Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Gulf Oil uklidňuje: Ropa příští rok zlevní na polovinu

16. 7. 2013 • 17:32
20
Joe Petrowski, šéf sítě čerpacích stanic Gulf, odhaduje, že na konci roku bude barel ropy stát 50 dolarů.

Americký řetězec čerpacích stanic očekává zvrácení současného trendu – za posledního čtvrt roku ropa zdražila o 20 % a nyní se jeden barel na burzách prodává za ceny okolo 105 dolarů. V USA kvůli tomu výrazně zdražuje benzin, podobně radikálně jako u nás před dvěma lety. Nejvyšší čas uklidnit nervózní zákazníky…

Důvodem současného růstu je, že poptávka po ropných palivech v automobilové dopravě překonává očekávání. Dodavatelé jednoduše nebyli na tuto situaci připraveni a jediným řešením je zvyšování cen. Šéf Gulfu ale hned přidává výhled dalšího vývoje: současný stav je přechodný a ve střednědobém horizontu naopak poptávka klesá.

Proto odhaduje radikální pokles cen. Produkce rafinérií není dostatečně flexibilní a v zimě bude spotřeba paliva nižší, takže vzniknou přebytky. Dokonce má být spotřeba ropných paliv ve srovnání s předchozími lety nižší výrazně, protože alternativní paliva snižují poptávku po ropě v sektoru energetiky.

Nám řidičům ale stejně nezbývá než doufat, že se olejáři nemýlí. A musíme si také počkat, jestli bude mít snížení ceny ropy výraznější vliv na prodejní ceny benzinu a nafty.

Témata
17. 7. 2013 20:52
Re: těžko
No auto je stroj jako každý jiný. Pokud mu člověk dává tu správnou údržbu dokáže pracovat v podstatě do nekonečna. To že auta zastarávají rychleji je dáno elektronikou, která je v nich stále ve větší míře.
Avatar - autista
17. 7. 2013 19:44
Re: KALOUSEK
Berane, proč bych Ti měl něco pořád dokazovat. podívej se sem:
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
;-)
Avatar - JDM
17. 7. 2013 11:22
Re: těžko
přesně tak , když si koupíš televizi,mobil,ledničku za měsíc už je tady novej model . Ale auto to poslouží ještě několika lidem po tobě , nebo alespoň dřív to auta dělala těm dnešním už se tolik nechce >:-[]
17. 7. 2013 10:36
Re: KALOUSEK
O kolik se oproti předchozí vládě (do roku 2010) zvedla spotřební daň? DPH si pamatuji dobře, od letoška to je jedno procento.....do loňska to bylo 20%.

17. 7. 2013 10:03
Re: těžko
pleteš si elektroniku se ,,strojem,, . elektronika zastarává poooodstatně rychleji než stroje. Protože vývoj v konstrukci, metalurgii apod. jde dopředu jen velmi pomalu. Mění se pouze právě elektronika a věci s ní související.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku