Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fond Abris převezme asi 95 % v AAA Auto za více než 6 miliard Kč

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 10. 2014 • 08:38
14
Mezinárodní fond soukromého kapitálu Abris Capital Partners převezme přibližně 95 procent ve skupině autobazarů AAA Auto Group za 220 milionů eur, tedy více než šest miliard korun.

Smlouvy již podle manažera vnějších vztahů skupiny AAA Auto Michala Häckla byly podepsány, přičemž transakci povolil také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Obchod musí ještě schválit antimonopolní úřady na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině, výsledek jejich posuzování by měl být znám do několika týdnů.

"Neočekáváme žádné personální změny nebo změny obchodního modelu," uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová. Proces prodeje většinového podílu ve firmě podle ní trval dva roky.

Abris se chce stát stoprocentním vlastníkem skupiny AAA Auto. Menšinoví akcionáři mohou své akcie nabídnout k odkupu do konce letošního roku, uvedl Häckl. Drobní akcionáři své akcie získali v rámci úpisu na burzách v Praze a Budapešti.

Nový investor plánuje pokračovat v mezinárodní expanzi autobazarů AAA. "Chceme pokračovat v této strategii a vstoupit na polský a rumunský trh, kam by se aktivity AAA Auto měly rozšířit v letech 2015 a 2016 nebo 2017," uvedl partner a investiční ředitel společnosti Abris Paweł Gieryński.

Zakladatel AAA Auto Group Anthony Denny v rámci transakce prodal svůj kompletní podíl ve skupině ve výši 81,4 procenta. Abris podle Topolové Dennyho požádal, aby se stal strategickým poradcem vedení společnosti.

AAA Auto provozuje 34 poboček v Česku, na Slovensku, v Rusku a Maďarsku. Do září meziročně zvýšila prodej o pětinu na 48.495 automobilů. V září odbyt vzrostl o 11 procent na 5603 prodaných ojetých vozů.

Abris je předním nezávislým fondem soukromého kapitálu, zaměřuje se na investice do středně velkých společností ze střední a východní Evropy. V roce 2006 ho založili George Swirski a Neil Milne. Fond dosud investoval například do polského provozovatele flotil firemních aut Masterlease, oděvní firmy Etos, společnosti pro nakládání s odpady Uskom a rumunské kurýrní firmy Cargus.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
4. 9. 2015 13:50
Re: Opravdu?
zdravím, byl jsem tamv pondělí s kamarádem vybírat auto a musím říct, že vzhledem k tomu, kolik tam bylo lidí, jsem měli vše vyřízené velice rychle a výběr teda neskutečný!!! to stojí za návštěvu !
3. 9. 2015 13:09
AAA
S ackama jsem byl vzdycky spokojenej. Snad tahle zmena povede k lepsimu
2. 9. 2015 22:07
AAA Auto International a.s.
Tak z AAA je teď už AAA Auto International a.s. pěkně to teda rozjeli mezinárodně. Jsem zvedavej za jak dlouho budou mít 100 poboček. Jsem na ně docela hrdej :yes:
2. 8. 2015 17:29
Re: Neviem ako je to v Česku
Nevím jak u vás, nemám zkušenosti, s jejich českými pobočkami sem však spokojen. Kupoval jsem dvakrát, jednou prodával, nikdy problém nebyl a pokaždé rychle vyřízeno. Docela by mě zajímalo, jak netradičně přistupují ke slovenským zákazníkům...
2. 8. 2015 17:26
Re: Opravdu?
O zákazníky nemají nouzy, tak jsou pro investory lákaví. Mám u nich rád velikost jejich nabídky, která by se tímto měla ještě zvýšit, takže já jsem jen potěšený :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku