Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: TOYOTA Avensis

neregistrovaný "Brázdič1"
13. 8. 2003 20:19
Avensis NG WG D-4D
Vítejte v této rubrice. Budu zde pravidelně zveřejňovat pravdivé informace a zkušenosti s provozem mé nové Toyoty Avensis Wagon D-4D, Sol 04. To je maximálně vybavený turbodiesel s xenony. Firemně jezdím převážně po Praze, ale občas je i nějaká ta soukromá víkendová cesta mimo Prahu. Dozvíte se zde naměřené spotřeby a další zajímavosti. Budu rád i za Vaše postřehy a zkušenosti. Podrobnější informace neleznete stránkách www.volny.cz/brazdic2 , kde se zabývám podrobnými vlastnostmi tohoto vozu, naleznete tam aktuální ceníky vozů a příslušenství a spoustu fotografií.
Rozbalit vlákno
33
neregistrovaný "Krakatit11"
15. 8. 2003 20:22
Re: Avensis NG WG D-4D
tohle auto sem si měl koupit...
16. 8. 2003 10:28
A proč sis ho nekoupil ???
neregistrovaný "Krakatit11"
17. 8. 2003 15:36
protože sem vůl...
17. 8. 2003 22:39
A co sis místo toho koupil ???
neregistrovaný "snapbar"
16. 8. 2003 19:52
slusna kara
neregistrovaný "luf"
19. 8. 2003 11:13
Tak to ma velmi zaujima. Na taketo nejake auto mam zalusk, ale na taku vysoku vybavu asi nebude dost v kasicke :-( BTW na autosalone vystavnemu kusu vrzgal tapacirung spolujazdcovych dveri. To bol od Toyoty prvy uder pod pas a dalsi nasledoval, ked som sa dozvedel, ze chodi na servis kazdych 15tis km.
neregistrovaný "našrot"
19. 8. 2003 13:12
luf: on je sice příjemný ten proměnný servisní interval VW pro zákazníka (první dojem, že ho provoz přijde levněji; anebo to má ještě plus v tom, že každý jezdí jinak, takže ti, co pak chodí na servis jednou za 10tis. km mohou mít auto v lepším stavu než ti, co chodí po 50tis.), ale ne zrovna pro auto - pravidelná údržba a kontrola totiž dělá divy (samozřejmě v servise, kde na to nekašlou).
neregistrovaný "Kadell"
19. 8. 2003 13:45
U Toyoty je na nic (je to tak i u vic automobilek), ze si kupujes auto s vybavou a nemuzes si tam skoro nic oficialne prikoupit. Jasne, par veci muzes, ale je to docela omezeny. Bylo by dobry hole auto a pak by sis tam mohl dat vybavu jakou chces. Docela me udivuje, ze Toyota na Avensise v nejlepsi vybave nemotuje lita kola.
neregistrovaný "Carboy1"
20. 8. 2003 07:30
to Kadell: je to sice nepříjemný, že si nemůžeš Toyotu postavit dle vlastních představ, ale na druhou stranu je to jeden z faktorů proč je Toyota nejspolehlivější. Ty kombinace jsout totiž vyladěny k dokonalosti, zatímco ostatní automobilky u kterých si sestavíš výbavu sám máš pak různé problémy, protože se některé věci prostě nedohodnou nebo je to při výrobě odfláknutý, aby zaměstnanci stihli přestávku na oběd :-)
20. 8. 2003 13:57
S tou spolehlivostí souhlasím, ale nejsem si jist zda-li na to má vliv skutečnost, že si člověk nemůže nic přiobjednat. Já jsem to prostě vyřešil tak, že jsem si vzal maximální výbavu + tažné zařízení (které se dá doobjednat bez problémů) a nemusím si dělat hlavu s tím co mám přikoupit :-) Jinak pravidelné servisní prohlídky jsou po u Toyoty 30tis. km, ale po 15tis. se mění olej. Některé automobilky deklarují výměnu oleje až po 30tis.km, ale nemyslím si že by to motory Toyoty nevydržely. Jen je to znát na jejich životnosti a právě proto je Toyota tak spolehlivá. Na nic si toziž nehraje, nesnaží se vyhnat z motorů jejich maximum na úkor životnosti a podporuje dobré mazání. Né nadarmo se říká "Kdo maže ten jede" :-) Kamarád má strého Land Cruisera (asi r.v.87) a teď naposledy měnil olej po téměř 50tis.km a taky se autu nic nestalo. On na to auto totálně kašle, vozí v něm vápno, cement a dokonce někdy i písek a auto jezdí a jezdí. Jen má trošku zdevastovaný interiér, ale i to je mu úplně jedno.
neregistrovaný "STAVROS11"
20. 8. 2003 15:13
to Brázdič: ten Land Cruiser je bomba vec. Znamy mi vypravel, ze si ho koupil a mel najeto 500 tis. km potom s nim tahal vlek s autama a prodal ho s najetejma 780 tis. km a prej slapal jak hodinky. Temer neuveritelny. Jinak toho noveho Land Cruisera si asi poridim, jestli se bude darit.
neregistrovaný "našrot"
20. 8. 2003 20:18
Stavros: to tě "Kožak" tak dobře platí? ;o))
21. 8. 2003 08:14
neplati, ale mamon je moje druhy jmeno, je to tak, ze jsem si chtel koupit nejakej off-road, ale vse okolo toho milionu je takovy liny a jak kdyz jedes na koze, ale ten Land Cruiuser je uz o necem jinem, da se s tim jezdit i normalne. Ale rikam, jestli se bude darit.
19. 4. 2004 20:31
To STAVROS: Kámoš měl ještě takovýho toho hnusnýho hranatýho Lanďáka, neměl v něm už poslední dobou zadní sedačky a vozil v něm cement >:D Ukradli mu ho když měl najeto kolem 650tis.km, ale mylím že tam zapoměl klíčky v zapalování. >:D Jinak by to už snad nikdo nekradl. Jednou jsem byl svědkem, když mu zazvonili policaji na zvonek a předali mu klíčky, které nechal zasunuté ve dveřích u řidiče a už asi 6 hodin jsme pařili. Jinak nový Lanďák je moc dobrý :!:
19. 8. 2003 14:56
Co se týká vrzání tak si zatím nemůžu stěžovat. Auto je krásně tiché, nikde nic nevrže a neklepe. Pravidelné servisní intervaly po 15tis. km považuji za rozumné. Známý si koupil Renaulta Scenica a bylo mu řečeno že jsou intervaly po 30tis. km. Pak mu ale přišel dopis, ve kterém byl upozorněn že se mu intervaly zkracují na 15tis.km :-) Asi Renanult zjistil, že interval 30tis. je pro jejich motory neůnosný a docházelo zřejmě k nějakým průserům. Navíc jezdím většinou velůmi krátké trasy a stále někde vysedám a nasedám. V takových případech by mě třeba VW honil stejně na prohlídku každých 15tis.km. A pak je tu další skvělá věc a to je spotřeba. Jezdím za průměrných 5,5 litru po Praze a přitom tohle auto váží 1970kg (pohotovostní hmotnost).
neregistrovaný "Carboy1"
20. 8. 2003 07:26
to luf: garančka na Toyotu je po 30.000km, při těch 15.000km mění tuším jenom olej.
neregistrovaný "luf"
25. 8. 2003 11:17
Ci je to garancka alebo hocico ine, podla oficialneho cenniku to stoji dost krute peniaze (5500 SKK za vymenu oleja a filtrov). Za prvych 60tis km ide iba do servisu 32tis SKK. Za tu istu dobu napr. do Laguny clovek nasype 14tis SKK do povinneho servisu. To nie je maly rozdiel.
Minuly vikend som si vyskusal Yarisa - mal najazdene 108tis km a nemal som z neho pocit vyssej kvality oproti Cliu (momentalne mam najazdene 88tis). Ale uznavam, ze Avensis je uplne o niecom inom. BTW predajca mi bol ochotny robit prvych 60tis km servis gratis, asi uznal moje argumenty. Ak to natiahne na 120tis, tak do toho pojdem :-)))
20. 4. 2004 22:06
Re: To luf:
Pokud ti Renautl nepošle po měsíci dopis že mění intervaly výměny oleje na 15tis.km, tak jako známému, tak tě to vyjde skutečně levněji.....pokud ovšem nemáš výměnu oleje včetně filtru za 2000tis.Kč jako já >:D
18. 4. 2004 11:00
To: Každých 15tis. se jen mění olej. Osobně si myslím že by nebyl problém ho měnit po 30tis. jako u jiných aut, ale v tom je dle mého názoru spolehlivost Toyoty. Známý si koupil Megan Scenic v naftě, kde byla uvedena výměna oleje po 30tis.km a asi po půl roce mu přišel dopis, že se mění servisní interval výměny oleje na 15tis. >:D Zřejmě Reanult zjistil že těch 15 tis.km je na jeho motory trochu málo >:D

Ještě jen tak pro zajímavost....asi před půl rokem mu najednou motor začal točit plné otáčky a nepomohlo nic jiného než vynutí klíčku v zapalování. Přijela asistenční služba od Reanultu, nastartovala, motor vletěl opět okamžitě do červených otáček, ozvala se rána a hotovo. Téměř měsíc jim trvalo najít závadu a když si pro to pak přišel, tak se mu po ujetí cca 5tis.km stalo to samé. Auto tam stálo další měsíc a dnes má nový motor a jinou převodovku. Ještě že se mu to slao těsně před uplynutím záruky. Jinak by to mohl pustit ze skály.
19. 4. 2004 07:31
to nasrot: moc pekna barva na Avensisu je takova tak hneda nebo lehce zlata. Obe jsem videl a jsou povedeny.
neregistrovaný "luf"
19. 4. 2004 11:35
Brazdic - hororove pribehy na ktorych nemusi byt zrnko pravdy :-) Ziaden Renault nemenil intervaly servisnych prehliadok, na to som sa specialne pytal, ked som si ho kupoval. Tuto bachorku som tu totiz od teba uz cital :-)

Ad vymena oleja - ludi netrapi, ci je to uplna prehliadka, alebo iba vymena oleja. 1, auto tam musi ist, co ich stoji cas a 2, cena za tuto vymenu je vyssia, ako prehliadka po 30tis napr. u Laguny. Toto bol pre mna jeden z hlavnych dovodov, preco nemam Avensis (okrem absencie tempomatu)
neregistrovaný "centor"
19. 4. 2004 15:53
a co cerna? nelibi se? vypada elegantne, ale musi se casto myt...
neregistrovaný "našrot"
19. 4. 2004 20:42
Ta hnědá metalíza je sice vcelku pěkná, ale mě se nijak výrazně nelíbí, podobně jako černá. Oni tomu Avensisu sluší snad všechny barvy, ve kterých je vyrábějí, ovšem nechápu, že jsou ještě pořád schopni dávat do nabídky např. 2 stříbrné - těch stříbrných aut je na silnici tolik, že už všechny vypadají stejně a navíc jsou pak i neprodejné... Ještě se uvidí. Každopádně to ale bude buď ta tm. modrá metalíza nebo normální červená. Ta "kakaová" není zrovna dvakrát vidět téměř v jakémkoliv počasí a do Prahy by to bylo jako voda mlejn pro ty, co neumějí parkovat a brzdit (na to máme hodně štěstí, proto radši nějakou viditelnější barvu.. i když ta modrá se zdá k nim taky možná moc nepatří ;o) )
20. 4. 2004 07:28
to nasrot: tak potom tu zlato-stribrnou, jak jsem mel na Mazde, jinak uz jsem si dovezl Subaru Forester a jsem z toho uplne nadsenej. Jizda po mokrejch loukach uplne bez problemu, auto ji svizny a skvely. Je to podobny jako ta RAV-ka, jenom navic ma redukci, ktera se ale opravdu hodi. Jinak proc radeji nekoupite RAV-ku? Myslim, ze by se hodila vice jak do Prahy, tak i jinak.
neregistrovaný "našrot"
20. 4. 2004 19:52
STAVROS: žádný odstín stříbrné nesmí do domu :o)) Jo nový "stryko Fester" je pěkný, ten starý byla takový nijaký. Akorát má pořád dost velké převisy, malá kola a dlouhý rozvor, což mi na něm vadí. RAVka by se u nás doma líbila všem (už jsme měli kdysi jednu služební - hned jak vyjely ty nové modely, ale to už jsem tu asi taky psal víckrát). Problém je trošku v tom, že nemůžeme splácet víc než cca 8500 měsíčně a na RAVku by bylo třeba aspoň 11500 (v dieslu - s benzínovým motorem to není ono). Takže ještě stejně uvidíme, jestli nebude nějaký extra facelift Corolly (má přijít v červnu), tedy jestli nezmění zadní nápravu, což asi ne. A když nebude, tak to holt bude Avensis 1,8 Sol Technical sedan. A z barev zatím vede asi nakonec ta červená (tak 55% ku 45% vzhledem k té modré), protože jsem jí dneska viděl na kombíku a to auto vypadá fakt dobře - tak zajímavě "nenápadně nápadně" ;o) BTW: už přestali montovat dokonce i vypínání TRC... :o(
neregistrovaný "Kadel11"
21. 4. 2004 12:46
už přestali montovat dokonce i vypínání TRC...

Divny, kdyz zapadnes, tak se asi s TRC bude blbe vyjizdet.
neregistrovaný "našrot"
21. 4. 2004 17:21
Kadel: záleží na tom, jak je udělané - když je to tak, že nejdřív snižuje moment motoru a když to nestačí, tak zapojí brzdy a zvyšuje moment motoru, tak to úplná blbost není a ze zapadnutí to pomůže. Jinak je to špatenka. Ale vadí mi to tak i tak :o) BTW: viděl jsem to jen na jedné 1,8mičce v Sol výbavě, že tam to tlačítko neměla, takže to nemůžu paušalizovat na všechny typy.
20. 4. 2004 22:18
To našrot: Já jsem zvolil stříbrnou, protože na ní není tolik vidět prach a jiný bordel, kterého je v Praze spousta. Není pravda že se nabízejí 2 stříbrné. Nabízí se stříbrná, která ma sluníčku nádech do zlatova a pak Olivová, ale ta se strříbrnou nemá moc společného. Spíš bych řekl že je ta olivová dost hrozná. Nedavno jsem ji viděl na jednom kombíku a byl jsem šťastnej, že jsem ji nezvolil. Původně jsem o ní totiž uvažoval, ale znal jsem ji jen z prospektu, kde je ploška o rozměru cca 1x2cm. Kdo jí nezná, tak je pravidelně k vidění u benzínky, mezi Jižní spojkou a nákupním centrem Hostivař, kde je jedno auto v téhle barvě trvale vystavené. Pravda je že se mi moc nelíbí běžná stříbrná, kterou používá třeba Škodovka, Mazda a pod., ale s tím nádechem do zlatova je ta barva daleko zářivější. Někde jsem četl že tam prý dali větší množství hliníku, než je běžné, aby barva více zářila. V každém případě to auto má na sluníčku zcela jiný odstín.
neregistrovaný "luf"
21. 4. 2004 10:22
Olivova je najkrajsia farba, co na Avensis davaju, na tu mi nesiahaj! A potom ta modra, tiez je super, ale tmavomodru metlu som uz mal a bolo to treba stale umyvat, inak to auto vyzeralo hrozne :-(
21. 4. 2004 21:39
To luf: Sorry, ale fakt se mi ta olivová vůbec nelíbí. Připadá mi jako tříbrné auto umyté vodou z nějakého brčálového rybníka >:D
19. 4. 2004 17:02
Re: To Luf:
Možná u Vás na Slovensu Renault nic neměnil, ale jedná se o mého dobrého známého a když mu přišel tenhle dopis od Renaultu, tak se s nima tak dlouho handrkoval, až mu přislíbili, že mu budou dělat výměnu po 15tis.km vždy zdarma po dobu 2 let, co je na auto záruka. Ani se mu nedivím, protože inzerovat něco a pak to jednoduše změnit dopisem, to je trochu divné. Možná to teď už u nových Rendlů neplatí, ale jemu se tohle stalo u Scenica, kterého koupil v roce 2001 nebo 2002 a není na tom nic vymyšleného. Pokud jde a Avensise, tak jsem ho koupil právě proto, že nespadá narozdíl od Renaultu k těm nejporuchovějším vozům, nýbrž naopak a nemá tak laciný interiér, jako Laguna. >:D Tempomat by se sice někdy šiknul, ale rozhodně to není nic, bez čeho bych nemohl být.
neregistrovaný "luf"
19. 4. 2004 18:12
No ale to by bolo divne, v SR nezmenili intervaly a v CR menili? Nebola to nahodou iniciativa servisov (pri tej strasnej cene, co za servis renaultov v CR chcu by som sa ani nedivil) :-) Fakt som sa na to pytal, ked som sa este rozhodoval Laguna/Avensis.

Ad poruchovost - to mas tak: mame v rodine 5 renaultov a vsetky jazdia bez problemov, kazi sa iba 17 rokov stary R21 a este boli problemy s Espacom predchadzajucej generacie, ktoremu dlho nikto nevedel dat do kopy elektroniku po buracke. Toyoty v mojom okoli poznam iba 4, z toho jedna Corola ma za sebou vymenu prevodovky po 200tis km a jeden Yaris generalku motora po ~100tis (ale postavili sa k tomu fer, aj ked bolo auto po zaruke, platila sa iba praca). Tak si vyber ;-) Mne osobne bol Avensis v kombiku velmi, velmi sympaticky. Ale tempomat ku benzinaku neexistuje :-( Na prehliadkach za 2 roky prevadzky by som zaplatil cenovy rozdiel k vybavenejsej Lagune atd. Nakoniec som ale koli finaciam musel ist do auta o triedu nizsie a musim byt spokojny 8)
neregistrovaný "luf"
19. 4. 2004 18:16
A este sa priznam, ze vzdy, ked vidim Avensis kombi v tej olivovo-striebornej metalize, stisne ma pri srdci, ze som take auto mohol mat :?
24. 8. 2003 20:16
Spotřeba Avensis Wagon D-4D
Tak jsem zase vyjel nádrž. Jízda 50% po Praze 30% silnice 20% dálnice (cca 140km/hod). Průměrná spotřeba 5,7 litru/100km.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "carmik"
25. 8. 2003 14:18
Toyota a výbava
Japonci vyrábějí své modely poněkud odlišně od Evropy.Uvedou nový model v mnoha variantách výbavy a importéři si pak vyberou kterou specifikaci budou dovážet do té které země.Viz rozdíly mezi nabídkou v ČR a Německu.Určitou výhodou tohoto systému je ve většině případů výrazně rychlejší doba dodání zákazníkovi.Výbava dle "vlastního přání" je obchodně velice pěkná věc, ale téměř vždy za naprosto stejnou výbavu u objednávaného modelu zaplatíte více než za stejnou výbavu u Japonce.
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "Tawa"
25. 8. 2003 20:14
Re: Toyota a výbava
"systému je ve většině případů výrazně rychlejší doba dodání zákazníkovi".........no nechci te vyvezt z teto krasne predstavy, ale defakto az na vyjimky dovazeni japonci maji cekaci lhutu pul roku :-), takze opravdu nevim nevim v jakych autosalonech si byl, a konkretne az od tohoto modelu se u Avensisu to zkratilo na 3 mesice +/- vyrabi se ovsem tady kousek v anglii a diky docela mensi nabidce ruznych typu ale pokud si ovsem neprejes neco nadstandartniho, ovsem taky na druhou stranu pokud o auto v tvem vyberu neni prezprilis velky zajem tak je mozne ze ti ho stahnout odnekud
26. 8. 2003 10:40
Je fakt že má Toyota dlouhé dodací lhůty a já sám jsem čekal na nový Avensis skoro 4 měsíce a to jsem ho objednával v předpremiéře, kdy většina lidí ještě neměla ani šajn jak to auto vůbec vypadá. V každém případě ale nelituji že jsem si počkal.
neregistrovaný "luf"
26. 8. 2003 13:02
Podobne je to aj v SR. Predajca mi tvrdil, ze ak chcem auto na jar, je najvyssi cas ho uz objednat. Trosku chore! Na moje terajsie auto presne podla objednavky som cakal 30 dni. Netusite niekto, ci je to tak aj napr. v Nemecku, alebo iba kaslu na vychodne trhy?
neregistrovaný "našrot"
26. 8. 2003 14:04
Už to tu jednou psal - takhle poslední dobou kašlou akorát na východní trhy, protože zjistili, že tady většina lidí na auto nemá. Když jsme v 97 roce kupovali Carinu, tak jsme jí měli za 3 dny (a mohli jsme mít do týdne naprosot cokoliv). Teď to funguje tak, že když si objednáš něco, co zrovna není na skladě, tak se čeká, až to přijde do skladu v Belgii (to trvá cca týden až 14dní). Pak se to teoreticky má poslat do ČR, jenže se čeká, až se naplní kamion (a to tu trochu trvá), ale když to jde, tak by mělo do 3 týdnů auto být. Jenže opět zádrhel. Když přijde den poté, co přišlo tvé auto do skladu v Belgii nějaký EUčan, že chce to samé, co chceš ty, tak se auto místo do ČR expeduje nově objevenému EU zákazníkovi. A tak se to opakuje, než se konečně sejde potřebný počet aut mimo EU ve správnou chvíli.
neregistrovaný "našrot"
26. 8. 2003 14:05
A jen tak mimochodem - známého tatík si loni objednával ***ávku L&K v TDičku se všim všudy + navigaci a čekal na ní 8 měsíců...
26. 8. 2003 20:47
Já jsem mět také kdysi Carinu za 2 dny, ale to bylo auto, kterých v tu dobu bylo již dost vyrobeno na skladě, ale nyní nestačí automobilka v Anglii vyrábět a podle toho vypadají i dodací lhůty. Na jednu stranu je hezké, že je o Toyoty tak velký zájem, ne? Podívejte se třeba na Fiat, tan je dneska úplně v pr.....
neregistrovaný "Kadell"
27. 8. 2003 11:14
To mi bylo taky řečeno, že Toyota Avensise nestačí vyrábět. Pak je ještě řešení kupovat předváděčky. Ty máte hned, ale radši si ani nechci představit co s tím ty prodejci dělaj. Studenej motor a otáčkoměr v červenejch. Nechal jsem se svézt v Octavce RS. Hned co jsme vyjeli, tak to točil jak dobytek, jen jsem si říkal: Chudák co to koupí. Známej koupil jako předváděčku Porsche Cayenne S a Boxstera, řídil jsem Cayenna a docela fakt hukot, ale takhle výkonný auto bych jako předvádečku fakt nekoupil.
27. 8. 2003 13:05
Spotřeba Avensis Wagon D-4D
Zkusil jsem jet po Praze maximálně ekonomicky a dostal jsem se na průměrnou spotřebu 4,3 litru /100km, ale to jsem měl fakt nohu jako pírko. Raději budu zase jezdit jako normální člověk :-)
Rozbalit vlákno
0
27. 8. 2003 17:13
zimne pneu na Avensis
Cau Brazdic a spol., chcel by som sa spytat, ci uz mate vyhliadnute zimne pneu na Avensisa. Ja cakam na toho svojho, no zima sa tiez blizi a stale nemam vybrate, co za pneu kupim. Chcel by som zachovat povodny rozmer, t.j. 205/55 R16 a letne gumy, co tam budu potom prehodit na neskor kupene hliniky. Dik.
Rozbalit vlákno
10
27. 8. 2003 20:44
Re: zimne pneu na Avensis
Gumy jsem zatím nesháněl, ale taky chci zachovat rozměr a z jara si koupit liťáky a hodit na ně letní pneu jako ty.
neregistrovaný "Kadell"
27. 8. 2003 23:25
Pokud budeš jezdit dost ve sněhu, tak bych nedoporučoval zachovat šířku. Na 205-kách to bude jak na saních(asi to nebude tak strašný), ale já jsem z Prahy, tak koupím ty 205-ky. Stejně v zimě většinou jezdím s filckou (Felicií:-) a tady to se sněhem není tak horký. Jinak koupím nějaký obyčejný, protože jsem si udělal radost a koupil si docela drahý 17" letňáky.
28. 8. 2003 09:38
To Brázdič:

Tot aj moj plan. Ibaze so zimnymi pneu si musim svihnut, lebo hoci u nas uz medzicasom zrusili zakon o povinnych zimnych gumach, predsalen nechcem pokusat s letnymi. Zaujimalo by ma, ci ma niekto prehlad aj o hlucnosti. V teste totiz vycitali Avensisu prave hluk od pneumatik.

To kadell:

No, moc po snehu ani nie, hoci sa to moze vyskytnut. Ja som z BA a jedine ze by som vybehol niekam do Tatier a pod. - to je ale raz za zimu. Kde si kupoval tie 17" (predpokladam, ze mas hliniky)? V Toyote su sialene drahe... ;-((
neregistrovaný "Kadell"
28. 8. 2003 11:24
Hliniky i kola jsem kupoval v Toyotě, ale ne originál Toyoťácký. Kolo stálo 3500,- (byla na něj 65% sleva), je to Alessio F1 a guma stála 6500,- a je to Good-Year eagle F1 GS-D3 v rozměru 215/45. Na ty zimáky je ještě čas, doufám, že před zimou bude něco v akci. Tady [odkaz] je fakt velkej výběr kol i pneu a docela dobrý ceny. Ještě můžeš zkusit www.elektrony.cz
neregistrovaný "Kadell"
28. 8. 2003 11:26
Cituju Turboleona ze sekce pneumatiky:

Já dal na minulou zimu Nokian WR. (205/55 R16 94V) Jsou o dost tišší než letní Michelin Pilot Sport. Rozumná cena, vzhled, velice dobré výsledky v testech. Malé opotřebení. Mírně strácejí /oproti špičce- Pirelli, Continental/ jen v záběru v hustém sněhu.
neregistrovaný "luf"
28. 8. 2003 12:46
to SirAnton - z e-pneu ti ich mozu poslat do Brna, odkial si ich uz lahko privezies a aj vybavis vratenie DPH. Ak mas zaujem a chces nejake info, posli maila na lufik@hotmail.com. Tuto jar som si takto doviezol hlinikace aj s gumami.
28. 8. 2003 16:51
To luf:
Hliniky zatial nemam vybrate, v prvom rade musim vyriesit zimne pneu. Turboleon pisal v rubrike Pneumatiky o znacke Nokian, no tu som na e-pneu nenasiel (dufam, ze som dobre pozeral). :-((
neregistrovaný "našrot"
28. 8. 2003 17:28
SirAnton: jen tak mimochodem - takové parametry, jako hlučnost od pneumatik jsou v testech naprosot nezajímavé, protože závisí z 95% akorát na použitých pneumatikách. To, že jiným autům tuto hlučnost nevyčítají je tím, že jí přehluší něco jiného (nejčastěji proudění vzduchu ;o) ).
29. 8. 2003 09:48
našrot: To je jasne. Ale ked v teste nejakemu autu vytknu hluk od pneumatik, tak to znamena, ze inak je to auto dost dobre odhlucnene. No a preco si nekupit take pneu, ktore ten hluk este trochu zmiernia? Samozrejme, v ramci normalnych cien. ;-)
neregistrovaný "našrot"
29. 8. 2003 18:41
SirAnton: to je jasné - já jen, že to vypadalo, jako že je to vada auta ;o) Jinak mám docela dobré zkušenosti, co se týče hlučnosti, s obyčejnými nokiany NRW. Akorát mají několik drobných vad - hodně rychle se sjížděj (to ale každá tichá pneumatika) a na mokru nic moc.
neregistrovaný "Kadell"
30. 8. 2003 18:45
Německé fórum o Avensisu T25 (nový Avensis)
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
1. 9. 2003 16:54
Avensis Wagoon D-4D - dojezd
Tak jsem zkoušel kolik najedu v běžném provozu na jednu nádrž. Najel jsem 850km a podle počítače jsem mohl najet ještě dalších 50km, ale nechtěl jsem riskovat že mi někde dojde nafta. Nevím na kolik litrů je nádrž Avensisu, ale natankoval jsem 49 litrů a víc ani ťuk. Jezdil jsem 50% po Praze a 50% mimo Prahu.
Rozbalit vlákno
0
1. 9. 2003 16:55
Nádž nového Avensisu ???
Nevíte někdo kolik litrů má nádrž nového Avensisu ??? Nikde jsem to nenašel.
Rozbalit vlákno
16
neregistrovaný "Kadell"
1. 9. 2003 17:04
Re: Nádž nového Avensisu ???
Nový Avensis má objem nádrže jako starý. To znamená 60 litrů.
1. 9. 2003 17:43
To Brázdič: sice to len zopakujem, ale je to na kazdej toyota stranke (SK, CZ, DE), a sice 60 litrov. Ozaj, co si dostal k novemu autu? Nedava toyota nieco ako manual, resp. technicky popis auta? Dufam, ze ano, lebo sa mi moc nechce hladat to po nete... ;-((
neregistrovaný "Kadell"
1. 9. 2003 18:06
siranton: Nevím jak je to teď, ale ke starému Avensisu jsme dostal jen takovej manual. Jak stahnout okenko, zapnout klimatizaci atd... Proste blbosti. Když jsem hledal průměr roztečné kružnice šroubů na kolech, tak jsem musel zavolat na Toyota CZ a tam mi to ochotně řekli. Kdy ty budeš mít Avensise doma, jakej motor a výbava? Já ho budu mít snad 10.9. (už je to třetí termín). Nejdřív měl být 12.7., pak 26.8. a teď 10.9. Teď jen vím, že 26.8. sjel z výrobní linky. Když si zajdeš ke svojemu dealerovi, tak by ti měl říct co právě s tím autem je. Maj na to takovej program. Když bylo auto právě na pásu, tak mi z Toyoty volali. Pak jsem tam jel a řekl mi, že právě sjelo z pásu. Docela hřejivej pocit. Nejlíp se maj stejně ty, co už maj Avensise doma. Že jo, Brázdič? :-)
1. 9. 2003 19:37
Já už ho mám 2 měsíce doma. Kdyby tomu tak nebylo, tak tady nevypisuji své zkušenosti se spotřebou.
neregistrovaný "Kadell"
1. 9. 2003 21:20
Brazdic: Ja vim, ze ho mas doma. Jen jsem psal, ze se mas, protoze ho uz mas prave doma. Ptal jsem se sirantona kdy ho bude mit. :-)
2. 9. 2003 07:40
Aha, tak to jo. Včera jsem potkal na Jeremiášově ul. v Praze 5, moc pěkného Liftbacka ve stříbrné barvě s xenonama a v Motole šedého kombíka, ale ten se mi moc nelíbil. Řekl bych že tomuhle autu sluší světlé barvy.
2. 9. 2003 10:10
To Brázdič, kadell:
Ja mam mat liftback 1.8 v strednej vybave. Farba: platinova (to je ta s nadychom zlatej). Povodne som chcel sivu, ale poplietol som si nazvy farieb (vdaka "kvalitnemu" zobrazeniu farieb na toyota stranke) a ked som na to prisiel, bolo uz neskoro. Ale ked tak teraz sledujem Avensisy na cestach, osud ma zrejme zaviedol na spravnu cestu ;-)

Termin dodania je zaciatok oktobra, ale dufal som, ze pride skor. Po prispevku kadella vsak neviem, ci to nebude vianocny darcek ;-(((

Btw, zo servisu mi nevolali, ze kedy isla na pas...
2. 9. 2003 13:46
Tak ať se dočkáš co nejdřív. Já na něj čekal místo 3 měsíců nakonec 4 měsíce. Hlavně sem pak napiš jakou máš průměrnou spotřebu. Hrozně by mě zajímalo, za kolik litrů jezdí benzínové verze.
2. 9. 2003 14:05
To Brázdič: Dik, vsetko ma svoj cas. Radsej neskor ako chytit nepodareny kus. ;-) Napriek tomu, ze toyoty su najspolahlivejsie, aj majster tesar sa utne... :-)
Co sa spotreby tyka, tak spolieham na papierove hodnoty. Aj v teste vysla priemerna spotreba 7.4L/100km, a to sa pocas testov jazdi jednak na nezabehanych autach a jednak dost ostro. Ale neboj, napisem. Tiez si vediem dost detailny dennik spotreby (momentalne mam Feldu). ;-)
neregistrovaný "Kadell"
2. 9. 2003 11:25
Brazdič: Ja včera taky viděl stříbrnej liftback na Praze 5. Konkrétně Smíchov, ulice Na Valentince (kousek od pivovaru Staropramen), ale jestli měl xenony jsem si nevšiml, pak u Globusu v Čakovicích stál šedej sedan a opravdu nic moc.

SirAnton: Neboj, určitě ho budeš mít na čas. Takovou smůlu můžu mít jen já. Já ho mohl mít 12.7., ale Toyota zrovna vstoupila do AC Sparta a prej je možný, že moje auto dostal nějakej funkcionář ze Sparty :-(
2. 9. 2003 13:33
kadell:
No, ja by som ho mal rad uz v predstihu. Znamy ho mal dostat v auguste a prisiel uz zaciatkom jula. Tak som si aj ja zacal robit iluzie, ze ma prekvapia s mesacnym predstihom... ;-)
Inak, to s tou Spartou naserie (nic proti Sparte, nasrala by aj Slavia :-) ). Ako Ti zdovodnili v Toyote, ze auto este nemas, hoci uz hlasili, ze zislo z pasu?
neregistrovaný "Kadell"
2. 9. 2003 15:05
SirAnton:

Právě to co sjelo z pásu už by mělo putovat ke mně. 5.9. má být na celním skladě v ČR. Tam to prej tak trvá kolem 5 dnů. Ještě mi tam budou dělat defend-lock a dávat liťáky. Snad je nebudou objednávat až příjde auto 8-/, to bych jim řekl děkuju, ale já si je seženu sám. Počítám, že to auto bude tak den u dealera kvůli montáži defend-locku. Snad kolem toho 10.9. už mi bude stát v garáži. Jinak škoda, že sem nechodí víc majitelů Avensise (i budoucích). Ono jich teda moc asi ještě v ČR (SR) není. Nevíte kolik se jich už prodalo? Asi ne, co?
2. 9. 2003 17:11
kadell: Ty mas hliniky namiesto ocelovych, alebo ocelove disky Ti ostanu a neskor na ne das zimne gumy?

Co sa tyka inych majitelov Avensisu, este ich podla mna nie je nejako extra vela predanych - vdaka dlhsim cakacim lehotam. Ale verim, ze aj ked sem neskor nejaki (dufam ze stastni) majitelia pribudnu, tak to budu debaty o spotrebe, cenach doplnkov a pod. ;-)
neregistrovaný "Kadell"
2. 9. 2003 18:37
SirAnton: Já kupuju neoriginální hliníky, ale v jiném rozměru než originál. Tím pádem mi zůstanou plecháče i s gumama. Ty 16" gumy nechám v Toyotě a oni je snad prodaj. Zůstanou mi jen ráfky na který dám zimní pneu. Nevím jak by to bylo kdybych chtěl s originálníma hliníkama. Asi by přišlo auto už rovnou na nich a já bych pak neměl na co dát zimáky. Teď k tý stříbrný. Brázdič mi poslal stříbrnou Toyotu a na fotce to nevypadá, že by byla dozlatova. Už jsem, ale stříbrnou dozlatova taky viděl. Snad ti odpoví Brázdič, ten jí má, ale z jeho stránky taky ta jeho nevypadá, že je dozlatova. Ať už budeš mít stříbrnou dozlatova nebo jen stříbrnou, tak ti můžu říct, že obě vypadaj moc dobře.
2. 9. 2003 22:52
Re: Stříbrná barva
SirAnton: Ona ta stříbrná barva není tak úplně stříbrná, jako třeba u Koktávky. Za určitého světla vypadá stříbrně a za jiného má nádech do zelena, nebo do zlatova, ale jen nepatrně. Oficiálně se myslím nazývá platinová, le nejsem si tím jist, protože jsem auto objednal jako stříbrné.
2. 9. 2003 17:22
Re: Stříbrná barva
To Brázdič, kadell: Este som sa chcel spytat na dve veci:
1. Aka je to ta strieborna farba? Mne bolo nakoniec povedane, ze strieborna je vlastne ta platinova. Lenze ja som ju videl na ceste (a parkovisku) a je s mierne zlatym nadychom. Nie je to v ziadnom pripade klasicka strieborna, ako maju ine auta.
2. Manual k autu: Brázdič, Ty si dostal nieco poriadne alebo je to skor len navod na ovladanie klimy, PP a pod?
1. 9. 2003 19:38
Test nového Avensisu Wagoon D-4D
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
2. 9. 2003 13:59
ABS
Ještě bych rád uvedl jednu zajímavost. Z aut které měly ABS jsem vystřídal jsem Peugeot 405SRI, 405 MI16, Peugeot 605 3.0 SV, Ford Escort Cabrio, Opel Astra Cabrio 2.0 a došel jsem k zajímavému zjištění. Není totiž ABS jako ABS. O víkendu jsem na to musel prudce dupnout díky dobrákovi, co brzil a nefungovaly mu brzdový světla. Zrovna dost lilo a na silnici bylo dost vody, ale ABS Avensisu mě fakt zastavilo doslova na fleku. Tak jsem si vždycky představoval funkci ABS, ale většinou mě ABS spíš štvalo, protože za sucha snižovalo brzdný účinek a příliš brzo zabíralo (zejména u Opelu Astra Cabrio 2.0) a naopak na vodě šli kola stejně do smyku. Oktávkář co jel dost daleko za mnou musel úplně vybočit a najet vedle mně, protože by mi jinak skončil v kufru a to měl výbavu TDI SLX, neboli ABS+EBD, ESP, ASR. Vy co máte už doma nové Avensisy, tak to zkuste. Fakt to stojí za to. Nebudete věřit vlastním očím.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Kadell"
2. 9. 2003 15:15
Re: ABS
Je to pravda. Není ABS jako ABS. Já zkoušel účinnost ABS sice jen u dvou aut(Carina E 1,6 a Avensis T22 1,6). Při malých rychlostech u starého Avensisu to na kluzčím povrchu vůbec nebrzdilo. Bylo lepší trochu povolit brzdový pedál, aby se neblokovala kola a dobrzdit to citlivě bez ABS s Carinou to bylo podobný, ale ta brzdila líp na suchu a taky o dost líp jela.
neregistrovaný "našrot"
2. 9. 2003 21:25
Re: ABS
Brázdič: jen tak pro informovanost - nový Avensis má na špatných površích nejkratší brzdnou dráhu ze všech aut v jeho třídě (ovšem patří tam jak ***ávka, tak superb i prassat, ještě tam ale nebyl nový accord) a jako jedno ze dvou aut této třídy (druhé bylo mondeo) zvládlo originál losí test (tedy na mokru, 80km/h a vyhýbací vzdálenost je myslím 13m... nebo 9? teď nevim, musel bych se podívat, ale na to jsem teď líný ;o) ). Takže se nediv, že ***ávkář musel uhýbat.
neregistrovaný "Kadell"
2. 9. 2003 18:43
Čtyřková výbava v SR
V SR se nenabízí Avensis ve čtyřkové výbavě? Díval jsem se na stránky toyota.sk a je tam jen nulková, dvojková a sedmičková (motor 2,4) výbava.
Rozbalit vlákno
4
3. 9. 2003 15:02
Re: Čtyřková výbava v SR
To kadell: na Slovensku zrejme chybaju vyssie vybavy aj u inych automobiliek. Holt, dodava sa to, co ma sancu sa predat.
Aj ked celkom nechapem, preco nema Avensis moznost doobjednania tempomatu. Predsalen je to auto strednej triedy, ktore asi nebude urcene na cesty do obchodu a spat a ludia by si zan podla mna priplatili. Je to rozhodne skoda.
neregistrovaný "našrot"
3. 9. 2003 17:18
...protože holt marketingoví šéfové tvrdí, že "trh si žádá něco úplně jiného" ;o) Něco jako když v RAVce nahradili manuální 100% uzávěrku středového diferenciálu za konstrukčně složitější a podstatně dražší max. 25% viskozní uzávěrku, která se sice zapíná sama, ale když se chceš rozjet ze zapadnutí, je úplně nanic. Teď to snad torchu nahradili přidáním TRC, ale je to jako drbání se pravou nohou za levým uchem... Jenže opět je to kvůli tomu, že si to prý "trh žádá"...
4. 9. 2003 09:50
Tempomat sa da doobjednat. Mal by stat okolo 25 000 Sk. Tak mi tvrdili v PPC v BA.
4. 9. 2003 10:11
Re: Tempomat
Tak to je naozaj "super". No co, budem uz asi bez neho. Inak, v PPC mi svojho casu tvrdili, ze predna stredova laktova opierka je uz v zaklade, t.j. vo vybave 00. ;-)
4. 9. 2003 13:49
Bufik
to Brázdič: má nový Avensis v dieselu standardně bufika nebo jde tam dát alespoň za příplatek ? Jo a má sklápění pravého vnějšího zpětného zrátka při parkování u obrubníku ?
Rozbalit vlákno
17
4. 9. 2003 16:49
Re: Bufik
TO Bufik: Sklápění zrcátek je u Avensisu na tlačítko. Stiskneš ho a obě zrcátka se zaklopí. Vím přesně o co ti šlo, ale zrcátka jsou tak velká, že se i tak velice dobře parkuje.
4. 9. 2003 16:51
Jestli myslíš Subwoofer, tak ten v Avensisu standardně není a nevím jestli jej lze pořídit za příplatek, ale kdysi jsem měl v autě 800W zesik a zatraceně velkej Subwoofer a od té doby hůř slyšim, takže mě to vyškolilo. I tak jsou basy velice slušné a nemám je zdaleka naplno.
5. 9. 2003 07:13
Ne, bufik je nezávislé vytápění, např. večer přijedeš domů a víš, že ráno v 7:00 zase někam pojedeš, takže na palubním počítači nastavíš zapnutí bufiku na 6:45 (nebo když vstaneš tak jej zapneš dálkovým ovladačem) a ten se v 6:45 zapne a zahřeje ti motor i interiér, takže v zimě netrápíš auto studenými starty a při nastoupení máš v autě teploučko.
5. 9. 2003 09:51
To Saab: Ci je to automaticky v nejakej z vybav, to neviem, ale z PPC Bratislava som kedysi dostal cennik doplnkov. Podla neho stoji "bufik" na 1.8 VVT-i cca 6tis. Skk bez DPH. Cize polozka vzhladom na cenu auta financne nepodstatna (pre pripad, ze by si to chcel niekto doplatit). Predpokladam, ze na diesel to nebude ovela drahsie.
neregistrovaný "Kadell"
5. 9. 2003 11:19
Co jsem koukal do ceníku doplňků, tak na Avensise můžeš jen objednat (od Toyoty) předehřívač motoru. Na diesel to stojí 6417,20 s DPH. Já myslím, že když budeš chtít, tak ti to nezávislé topení dodělaj. Táta kupuju sestře ojetou Corollu a taky tam nechává dodělat klima a centrál.
neregistrovaný "našrot"
5. 9. 2003 14:22
kadell: kde nechává dodělávat tu klimu a za kolik? Originál? Já jí sháním už rok a neúspěšně... Nebo tedy spíš - za 40tis. by byla...
neregistrovaný "Kadell"
5. 9. 2003 14:44
Bufik: Bude to dělat Toyota Hodonín a jak říkáš ty. Bude to stát těch 40 tisíc. Je to docela pálka.
5. 9. 2003 14:38
To kadell: Ten předehřívač motoru je u všech Avensisů D-4D snad standardem, ale spoň já ho mám v novém Avensisu jako bežnou výbavu, jen mi není jasné, kdy ho používat. Je někde dáno při kolika stupních celsia by ho člověk měl použít ???
neregistrovaný "Kadell"
5. 9. 2003 14:50
Brázdič: Ty ho máš už ve výbavě? Na dálku si ho spustíš a ono ti to předehřeje motor třeba 15 minut před nastartováním? Kdybych to měl já, tak to používám pořád, protože se vyhneš, jak už tady někdo psal, studeným startům, které motoru moc nepomůžou. Diesely maj sice žhavení, ale tohle předehřeje motor na provozní teplotu.
5. 9. 2003 15:45
Já ho mam sice ve výbavě, ale je to tak že mám tlačítko v levo od volantu, které se má udajně zmáčknout a ono se to prý pak vypne samo. Zatím jsem to nezkoušel, poněvadž je zatím teplo a nevím jestli je dobré to používat pořád. Asi kdyby to bylo potřebné, tak si to auto zapíná automaticky při každém nastartování. Kdy si myslíš že je to vhodné zapnout ???
neregistrovaný "Kadell"
5. 9. 2003 16:05
brázdič: Asi se to bude zapínat při nízkých teplotách, ale kolik musí být stůpňů fakt nevím. A žhaví se u Avensise pootočením klíčku? Snad všechny diesely se žhavějí pootočením klíčku a až zhasne spirála na přístrojovce, tak se může startovat. Není to žhavení na tlačítko místo na klíček? To asi ne, co? Jestli to nezjistíš, tak se na to zeptám až budu auto přebírat. Nebude to asi příští pátek, protože tam budou dodělávat DEFEND-LOCK, SHERLOG optimum (díky tobě:-) a parkovací senzory.
7. 9. 2003 10:56
To kadell: Taky si to tak nějak vykládám. Každopádně žhavení to neni. Kontrolka žhavení se zozsvítí po otočení klíčkem a hned zhasne, ale to je dáno tím že dnešní diesely už žhaví velice rychle. Zjistil jsem jednu úžasnou vlastnost tohoto auta. U většiny dieslů, když dojde nafta, tak se musí pumpovat ručně na čerpadle. Tady stačí jen otočit klíček a čerpadlo si naftu samo natáhne. V příručce je to sice psané jinak, ale je to tam špatně. diskutoval jsem to s prodejcem a ten mě ujišťoval že to tak je. Pumpování se prý provádělo u jen starého Avensisu. Ten přídavný ohřev motoru budu zapínat asi až při teplotách pod bodem mrazu, pokud to nenajdu někde uvedeno jinak.
neregistrovaný "IT"
8. 9. 2003 16:16
U moderních nafťáků,když dojde nafta, se nepumpuje už hodně let nazpátek.I v obyčejné škodovce je tomu tak.Ale jinak Avensis je též můj "horký" favorit.
8. 9. 2003 21:50
Tak nevím co ten prodejce z Toyoty tlachal. Tvrdil že se to u starého Avensisu ještě pumpovalo ručně. Nicméně já jsem měl zatím vždycky benzíny, takže to pro mě byla nová informace.
9. 9. 2003 09:24
Dotaz: co ten předehřívač motoru ohřívá? Vodu nebo olej? A vodu jen v bloku nebo v celém chl. okruhu? Pro nás, co jezdíme menší vzdálenosti do práce by to mohla být docela dobrá vychytávka nejen v zimě.
9. 9. 2003 20:55
To petous: Nevím co to ohřívá, ještě jsem to ani nezkoušel, ale nějak to prostě předehřívá motor.
neregistrovaný "našrot"
9. 9. 2003 21:04
olej
neregistrovaný "Laďa007"
4. 9. 2003 18:56
Kupte si raději Passata
[odkaz]

Koncernová kvalita je znát:-))))))
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Laďa007"
4. 9. 2003 18:58
Kupte si raději Passata
[odkaz]

view.php?cisloclanku=

2003090301

Koncernová kvalita je znát:-))))))
Rozbalit vlákno
2
5. 9. 2003 07:15
Re: Kupte si raději Passata
A proč kupovat auto, které je na tom tak mizerně ? Tedy jestli jsi myslel článek J.D. Power (Avensis 3. nejlepší, Passat až 70. - horší než Octavia :-)
neregistrovaný "Laďa007"
5. 9. 2003 15:09
Re: Kupte si raději Passata
Ježišmarjá, vopravdu "chytrému napověz" atakdále!!!

Asi degenerace z netu- bez smajlíku prostě nepochopí ironii...
neregistrovaný "Laďa007"
4. 9. 2003 19:01
Blb programátor :-
Podle čeho tahle blbá aplikace rozezná "dlouhé slovo"?

Takže jinak

[odkaz]

Nejnovější článek...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "fepa"
5. 9. 2003 12:30
Jazdený Avensis.
Vážne uvažujem, že ďalší voz bude avensis. Neporadíte nejaké linky na foto a parametre r.v. cca. 99-01?

Ď.
Rozbalit vlákno
44
neregistrovaný "Kadell"
5. 9. 2003 13:00
Re: Jazdený Avensis.
Já měl Avensise r.v.98 1,6 81kW, 140 Nm. Od roku 00 přibylo VVT-i pro motory 1,6 a 1,8, čirá optika, jiné zbarvení zadních lamp a trochu změna v interiéru. U 1,6 se zvedl krouťák na 150 Nm a zlepšil se celej průběh nástupu výkonu. Koupil jsem to jako přdedváděčku v roce 99, měl najeto 8000 km, prodal jsem ho před měsícem se 115000 tisíci a za tu dobu žádná porucha.Jen pár prasklejch žárovek. Koupil jsem sportvní vzduchovej filtr a sportovní tlumič výfuku Sebring (fakt super zvuk). Jelo to tachometrovejch 200 km/h, ale byla to fakt maximálka. Ty fotky si najdi v nějakejch vyhledavačích (yahoo, google, altavista). Na českém internetu se dají najít i nějaké testy. Myslím, že jsou přímo tady na auto.cz nebo tady http:// www.autorevue.cz /Automobilka/ Ar.asp?ARI=145&CAI= 2145 Ten odkaz jsem rozdělil, aby to neremcalo, že je to dlouhé slovo.
5. 9. 2003 13:12
Ja som tiez uvazoval nad jazdenym Avensisom. Najma motor 1.8 VVT-i je idealny vzhladom na nizsie povinne rucenie (na SK), pricom vykonom 95 kW je to asi najsilnejsia 1.8-icka na trhu (bez turba). Bol som aj na predvadzacke a motor ma teda presvedcil. Na 1.6-ku som pocul, ze napriek relativne vysokemu papierovemu vykonu (81 kW) straca pri vacsom zatazeni dynamiku a zivost. Neskusal som vsak. Co ma ale na starom Avensise trochu sklamalo, bol interier (dost jednuduchy a nezaujimavy). Treba povedat, ze novym Avensisom spravila toyota zmenou interieru velky krok dopredu. Je to fakt neporovnatelne. Ked ojazdeneho Avensisa, radsej by som si pockal na tohto noveho. Ale zalezi od financii: na 3-4 rocne auto musis cakat prave tie 3-4 roky, mladsie bude asi este drahe. ;-(
neregistrovaný "fepa"
5. 9. 2003 14:35
Na nové nemám a zadlžiť sa na 4 roky nechcem. Chcel by som spoľahlivý voz s väčším kufrom (mám 2 deti) s pohodlnými sedadlami (denne som v aute asi 2 hodiny), nie tvrdým podvozkom a nezaujímavým pre zlodejov - poistku nechcem. Cena okolo 250 tis.Sk. Prichádzala do úvahy aj Primera ale Avensis je asi menej kazivý. Tie novšie sú samozrejme drahšie.
neregistrovaný "Kadell"
5. 9. 2003 15:03
fepa: Starý Avensis má dost slušnej kufr. Myslím, že něco kolem 540 l, zajímavej pro zloděje určitě není (jako většina japonců) a místa je v něm dost i na zadnich sedadlech. Na výmolech, městských kostkách a všeobecně na nerovnostech je celkem pohodlný, protože má měkčí nastavení podvozku. Pokud nenarazíš na špatný auto, tak věřím, že na něj nebudeš muset sáhnout. Poslední čtvrt roku jen začala trochu pískat spojka. Když jsem jí trochu přidržel při rozjezdu do kopce, tak se ozvala, ale tohle dělala i Carina E. Nevím kolik by stála oprava, protože se auto pak prodalo. Tohle si určitě před koupí zkus. Až se budeš rozjížděť, tak jí o trochu déle přidrž v záběru. Ještě si vzpomínám, že mi šla trojka občas přes zuby. Nevím jestli je to problém všech Avensisů, ale když jsem z dvojky prudce řadil na trojku, tak si krkla (šla přes zuby), dělalo to jen při rychlém řazení a jen na trojce. Muselo se na ní pomalu a bylo to v pohodě.
neregistrovaný "našrot"
6. 9. 2003 13:34
K tomu pískání spojky: na Carině nám odešla spojka v 90tis., ale tenkrát jsme ještě jezdili do špatného servisu na prohlídky, takže tvrdili, že je to v pohodě, tedy se měnila ve 160tis. za peníze - originál (ale repasovaný) i s prací necelých 6tis. Kč a je v pohodě. Neoriginál by stála 8 bez práce...
8. 9. 2003 17:52
To fepa:
Nechcem sa Ti do toho miesat, ale kde sa pozeras na ponuky? Auto v strednej triede za 250tis., to uz bude mat bud dost toho za sebou (realne, nie na tachometri, resp. v servisnej knizke ;-) ), alebo pojde o starsie auto ako 3-4 roky. Teda, obcas sa najdu aj dobre kupy, ale pozname slovensky trh a "garantovany" povod auta... ;-((
9. 9. 2003 09:13
Silnější 1.8čku než VVT-i má např. Honda (starší Civic 95-00, Accord 99-03), Alfa-Romeo a Lancia, BMW atd. Zajímavá je také 1.8 v Mitsubishi Carismě a Volvu S/V40, má papírově o litr menší spotřebu než VVT-i a seženeš jí výrazně levněji a lépe než Toyotu.
9. 9. 2003 10:44
To petous: No hej, ja som myslel na aktualne modely. T.j. M6, Vectra, 406, Primera, Laguna, Mondeo...
Inak, co sa spotreby motorov tyka, tato neda sa priamo porovnavat, pretoze dost zavisi od auta, v ktorom sa dany motor nachadza. Kazdych 10kg navyse, resp. Cx ju dost dvihaju. Okrem toho, ide len o papierove udaje, ktorych realnost moze byt (a aj je) u kazdeho modelu uplne ina.
9. 9. 2003 11:49
Mitsu Carisma snad neni aktualni model? Ja nepisu spotrebu motoru ale auta s celkem srovnatelnymi uzivatelskymi parametry (vnitrni prostor, kufr, vybava, komfort). Prumerna spotreba vetsiny vyjmenovanych aut s 1.8l benzinovym motorem je cca 8l v mix. rezimu a asi i v realu. Carisma GDI ma pod 7l v realu. Cx maji srovnatelne, celni plochu take, pohotovostni hmotnost take blizko sebe.
neregistrovaný "Kadell"
9. 9. 2003 12:35
Petous: BMW 316i 85kW, Carisma 1,8 GDI 90kW, myslím, že Honda teď 1,8 nedělá, Lybra 1,8 (Lancia) 96 kW, S40 1,8 90kW, 156 1,8T 103kW a Avensis 1,8 95kW. Netvrdím, že Avensis má nejvýkonnější 1,8, protože výkonnější jsou Italové, ale se spolehlivostí to nebude asi nic moc.
9. 9. 2003 14:10
...níže se psalo o jetém avensisu...
neregistrovaný "našrot"
9. 9. 2003 21:06
petous: jenže Carisma je GDIčko a navíc myšivbuši dělá 18tistovky odjakživa, zatímco pro toyotu je to relativně nový motor (dělají hlavně 1,6tky, a 2litry) a když porovnáš třeba spotřebu a výkonové parametry 1,6tky od toyoty, tak lepší seženeš jen horko těžko.
neregistrovaný "Kadell"
10. 9. 2003 00:00
mišivbuší? Fakt dobrý :-). Stejně není výkonnější ež 1,8 od Toyoty. Výkon je, ale jedna věc a praxe druhá. Octavia TDi 66kW vypadá, že starého Avensise 1,6 (81kW) papírově neudělá. S kamarádem jsme to zkoušeli a udělal mě kdy chtěl:-(.
10. 9. 2003 12:44
Výkonnější v europské specifikaci není, ale japonská verze má 140HP, to je víc než 95kW, každopádně současná Carisma má stovku za 10.4s a maximálku 200 papírově, kolik má Avensis 1.8VVTi nevím. 1.6ku avensis udělá ochcávka 1.9tdi snad jedině s čipem nebo powerboxem nebo to máš nějaké chcíplé. Lepší parametry než 1.6VVTi má např. Civic 1.6VTEC, možná Megane II 1.6.
10. 9. 2003 13:09
petous: Avensis 1.8 VVT-i ma stovku za 10.0s (papierovo), no a maximalku ma tusim tiez 200 km/h (alebo 198, neviem teraz presne).

kadell: To s tou Octaviou sa mi tiez nevidi. Bud si tocil ten benzinak na nizkych otackach alebo to naozaj bolo nacipovane TDI. Ono ak chces vyuzit maximalny vykon motora, musis ho drzat v takych otackach, pri ktorych tento vykon dosahuje. Pozri si graf priebehu vykonu pre svoju 1.6-ku a porovnaj to s otackami, ktore si pri tom "teste" dosahoval. Tipujem, ze si bol dost daleko...
neregistrovaný "Kadell"
10. 9. 2003 13:19
SirAnton: Já jsem ho točil do červenejch těsně před omezovač (6500 ot/min.), ale jak se Octavce chytlo turbo, tak mě předjel. On musel zařadita jsem ho dojel, ale pak zase nastoupilo turbo a zase ujel. Při vyšších rychlostech jsem ho dostal, ale na rozjezd a v kopci ne. Je pravda, že jsem to kupoval jako předváděčku a nevím co stím dělali. Třeba to fakt bylo nějaký mrtvý.
10. 9. 2003 13:32
kadell: Hmm, chcel som sa Ti doma pozriet na graf priebehu vykonu pre 1.6 VVT-i (mam ich vsetky na prospekte od predajcu, ale len tieto nove VVT-i), no kedze si mal staru 1.6-ku, tak neviem. A neskusal si si aspon amatersky zmerat zrychlenie na 100-ku? Ak by sa Ti nedarilo dosiahnut papierove hodnoty, tak je chyba na strane Tvojho auta. Ci uz taka, ze je to lenive alebo taka, ze toyota udava priaznivejsie hodnoty nez dosiahnes v reale.
10. 9. 2003 13:59
Asi opravdu Toyota udává příznivější hodnoty, než je realita. Tuhle jsem četl srovnávací test a docela tam propadla Corola s 1.8VVTL-i 190HP, vubec se nechytla ani na Golfa GTI natož na Civica Type-R, spíš konkurovala Focusu ST170. Podobně dopadl 2l Avensis x 2l Accord. Papírově je na tom Avensis skoro lepší, ale skutečnost je jiná.
10. 9. 2003 16:07
petous: Maloktore testy byvaju objektivne (tym nechcem povedat, ze Ty si cital neobjektivny). Ja som cital zase test na Avensis 1.8 VVT-i (Auto-Moto(r)-Sport), kde dosiahli priemernu spotrebu 7,4L/100km. To je podla mna vyborny vysledok, pretoze na testovacich jazdach sa jazdi:

1. s nezabehanymi motormi

2. nie prave na spotrebu, ak nie skor nesetrne

Ale to som uz asi niekde skor pisal. Osobne si preto myslim, ze udavana papierova spotreba (7,2) nie je zdaleka nedosiahnutelna. Ale uvidime v praxi ;-)

No a k testu dvojlitrov (Avensis vs. Accord kombi) dodam len tolko, ze bol velmi vyrovnany a redakcny tim sa rozhodol pre Accord len velmi tesne. Inak ma dost prekvapilo, ze u vas (CZ) je toyota drahsia ako honda...
neregistrovaný "našrot"
12. 9. 2003 22:36
petous: hodně často záleží na tom, kdo jak s čím jede, ale rozhodně se nedivím, že se nechytala na Civica (nějakých 6,7s proti cca 8,3 na stovku je docela rozdíl ;o) ). A pokud šlo u srovnání s Golfem o pružnost motoru (což určitě ano ;o) ), tak se taky nedivím, akorát u toho je drobná vada - zatímco u VW gruppe jsou udávané hodnoty většinou to nejlepší, co se z auta dostane (tedy rychleji neakceleruje, ani kdyby se tlačil), tak u japonců podřadíš o jeden, dva či tři stupně a vyrazíš x-krát rychleji (což je pro jízdu podstatně lepší, než pro vyšší zrychlení řadit nahoru ;o) ).

A co se týče Avensise - měl jsem možnost si krátce po sobě vyzkoušet na stejné trase obě auta (akorát Avensise v kombíku) a z motorického hlediska mi přišly naprosto stejné (akorát u Avensisu jsem měl ještě příležitost změřit zrychlení a dostat se na těch papírových 9,1 nebyl žádný problém).

Jinak srovnávací testy aut v motoristických časopisech nelze brát nikdy vážně, protože nikdy nejsou pro všechna testovaná auta stejné podmínky (různé pneu, různé počasí, případně i jiný řidič apod.).
13. 9. 2003 09:59
Re: Objektivita automobilových testů
Objektivita automobilových testů bývá skutečně odlišná díky pneumatikám, podmínkám, ale v první řadě je to komerce. Kdo víc inzeruje, ten má lepší hodnocení. Tak už to bohužel je a nejen v automobilovém průmyslu. Osobně se znám s nejmenovaným člověkem, který píše testy pro nejmenovaný časopis. Když chce mít nějaké značka dobrý výsledek, tak mu na nějaký čas půjčí bezplatně auto. Minule se rozčiloval, protože mu daná značka nezapůjčila auto a tak se rozhodl že jí to pěkně vrátí. Dělá se to tak, že když mu vyjdou naruku, tak zamlčí nedostatky a když ten, tak je naopak vyzdvihne.
10. 9. 2003 13:53
Tak to má těch 10s jako Carisma před faceliftem (ta moje z roku 98). Taky se vozily z holandska do japonska, holt globalizace nam postoupila. Ja si onehda koupil Abrum Bravurisky a je na nich Made in France, tata ma na Bravurach Made in Sweden. Bridgestonky jsou prej ze španělska, continental z Otrokovic a za chvíli bude Toyota z Kolína.
neregistrovaný "Kadell"
10. 9. 2003 13:14
Avensis 1,8 má stovku za 10 sekund a maximálku 200. Psal jsem, že starýho Avensise 1,6 (bez VVT-i) udělá Octávka 66kW. Víte, že Avensis se z Anglie dováží do Japonska?
10. 9. 2003 21:07
To kadell: Je docela hloupost porovnávat motory Avensise 1,6 81kW a Oktávky TDi 66kW. TDi je diesel a tudíž má daleko vyšší krouťák. Je tudíž logické, že Avensisu 1,6 uejde. Benzínová Oktávka 1,6l se zdaleka nechytá na TDi 66kW.
neregistrovaný "Kadell"
10. 9. 2003 21:40
Tady byla řeč, který auto má větší výkon a já jen říkal, že to nezáleží jen na výkonu. Papírově (podle výkonu) by Avensis 1,6 měl Octávku udělat, ale ve skutečnosti to tak není.

TDi má sice větší krouťák, ale využije ho v menším rozsahu otáček než benzín. Benzín můžeš točit do červenejch a jede to, ale diesel se ani do červenýho pole nedostane. Samozřejmě dostane, ale je to blbost ho tam točit. V červeným poli se už nic neděje. Pokud teda to červený pole nazačíná u 3500 ot/min :-)
11. 9. 2003 09:48
kadell, Brázdič:

Taketo porovnavanie nie je jednoznacne. O tom, kto komu ujde, hovori asi skor parameter zrychlenia na 100 km/h, resp. na 1000m. Ale aj to len za predpokladu, ze sa robi "zavod" z kludu. Ak sa zacne "zavodit" pri 130-ke na dialnici, vysledok moze byt iny. Cele je to o sprevodovani a vykonovom priebehu danych dvoch motorov. TDI sice maju vacsi "kroutak", ale ten je dolezity skor na jazdu do kopca - udrziavanie rychlosti a pod.

Kamarat sa takto nahanal na Felicii 1.3 MPI 50 kW s Feliciou 1.9D a "urobil" ju prave do kopca...
neregistrovaný "Kadell"
11. 9. 2003 19:27
Je teda pravda, že jsme nezavodili z klidu. Začli jsem závodit na nájezda dálnice. Mozna to bude tim. Ted ctu novej Autocar a je tam BMW 320d a točí 5900 ot/min. Uplne jsem se lekl a radsi jsem se podival na bmw.cz a je to samozrejme preklep. Nebo snad ne? 8-/. Jinak můj Avensis už sedí na hliníkách, má nalakovaný parkovací senzory, který ješte nejsou namontovaný. Zítra je tam šoupnou, pak ještě SHERLOGa, DEFEND-LOCK a odpoledne tam mám být na předání. Dneska asi nedospím:-)
12. 9. 2003 07:50
co ten Sherlog? na kolik to vyjde? neni to u toyoty zbytecny? co jsem slysel tak ti auto ukradnou i s tim sherlogem - memu znamemu se to stalo
12. 9. 2003 08:51
Ukradnou, ale zmenší se tím množina těch, kteří to zvládnou a znepříjemní se jim práce.
12. 9. 2003 09:00
asi jo, no a na kolik to vyjde?
12. 9. 2003 20:36
Re: Sherlog
Myslím si že je to nejlepší zabezpečení jaké je, ale i tak není stoprocentní. V každém případě mám zkušenost že záleží kde ho namontují. Když jsem před pár lety kupovat Carinu a namontovali mi ho v Toyotě, tak to byla otázka jedné minuty a bylo to venku. Přesně řečeno, aby neměli práci s rozmisťováním jednotlivých součástí na skrytá místa, tak to vče omotali kobercovkou, odkryli koženku, co je mezi řadičnou a středovým panelem a hodili to tam. Pak jen napojili 12V a bylo to. Tak jsem to pěkně vytáhl a hodil jsem jim to v Secaru na stůl. Byli z toho úplně paf a hned mi to bezplatně přemontovali a to tak dokonale, že mi dost dlouho trvalo, než jsem to našel. V každém případě jsem měl tu výhodu, že jsem již věděl, jak to vypadá a kolik to má částí. Cena byla cca 35.000 Kč, ale už si to přesně nepamatuju. Kompletní ceník je k nalezení na www.secar.cz.
neregistrovaný "našrot"
12. 9. 2003 22:21
..rozhodně je to nejotravnější zabezpečovací zařízení, protože před každým nastartováním odblokovávat tou pitomou "touchromkou" je fakt mnohdy o nervy...
13. 9. 2003 09:52
To našrot: Zřejmě nevíš jak dnes Sherlog funguje. Dříve se skutečně odblokovával při každém nasednutí tak, že se musel dotknout přívěskem dvou kontaktů, které byly někde v dosahu řidiče a pak mohl člověk vyjet. Dnes je to na bázi bzdrátového snímače. Máš na klíčích drobný ozdobný přívěsek s logem Sherlog (docela pěkný) a jakmile ho přiblížíš k přístrojovce v místech, kde se nachází snímač, tak to pípne a je odblokováno. Mám to udělané tak, že mám snímač ve středovém panelu, vedle zapalovací skříňky, takže když nasednu, tak vložím klíčky do zapalování a čidlo detekuje přívěsek. Nemusíš tedy dělat vůbec nic. Kde je teda potom ta otravnost, o které jsi psal ???
neregistrovaný "Kadell"
13. 9. 2003 16:53
Já mám sice to čidlo z boku na tunelu, ale určitě to není nějaká otravná práce. Ty 3 sekundy mě fakt nezabijou.
neregistrovaný "našrot"
13. 9. 2003 19:42
Měli jsme ho na RAVce na středovém panelu jak jsou čtyři záslepky, tak místo jedné. Tak jak to máš ty, že tedy vlastně nikam zvlášť nesaháš je to fajn (tak bych si to i představoval). Mě totiž vždycky vadilo, že jsem třeba někam dojel, 5minut čekal v autě s vypnutým motorem a když jsem měl vyjet, tak jsem musel vyndat klíčky ze zapalování, odblokovat a zase je dát do spínačky. A dál - když jedeš do ciziny, tak to musíš hlásit i kam, když chceš auto odtlačit, tak to spustí poplach (u nás se před barákem parkuje ještě na neutrál napříč před těmi, co parkují kolmo k chodníku apod.). A nakonec, vzhledem k tomu, že je to do nejméně kradených aut v ČR (tedy Toyot - až na pár LC se nekrade v podstatě nic), tak k tomu taky nevidím výrazný důvod (zvlášť za ty peníze vyjde levněji slušná pojistka a defendlock - který je sice na "deaktivaci" otravnější, ale zase se nemusí používat i když jdeš na 5minut od auta ;o) ).
13. 9. 2003 20:54
Zrovna Defend Lock mi přijde jako jedno z nejotravnějších zabezpečení. Měl jsem ho a už ho nikdy nedám. Cena Sherlogu se na pojistce za chvíli vrátí, takže nevidím důvod, proč si platit jen pojistku. Takhle to vyjde levněji a člověk má ještě větší jistotu, že o auto nepřijde. Navíc je na Sherlogu jedna skvělá věc. Mojí ségře ukradli Hondu Civic, ve chvíli kdy vyjela před barák a šla zavřít vrata. Na tu chvilku totiž většina lidí nechcípá motor a to byl zrovna její případ. Kdyby měla Sheroga, tak stačilo zavolat na patřičné číslo a za chvíli by bylo auto na světě. Takhle jí zbyly oči pro pláč. A hlášení že jedu do ciziny..... :-)) asi se to má dělat, ale byl jsem s tím v cizině už mockrát a nikdy nebyl problém i když jsem nikomu nic nehlásil. Jen jednou se mi stalo při cestě trajektem zpět ze Švédska, že se mi sepnul Sherlog pohybem trajektu. V každém případě se nestalo nic víc, než že jsem dojel na Polské hranice a zvonil mi telefon, že mám poplach na autě. Řekl jsem že je vše OK, oni to vypli a bylo to.
neregistrovaný "našrot"
15. 9. 2003 17:59
Jak jsem koukal na ceník, tak zařízení a montáž přijde na cca 35tis. a každý rok platíš 5500 udržovací poplatek. Pojištění tě při 50% bonusu přijde na necelých cca 18tis. ročně. Když ti auto ukradnou a už se nenajde, tak ti pojišťovna (v případě, že se s nima dobře "pohádáš") auto zaplatí. V případě, kdy ti auto najdou sherlogem nabořené, tak ti pojišťovna nedá nic (známý vyprávěl zkušenost své příbuzné...). A stojí tě to navíc 5 a půl ročně a ještě k tomu to pojištění, takže mi to moc velká výhoda nepřijde. BTW: za dobu, co máme v rodině Toyoty se už mockrát stalo, že se prostě zapomnělo zamknout a auto zůstalo stát klidně celou noc před barákem. Na druhou stranu nám třikrát Carinu vykradli a na to je k ničemu jak Sherlog, tak pojištění...
15. 9. 2003 18:18
To našrot: To není pravda, že platíš roční poplatek + pojistku. Pojišťovny poskytují za Sherlog dost velké slevy z pojistného, takže u dražšího auta na pojistce ušteříš víc, než je roční poplatek za Sherlog. Situace kdy ti vrátí nabourané auto je jistě dost vyjímečná, ale stát se to může. V každém případě ti ale pojištovna uhradí opravu takto poškozeného vozu. Když ti ale ukradnou auto a už se nenajde, tak přijdeš o veškeré blbosti, které sis na auto od doby pojištění dokoupil. Navíc pojišťovna ti nikdy neproplatí cenu nového vozu, ale jen cenu odpovídající stáří vozu a z ní ještě odečte spoluúčast, takže nevidím výhodu v tom když ti auto raději ukradnou.
neregistrovaný "Kadell"
15. 9. 2003 20:17
našrot: Když máš auto za nějakejch 800 tisíc, tak už se vyplatí investovat do lepšího zabezpečení. Auto třeba nikdy neukradnou, ale když ho nechám někde stát, tak se nemusím strachovat.
neregistrovaný "našrot"
16. 9. 2003 10:59
Brázdič: ale tu slevu poskytují snad jen když je auto na firmu, ne? Něco jako 5% na defendlock. Prostě podstatně větší pravděpodobnost je, že ti auto vykradou, než ukradnou a na to je sherlog k ničemu (v RAVce se nám jednou asi vychrápal bezdomovec či kdo - vypil tam lahev šampaňského, kterou jsme tam zapomněli - a sherlog to ani nezaregistroval). Takže spíš bych bral něco, co by bylo proti vykradení, protože to pojišťovna nedá už vůbec nic. Jinak samozřejmě "proti gustu žádný dišputát", ale já bych si to do auta nedal ;o)

P.S: jen ještě, tu opravu nabouraného auta pojišťovna nezaplatí tehdy, když máš auto třeba na leasing...
16. 9. 2003 12:29
To našrot: Auto mám koupené za hotové, ale pojišťovna to musí zaplatit i když je auto na leasing. S tou slevu si nejsem 100% jistý, jestli to platí jen pro firemní auta, ale dost bych se divil. Jsem si skoro jistý že ta sleva na pojistném je i pro soukromé osoby. Co se týká zabezpečení proti vykradení, žádné moc spolehlivé neznám. Alarmy většinou řvou a nikdo na to nereaguje. Kamarád měl dokonce alarm s pagerem, protože mu na sídlišti stále vykrádali auto a než k autu přiběhl, tak tam stejně zloděj už nikdy nebyl. Nejlepší zabezpečení proti vykradení, je nenechávat v autě viditelně ležet nic cenného, cigarety, alkohol a nenechávat rádio, pokud není vestavěné z fabriky, nebo se nedá alespoň odejmout panel. Mě auto ještě nikdy nevykradli.
neregistrovaný "našrot"
16. 9. 2003 18:30
Brázdič: s tím leasingem to tak fakt je (známý má právě takovou nedávnou zkušenost). Ale asi taky záleží na tom, jak se s nima hádáš ;o) A pokud jde o tu ochranu proti vykradení - v té RAVce nebylo viditelně nic (až na nějaké papíry za sedačkou a samozřejmě vestavěné rádio), to šampaňský si vytáhli z kufru, takže ani prázdné auto mnohdy nepomůže... Možná proti tomu vykradení by pomohly nějaké slušné fólie ale tak jako tak by to stálo to okýnko :o(
16. 9. 2003 21:38
To našrot: Tak to ale není leasingem, ale blbou pojišťovnou. Vystřídal jsem už asi 18 aut, někdy jsem jich měl i více najednou a s pojišťovnama a pojistnejma událostma mám dost zkušeností. Dříve jsem míval auta na leasing a teď je už kupuju raději za hotové, protože se tí ušetří různé komlikace a papírování navíc, ale tohle by mi moje pojišťovna rozhodně hradila. Měl jsem již pár podobných situací. Jediné na čem jsem jednou těžce ztroskotal, tak byla IPB pojišťovna. Mého zaměstnance nabourala nějaká ženská, když jel mým autem a měla povinné ručení u IPB. V životě jsem nazažil větší tahanici o peníze. Škodu mi nakonec uhradili, ale trvalo jim to 16 měsíců. Došlo to už tak daleko, že jsem se s nima chtěl soudit. Doufám že už se s touto pojišťovnou v životě nesetkám.
neregistrovaný "našrot"
12. 9. 2003 22:19
kadell: já mám teda porovnání s originál TDičkem 81kW z nuly do mírného kopce a CarinouE 1,6tkou (jen těch 74kW) a do rychlosti cca 110-120 je to stejné (Carina byla rychleji na cca 60tce), ale pak, jakmile je to do kopce nebo plně naložené, tak TDičko ujede vždycky. Jinak co jsem měřil zrychlení, tak u téhle Cariny jsem naměřil nejlíp 11s, u Corolly (92 rok, 1,6tka, 115hp) nejlepší 9,5s (to ještě neměla zacpaný katalyzátor, takže teď 10,7 :o( ). P.S. všechno dle tachometru.
neregistrovaný "pablo1"
8. 9. 2003 15:19
Cerpani nafty
Sorry ze sem lezu,ale vetsina toyot ma cerpadlo zadelany do nadrze,takze po doliti NEMUZE klapat naprazdno a hnedka dodava.Jedina vec proc nedoporucujou dojizdet nadrz cugrunt je potom moznost chodu na min valcu a poskozeni katalyzatoru,pripadne zanaseni filtru.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Kadell"
9. 9. 2003 12:46
Samostmívací zrcátko
Jsme v diskuzi o Avensisu, tak jsem nebudem plést jiný auta, ne? Vzhledm k tomu, že jsem chodí jediný majitel Avensise (Brázdič), tak to bude asi otázka na něj. Jak funguje to samostmívací zrcátko? Všiml jsem si, že jsou pod ním 2 tlačítka. Ty jsou, prosím tě, na co?
Rozbalit vlákno
1
9. 9. 2003 20:54
Re: Samostmívací zrcátko
Samostmívací zrcátko slouží k tomu, aby tě auta neoslňovaly zezadu. V praxi to vypadá tak že když zmáčkneš tlačítko OFF, tak je zrcátko jako každé jiné, ale když zapneš tlačítko AUTO, rozsvítí se zelená kontrolka, která znamená že máš zapnuté automatické stmavování. Nevím jak je to udělané, ale přes den člověk nic nepozoruje, ale při jízdě ve tmě (večer, nebo v tunelu) se zrcátko zatmavuje do zelena v případech že za tebou jede nějaké auto. Pokud jedeš nějakou delší trasu a pověsí se ti auto za záda, tak tě prostě nebolí oči.
12. 9. 2003 20:38
Překlepy
...sorry za překlepy, ale nebaví mě to po sobě číst.
Rozbalit vlákno
0
14. 9. 2003 13:39
Přídavné topení v Avensisu
Cituji návod k použití:

Přídavné topení je určeno k ohřátí kabiny vozu v chladném počasí. Přídavné topení se zapálí přibližně 70s po stisknutí tlačítka a dalších 70s trvá, než se úplně ohřeje. Po dostatečném zahřátí chladící kapaliny motoru systém automaticky řídí úroveň vytápění.

Provozní podmínky: Při vypnutém spínači "A/C" mezi 8 a -30 stupni Celsia nebo při zapnutém spínači "A/C" mezi 0 a -30 stupni Celsia. Nutností je aby běžel motor a ventilace nebyla vypnuta do polohy OFF.
Rozbalit vlákno
15
15. 9. 2003 08:03
Re: Přídavné topení v Avensisu
tak to je skoro jako normalni topeni, ja myslel, ze na nem mas programator - hodiny, to bys potom nemusel poustet motor
neregistrovaný "Kadell"
15. 9. 2003 10:18
Stavros: Tohle topení je, ale u Avensise v základu (aspoň teda u D-4D ve výbavě 02 a 04) a není to nezávislé topení.
15. 9. 2003 12:17
To Stavros: To vím taky že je to v běžné výbavě 02 a 04, ale to už jsem tady psal před pár dny.
neregistrovaný "Kadell"
15. 9. 2003 13:40
Brazdic: Ja vim, ze ty to vis, ale Stavros to nevi:-). To co popisoval on je nezavisle topeni, ale to co mame v Avensisu nezavisle topeni neni.
neregistrovaný "carmik"
15. 9. 2003 16:12
Pokud vím, tak nezávislé topení tj. programovatelné vatápění interiéru a předehřívání motoru sériově žádná značka v ČR neprodává, vždy je příslušenství za příplatek.
15. 9. 2003 17:31
Tak ještě jednou, abych to pro všechny uvedl na pravou míru. Avensis je vybaven přídavným topením, které dříve ohřeje interiér a to i při studeném motoru, ale ne nezávislým topením, které se dá naprogramovat a ke své činnosti nepotřebuje mít puštěný motor.
16. 9. 2003 11:55
Hmm, člověk má týden dovolenou a už to tu pěkně žije :-)

to carmik: nezávislé programovatelné vytápění má Saab v dieselu v základu, takže přeci jen jedna značka tady je (u benzínu je za příplatek). Právě proto jsem se na to ptal, protože jsem měl možnost se projet v Saabu 9-5 3.0TiD V6 a chtěl jsem vědět jestli to má i Avensis. Navíc to u Saabu nikde v popisu základní a příplatkové výbavy nenajdeš, jako by to chtěli utajit.
17. 9. 2003 07:39
to Saab: aby ses nevytahoval ja to mam taky v Mazde 6 v uhli v zakladu
17. 9. 2003 07:54
to Stavros: já se nevytahoval, jen konstatoval. BTW sám vlastním Toyotu Corollu :-)

Máš ten silnější nebo slabší diesel a jak to jezdí ?
17. 9. 2003 08:51
to Saab: mam ten silnejsi jede to docela dobre, ale Saab to bohuzel neni. Kolega si koupil za 80 000 na blbnuti Saab 9000 2,3 220 PS, je sice starej 12 let, ale jizda je v tom ponekud lepsi nez v moji MAzde za 850 tis., mimojine airbagy, auto. klima atd. Takze jsem mluvil na vystave s panem od Saabu a 9-5 ka kombi Aero to priste jisti. Hirsch Performance je nutnosti.
17. 9. 2003 11:50
to Stavros: já 9000 2.3t 200k měl, takže to znám, super svezeníčko. Až budeš rozhodnut pro koupi, tak doporučuji nakoupit v Liberci u Macháčka (www.saab-machacek.cz). Jinak cena 9-5 Combi Hirsch-Performance je cca 1,9 milionu kč.
17. 9. 2003 12:57
to Saab: ja prave s Machackem mluvil a on rikal, ze by neco do 1 mil. Kč sehnal, lehce zajeto. Funglovku nechci, kor kdyz bych za ni zaplatil jednou tolik.
17. 9. 2003 16:15
to Stavros: tak to jo, pokud to navíc doveze ze Švýcarska (nejlepší volba, odtud jsou v nejlepším stavu, hold švýcaři se staraj) nebo Německa a vlezeš se do stáří 3 let, tak by to mělo být i se zárukou, která činí stejně jako u japonců 3 roky nebo 100.000km.
18. 9. 2003 08:17
Re: Saab
To Saab a it: Nechci vás tady nějak buzerovat, ale zkuste si kluci založit vlastní téma o Saabech. Tady jste v tématu Toyota Avensis a to je zcela odlišné auto. Jinak nic ve zlém, Saaby jsou dobrý auta.
neregistrovaný "IT"
18. 9. 2003 08:14
Re: Saab
To Saab : Saab je určitě skvělý auto, ale tohle povídání je o Toyotě Avensis. Zkuste psát o ní.Díky.
neregistrovaný "Kadell"
19. 9. 2003 10:53
Turbo
Necháváte po delší jízdě "vydejchat" (po jízdě nechat běžet motor na volnoběh) turbo? Já to zatím nedělám, ale asi začnu:-). Komu se, ale zase chce seděť po jízdě 1 až 2 minuty v autě?
Rozbalit vlákno
1
20. 9. 2003 09:01
Re: Turbo
Pokud jedeš tu delší trasu předpisově, tedy cca 90 - 100 km/h a nevytáčíš nějak moc motor, tak vydejchání turba není potřeba. Pokud ale jedeš sportovně, tj. vytáčíš motor a tím i turbo, jedeš rychle (závisí na motoru) atd., tak na vydejchání stačí když posledních cca 3 - 5 km pojedeš normálně, tedy v klidu těch 90 nebo normální jízdu po městě, tím se turbo "vydejchá". Vydejchání na volnoběh po jízdě je nutné jen když jedeš na doraz až do místa zastavení.
21. 9. 2003 22:08
Spotreba 1.8 benzin
Zdravim, ako je to spotrebou v novom Avensise 1.8? Papierovo by to malo byt 7.2, ako to vyzera pri realnej jazde?

Ked som sa bol na tom previezt, tak mi predajca spominal, ze behaju iba po meste, pricom to vobec nesetria. Na PP bola priemerna spotreba 6.8 !!!

