, ze SpeedyRam aj Dong prispeli vecnou odpovedou.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "SpeedyRam"
28. 2. 2007 22:06
Bez nadpisu
V praxi jsem tankování u dvojky nezkoušel. Ale jinak jede dobře když v ní je nějaký solidní motor (např. 2.0 TDI). Čerpal jsem z návodu na použití, takže by to tak aspoň mělo fungovat >:D , z nákresů a popisků jsem to pochopil tak že prostě v levé části zatlačíš a ono se to otevře a pak už to jen odšroubuješ. Normálně mi to tak začalo vrtat hlavou, že se ve volné chvilce vypravím do autosalonu Škoda a budu si chtít otevřít nádrž. >:D
Rozbalit vlákno
0
28. 2. 2007 23:59
Bez nadpisu
SpeedyRam :

pošetři si volnou chvilku na něco jiného. Je to tak jak říkáš, mačkám do toho místa jednou týdně. To co té paničcce se mi ale už jednou stalo taky. Málem jsem to víčko vylomil. Myslím, že mi tehdy přimrznul zajišťovací kolík centrálu, který zůstal zasunutý ve víčku. Škvírou mezi víčkem a karoserií jsem ho rozhýbal šroubovákem.. Od té doby už to neudělalo.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
1. 3. 2007 01:05
Re: Re:
Tak to se mi ještě nestalo, ale pravda je, že se občas netrefím přímo na střed a otevřu to až napodruhé. Ale tenhle způsob mi vyhovuje víc než mít otvírání u sedačky.
neregistrovaný "žanek"
1. 3. 2007 07:17
Re:Re:
Osobně se mi to taky ještě nestalo, ale pokud se to zasekne nebo zamrzne, tak se dá k mechanizmu otvírání dostat zevnitř z kufru po odstranění tapecírunku.Ale to chce trochu zručnosti , takže takovou sličnou paní je nejlepší asi poslat do nejbližšího servisu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
1. 3. 2007 07:37
Bez nadpisu
Este raz dakujem za prispevky, aspon vidim, ze som zo seba nerobil idiota nadarmo :-) Ale myslim, ze keby som sa dal do rozoberania tapacirungu, asi by na mna ta pani dost cudne pozerala...

Teraz si uz tiez myslim, ze to sposoboval zamrznuty kolik centralu. Trochu som nad tym porozmyslal a keby som sa teraz dostal do podobnej situacie, asi by som skusil jemne zatlacit na vicko a zamknut/odomknut central cez DO. Ak by to nepomohlo, skusil by som vicko potiahnut alebo skratka posobit nan v roznych smeroch az kym sa ta tycka neuvolni.

Inak poslat pani do servisu by bolo dost riskantne, co keby jej po ceste dosiel benzin/nafta :-)

PS: na jednom aute, ktore som mal v USA (Ford Taurus) bolo to lanko na uvolnenie nadrze v pripade, ze by central zlyhal, vyvedene do priestoru kufra a bolo opatrene vyraznou oranzovou visackou aj s popisom co robit, ked veci nejdu tak, ako maju. Mozno sa mozeme smiat z americanov, ze vsetko maju napisane v instrukciach ako male deti, ale v niektorych pripadoch to je viac ako ucelne :-)
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57