Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Megane II sedan 1,6 16V

neregistrovaný "ZEZ"
25. 5. 2008 22:51
Motorový prostor
Co máte pod kapotou? To co je na obrázku [odkaz] ? U máho auta (10/2006) chybí kryt motoru, akumulátoru i té trubky vlevo. Dotázal jsem se prodejce i Renaultu Česká republika - tohle jsem se dozvěděl:
"Bohužel nevíme, jak je definovaná výbava vozidla v jednotlivých vozidlách a pro jednotlivé krajiny. Kryt motora pro uvedené vozidlo je běžně dostupné jako náhradný díl. Cenu náhradního dílu Vám poskytnou naši technici. Seznam partnerů Vám zasílam v příloze."
To jsem tedy v šoku (a nejen z jazykového projevu slečny Michaely) - neví, co má být v autě, které dovážejí, ale můžu si to přikoupit!
Rozbalit vlákno
10
neregistrovaný "tv"
28. 5. 2008 22:00
Re: Motorový prostor
Motor ano, akumulator vyzera inak a trubku vlavo neviem ktoru mas na mysli. Daj fotku Tvojho auta, aby sa dalo porovnat.
neregistrovaný "ZEZ"
29. 5. 2008 08:45
Re: Motorový prostor
Tady je obrázek: [odkaz]
neregistrovaný "tamtam"
1. 6. 2008 16:48
Re: Motorový prostor
Tak to je dobre oskubane teda... Pochopitelne ze tam toho chybi vic - kryt motoru a veskere plastove kryty kolem (de facto od predniho tesneni haubny podel obou boku az nahoru k pantum). V drivejsich verzich tak byla zakryta jak ta trubka (to je klima - vysokotlaka cast, dole pak je vracecka tak snad neni videt), tak expanzni nadobka chlazeni (z ni kouka jen spunt a misto kde jsou rysky Min Max), pak celej motor zezhora a taky vepredu je kryt na ty sine (jenze to uz je mimo fotku). Mno - nevypada to zrovna moc hezky, to ty starsi teda vypadaj "hodnotneji". Asi zapracoval marketing co...
neregistrovaný "tv"
4. 6. 2008 11:15
Re: Motorový prostor
Clovece, tak to je krute... Chyba bocny kryt vsetkych tych criev okolo a samozrejme kryt motora. Avsak "kryt" baterie je rovnaky aj u mna, to uz nema tu fajnovku ako na prvom obrazku. Si si isty, ze to takto maju vsetky nove Megany? Lebo mne sa zda, ze to tam normalne ma byt, ibaze z neznameho dovodu to tam Ty nemas. Skus sa najblizsie (resp. kazdy kto moze nech sa skusi) v salone pozriet, ci to maju vsetky tak. Ked dobre vidim, gumove lozka na prichytenie krytu motora tam mas, ze ci Ti to niekto iniciativne neodoperoval... Ako si prisiel k autu? Nebola to predvadzacka alebo podobne?

Kryt motoru maju tieto 1.6-ky uz odkedy ich vyrabaju, na moje.auto.cz som si popozeral zopar recenzii na starsie Megany (1. generacia) a tie to tam mali, dokonca aj nejake to Clio.

Inak podla nicku (ZEZ) nemas nieco spolocne s jednou fabrikou kde sa robia kondiky?
neregistrovaný "ZEZ"
4. 6. 2008 11:30
Re: Motorový prostor
Na moje.auto.cz je podobny exemplar v provedeni Grandtour (2006): [odkaz]
Auto bylo na objednávku, dodaci lhuta cca 6 tydnu, prislo uplne nove (videl jsem ho hned jak ho privezli) do autosalonu v Decine.

Kondiky ne.
neregistrovaný "tv"
4. 6. 2008 13:31
Re: Motorový prostor
Uhm, ehm, takze v tomto spocival facelift... Spredu trochu dizajnerska zmena, ine tacho a zadne svetla, ale pod pokrievkou (poklickou) vyhodili plasty. Ktovieco este dalsie vyhodili... Teda niezeby som chcel mat nieco proti Renaultu (alebo nebodaj voci Tvojmu autu), ale toto by som povedal dost netrafili, vyzera to doslova nekulturne. Aspon ten kryt motora mohli nechat, lebo spolu s hlinikovym krytom rozvodov robil taky jednoliaty celok. Ako keby ratali, ze clovek sa pod kapotu nema co pozerat... Ako spominal tamtam, predchadzajuca verzia vyzerala trochu hodnotnejsie...
neregistrovaný "tamtam"
5. 6. 2008 05:36
Re: Motorový prostor
Mno - ja mam kamarada co koupil 1.4 ten zakladni model (to uz nevim co bylo Autentique cosi snad...) asi 3 mesice predemnou, cili v hloubi roku 2005. Nikdy me nenapadlo jeho auto zkoumat (zname se vicemene vzdalene), ale kdyz on se kdysi dostal k mojemu tak se divil - jezis to je to v tom motoru hezky takovy zakryty... Rikam mu jak to myslis, dyt je to stejnej motor (ze mam vetsi zdvih a vykon se neprojevi na tvaru dilu >:D ) tak co je tu jinak... Nejak jsem na to zapomel a ted se mi to vybavilo, proto si myslim ze to muze byt i vybavou nikoli faceliftem. Neco jako pack: cerna zrcatka na packu, motor bez deklu, cerny kola resp. vse co je vys dostane zrcatka a listy v barve, normalni kola, el serizovani a dekly do motoru. Podle reakci toho myho kamarada by to tak mohlo sedet, on ma zakladni oskubanou verzi co sla koupit.

Jinak musim rict ze je to extremne hnusny bez tech deklu, ale staci dokoupit levej a pravej bocni plast, pak predni kryt te kovove vyztuhy (ten je tak metr dlouhej), spoustu takovejch zvlastnich hrebicku s drazkou pro sroubovak a tohle tam nacvakat. A pak jeste dekl motoru a ten je na 4 gumach ten se tam jen nasadi. Jinak moje auto vypadalo presne stejne kdyz jsem menil zarovky horem (ne pres kolo) a bylo to odstrojeny/nastrojeny za 5min. Staci koupit dily a montaz zvladne kazdej...
neregistrovaný "tamtam"
5. 6. 2008 05:44
Re: Motorový prostor
Jo a jinak ty zarovky sly dobre. Plasty jsem daval dolu abych tam moh svitit, takze poradny svetlo na dratu, zrcatko a spustit dolu za reflektor, chvili na to civet a pak rict aha jo takhle to bude a pak uz jen po hmatu a po pameti to otevrit vymenit zavrit. Daval jsem Osram Night Breaker (vsechny 4) a davat dolu kolo a podbeh se mi fakt nechtelo... No a tou pripravenou dirou v podbehu co je na kazdy strane jina tak tou to teda fakt neumim >:D >:D >:D

Vrchem mi to slo nejlip jenze plasty se pletly. Ty hrebicky co to drzi to je patent - ta drazka tam je proto ze kdyz se za ni o 1/4 otacky pootoci tak odskoci a pujde docela jemne vyviklat ven. Druha moznost je ze se ma ulomit a pri montazi dodat novej, aspon takhle to maj v knize co si ma clovek pripravit dopredu (cili co podle vyrobce vsechno rozlame aby moh renault profitovat z prodeje spotrebniho materialu) >:D

Takze koupit hrebicky a plasty, naucit se s nima delat a je z toho hezky auto ;-)
neregistrovaný "ZEZ"
5. 6. 2008 07:44
Re: Motorový prostor
Mam auto v provedeni Dynamique, coz byla v roce 2006 druha nejvyssi vybava (po Privilege). Kozeny volant, brzda, radici paka, 16" hlinikova kola atd. ve standardu. Tim to nebude. Na moje.auto.cz je Grandtour z roku 2006 s motorem ve stejnem provedeni - zemi vyroby to take nebude (sedany se delaji v Turecku a kombi ve Spanelsku, pokud vim). Prekvapuje mne sdeleni zakaznickeho servisu Renaultu - prispevek c.1 dole - my vlastne nevime, co tam patri, ale kdyz vam to vadi, tak si to kupte. To se mi nechce - ty 2 roky do konce leasingu to tak necham.
18. 5. 2009 15:13
Re: Motorový prostor
potvrdzujem, Clio 1.6 16V Dynamique 12/2001, vsetko krytovanie v aute bolo

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57