Tazko tomu uverit, preto by som tuto hodnotu vedel od niekoho, kto ma Avensis s tymto motorom.
Rozbalit vlákno
18
21. 9. 2003 22:30
Re: Spotreba 1.8 benzin
To Lubos1: To bych také moc rád věděl, ale zatím to zde nikdo neuvedl. Já jsem jezdil novým předváděcím Avensisem kombíkem 2.0 D-4 (benzínem) a ukazoval průměrných 8,6 litru, ale kolik bere ta 1.8 VVTi fakt netuším. Doufám že se tady někdo podělí o zkušenosti.
neregistrovaný "paloM"
22. 9. 2003 11:03
Mne predajca tvrdil, ze maju na testovacom priemer 8,4 iba po meste. Bodaj by, ale velmi tomu neverim. Vo februari budem informovat o vlastnych skusenostiach :-)
neregistrovaný "luf"
22. 9. 2003 13:15
Lubos - ktory predajca to bol? Ja som bol na predvadzacke s 1.8 kombikom a mal priemernu na PP tusim 6.7 za poslednych asi 2tis km. Bolo to v AWF na Mierovej v BA.
neregistrovaný "paloM"
22. 9. 2003 13:27
Toto bolo v PPC Petrzalka. Je pravda, ze som nepozeral na PP, info bolo od predajcu.
neregistrovaný "Kadell"
22. 9. 2003 13:37
luf: Pokud to bylo na PP, tak spotreba 6,7 l nemohla byt za poslednich 2000 km. Pri kazdym natankovani se to nuluje.
neregistrovaný "luf"
22. 9. 2003 15:56
To som nevedel. Som myslel, ze ked je prejdena vzdialenost od posledneho nulovania 2tis, tak aj spotreba je za ten isty cas. Ale aj tak je to dost optimisticke. Myslite, ze to mohol by ten isty voz (strieborne kombi, 1.8, Sol Technical)?
neregistrovaný "paloM"
22. 9. 2003 16:21
Ten isty to nebol, v PPC maju kombi 1.8 strieborne, ale vo vybave Terra.
22. 9. 2003 20:37
Bol to sedan :)
22. 9. 2003 14:15
Bolo to v PPC v Petrzalke.
23. 9. 2003 11:08
Mne sa, zial, nepodarilo otestovat na predvadzacke spotrebu, pretoze som Avensis testoval v Mnichove, no a tunajsi predajcovia maju/mali na predvadzacky z benzinov len 2.0 motor. Nanestastie, aj ten bol v plnej vybave, t.j. s navigacnym systemom, vdaka ktoremu vraj nie je pritomny PP. Pocudoval som sa, ale vzhladom na to, ze ma zaujimala spotreba na 1.8-ke, nebol som z tohto faktu moc rozladeny. ;-)

Ale povedal by som, ze vdaka VVT-i ta spotreba bude dost nizka. Konkretne cisla niekedy neskor, pretoze zatial je "moje" auto oficialne este stale vo vyrobe. ;-((
23. 9. 2003 17:30
Re: Pro všechny
Vážení přátelé. Jestli si chcete přečíst výroky ukázkového idiota, tak se podívejte do diskuzního tématu "OCTAVIE jízdní dojmy". Jedná se konkrétně o HUFNAGLA. Je snad normální že má někdo tu makovici tak pitomou?
neregistrovaný "Kadell"
23. 9. 2003 18:47
Tak v ty diskuzi jsem byl ted prvne a musim rict, ze te tam asi moc v lasce nemaj. Jdu si to v klidu precist
23. 9. 2003 20:02
To kadell: Tos uhodl dobře. Hlavně jeden jeden jedinec, co už neví jaký argument by si vycucal z paty, jen aby obhájil Škodovku. Já už na ně každopádně dlabu. Vím jaké jsou to *** a nikdy v něčem takovém jezdit nebudu, takže ať si ty Škodovky třeba pozlatěj. Vždycky to budou jen ubohé napodobeniny aut na které se budu dívat s úsměvem, jako by mě míjel Trabant.
neregistrovaný "Viados"
24. 9. 2003 15:15
Re: Zvláště pro Brázdiče
Brázdiči, mám pro tebe návrh: Běž někam na učňák a nahlas křič, že jsou tam všichni dementi, proč šli na učňák a ne na gympl, že z učňáku se na vejšku nedostanou a tak z nich budou jen blbý manuálně pracující, že ty to víš nejlíp, zopakuj jim ještě jednou, že jsou to všechno idioti, když s tebou nesouhlasej a nejdou hned na vejšku, jak jim radíš. Nebo jinej pokus. Běž do Chánova a křič, že cikáni jsou všechno kriminálníci a my bílí na ně jenom platíme, že by zasloužili vystěhovat a jednat tak, jak oni jednaj s náma a že jsou to stejně magoři, když se na tvou chytrou radu hnedka všichni neseberou a neodejdou nebo raději rovnou nezastřelej. Víš jakej bude v obou případech výsledek? Jo? Tak * pochop, že je to stejný, jako když lezeš do diskusního fóra o Škodě Octavia a jediný co tam mnoha majitelům Octavie sděluješ je, že Octavie je ***. Nic jinýho tam z tebe na téma Škoda Octavia nevypadlo.
24. 9. 2003 16:16
To Viados: Precital som si posledne prispevky v rubrike "Octavia ...". Svojim tunajsim prispevkom mas pravdu, pokial je nejaka rubrika urcena len pre PRIAZNIVCOV danej temy. Napr. rubrika "Antiklub japonskych pekacu", ci ako sa presne vola, by mala byt len pre ludi, ktori hania japonske auta. Nie je. ;-) Btw, co je to za diskusiu, kde prispievaju len ludia rovnakeho nazoru? Jasne, ze treba mat racionalne argumenty pre svoje tvrdenia, ale ja som nadobudol pocit, ze kto tam nepise chvalu na Octaviu, je automaticky "triedny nepriatel".
Pritom je problem vcelku prozaicky. Skoda ako vyrobca sa snazi tlacit Octaviu do segmentu strednej triedy (ST). Zial, patri tam len vonkajsimi rozmermi (inak by to bolo auto v dost dobrom pomere cena:vykon) a v poslednej dobe uz aj cenou. Vnutorny priestor a komfort robia z Octavie len nizsiu strednu triedu (NST). Takze: na zaklade ceny je to lacne auto v ST, ale pre tych, co chcu naozaj auto ST, je to humbuk. V tomto sa podla mna roznia pohlady fanusikov a odporcov Octavie. Kym bude jeden pocitat jablka a druhy hrusky, nikdy si svoje vysledky zmysluplne neporovnaju.
24. 9. 2003 16:32
To SirAnton: Vyjádřil si to velice přesně. Já jsem jim tam ale oktávku hanil né kvůli rozdílu tříd, kterého jsem si narozdíl od nich vědom, ale hlavně i z toho důvodu, že mi nepřijde normální, jak se Škodovky serou. Kolem sebe mám několik lidí, co maj nové Škodovky a maj je věčně v servisu. Škodovkáři si ale stojej za tím, že jsou to nejlepší auta na trhu a jakékoliv jiné auto je prostě sráč bez motoru. Tak ať se jim to třeba rozpadne pod rukama :-)
24. 9. 2003 16:55
Ja nechcem kydat na skodovku, myslim, ze isty stupen kvality urcite ma. Ale nemozem pocuvat marketingovo-medialne 'zvasty', ktore sa siria v novinach, weboch, telke. Najma redaktorske recenzie, v ktorych vyjde Skoda ako vitaz nad akokolvek vybranou testovanou konkurenciou. Ved to nie je ziadna hanba, ked je ine auto lepsie. Napr. Octavia ma za sebou cca 6 rokov existencie na trhu, tak sa to musi prejavit. Alebo mame vsetci uverit tomu, ze v Skode sa stal pred 6 rokmi zazrak a vyrobili o tolko lepsie auto ako konkurencia, ze ani po tak dlhom case neprehra v (redaktorskych) testoch? Je smutne, kolko ludi tomu aj uveri.
24. 9. 2003 16:24
To Viados: Po dlouhé době konečně od někoho předmětná připomínka. Zkus si ale pročíst konferenci o pár příspěvků dál a zjistíš, že jsem prvotně uváděl nedobré zkušenosti s Oktávkama od mých známých. Psal jsem to tam z jednoho prostého důvodu. Když jsem si kupoval nového Avensise, tak jsem také prohlížel konferenci TOYOTY, abych se ujistil jaké jsou s ním zkušenosti. Bohužel jsem však neměl tu možnost si žádné přečíst, poněvadž jsem sám vlastnil jeden z prvních kusů v ČR. Myslím že by se do konferencí měla uvádět nejen chvála, ale i to špatné a já to tak taky dělám. Myslím si že člověk který se v autech moc nevyzná, má možnost nahlédnout do tématu a přečíst si výčet různých zkušeností a pokud tam píšete jen jak jsou Škodovky super, tak mi to nepřipadá fér, protože já i ty dobře víme, že to tak není. Navíc mě pak nasere někdo, kdo prohlásí, že Toyota nemá motory. Uznávám že Škodovky nemaj špatné TDi, ale v benzínech nemaj na Toyotu ani náhodou a nový turbodiesel od Toyoty D-4D, Comonrail II je také špičkový. Nedavno jsem o něm dokonce četl, že je to jeden z nejlepších turbodieslů vůbec. V každém případě ale není vyšponovaný na tak vysoký výkon, ale za to zase nečudí jak zapálená pneumatika (TDi) a možná i víc vydrží.

V každém případě nejsem ten, kdo začal jako první používat hrubé nadávky, podložené naprostými nesmysly.
23. 9. 2003 18:22
Odpočet DPH
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na svém zářijovém zasedání dne 23.9.2003 přehlasovala veto prezidenta republiky k novele zákona č. 588/1992 Sb. o dani z přidané hodnoty (sněmovní výtisk č. 205/4). Novela nabývá účinnosti dne 1. října 2003. Od tohoto data již není možný odpočet DPH pro "speciální" osobní automobily (to je OA - požárnický, záchranářský, montážní, sportovní, atd.). Leasingové smlouvy pro tato vozidla uzavřené do 30.9.2003 mají možnost odpočtu DPH po celou dobu splátek.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Kadell"
23. 9. 2003 18:37
Re: Odpočet DPH
Mě to nějak nevadí, ale svého času jsem uvažoval o Subaru Impreza WRX v kombi. Dalo se odečíst DPH a měl si "náklaďák", kterej měl 2,0 turbo, boxer, 220 koní, 0-100 kolem 6,0 s a jel něco kolem 230. Jo Imprea, muj sen. Snad se jednou splni (za 10 let?). Doufam, ze ale bude vypadat skoro jako ted. No, ale to je do jiny diskuze.
24. 9. 2003 10:24
Re: Odpočet DPH
Co jsem cetl na strankach Subaru, tak maji homologaci ve skupine N1, kde bude udajne mozny odpocet DPH i po teto novele. Podle me je jenom otazkou casu, nez si tyto homologace udelaji i ostatni automobilky a DPH se bude zvesela odpocitavat dal...
24. 9. 2003 16:34
Este na zaver
Este by som dodal, ze to nema byt obhajoba Brázdiča, ale konstatovanie skutocnosti, ktoru pozorujem okolo seba. Sam mam momentalne Feldu a nemozem na nu povedat vacsieho kriveho slova. Viem, kam patri, s cim sa da realne porovnavat a co od nej cakat. U ludi, co maju Fabie a Octavie, je to uz asi ine (prave kvoli snahe Skodovky mat z Fabie NST a z Octavie ST). Zaplatia za svoje auto relativne velky peniaz v domneni, ze kupuju to najvyhodnejsie, co na trhu je (a v casoch Feldy tomu aj tak bolo). A pritom staci tak malo: vyskusat viacero znaciek a ziskat prehlad. Netvrdim, ze Skoda nemoze byt najlepsou volbou, ale okolo mna je vysoke % ludi, ktori idu rovno k predajcovi Skody s tym, ze Skoda je najlacnejsia a najvyhodnejsia.
Rozbalit vlákno
4
24. 9. 2003 16:35
Re: Este na zaver
Uff, chcel som to stihnut tesne za svoj prispevok... ;-(
24. 9. 2003 16:52
To SirAnton: Ani se spolehlivostí Feldy příliš nesouhlasím, poněvadž si naši koupili před 2 roky Feldu, nefungovalo jim el. stahování oken, otáčkoměr a rádio. Po ujetí prvních asi 3000km jim začali házet kotouče. Následovala výměna kotoučů v rámci záruky. Pak jim zase kvílely brzdy, jak kdyby dřeli destičky až na plech, tak jim vyměnili ještě destičky a odešlo jim těsnění pod výfukem. Auto jim pak asi do 15.000km kvílelo pořád a přestalo kvílet, až když jednoho dne nenastartovali. Následovala výměna baterie, ale za chvíli už to nestartovalo zase a tak jim měnili (nevím přesně) asi alternátor. To vše se odehrálo cca za rok a 1/3 při necelých 20tis.km. Přijde mi to zoufalé a zastrašující. Jelikož jsem na tom finančně o dost lépe než oni, tak jsem jim nakonec přidal penízky, aby si koupily pořádné auto. Koupilisi Peugeot 307 1,6, kde byly po zakoupení také nějaké drobné reklamace, ale v porovnání s Feldou to byly drobnosti. Chtěl jsem jim koupit Toyotu, protože jsem u mé předchozí neměl nikdy jedinou závadu za 180tis.km, ale jejich sen byla 307, tak jsem jim prostě udělal radost. Snad jim to alepspoň chvíli vydrží. Rád bych mezi přáteli a příbuznými našel člověka se Škodovkou bez problémů, ale nějak se mi to nedaří. Pravidelně vozím mé kamarády do servisu a ze servisu, aby nemuseli jet autobusem, když tam nechají auto. To se pak nediv že mě o to víc Škodovka sere.
24. 9. 2003 17:03
To Brázdič: Ja som pisal o mojej Felde. ;-) Zopar drobnych poruch bolo, ale (mal by som si zaklopat) este ma nenechala stat. Smolu na kus mozes mat aj u Volva, ci Mercedesu. Ono sa povravalo, ze u Felicie dost zavazilo, v ktorej fabrike bola vyrobena. GLX-ky a akcne modely boli udajne na tom o cosi lepsie ako obycajne LX.

K tej 307-ke len tolko, ze urcite s nou budu (ak uz nie su) vacsie problemy nez s Feldou. Kamarat si kupoval 307 SW po vyse roku od uvedenia, no napriek tomu ma s nou rovnake problemy, ako su uvedene v rubrike P307 tuto na Motorcafe. A to ju servisuje v Nemecku, kde maju velmi podobne logisticke problemy ako u nas doma. ;-(( Ak si si forum o 307-ke este neprecital (myslim ale, ze ano), tak je to celkom zabavne citanie. Ibaze len pre tych, co ju nemaju... ;-)
24. 9. 2003 20:21
To SirAnton: Rubriku o Peugeotech 307 jsem četl a jsem si vědom že kvalita 307 není valná, ale stále si myslím že je přinejmenším na stejné úrovni jako u Oktávek, ale s tím rozdílem, že 307 má velice pěkný a originální vzhled jak interiéru, tak i exteriéru. Člověk se v ní cítí velice příjemně. Oktávky mě nikdy ničím nezaujaly a za časů šedé přístrojovky se mi doslova hnusily, ale teď už se ta přístrojovka dá se zatnutými zuby skousnout. U téhle třídy ještě jo, ale že udělaj tak děsnej interiér i v Superbu, to nepochopím. Určitě se našim časem něco taky vysere, ale táta měl dřív samé Peugeoty a když udělali 307, tak po ní tak dlouho koukal, až jsem mu jí musel dopřát.
neregistrovaný "Kadell"
24. 9. 2003 18:40
Mezera mezi dveřma a přístrojovkou a motor
Taky máte vpravo menší mezeru mezi dveřma a přístrojovkou než vlevo? Já jo:-(. Ještě k tomu motoru D-4D. Taky si nemyslím, že by to byl nějakej špatnej motor. Pokud má splňovat vysoké nároky na emise, tak to musí bejt znát na výkonu. Když je motor studenej, tak si občas zakouří, ale jindy jsem v zrcátku kouř neviděl a to já si zase ten chvilkovej zátah vychutnávám často. Pokud někomu ten výkon nestačí, tak si to nechá (zatím za hranicema) za 600 EUR přečipovat. Dostanete výkon 144k a 343 Nm. Maximálka se zvedne na 203.
Rozbalit vlákno
4
24. 9. 2003 20:22
Re: Mezera mezi dveřma a přístrojovkou a motor
Na mezeru se zítra ráno podívám, ale ničeho jsem si nevšiml. Je možné že jsem to ale přehlédl.
25. 9. 2003 19:33
Tak jsem koukal na tu mezeru a buď blbě vidím, nevo jí mám na obou stranách stejně velkou.
26. 9. 2003 07:32
n atu mezeru se vykasli, nikde neni napsano, ze se jim to ve vyrobe nemohlo trosku posoupnout. Proste se to muze stat u sebelepsich aut. Mimochodem muj znamy ted vracel z duvodu reklamace 2 mercedesy rady E kvuli problemum s motory 270 CDi, samozrejme mu nechtej vratit penize, tak se s nima soudi,.
26. 9. 2003 19:30
To STAVROS: To je drsný. Mám známého, co si koupil Mercedesa SLK a zlobil mu motor. Nikdo v ČR si s tím nevěděl rady a opravili mu to až v SNR, ale za půl roky se to vrátilo a pak už mu nepomohli ali Němci. Raději ho prodal a teď má Lexuse. Jak je spokojený nevím, protože jsem s ním od té doby ještě nemluvil. Vypadá to že se Mercedes v kvalitě dost zhoršil, ale design má stále lepší. Kdybych kupoval auto kvůli vzhledu, tak bych koupil nejspíš Mercedesa.
neregistrovaný "Kadell"
24. 9. 2003 18:43
Doplňky
Tady [odkaz] jsou jedny z prvních doplňků na Avensis T25. Pružiny, spoilery, dvojitej výfuk,....

To křídlo na sedanu vypadá hrozně:-)
Rozbalit vlákno
1
24. 9. 2003 20:16
Re: Doplňky
To kadell: S tím křídlem na sedan si snad dělaj srandu. Podobné mí kámoš na stodváce :-). Jinak na mých stránkách www.volny.cz/brazdic2, najdeš ceník originálního příslušenství, ale nemám k němu bohužel obrázky.
neregistrovaný "Viados"
25. 9. 2003 13:28
Nic proti
Se škodovkama je ten problém, že jich je moc a tím pádem není problém znát někoho, komu se ta jeho totálně sere. Řekl bych, že proti tomu bude ale hodně takových, kterým spolehlivě slouží. Já osobně škodovku nemám ani jsem neměl, se dvěma Octaviema jsem ale jel. Jedna byla SLX TDI 81kW a druhá Ambiente 1.6i 74kW. U té benzínové mi vadil příliš měkký pedál spojky. U obou pak příliš měkký pedál brzdy, kdy člověk může regulovat intenzitu brždění až podle účinků brzd na auto - v pedále není nic cítit. V tomto jde spíš o zvyk, mnoha lidem to prý vyhovuje. Pak také mají Octavie otřesné ozvučení a neergonomcký střední panel. A hlavní nevýhoda, kvůli kterému jsem volil jinak byl fakt, že se ukrutně kradou a automobilka to zlodějům velmi dlouho ulehčovala. Oba majitelé jsou nicméně spokojeni, jeden má přes 100 tisíc a rozbilo se mu zatím pouze něco na el. stahování okének. Druhý má o něco méně a zatím bez problémů. Takže tak, mně Octavie nevyhovovala, ale neřekl bych na základě těchto zkušeností, že je to ***. Upřímně řečeno, být Octavie stejně dlouhá, ale mít o 10 cm delší rozvor a o 10 cm dozadu posunutá zadní sedadla a o to menší kufr (to by snad cenu nezvedlo, ne?), je to bomba auto. Jenže to by si VW podřezal větev pod Golfem a Passatem, že ... Nemám nic proti Avensisu ani proti jiným japoncům. A dokonce ani proti designu, snad teda až na palubní desku nové Primery a zadní světla nové Mazdy6, to jsou IMHO zbytečné a nehezké opičárny. Zato nový Accord a Avensis jsou myslím v této kategorii nejvíce povedená auta.
Rozbalit vlákno
1
25. 9. 2003 19:32
Re: Nic proti
To Viados: Plný souhlas.
neregistrovaný "Kadell"
25. 9. 2003 13:55
Závod
Dneska jsem si dával závod s koktávkou. Bylo to do kopce (ulice Kbelská, navazuje na Průmyslovou a je to ten kopec od Kolbenky směrem na Prosek-snad víte, ale to je jedno). Nevím co měla za motor, protože jsem jí viděl jen v zrcátku:-), ale byl za ní černej kouř. Když jsem jí viděl jen v zrcátku, tak asi tušíte jak to dopadlo:-).
Rozbalit vlákno
0
27. 9. 2003 14:23
Unikátní parkovací asistent
Ahoj všichnu, nevím jestli jste se dívali na soborní autosalon na Primě, ale ukazovali Toyotu Prius, jak se s ní parkuje. Na přístrojovce je obrazovka, kde je vidět prostor za autem. Vyhlédnete si prostor k zaparkování pomocí kurzoru se do ní přesune zelený obdálník, který označuje potřebný prostor k zaparkování a aniž by člověk sáhl na volant, tak auto automaticky zaparkuje. Jediné co člověk musí udělat je pustit nohu z brzdy a už to jede. To bude paráda pro ženský. Prius by se u nás měl prodávat od příštího roku.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "našrot"
27. 9. 2003 16:38
Re: Unikátní parkovací asistent
Jojo, taky jsem to viděl. Ten nový Prius už se mi docela líbí, není to takový hybrid ;o) jako předchozí. S displeyem jsem si zablbnul v Ženevě na autosalonu - ukazuje mimo jiné i jak se zrovna nakládá s kterou energií. Ale jsem zvědavý na cenu - starý stával přes 25tis. USD, což je hodně, na to, že je to jen patnáctistovka. Ale zase, kde člověk najde benzínovou patnáctistovku, která jezdí v průměru za 4 litry benzínu ;o)
1. 10. 2003 20:14
Tak jsem nasral Oktávkáře :-)
Dnes jsem stál na semaforu v Barrandovském kopci vedle koktávky TDi 75kW. Seděl v ní mladý trouba, který po mě stále koukal, jako by chtěl závodit. Když padla zelená, tak tomu naložil jako blázen, tak jsem to taky trochu sešlápnul. To jsem ale něměl dělat :-) Oktávkáře to nasralo a začal tomu šlapat na krk ještě víc a stále si kontroloval, jestli je rychlejší. Pak už jsem se na něj ale díval ve zrcátkách :-) Pravda, měl jsem 10kW přesilu, ale o dost těžší auto. Co k tomu dodat......on si prostě začal :-)
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "IT"
2. 10. 2003 14:21
Re: Tak jsem nasral Oktávkáře :-)
Troubove jezdí ve všech typech a modelech aut, nejenom v octávkách.A jak to souvisí s Avensisem,že jste závodili?.Mne zajímají zkušenosti s jeho provozen, neb jej chci koupit.Díky.
neregistrovaný "tomcat"
2. 10. 2003 17:15
Re: Tak jsem nasral Oktávkáře :-)
to it: Jezdí i v Avensisu :o)
2. 10. 2003 17:53
Re: To it: zkušenosti s provozem
Tak se dívej pravidelně na stránky www.volny.cz/brazdic2. Najdeš tam vše. Jinak skvělé auto, vřele doporučuji.
neregistrovaný "tomcat"
2. 10. 2003 17:14
to Brázdič: Jak jsi poznal, že je to zrovna TDI 75 kW?
2. 10. 2003 17:52
To tomcat: Jestli nepoznáš TDi 75kW tak jsi trouba ty. Byl to nový model na čerstvých SPZ a neměl červené "i" tzn. že to 66kW určitě nebyl :-)
3. 10. 2003 11:17
No pokud nemel cervene "I" tak to rozhodne 66KW bylo ;o).
neregistrovaný "tomcat"
3. 10. 2003 13:18
to Brázdič: Možná jsem trouba, možná ne, ale:

1. Pokud nebylo na cedulce červené "i", tak to byla 66kW a ta je skutečně spíš na pohodovou jízdu, než na sprint

2. TDI/75kW není, je jen 74, ten se dával do 4x4, dneska se do Octaviií nedává vůbec.
neregistrovaný "Laďa007"
3. 10. 2003 16:22
Božínku,Brázdič
už máš po pubertě? :-)))))))

Podle některých výplodů bych řekl, že ne...
Rozbalit vlákno
33
5. 10. 2003 19:30
Re: To Laďa007 a tomcat:
No tak dobře. V každém případě mu to ale nejelo:-) Jinak sorry, myslel jsem že když mi tady někdo nedavno tvrdil, že Toyota nemá motory, tak že už Škodovka ani staré a líné 66kW motory neosazuje, ale jak je vidět, tak stále jo. Z puberty jsem vyrost už dávno, ale ještě mě občas nasere nějakej blbej frajírek co se mnou bezdůvodně začne závodit a tím spíš, když vím že na to prostě nemá. Chudáček malej, málem si kvůli mě prošlápl podlahu svého TDi 66kW :-)
6. 10. 2003 09:48
Mno ja si myslim, ze ten motor neni az tak slabej dokonce si myslim, ze je to jeden z nejlepsich dieselovych motoru co se delali, o vikendu jsem zavodil se znamim on Golf IV TDI 66KW, ja SAAB 900 16V 96KW a muzu ti rict, ze do stovky jsem mu neujel...
6. 10. 2003 12:29
To Lucky: Tak tenhle názor s tebou nesdílím. Jestli máš se svým Saabem co dělat abys mu ujel, to je jedna věc, ale já jsem v tom jel a přišlo mi to dost líné. Hlavně tvůj Saab je taky asi o dost těžší.
6. 10. 2003 13:32
Tezsi je, ale podle me je tam rozdil max. 300 kilo, spis min. Golf neni zadny pirko.
7. 10. 2003 08:24
To Lucky: V Golfu 66kW jsem nikdy nejel, ale známá se rozhodovala mezi Oktávkou a Golfem a nakonec si vybrala Golfa, protože tvrdila, že ta oktávka s údajně stejným TDi je prý o hodně línější než Golf. Údajně je to prý dané jinou řídící jednotkou, ale nikdy jsem se nesnažil zjistit něco bližšího, poněvadž mi VW přijde předražený a Škodovka odfláknutá. Není tam náhodou nějaký rozdíl třeba v krouťáku, nebo ve zpřevodování ???
7. 10. 2003 08:47
Prostě je lehčí a to stačí. Žádný jiný rozdíl tam nejspíš není, ale u tvé známé by mne nepřekvapilo, kdyby ignorovala drobné rozdíly např. barvu I v nápisu TDI na zadku golfa. Zajímavější by bylo soutěžení stejných kategorii aut, ne auto za 800kKč x 500kKč, ale např. Avensis D4-D x Passat TDI 96kW x ropná Laguna či P406 HDi, Mazda 6 nebo tak něco.
neregistrovaný "dabel"
7. 10. 2003 09:51
petous: mam niekde odlozeny test Passat 96kW x Mondeo (silnejsie TDCi, tusim tiez 96kW) x Mazda6 100kW x este nieco (tusim Laguna, ale fakt si nepamatam). Avensis este vtedy nebol. A vitaz samozrejme Mazda 6 ;)) Chystam sa to oscannovat, takze potom sem mozem dat link.
7. 10. 2003 21:03
To dabel: Asi před čtvrt rokem vyšel (myslím v SM) test Avensisu, Acordu, Laguny, Mondea a tuším i Mazdy 6 a Vectry. Testovány byly vozy s benzínovými motory a výsledek byl takový, že na 1. místě byl Acord, těsně za ním Avensis, pak větší odstup a pak ty ostatní.
neregistrovaný "našrot"
7. 10. 2003 20:52
Brázdič, Lucky: ověřená informace ze Škodovky přímo je, že motory do ***ávek a dalších typů se softwarově škrtí, aby nejely tak, jako VW nebo Audi. Výkon mají sice třeba stejný, ale průběh se liší.
neregistrovaný "tomcat"
8. 10. 2003 08:56
to brázdič: TDI66 je pohodovej motor, pokud od něj někdo čeká věci, na který neni určenej, chyba neni v motoru.
8. 10. 2003 10:25
To tomcat: Já jen že ho tady někdo vyzdvihoval do nebes. No pořád je to ale lepší než SDI.
neregistrovaný "tomcat"
8. 10. 2003 15:47
to brázdič: Nebesa bych do toho netahal, ale jezdí docela v pohodě. Dneska jsem s ním dokonce předjel na dálnici Avensise, heč :o)
8. 10. 2003 16:00
To tomcat: To je možný, ale řidič Avensisu asi zrovna zastavoval, nebo se cpal tak velkým hamburgrem, že neviděl na cestu :-)
neregistrovaný "tomcat"
8. 10. 2003 16:16
to brázdič: Ne, ne, ne! Prostě nestačil na tu nadpozemskou sílu TDI kvality made in Germany :o)
8. 10. 2003 17:19
To tomcat: Tomu přece sám nevěříš. Zatopila by ti i 1,6 VVTi, natož turbodiesel D-4D, který by ti ujel i na zpátečku :-)
neregistrovaný "tomcat"
9. 10. 2003 10:09
to Brázdič: S tou zpátečkou to můžem někdy vyzkoušet :o) Na dálnici jezdim tak 140 - 150 podle tachometru, předjiží mne, kdo chce, třeba i Toyota. Zrovna 1,6 v Avensisu bych ale spíš považoval za socku, než za motorizaci, kterou bych bylo nějak vyzdvihovat.
9. 10. 2003 13:42
To tomcat: Já bych si taky Avensise s motorem 1,6 nekoupil, ale za ostudu to moc nepovažuju. Je to vhodné pro lidi co hledají komfort a klidné rodinné svezení. Na druhou stranu má Avensis 1,6 81kW a to je něco mezi 1,6 a 2,0 které jsou použity v Oktávce. Za ideální motorizaci Avensisu považuji motory 1.8VVTi, 2.0 D-4 a 2.0 D-4D. Již se dá objednat i motor 2,4, ale myslím si že jízdní výkony dvoulitru jsou bohatě dostačující.
neregistrovaný "našrot"
9. 10. 2003 13:44
Tu 1,6tku tam montujou pro socky z německa - správný skopčák si totiž nejradši koupí tu nejslabší nejosekanější verzi a pak jí dovybavuje, magor. Proto se taky začala vyrábět ***ávkas 1,4tkou motorem...
9. 10. 2003 09:23
to tomcat: ja si myslim ze spis usnul nebo jel tankovat, TDI od VW opravdu malo zere ale svoje roky ma uz davno za sebou, jednu Octavku mam taky a premyslim jak se ji co nejdriv zbavim.
neregistrovaný "tomcat"
9. 10. 2003 10:14
to Stavros: Asi je fakt, že doby největší slávy TDI od VW jsou ty tam a slušnej diesel má už kde kdo. Na druhý straně třeba TDI96 s šestikvaltem nejede špatně ani na současný poměry.
9. 10. 2003 10:37
to tomcat:tech 96 kW neni spatnejch, jede pekne, ale i tech 66 kW docela jede, porad lip nez jakejkoliv 66 kw benzin, ale dnes jsou holt i rychlejsi naftovy zihadla.
neregistrovaný "našrot"
9. 10. 2003 13:42
tomcat: to teda si dovolím nesouhlasit - nová PDéčka díky špatnému průběhu tlaků z toho sdruženého vstřikovače jedou hůř, než staré VW diesly s rot. čerpadlem - musí se u nich pořád řadit, až hrůza a děs. Řekl bych, že stará 81kW jede líp než 96kW nová. Akorát subjektivní pocit zátahu (na který se všeobecně u VW hraje, aby měl zákazník pocit, že mu auto jede - proto mají vysoký točivý moment v nízkých otáčkách, ačkoliv je to zbytečné) je u 96kW větší.
neregistrovaný "tomcat"
9. 10. 2003 22:38
to našrot: Jo, vidíš to dobře. Nicméně z PD96 se dá docela dost vymáčknout - kámošovi úředně naměřili s touhle motorizací v Passatu 212...
10. 10. 2003 08:19
To tomcat: To je hezký číslo. Když jsem byl mladej, blbej a nevyježděnej(1992-1995)a jezdíval jsem takovouhle rychlostí, tak mě nikdy nezměřili. Mám pocit že jim to tenkrát ještě nebraly radary. Jedno se za mnou dokonce hnali s Passatem, ale nedohonili :-) Kámošovi s Trabantem naměřili 130km a měli z toho takovou srandu, že mu nakonec ani nedali pokutu.
neregistrovaný "tomcat"
10. 10. 2003 08:28
to Brázdič: Buď rád, že jsi tehdy sebe nebo nikoho dalšího nezabil. Párkrát jsem to kdysi taky poškádlil až někam ke 250 (neboj, ne s Octávkou), zážitky to byly mocný, s odstupem to vidim asi tak, že jsou bezpečnější i zábavnější formy na zyvšování adrenalinu :o)
10. 10. 2003 09:04
To tomcat: To si asi vyzkoušel každý, ale postupem času člověk hledí na jiné hodnoty. Taky sis tenkrát připadal že ty auta kolem tebe couvaj? :-))
neregistrovaný "našrot"
10. 10. 2003 14:57
Brázdič, tomcat: ještě větší hukot ale je, když jedete po okresce 200 a proti vám ostatní kilo, tak se vlastně míjíte 300 ;o)) I s obyčejným autem :o)) Na dálnici to tak nevyzní.
neregistrovaný "tomcat"
10. 10. 2003 15:22
to našrot: A když jede proti podobnej magor, tak se míjíte 400 :o) To už je skoro jako bungee jumping bez lana na Nuseláku....
10. 10. 2003 18:04
To našrot a tomcat: Kdysi se mi povedla jedna dobrá hovadina. Jeli jsme s kamarády na pánskou jízdu na Vranov a jeli jsme jak hovada. Já jel Peugeotem 605 3,0 a kámoš Sierrou 2,0. On to ždímal na doraz a já jel tak, abych ho stále viděl ve zrcátkách. Najednou jsme se blížili k malinkaté vesnici (cca 5 baráků) a dál byla zase krásně vidět volná silnice. Jamile jsem vlítnul do vesnice cca 190km/hod, tak jsem zahlédnul na levé straně za stromem modré Fáčko s fízlem a sotva jsem vrátil hlavu zpět, tak už jsem míjel druhýho, co si málem vyvrátil hlavu, když si prohlížel jak mizím. Mrknul jsem do zrcátka a vše se opakovalo ve chvíli, kdy kolem prohučel kámoš se Sirkou. Myslím že jim to ten radar ani nepobral, protože nám nikdy nic nepřišlo, ale pro ně to musel být asi slušný šok. Dneska bych si za to dal přes dršku a dal by i klidně někomu jiném, kdo by se takhle prohnal vesnicí....ovšem pokud bych ho chytil :-)
neregistrovaný "našrot"
10. 10. 2003 20:16
Brázdič: když jsem byl ještě praštěnej, tak jsem taky jezdil těmito krátkými vesnicemi, kde je vidět skrz naskrz rychleji (ale ne víc než 140), teď už jimi jezdím maximálně 70. Zato si to víc užívám mimo obce ;o)

tomcat: taky fakt, ale zatím jsem se asi ještě s někým podobným, co by jel proti nesetkal. V podstatě ani takovým, co by jel stejným směrem - to jen jednou, jenže jsem vez babičku do lázní a ta nemá ráda, když v zatáčkách pískají gumy atp. :o), takže jsem ho musel nechat předjet. BTW: taková pěkná silnice, co vede z Plzně do Karlových Varů je na ty rychlosti jako dělaná - nádherně přehledná, akorát to chce aspoň trochu provoz, aby byla malá pravděpodobnost toho, že vyskočí z příkopu zvíře a aby tam nejezdili CVoci, protože ti velice rádi předjíždějí proti protijedoucímu autu. A když jsou tyhle všechny podmínky splněné (+ještě sucho), tak se to dá jet průměrnou rychlostí cca 135km/h (s tím, že ve vesnicích se jede 50-60, dávají se přednosti na přechodech a i všechny ostatní předpisy se dodržují - včetně, tedy trochu upraveného, dobrzdit nebo mít kam uhnout na vzdálenost, na kterou vidím).
10. 10. 2003 21:32
To našrot: No vidíš, to si byl o něco mnší blázen než já :-) Dneska jezdím obcí také 50-70km, ale fakt je že na některých úsecích v Praze jezdím i kolem 100km. Jedná se ale obvyhle o dvouproudové silnice, které jsou přehledné a k rychlejší jízdě silně svádějí. Na Jižní spojce jezdím bězně kolem 100-110km, ale jet pomaleji, tak bych na této komunikaci byl spíš brzdou a ohrožoval bych tak provoz ještě víc, než když rychlost 80km nedodržuji.
neregistrovaný "našrot"
13. 10. 2003 01:14
Praha je o něčem jiném - tady jezdím 50-60 nebo i míň jen na nepřehledných místech nebo kde prostě jsou lidi; a v centru se víc jak 20 stejně jezdit nedá :o) A na "dálnicích" jako jižní spojka, magistrála atp. někdy jedu i těch 160, v průměru ale tak 110-130 (samozřejmě opět jak kde). Jednou jsem si zkoušel jet přesně podle předepsaných rychlostí (jen kousek), tedy po jižní spojce 80, pak tam bylo nějaké zúžení, kde byla i čtyřicítka - lidi troubili, blikali a vůbec mi to přišlo dost o hubu jet takhle pomalu...
neregistrovaný "našrot"
10. 10. 2003 20:21
Brázdič: ještě jsem si vzpomněl na pěknou kámošovu historku - jel ze skopčácka s dalšími 4mi různými lidmi a každý řídil jedno Volvo S80 T6, které odtamtud vezli. A dojížděli k jakési průjezdné vesnici téměř bez domů u silnice před Prahou, kde prý často měřívají (už ani nevím, kde to bylo) a kámoš, který jel první, na konci vesnice viděl podlý cajty v reflexních vestičkách a tak chtěl vědět, kde tam v té vesnici měří, takže zpomaloval a koukal kolem a pořád radar neviděl až úplně zastavil (a sním i ostatní 4 stejná Volva za ním) a koukal kolem, ale neviděl je, takže na to šlápli a jeli pryč. Vtip je v tom, že jak zastavila celá ta kolona, tak ten co jel poslední, stál na úrovni floyda u trojnožky a tak na sebe prý tak divně koukali :o))
7. 10. 2003 08:29
Avensis - spotřeba oleje
Jak tak chodím z rubriky do rubriky, tak zjišťuju že majitelé nových aut musí krátce po zakoupení auta dolévat olej. Měl jsem Carinu E a od samého pořízení auta držela hladina a nehnula se ani o milimetr a to ani když mi skončila záruka a měnil jsem olej až po 30tis.km. Nedalo mi to a šel jsem tedy raději zkontrolovat mého Avensise (D-4D najeto 6400km) a olej je přesně na rysce MAX. Nekontroloval jsem olej když jsem auto přebíral, zda-li nebyl olej ještě nad touto ryskou, ale zřejmě ne. Jsem čím dál víc spokojen, že jsem si vybral zrovna tohle auto.
Rozbalit vlákno
3
7. 10. 2003 09:20
Re: Avensis - spotřeba oleje
Otazka pre vsetkych:

Kdesi na stranke www.skoda.panda.cz som sa docital o dvoch zakladnych metodach zabehavania noveho auta/motora. Jedna z nich je "pianko", druha "plny kotol". Vyhody prvej su (udajne) dlhsia zivotnost motora (to ale neviem, co presne znamena), mensia (prakticky ziadna) spotreba oleja. Nevyhody: mensi vykon, ako udava vyrobca.

Druha metoda ma udajne za nasledok zivy motor, vykon ako ma byt, no spotreba oleja by sa mala mierne zvysit.

Mate niekto skusenosti s takymto zabehavanim?
7. 10. 2003 10:16
to SirAnton: ja myslim ze je dobry jezdit tak jak budes jezdit, tzn. obcas ryche obcas pianko. Kdyz je auto studeny tak nechat poradne zahrat olej - cca 10-15 km. Kdyz ja jedu rano do prace, tak to nehonim. Odpoledne je uz teplo a auto rychlejc zahraty, tak za to obcas vemu. No a do tech 5 tis. km jsem to netocil pres 4000 ot./min.
neregistrovaný "našrot"
7. 10. 2003 20:55
SirAnton: dneska je to úplně fuk, protože motory se dělají "bezzáběhové" - výroba i návrh je trochu jiný, než před dvaceti lety i než před deseti. Ovšem zásadní podmínkou pro to, aby motor vydržel je, že nesmíš vyměnit olej dřív než je předepsáno (obvykle 15tis. km), jako bylo dřív zvykem měnit po tisíci.
neregistrovaný "paloM"
7. 10. 2003 11:18
Aky alarm?
Chcem sa spytat tych, co uz maju alebo objednavali avensis, aky tym alarmu si dali namontovat. Ked som povedal, ze chcem alarm, predajca automaticky pisal Meta alarm M750 A/1 a ani sa nesnazil ponuknut nejaky iny. Teraz som nasiel na webe, ze existuje aj alarm TVSS 5, co je vonku standartne ponukany toyota alarm ku tomuto autu. Viete porovnat ceny a kvalitu tychto alarmov? Kedze alarm sa montuje az u predajcu, este stale by som to mohol zmenit, ale o tom toyota alarme neviem nic. Vdaka
Rozbalit vlákno
1
7. 10. 2003 21:00
Re: Aky alarm?
To paloM: Na alarm jsem se vykašlal. Mám namontovaný vyhledávací systém Sherlog.
neregistrovaný "MTH"
7. 10. 2003 20:38
TOYOTUS TOYOTA JE NAJLEPSIA NA SVETE
MAM DOMA STARLET R.V.87.VIETE ZE JE LEPSIE AKO MAYBACH?
Rozbalit vlákno
1
7. 10. 2003 20:58
Re: TOYOTUS TOYOTA JE NAJLEPSIA NA SVETE
To mth: No to je přece jasný ne :-) ,ale Starlet nemá tónovaný okna :-)
10. 10. 2003 21:38
Norsko a Švédsko
To našrot: Teď jsem si vzpoměl že jsem jednou prolétnul celé Norsko a Švédsko až od Osla rychlostí cca 190km/hod. Pospíchal jsem na trajekt, který mi nakonec stejně ujel. Bylo mi divné, proč všichni jedou tak pomalu, když jsou tam tak krásné přehledné silnice a maji samé Volva a Saaby. Teprve nedavno jsem se dověděl, že ty budky na stromech nejsou pro ptáky, ale jsou v nich radary. Já blázen jsem si myslel jak ti Skandinávci myslí na ptáčky :-)) Když jsem tam byl znovu před 3 roky, tak jsem se bál jestli na mě na hranicích nevyrukujou a nebudou to mít v počítači, ale vše proběhlo hladce. Dojel jsem znovu do Osla a zpět a vše O.K. Asi to tam neevidujou, ale pokuty maj prý zatraceně drsný.
Rozbalit vlákno
15
neregistrovaný "našrot"
13. 10. 2003 01:18
Re: Norsko a Švédsko
Jo, tam mají pokuty pěkné - počítají je z platu, který vyděláváš, tak je to docela mastné pro každého. Ale že ti nepřišla pokuta je docela zajímavé - tatíkovi takhle přišel účet na 150 USD ze států, protože mu nějak ztěžkla noha na plynu, když se vracel z Toronta do Philadelphie (cca 1100 km téměř rovné dálnice) a naměřili mu asi 90 mil na jejich tradičních dálničních 65ti...
13. 10. 2003 08:28
To našrot: Stejně je nejlepší cestování v Německu. Perfektní dálnice, kde nejsi omezený rychlostí, to je paráda, ale nechtěl bych tam jet s autem, které nevytáhne 180km/hod. Tam se totiž pomaleji jet skoro nedá. Leda by se člověk kodrcal za kamiony rychlostí 100km/hod. Jezdíval jsem tam pravidelně na školení do Manheimu a za celou dobu jsem vždy potkal tak max. jedno zůžení. To bylo vždycky ale tak dobře udělaný, že to člověka jen nepatrně zbrzdilo a nikdy jsem netrčel v žádné koloně. Jen by mě zajímalo kde je problém, že to nejde u nás.
neregistrovaný "tomcat"
13. 10. 2003 08:51
to Brázdič: Jestli jsi nikdy v Něměcku neuvíznul v žádné "stau", a máš zkušemost jenom s dobře průjezdnými dálnicemi, které můžeš projiždět 180+, tak jseš šťastnej člověk...
neregistrovaný "dabel"
13. 10. 2003 11:20
Re: Norsko a Švédsko... ale co Svajc?
Brazdic: to si jazdil kedy preboha? Taketo veci sa nestavaju, na tych Tebou spomenutych 180 sa mozes dostat mozno v noci alebo o piatej nad ranom, inak tak maximalne 160. Ale otazka: chystam sa prebehnut celym Svajciarskom, jazdili ste tam niekto? Kolko tam toleruju na dialnici bez pokuty? 120 som uz nejak zabudol jazdit, pri tej rychlosti zaspavam, tak mam trosku obavy z pokut ;))
neregistrovaný "našrot"
13. 10. 2003 12:26
Ve švýcarsku je to fakt drsné - takže doporučuji max. 125-130, tak jak jedou ostatní. Když si chtějí švýcaři zajezdit, tak jedou holt do skopčácka... i když tam jsem se teda v životě pořádně neprojel - na okreskách 80 a rozestupy mají akorát tak, aby se tam nikdo nevešel a dálnice je o ničem, protože je to díky těm skopčáckejm hovadům, co koukají do zrcátek až když do daného pruhu vjedou samá brzda-plyn...
neregistrovaný "našrot"
13. 10. 2003 12:27
...jo, a taky na skopčácích obdivuji tu schopnost vytvořit kolonu i tam, kde k tomu není naprosto žádný důvod...
neregistrovaný "dabel"
13. 10. 2003 13:01
nasrot: dik za info. Skopcacko ako aj Vychodne Skopcacke Vidlakovo (== Rakusko) mam zvladnute, Rakusaci toleruju 150-160 bez akejkolvek pokuty (odskusane ;))), Skopcaci pri +10 sa ani za autom neotocia a +20 sa riesi decentnou pokutou. Ale ti svajciarski truhlici....
neregistrovaný "dabel"
13. 10. 2003 13:02
PS: Kamarat raz povedal, ze "Deutschland" by sa malo premenovat na "Stauland" a bolo by to maximalne trefne ;))
13. 10. 2003 15:23
To dabel a Tomcat: Jezdíval jsem Praha - Manheim obvykle ve čtvrtek a vyjížděl jsem v 17 hod z Prahy. Z Manheimu jsem vyjížděl obvykle po 21 hodině. Chápu že ta cesta zpět byla dost pozdě, ale tu jsem také jezdil za ještě kratší čas. Ta cesta tam byla vždycky taky pohodová, ale časy se asi změnily. Fakt je že je to skoro 3 roky zpět. Každopádně jsem tam nikdy nepotkal bouračku, vyjma jednoho zakopnutého Smarta, co šel několikrát přes boudu. Nebylo mi jasné jak to dokázal. Prostě to mastil pár aut předemnou, pak začal brzdit a najednou se kutálel. Do žádného auta přitom nenarazil :-) Asi byl moc krátkej :-)
neregistrovaný "Viados"
14. 10. 2003 09:51
To je zvláštní, já jsem 2 roky jezdil týden co týden co Frankfurtu a bouraček jsem viděl nepočítaně. Z toho 2 se mi staly v podstatě přímo před očima. Jednou, snad to bylo na velikonoce, kdy v Německu snad i slepí důchodci vyjíždějí v bavorácích a meďácich na návštěvu prapravnuků, jsem mezi Ambergem a Frankfurtem napočítal 6 nehod a v nich 19 rozsekaných aut... Jeli jsme tehdy tento úsek 7 hodin, normálně 2-3. A té legendární 150 km dlouhé Stau, co se díky chumelenici konala na dálnicích A3 a A9 v okolí Norimberku 22.12.2001, jsem ujel o půl dne ...
neregistrovaný "Mitsi"
14. 10. 2003 09:06
Ve Švýcarsku je za 125 km/h na dálnici (obecný limit 120) pokuta (řádově v rozmezí 100-200 CHF), překročení maximálky o 30 km/h je považováno za trestný čin (možnost okamžitého uvalení vazby, zabavení vozu, a následného soudního postihu - platí od září 1996). V Rakousku byla za 154 km/h naměřených na dálnici policejním radarem (obecný limit 130) ještě před začátkem "společné měny" pokuta 2000 ATS. Zkušenost: Když si v cizině a obzvláště v Rakousku budou policejní orgány moci z proudu vozidel jedoucích "nad limit" (ale všechna) vybrat Čecha, určitě to udělají! PS: Ti, kdož tvrdíte, že si Vás speciálně v Rakousku při měření rychlosti nevšímají a Vy jste jeli citelně "nad limitem", nechte si zkontrolovat tachometr. Anebo - pokud se Vám zemi našich jižních sousedů podařilo v pohodě opustit - se tam raději znovu nevypravujte se stejným vozem, resp. s vozem se stejnou SPZ. Tohle poučení platí dvojnásob pro CH! Vím, o čem hovořím - ve Švýcarsku jsem strávil přes 5 let, v Rakousku 4.
neregistrovaný "dabel"
14. 10. 2003 10:04
Mitsi: OK, presvedcil si ma, ze po Svajcu sa budem vliect rovnych 120km/h. Ad Rakusko: tacho mam OK (presny aj pri 180km/h, merane stopkami na dialnici), ale pri 150km/h ma fakt nestopli (no jo, nemam cesku znacku ;))). Inak pocul som, ze ked Rakusky chlupaty zastavi slovenske/ceske auto, je z toho na 95% pokuta :(
neregistrovaný "našrot"
15. 10. 2003 00:00
S rakušáky mám zkušenost akorát se stabilním radarem - vyblejskli mě ve 2 ráno na okruhu kolem Linze, když jsem se honil s BMW850tkou 180 a on zcela nepochopitelně zabrzdil... a já ne ;o) A nic nepřišlo a v mezidobí jsem tam tím samým autem už jel asi 2x.
15. 10. 2003 08:17
To našrot: V Rakousku jsem měl taky jednou problém, že jsem překročil rychlost o 10km/hod. Je to asi 5 let zpátky. Dnes si už nepamatuju kolik po mě chtěli, ale mám pocit že asi 300, tak jsem jim řekl že mám u sebe jen Italské Liry a to je tak odradilo, že mě pustili bez pokuty. Ještě že je nakonec nechtěli, protože jsem neměl ani Liru a měl jsem jen USD :-) Plán se prostě zadařil.
neregistrovaný "Mitsi"
15. 10. 2003 14:43
To Brazdic: Rakousti policajti berou na pokuty uz i koruny!
13. 10. 2003 14:50
spotreba 1.8
Hello, dozviem sa konecne, ako je to s tou spotrebou u noveho benzinoveho Avensisu 1.8?

Ma ho niekto?

Dik.

:)))
Rozbalit vlákno
13
13. 10. 2003 15:00
Re: spotreba 1.8
ja ho nemam ale do desitky se vejdes- snad
14. 10. 2003 09:24
Lubos1: ja nanho stale cakam. Zial, u predajcu mi nevedeli povedat nic viac nez to, ze je stale vo vyrobe. Tak to bolo koncom septembra. Podla poslednych sprav by mal prist koncom oktobra.

Co sa spotreby tyka, dost verim papierovym hodnotam. Ale tak ci tak to budem vediet porovnat az po 1-2 tankovaniach. Na PP sa asi hned nespolahnem.

Ozaj, ake mate skusenosti s presnostou PP u toyoty? Viem, ze napr. u Octavii (dieslovych) bol neuveritelne nepresny (20%)... :-((
14. 10. 2003 09:40
To SirAnton: Spotřeba 1,8VVTi by mě taky dost zajímala. Já jezdím s D-4D převážně po Praze a není problém se vejít do papírových hodnot, což jsem ještě s žádným autem nedokázal. Skoro jsem se vešel do papírových hodnot u Toyoty Cariny E 1,6. Jinak PP je docela přesný. Ukazuje mi jen o cca 0,4 litru méně, než je reálná spotřeba.
neregistrovaný "Kadell"
15. 10. 2003 08:42
Já bych zase tomu PP moc nevěřil. Třeba včera, dojezd ukazoval 8 km a do nádrže se mi vešlo jen 44 litrů nafty (nádrž je na 60 litrů). Jasně, nafta docela pění a taky ty pistole u benzínek vypínaj dřív než je nádrž úlně plná, ale o cca 16 litrů? To se mi zdá hodně.
15. 10. 2003 11:14
To kadell: Co se týká průměrné spotřeby, tak mi palubní počítač ukazuje skoro přesně, ale nulový dojezd mi to ukazuje, kyž mám se mi vejde do nádrže 50 litrů, což znamená, že je tam ještě 10 litrů rezerva na dojetí k benzínce. Nevím proč to tak je, ale asi pro lidi co vyjížděj nádrž do nuly a zbytečně tím ničí katalyzátor. Kámoš s Peugeotem 307 HDI taky ujede min 50km od chvíle, kdy má na PP nulový dojezd, ale tomu ukazuje PP spotřebu 6,5litru a žere mu to ve skutečnosti kolem 8l nafty.
15. 10. 2003 11:16
To kadell: Co máš za auto? Staršího Avensise? Kolik ti to ve skutečnosti žere?
neregistrovaný "Kadell"
15. 10. 2003 22:33
Já mám nového Avensise, ale myslel jsem, že už to víš. Vždyť jsem Ti posílal i fotky:-). Sedan, D-4D, podzimní bronz, 17" Alessia F1, parkovací senzory na zadku, už víš? Jinak jsem spotřebu neměřil, takže nevím kolik si to vezme. Ale podle PP jezdím za 6,5 až 7. Já prostě ten zátah turba miluju:-). To se, ale samozřejmě odráží na spotřebě.
neregistrovaný "Laďa007"
15. 10. 2003 23:02
Jen si blahem neucvrkni...Nicméně uznávám, že Avensis je známka vybraného vkusu na rozdíl od té přehršle předražených němčourů a korejských vražd KIA a spol. :-)))
16. 10. 2003 08:26
Re: To kadell
To kadell: Sorry Karle, mě si zmátl tím titulkem "spotřeba 1,8". Proto mě ani nenapadlo že jsi to ty, když máš D-4D. Marně se tady snažím vypátrat za kolik jezdí nový Avensis s motorem 1,8VVTi a stále to nevím.
neregistrovaný "Kadell"
16. 10. 2003 10:05
Ohledne te spotreby. Mrkni se na [odkaz]%26search%3Dv…
16. 10. 2003 12:01
To kadell: hmmm...škoda že to není v AJ. Němčina není moje silná stránka :-( , ale jestli jsem tomu porozuměl, tak je spotřeba Avensisu 1,8 VVTi někde kolem 6-7 litrů. To je na takhle velký auto fakt super.
17. 10. 2003 21:35
kadell, brazdic: No, precital som si tie prispevky a trochu zacinam mat obavy. Mozno predsalen ta spotreba nebude az taka nizka. Sice spotreba kazdeho auta zavisi najma od sposobu jazdy, ale aj tak. Chlapik tam ma spotrebu 9.8, co teda nie je nic moc aj napriek tomu, ze ide o v podstate nezabehnuty motor a kratke jazdy v meste. Kazdopadne to poriadne preverim, ked na to pride. Podla poslednych sprav by to malo byt do 2 tyzdnov. Zacinam byt nedockavy... ;-)
neregistrovaný "Kadell"
18. 10. 2003 21:18
Ze spotřeby si nic nedělej. Zrovna na PP mám aktuální spotřebu 7,6 l a to mám diesel:-)
17. 10. 2003 15:46
Avensis a vyjeté koleje
Tak jsem chvilku pozoroval, jak se Škodovkáři baví o plavání Škodovek ve vyjetých kolejích. Napadlo mě že za tu dobu co mám Avensise, jsem si nevšiml že by mi někde auto plavalo a tak jsem to dnes vyzkoušel. Úmyslně jsem si to namířil do nádherně zohybaného asfaltu od TIRáků a nic. Viděl jsem jak je asfalt zvlněný, ale to bylo vše. Pokud si dobře vzpomínám, tak s Carinou E to trochu házelo, ale jen velmi nepatrně a to už musely být koleje. Nejhorší je když chytnu vyjeté koleje s mojí jednostopou láskou Yamahou DragStar. To se pak pěkně smeká. S motorkou je lepší se vyjetým kolejím úplně vyhnout.
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "dabel"
17. 10. 2003 17:03
Re: Avensis a vyjeté koleje
Brazdic: to neni len Avensis, ale asi kazde poriadne spravene auto. Vsetci Slovaci nadavaju na trasu Nitra-Trnava, ze to je hrozne a ako sa z kolaji blbo dostava, ked do nich vojdes... na mojom stvorkolesovom milacikovi japonskeho povodu som ani nezistil, ze by tam nejake kolaje mali byt...
neregistrovaný "našrot"
17. 10. 2003 20:23
No, to se mi stalo s Vectrou GTS 3,2 V6 a ještě dál ;o) na silnici, kterou jezdím dennodenně a kde jsou v pravém pruhu trošičku (tzn. že jsou torchu vidět, ale v autě o nich skoro nevím) vyjeté koleje od autobusů - byl jsem se tím svézt a vjel jsem do toho pruhu asi 120 a od té chvíle jsem si připadal jak na vodě, prostě děs a hrůza. Být Lotusem, tak si asi hodím mašli, jaká je to vizitka.
neregistrovaný "Kadell"
18. 10. 2003 21:25
Já mám úplně jiné zkušenosti než Brázdič. Vyjeté koleje mi doslova trhají volantem. Je to, ale kolama. Mám tam toiž 225/45 ZR17 (série 205/55 R16), ale je to ještě v normě:-)
19. 10. 2003 20:00
To kadell: Zvažoval jsem že bych si dal na Avensise taky 225/45 ZR17, ale po tvých zkušenostech se na to vybodnu. Auto sedí skvěle i se sériovými 205/55 R16, je pohodlnější, má menší spotřebu a nevadí mu vyjeté koleje. Oni asi dobře vědí proč dávají daný rozměr pneumatik.
neregistrovaný "Kadell"
19. 10. 2003 20:41
Někdy méně, znamená více:-). Myslím, že nic nezkazíš, když tam dáš 215/45 ZR17. Tenhle rozměr se dává na Avensis s motorem 2,4 l, ale je možný, že bude mít jinak nastvenej podvozek. Ty 17" jsou fakt znát, ale jak říkám. Je to ještě snesitelný a vcelku i pohodlný. Jen jsem si na přejezdu překousl jazyk:-). To si dělám srandu. Dneska jsem přišel na pěknou kravinu. Když necháš motor na volnoběh, tak se zvětšuje průměrná spotřeba. Dneska jsem měl zapnutej motor 15 minut a spotřeba vylezla z 6,1 na 6,6 l.
neregistrovaný "našrot"
19. 10. 2003 20:52
kadell: vždyť taky na volnoběh má motor největší spotřebu. Tak je docela fajn, že už to nové PP u Toyot počítají. I když mě u nich docela mrzí, že zavedli to omezní nejmenší a největší hodnoty okamžité spotřeby.
neregistrovaný "Kadell"
19. 10. 2003 22:18
To mi chces rict, ze pri volnobehu zere 35 l/100? Tahle hodnota je pri volnobehu zobrazena jako aktualni
19. 10. 2003 22:23
to kadell: Normalni PP ukazuje pri volnobehu spotrebu paliva za hodinu.

to brazdic: Pri couvani se spotreba nezvysuje nybrz se pocita stejne jako pri jizde vpred (zase mineno na standardni PP :)
neregistrovaný "Kadell"
19. 10. 2003 23:15
Logický to sice je, ale není to moc objektivní
20. 10. 2003 08:17
To kadell: Tak co, už sis pustil nezávislé topení? Je to docela bašta, ale podle návodu jsem čekal že sepne topení a z ventilace hned půjde velmi teplý vzduch. Jak se ale ukázalo, tak jde spíš o to, že z ventilace jde lehce teplý vzduch až po chvilce a ta teplota by mohla být výrazně vyšší, ale i tak je to příjemné. Funguje ti to stejně ?
neregistrovaný "našrot"
20. 10. 2003 12:36
kadell: motoráři mají takový velice oblíbený graf, který ukazuje na svislé ose dávku paliva (tedy jedno stříknutí tryskou) a na vodorovné "spotřebovávaný" točivý moment. A ta křivka vypadá asi tak, že nejdřív z nekonečna cca exponenciálně klesá a pak navazuje přibližně na spodní čáast paraboly, která má ten inflexní bod ještě trochu níž, než by ho měla normálně a je v místě max. točivého momentu - tedy z něj plyne, že motor má bez odběru Mk nekonečnou dávku paliva a při odběru max. Mk minimální dávku paliva. Samozřejmě že ta nekončná je nějakým způsobem snížená, ale pořád toho tam jde nejvíc. Jenže nějak už si nepamatuju proč přesně to tak je.
19. 10. 2003 22:20
To kadell: To je přece logické že když stojíš s nastartovaným motorem, tak ti leze průměrná spotřeba. Vždyť spotřebováváš naftu a nejedeš. Stejně tak ti musí rapidně lézt průměrná spotřeba když couváš, protože ti ubýbá vzdálenost a i nafta. Musel bys ale couvat dost daleko, aby to bylo na průměrné spotřebě znát.
20. 10. 2003 18:00
Avensis a nezávislé topení
Tak jsem se snažil vysledovat jak funguje nezávislé topení. Po cca 1-2km začíná jít z ventilace teplý vzduch a po cca 5km už je fakt velice příjemně teplý. V každém případě je ale nutné vypnout automatiku a nastavit si ručně prou vzduchu. Automatika to totiž pustí až za dost dlouhou dobu. Zřejmě vychází z teploty motoru a sepne až když je motor dostatečně teplý, ale když se to nastaví ručně, tak to hřeje ještě před tím, než se vůbec stačí pohnout ukazatel teploty motoru.
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "Kadell"
20. 10. 2003 22:02
Re: Avensis a nezávislé topení
Topení jsem už zkoušel a je to opravdu super. V ostatních autech mrzneš a čekáš na ohřátí motoru, ale v Avensisu se ohříváš od začátku. Sice to fouká chvíli vlažně, ale pořád lepší než studený.
23. 10. 2003 08:25
To nezávislé topení je fakt bomba. Dneska ráno jsem sednul do vymrzlýho auťáku a po ujetí 2km už šel teplý vzduch jak u benzínových aut po ujetí 6-8km. Nebýt tohoto topení, tak bych asi mrznul pěkně dlouho.
24. 10. 2003 10:43
to Brazdic: Si komik - v benzinaku topeni topi uz po 2 km (alespon u Octavek 1,8T :)

Ale je hezke, jak jsi vydreny jak male decko z kazde ptakoviny na novem aute.
24. 10. 2003 12:02
Re: To Howard: Re: Avensis a nezávislé topení
To Howard: Ty jsi ještě větší komik, né-li blb, poněvadž oktávka 1,8T sice po 2km topí, ale teprve začíná a dnešní diesely topí třeba po 10-15km, díky kvalitnímu spalování bez zbytečných tepelných ztrát. Proto si majitelé TDi PD u Škodovek a Passatů tolik stěžují na dlouhý ohřev interéru. Proč bych ale mrznul v blbý Škodovce, když si v Avensisu zatopím ve chviličce tam mám na tričko s krátkým rukávem :-))))
neregistrovaný "oddie"
24. 10. 2003 12:12
Re: To Howard: Re: Avensis a nezávislé topení
Hele, a ty blbý škodovky se nedaj koupit taky s nezávislým topením? Já bych řekl, že taky daj - když se to dá jednoduše dodělat i do starý šunky. Takže nic moc objev... Máš to aspoň na dálku, nebo programovatelný, aby se ti to auto vyhřálo ještě než do něj sedneš? To ty lepčí typy uměj - dokonce při tom prohřejou i motór, takže nestartuje úplně promrzlý.
24. 10. 2003 13:42
Re: To oddie: Re: Avensis a nezávislé topení
To oddie: Jenže Avensis má u motoru D-4D nezávislé topení již ve standardní výbavě, což Oktávka nemá ani v předražené verzi L&K. Dokonce to neobsahuje ani Superb. Fakt je že Škodovky si kupují nenároční zákazníci, tam ta chvilka mrznutí zřejmě nevadí :-)))
neregistrovaný "tomcat"
24. 10. 2003 13:34
to Brázdič: Majitelé TDI škodovek si zapnou ohřev sedačky, do studenýho auta si sednou rovnou jen tak na lehko a je jim fajn :o)
24. 10. 2003 13:46
To tomcat: Ohřev sedačky možná není úplně k zahození, ale to že ti to hřeje pod zadkem a do zad ti nenahradí teplo v interiéru. Sednout si do vymrzlé Oktávky rovnou v tričku je trochu nahlavu a taky trochu o zdraví :-)))
neregistrovaný "tomcat"
24. 10. 2003 14:11
to Brázdič: Myslim, že sednout si v tričku do vymrzlé oktávky neni o nic horší, než si sednout do vymrzlého avensisu. Jinak to vyhřívaný sedadlo docela zahřeje i ve studenym interiéru a funguje skoro hned.
24. 10. 2003 19:48
Re: To tomcat: Re: Avensis a nezávislé topení
To tomcat: Já jsem nepsal že si můžu sednout do vymrzlé Oktávky rovnou v tričku, já jsem psal že se člověk v Avensisu může za chvíli svléknout do trička a to je rozdíl. Ty si tam lez klidně ve spodním prádle, když ti ta sedačka tak hřeje. Dobře vím co dokáže vyhívaná sedačka, ale na nezávislé topení nemá.
24. 10. 2003 17:09
to brazdic: Hele hele mladej, nejdriv si to po sobe precti a pak delej ramena. Ja reagoval na tvoji desinformaci o benzinovych autech a topeni po 6-8km. TDI ani D-4D me nezajimaji neb nemam rad traktory :o)

Co se nezavisleho topeni tyce - muzes si ho do Octavky samozrejme dokoupit vcetne dalkoveho ovladani, tak nevim, co zase odbocujes a kvokas...
24. 10. 2003 19:53
To Howard: U benzínů bych také nevyzdvihoval nezávislé topení, poněvadž tam není až tak nutné, ale vyzdvihuji ho jako skvělou věc právě u dieslu, poněvadž obzvláště motory Comonrail a Pumpe Düse mají dost pomalý ohřev. Každopádně ale se ale ani benzíňák neohřívá jako motor z přídavným topením a to jsem u Oktávky ještě neviděl, nebo ty jo? Škodovka ho sice má v nabídce, ale raději nechá lidi mrnout :-)) Asi je to tím že za něj chce moc peněz :-))
neregistrovaný "Stein-X1"
20. 10. 2003 22:34
Avensis
Nemuzete nekdo privezt z venku Avensise 1.8 a kolik by jste za to chteli.Dik. Muj mail spiningjoe@yahoo.com
Rozbalit vlákno
0
24. 10. 2003 08:41
Dneska přezouvám na zimáky
Jelikož každý rok přezouvám na zimáky s prvním sněhem, tak je vždy v pneuservisu pěkně nabušeno. Letos jsem se rozhodl změnit staré zvyky. Přezouvám již při předpovědi, že bude sněžit :-))) Jsem zvědav jak to pohne spotřebou.
Rozbalit vlákno
13
25. 10. 2003 21:46
Re: Dneska přezouvám na zimáky
to Brázdič: pre ake zimne pneu si sa nakoniec rozhodol? Ja si idem buduci tyzden po auto a ak nim chcem hned jazdit, budem musiet okamzite prezut na zimaky... ;-(
25. 10. 2003 21:56
Doporucujem Michelin Alpin 2. Osvedcili sa mi uz minulu zimu a uz som ich aj v piatok dal prezut.
26. 10. 2003 19:26
To SirAnton: Být po mém tak bych zvolil Michelin, ale jelikož to je předběžný dárek od rodičů k Vánocům, tak jsem si nemohl vybírat. Nechtěl jsem jim kazit radost protože sám nevím co by mi mohli dát. Vše co potřebuji si vždy hned koupím a tak je těžké pro mně něco vymyslet. Také se říká darovanému koni na zuby nekoukej. Mám tedy Pneumant 205/55 R16 a zatím jsem toho na nich moc nenajel, ale buď mi je málo nahustili, nebo trochu plavou. Budu muset nastudovat na kolik se mají správně hustit a zjistit jaký tlak v nich je. Vůbec se mi do toho ale nechce. Ani nevím kam jsem zahrabal manometr :-))
27. 10. 2003 19:11
To Brázdič, Lubos1: Micheliny su dobre, ale ich cena je doslova odstrasujuca. Este by som bol ochotny ist (cenovo) do Goodyear Ultra Grip 6, prip. Bridgestone Blizzak, ci Pirelli Snowsport. Nemam vsak ziadne prakticke skusenosti ludi, co ich maju (na testy sa neda bezvyhradne spoliehat). No a potom su tu cenovo prijatelnejsie znacky ako Nokian, Vredestein, Fulda... Stoji za to ist do tych drahsich?

Trochu som pozeral po rozmeroch a zistil som, ze najuzsie 16"-ky su 205. Takze si nepomozem (kedze chcem pouzit povodne ocelove rafky) a budem musiet zachovat rozmer 205/55 R16. ;-(
27. 10. 2003 21:24
To SirAnton: To že jsou Micheliny zatraceně drahý, to je pravda, ale na silnici se ti odmění skvělými jízdními vlastnostmi. Dneska jsem trochu provětral ty Pneumanty a je to docela bída. Byl to dárek, tak už je nějak odjezdím, ale vůbec nejdou za volantem. Je to praktická ukázka toho, jak můžou pneumatiky snížit jízdní vlastnosti. Uvidíme co dokážou na sněhu.
27. 10. 2003 21:58
to Brazdic: Co bys taky chtel od Avensise - trosku horsi gumy a ... ;o)
28. 10. 2003 16:56
To Howard: To máš pravdu. Horší gumy a hned se jízdní vlastnosti přibližují k Oktávce, ale naštěstí jsou i tak stále ještě o dost lepší :-))
28. 10. 2003 19:20
brazdic, nezdaju sa ti tie tvoje reci uz troska trapne?
28. 10. 2003 20:44
To matuS: To si se snad chtěl zeptat Howarda, ne? Nezdá se mi to trapné, ale pravdivé. Bohužel pro majitele Oktávek smutné :-))
28. 10. 2003 22:53
trapne je to, ze porovnavas oktaviu s avensisom, a vytesujes sa z toho. minimalne su to auta rozlicnych generacii. sluzbu tym avensisu rozhodne nerobis...
29. 10. 2003 08:15
To matuS: Já nesrovnávám Oktávku s Avensisem, poněvadž bych srovnával nesrovnatelné. Nejsem ten kdo začal jako první tvrdit že je Oktávka lepší než Avensis, což je samozřejmě blbost. Již několikrát jsem psal, že pokud někdo chce porovnávat Oktávku, tak ať sáhne přinejmenším k Corole, ale i ta je na tom s jízdníma vlastnostma o poznání lépe. Celé to tkví jen v tom, že jsem odpovídal Howardovi na nedokončenou narážku :-)) Pochopil si to ???
neregistrovaný "Mitsi"
28. 10. 2003 09:21
Stručné porovnání GY UG 6 a Nokian WR -

GoodYear UG 6: závažné problémy s trakcí, a to i na suchu; poněkud vágní reakce na pohyby volantu při jízdě přímo; problematický přechod z přímé jízdy do zatáčky (výrazné "žvýknutí" dezénu nebo snad přes hranu běhounu?), tato vlastnost se zhoršuje se zhoršujícími se povětrnostními podmínkami; nedostatečné boční vedení/nejhorší je ovšem ostré projíždění zatáček - guma se chová korektně (tedy až po "nasazení" zatáčky) pouze v tom případě, když jde o kvalitní povrch (nesmí tam být příčné nerovnosti), zatáčku o rovnoměrném poloměru (kolik takových je?) a v zatáčce nedochází ke změnám dynamického zatížení (tj. když nepotřebuji korigovat rychlost plynem a už vůbec ne brzdami); brzdění průměr; ovalita OK, valivý odpor nic moc; jinak velmi tichá (na všech druzích povrchu) a pohodlná. Zatím žádné zkušenosti z jízdy na sněhu! Předběžný závěr: Dobrý průměr pro řidiče, kteří jezdí opatrně v zatáčkách a nejsou milovníky "rychlých startů". Nokian WR: Z hlediska jízdních vlastností se blíží průměru letních gum, oproti nim však má "za studena" mnohem lepší trakci; neškodilo by více směrové stability při jízdě přímo (zvýšená citlivost na boční vítr a vyjeté koleje), výrazná zvuková/hluková kulisa ("mlaskání", resp. pocit lepení gumy k vozovce) při jízdě po od kamionů dokonale vyhlazeného asfaltu nebo po stříkaném vodorovném značení; zatáčky super, přitom je ale pohodlná; brzdění opět témeř na úrovni letňáků (srovnávám např. s Pirelli P7); ovalita OK; valivý odpor super; vzhled super. Opět zatím žádné zkušenosti z jízdy na sněhu! Předběžný závěr: Guma pro toho, kdo ani v zimě nechce slevit z nároků na sportovní styl jízdy. PS: Jedná se o mé osobní subjektivní hodnocení na základě zatím pouze několika stovek ujetých km při teplotách těsně nad nulou na suchém i mokrém povrchu, které jde do orčité míry proti výsledkům testů. Jedno však už vím docela jistě: UG6 bych příště nekoupil. Stále jsou však o dost lepší, než Michelin Alpin - ty raději nikdy více!!!
28. 10. 2003 20:13
to Mitsi: Ja som pozeral testy na UG 6 a prekvapilo ma, ze napr. na 14"-kach vysli dost zle, no na 15"-kach boli v ADAC teste "sehr empfehlenswert" (www.reifendirekt.de). Neviem, cim to je, ale kazdopadne: kedze potrebujem kupit rozmer 205/55 R16, tak sa zrejme na vysledky testov inych rozmerov spolahnut nemozem. :-((

Dnes som si vsimol zaparkovany novy Avensis uz so zimnymi pneu a boli to Bridgestone Blizzak LM-22...
neregistrovaný "Kadell"
24. 10. 2003 09:45
Nesignalizuje otevřený kufr
Zjistil jsem první nedostatek Avensise. Sedan nesignalizuje otevřené víko kufru.
Rozbalit vlákno
0
28. 10. 2003 12:30
to brazdic
Brazdic> nezavisle kurenie je nezavisle na motore, t.j. ziadne 2min jazdy a potom to kuri. proste uz je nakurene ked vlezies do auta.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Kadell"
29. 10. 2003 12:23
Test zimních pneu 205/55 R16 H
V aktualnim AutoTIPu je test zimních pneu v rozměru 205/55 R16 H. 1. Bridgestone Blizzak LM-22, 2. Continental WinterContact TS 790, 3. Dunlop SP Winter Sport M3
Rozbalit vlákno
0
29. 10. 2003 13:58
Pneumanty
Tak už vím proč mi to na těch nových zimákách plavalo. Ty experti mi je v pneuservisu nahustili na 2,1 a správně se mají dle výrobce hustit 2,4 - 2,7. Ještě že se mě ptali kolik tam mají dát. Řekl jsem jim ať je dají na 2,4 a oni si to zredukovali na 2,1. Zase se potvrdila má zkušenost. Co není origoš od Toyoty z fabriky, s tím je vždy nějaký problém.
Rozbalit vlákno
4
30. 10. 2003 08:41
Re: Pneumanty
Zdůvodnění pneuservisu - "Kola jsme Vám nahustili jen na 2,1 (místo 2,4) poněvadž nám nefunguje manometr. Brali jsme to tudíž od oka." Je tohle vůbec možný, aby pneuservis neměl minimálně jeden funkční manometr, který stojí cca 50,-Kč ?! Už mě tam nikdy neuvidí.
neregistrovaný "pablo1"
30. 10. 2003 11:35
Na druhou stranu,kdyz dokazali odhadnout aspon tech 2,1,nejsou na tom zase tak spatne:-))
neregistrovaný "Laďa007"
1. 11. 2003 12:39
Na 2,7 bych ty Pneušmanty určitě nehustil, 2,4 je tak maximum...Rozdíl 2,1 a 2,4 huštění nemůže být na vlastnostech pneu tak poznat.
1. 11. 2003 17:47
To Laďa007: Mám je teď nahuštěné na 2,5 a je to optimální. Podle výrobce je doporučeno huštění na 2,4 při rychlostech do 160km/hod a 2,7 při rychlostech nad 160km/hod a obsazení 5 osobami. To by ses divil jak je to hned znát na jízdních vlastnostech a to hlavně v zatáčkách.
30. 10. 2003 14:45
Tak ty Pneumanty ujdou
Dneska jsem to pořádně projel na správně nahuštěných Pneumantech a už to seká dobrotu. Auto zase jde za volantem jako dřív. Teď se jen ukáže co budou umět na sněhu a břečce, ale dezén se zdá být dost slušný.
Rozbalit vlákno
0
31. 10. 2003 15:30
Avensisy všude kam se podíváš :-)
Tak nevím co se dnes dělo, ale od rána jsem již potkal 5 stříbrných Avensisů Combi jako mám já a z toho 2 měly SNR SPZ. Ani jeden ale neměl Xenony :-)) Také jsem už dlouho nepotkal VW Phaeton a dneska hned 3 a opět všechny stříbrné.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Laďa007"
1. 11. 2003 12:34
Re: Avensisy všude kam se podíváš :-)
Možná už konečně dostali lidi rozum a začínají si pořizovat pořádná a kvalitní auta, i když pořád vrcholem blaha v Česku zůstává stříbrná Koktávie 1,6 ve výbavě "žebrák" popř. Pavián 1,2 HTP - tříválec s téměř osmilitrovou spotřebou :-)
1. 11. 2003 17:52
To Laďa007: To s těma Oktávkama a Fabiema si trefil :-)) V každém případě jsou to ale nejrychlejší auta na silnici. V pátek jsem jel do Poděbrad a vystál jsem si frontu na jižní spojce, poněvadž si Škodovkář s Fabií dokazoval jak mu to jede a napral do do Oktávky, jejíž řidič zrovna v tu chvíli nezávodil :-)) Je smutné když má motor náskok před brzdama :-))
neregistrovaný "pablo1"
3. 11. 2003 09:48
A jeste smutnejsi kdyz ma auto naskok pred mozkem.Jestli to byla Fabka 1.3 tak by tomu volovi meli sebrat i rodnej list.
6. 11. 2003 21:21
Náběh výroby
Teda mám s novým Avensisem najeto přes 8.000km, což je samozřejmě velice málo, ale čekal jsem nějaké drobné problémy, související s náběhem výroby a vše je O.K. To se o spoustě jiných značek aut říct nedá. Myslím že by se v tomhle mohli Němci dost učit. Co tak pozoruju, tak je na tom asi nejhůř Ford.
Rozbalit vlákno
5
6. 11. 2003 22:28
Re: Náběh výroby
Teda mam se starou Octavkou najeto pres 60.000 km, coz je samozrejme malo, ale cekal jsem nejake drobne problemy souvisejici s dobehem vyroby a vse je OK. To se o spouste jinych znacek aut rict neda. Myslim, ze by se v tomhle mohli Japonci dost ucit... ;o)
6. 11. 2003 22:29
To Howard: :-)))
6. 11. 2003 22:32
To Howard: Mimochodem měl jsem jeden z prvních vyrobených kusů a 6 auto dovezené do ČR. Náběh Oktávky byl pokud vím docela průser :-) , ale to už padlo v jiném tématu.
8. 11. 2003 13:23
Ako to bolo u Octavie, neviem az tak presne, ale nabeh u Fabie podla mna neprekonala. Mozno si spominate na znamy dlhodoby test prvej Fabie redakciou IDNES.CZ. Kamos mal tiez jednu, co bola vyrobena v prvom roku zahajenia vyroby a po 3 rokoch leasingu a KAZDOtyzdennych navstev autorizovanych servisov ju predal s mottom "Skoda nikdy viac". Nechcel by som podobne dopadnut, nech by sa jednalo o akukolvek znacku... :-(
8. 11. 2003 20:21
To SirAnton: Jo ten dlouhodobý test Fabie si pamatuju. Tuším že to bylo asi 60tis. Kč jen za opravy, během prvních 50tis. km :-) No možná ji měli pojmenovat Škoda koupit :-)
8. 11. 2003 13:38
My Avensis
Caute, tak uz ho mam "doma". Avensis, 1.8 liftback v striebornej farbe. Prve dojmy nie su euforicke (som totiz zo zasady velmi kriticky a nezvyknem sa vytesovat z niecoho, co som este poriadne neotestoval), nie su vsak ani zle. Co sa spotreby tyka (Lubos1 sa kedysi pytal), tak este ju neviem presne, no po cca 200 km skusania (otacky nedviham nad 4000 a neklesam s nimi pod 2000) ukazuje PP priemer 7.1L. Som velmi zvedavy na porovnanie so skutocnou spotrebou, ked natankujem (planujem zajtra). Inak, motor velmi tichy, na ceste to sedi velmi dobre, no a vnutorny komfort na dost vysokej urovni. Akurat ma prekvapilo, ze namiesto letnych Bridgestone (standardne napr. v Nemecku) su tam Michelin Pilot Primacy. Myslite, ze SK importer setri?

Prekvapil ma aj predajca Toyoty, pri preberani auta som absolvoval kratke uvody do vsetkych priruciek, vysvetlenia Euro Assistance a podobne. Celkom ma prijemne potesilo, ze sa o zakaznika staraju.

Zatial tolko, neskor sa ozvem s dalsimi vysledkami testov. Btw, kamarat si planuje kupit M6 1.8, tak v najblizsej dobe urcite prebehne 1.8-kovy test tychto dvoch znaciek... ;-)
Rozbalit vlákno
38
neregistrovaný "kmecma"
8. 11. 2003 19:59
Re: My Avensis
To Siranton: Na objektivny test Avensisa a M6 v 1.8 sa uz tesim.
8. 11. 2003 20:23
To SirAnton: Taky se moc těším. Jestli ti spotřeba během prvních 4000km klesne jako mě, tak to bude jezdit skoro levněji než můj ropák :-)
8. 11. 2003 20:24
To Siranton: V jaké ho máš výbavě a barvě? Nechceš poslat fotky?
10. 11. 2003 15:52
Mam ho vo vybave Sol Technical (tusim kodove oznacenie 02) a v "striebornej" metalize. Tu mas aj Ty. Fotky by som poslal, ale zatial ich nemam. Inak, v poslednych dnoch sa s Avensismi akosi roztrhlo vrece, vidim ich na cestach coraz viac. Ale liftback som (okrem toho svojho) este nevidel. Trochu nerozumiem ludom, co si za tolke prachy kupia sedana...
10. 11. 2003 15:57
No sedan je urcite krajsi a elegantnejsi, aspon podla mojho nazoru :-)

Ale je to vec vkusu. V kazdom pripade, keby som si kupoval Avensisa ja, tiez by som brat sedan. Ale este musim pockat zhruba rok, aby som dokoncil leasing 307 :(
neregistrovaný "našrot"
10. 11. 2003 16:39
Mě se teda, pokud můžu říct líbí, líbí nejvíc kombík - u těch jiných variant se mi nelíbí zadek.

Jen bych měl tak dotaz trochu mimo: jak to děláte, že si můžete každou chvíli dovolit nové auto, případně na leasing? Z čeho to platíte? Tady, kdybychom chtěli do rodiny nové auto (jakože potřebujeme), tak nám ho nedají ani na leasing (aspoň jak jsem koukal do prospektů o leasingu).. tak jak se to má dělat?
10. 11. 2003 16:48
To našrot: Mě se nejvíc líbí liftback, pak kombík a nejméně sedan, ale koupil jsem kombíka kvůli prostoru. Jinak mi přijdou všechny verze moc pěkné. Ptáš se jak to dělat aby bylo na takovéhle auto? :-) Já to dělám tak že podnikám a koupil jsem ho za hotové, ale chápu že z běžného platu si ho člověk může dovolit leda na leasing a to už musí mít velmi slušný příjem. Na Slovensku to platí dvojnásob.
neregistrovaný "našrot"
11. 11. 2003 16:56
Brázdič: a co podnikáš, že ti to nese?
12. 11. 2003 07:52
To našrot: Podnikám v oboru výpočetní a telekomunikační techniky. A ty?
neregistrovaný "našrot"
13. 11. 2003 22:12
Brázdič: hmm, tak to je dneska poměrně slušně výdělečný obor podnikání (za 3 koupím, za 15 prodám a ty 3% mi bohatě stačí k obživě ;o)) ). Hlavně do začátku to ani nechce moc financí. Já za 2 měsíce končím školu, ale kdybych chtěl podnikat, tak bych asi pro nejlevnější začátky udělal konstrukční kancelář, ale i na tu bych potřeboval aspoň 1,5 - 2mil. jen na software a poč. vybavení :o( Takže se podnikání, pokud se nestane nějaký zázrak, konat asi nebude...

Spíš by mě ale zajímalo, jak se dá auto odepisovat a koupit bez daně? Jste v tom někdo zběhlý?
14. 11. 2003 08:25